Salzburg – Kolín 2:6 (kon.) | Lausanne – Liberec 6:2 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
SC Marimex Kolín
Sobota 02.09.2023, 12:00 • Eisarena Salzburg, Salzburg • Přípravné zápasy

Ve třetí třetině se za Kozly ještě prosadil René Piegl a zvýšil skóre na 6:1. Minutu před koncem ještě upravil skóre na 2:6 z pohledu domácích Vasily Zelenov. To je ode mne dnes vše, děkuji za pozornost. (14:19:29)

58:52
    Salzburg právě vstřelil branku!
    VASILY ZELENOV ještě upravuje minutu před koncem stav dnešního utkání na 6:2.

57:43
    Po chybě v rozehrávce Kozlů se mohli ještě prosadit Rakušané, ale Jakub Tichý byl proti.

57:22
    Kotouč v lapačce Tichého.

56:54
    Na ledě zůstává ležet jeden z domácích. Vhazuje se ve středovém kruhu.

54:23
    Zakázané uvolnění domácích.

53:49
    Ve velké šanci se objevil Koštoval, gólman Ankirchner byl ale ve střehu.

52:43
    Kotouč v ochranné síti za bránou Salzburgu, vhazuje se ve středním pásmu.

50:23
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Ke kotouči se na modré čáře dostal RENÉ PIEGL, nic nevymýšlel a vystřelil zápěstím na branku a kotouč zapadl pod horní tyč branky domácích. Bez asistence.

50:10
    Zázračný zákrok Ankirchnera, nadvakrát vychytal jednoho z hostů.

49:00
    O puk se bojuje v útočném pásmu Kolína.

47:53
    Střelu jednoho z Rakušanů zablokoval Němec, kotouč se nakonec ocitl v lapačce Tichého.

46:48

46:29
    Kozlové dostali kotouč do středního pásma.

46:05
    Zakázané uvolnění Salzburgu. Tahle přesilovka se jim zatím hrubé nedaří.

44:48
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Síla – 2 min., sekání.

43:25
    Kozlové musí vyjet z útočného pásma, je signalizovaný ofsajd.

42:59
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

41:33
    Nahození za branku sbírá brankář Jakub Tichý.

40:45
    Střela od modré Ankirchnera nezaskočila.

40:13
    Ofsajd Salzburgu.

40:05
    Zakázané uvolnění Kozlů.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:39.

Ve druhé třetině vstřelili Kozlové čtyři branky a zaslouženě i po několika zbytečných faulech domácích vedou 1:5.

40:00

39:08
    Čtvrtý gól Kozlů ve druhé třetině je na světě. Zdeněk Král předložil přes brankoviště kotouč před prázdnou bránu KRYŠTOFU OUŘADOVI, který se už nemílil. Asistence: Král, Piegl

38:42
    Kozlové mají obrovský tlak.

37:50
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg:
    Kirchebner – 2 min., podrážení.

37:31
    Kozlové přeci jen využívají přesilovku. Ke střele v mezikruží se dostal JOSEF SKOŘEPA, který střelou golfákem propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Pajer

37:00
    Kolín se vlastní střelou vyhnal z útočného pásma.

30:53
    Máme tu dnes už dvougólového střelce. Je jím PETR MORAVEC, který využil přihrávku v pádu od Kryštofa Ouřady a z mezikruží trefil pravou šibenici Ankirchnerovy branky. Asistence: Ouřada, Koštoval

30:30
    Boj o puk v rohu kluziště rozhodčí odpískali, vhazuje se v útočném pásmu Salzburgu.

30:00
    Polovina utkání za námi, Kozlové jsou pod tlakem, ale stále vedou.

29:08
    Před brankou Kolína se udála první větší strkanice.

28:43
    Zaváhání Reného Piegla napravil gólman Tichý.

21:48
    Po faulu Daniela Šedivého bylo nařízeno trestné střílení pro domácí. Na starost si ho vzal MAXMILIAN MACKNER, který prostřelil Tichého a snižuje stav dnešního utkání. Bez asistence.

21:48
    Šedivý – TS, podrážení.

20:48
    KRYŠTOF OUŘADA po výborném napadání získal kotouč v útočném pásmu a ujížděl sám na Ankirchnera a backhandem mezi nohy posílá kotouč do branky a Kolín do dvougólového vedení. Bez asistence.

20:33
    Kozlové se hned objevili ve velké šanci. Ankirchner ale stále drží pouze jednogolové manko.

20:02
    Buly vyhráli opět domácí.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:47.

V první třetině utkání byli lepší Kozlové. Po zásluze vedou 1:0 po gólu Petra Moravce. Oba týmy ale nevyužili přesilovku pět proti třem. Po první třetině utkání svítí na světelné tabuli stav 0:1.

20:00

19:55
    Ofsajd Kozlů.

19:43
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

19:34
    Střela Kozlů skončila v náruči rakouského brankáře.

19:02

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:47

18:00
    Střela Štěpána Němce orazítkovala levou tyč branky Ankirchnera.

17:25
    Kozlové zamkli Rakušany v útočném pásmu.

16:47
    Posecker – 2 min., hrubost.

16:35
    Bude se vylučovat na straně Salzburgu.

16:19
    Kirchebner – 2 min., vražení na hrazení.

15:17
    Ofsajd zastavuje útočnou akci domácích.

13:03

11:33
    Kozlové se osvobozují.

11:03
    Skořepa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

10:59
    Ve velké šanci se objevil jeden z domácích, střela z mezikruží ale skončila pouze v ochranné síti.

10:19
    Kozlové vyhazují.

9:32
    Síla – 2 min., podrážení.

9:00
    Hráči Salzburgu ujížděli dva na jednoho, ale gól z toho nebyl.
    8:33 MORAVEC - 0:1

8:33
    Do situace dva na jednoho se dostali PETR MORAVEC a Stanislav Vrhel po přihrávce Kryštofa Ouřady a první jmenovaný vzal vše na sebe a střelou zápěstím posílá Kozly do vedení. Asistence: Kryštof Ouřada

7:06
    Se střelou jednoho z domácích neměl Soukup potíže.

6:48

5:16
    Vrhel se teď objevil z úhlu sám před gólmanem, ještě posílal kotouč před bránu, ale obrana domácích si poradila.

4:03
    Kozlové vyhazují do středního pásma, oba týmy vystřídaly.

3:20
    Boj o puk u mantinelu ve středním pásmu vyhráli Kozlové.

2:13
    Hokej zatím nahoru dolů, Salzburgu ale chybí více střelby.

0:44
    První střelu měli na starosti Kozlové. Brankář domácích připraven, vhazování po jeho levici.

0:10
    Buly vyhráli domácí a zakládají i první útočnou akci.

00:01

EC Red Bull Salzburg: Ankirchner (Pfarrmaier) – Kauhanen, Hörl, Lemke, Kirchebner, Posecker, Baumann – Zelenov I., Zelenov V., Sandholzer – Ramoser, Samanski, Krening (C) – Assavolyuk, Schreiner, Mackner – Vinzens, Wurzer (A), Cernik (A)
    Trenér: Teemu Levijoki

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Pinkas, Piegl, Hampl, Němec, Klinecký, Naar, Koštoval, Hausler – Bernat, Skořepa (A), Král (A) – Vrhel, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Koukal (C), Pajer – Síla, Morong, Šedivý

Včerejší utkání:
    Utkání bylo velice vyrovnané, jako první se ale z branky radovali hosté zásluhou střely Lukase Hörla od modré čáry. Jen šest minut uběhlo ve druhé třetině a hosté vyrovnali stav utkání. René Piegl střelou od modré čáry propálil brankáře Pfarrmaiera a bylo vyrovnáno. To ale ve druhé části hry nebylo všechno. K odraženému puku se před brankou Kozlů dostal Elias Pul a střelou nad rameno vrátil Salzburgu vedení. Uběhlo necelých pět minut třetí třetiny a Král zachytil puk v útočném pásmu, předložil ho přes celé pásmo Josefu Skořepovi, který vymetl šibenici rakouské branky. Nic se ve třetí třetině už nestalo a šlo se do prodloužení. V tom si Salzburg po krosčeku Krále zahrál přesilovku, ale nevyužil ji a šlo se do nájezdů. V těch byl šťastnější Kolín, který se prosadil dvakrát zásluhou Tomáše Bernata a Petra Koukala a strhl výhru na svou stranu. Již dnes nás ale čeká odveta. Dokáže Salzburg vrátit unavenému Kolínu výhru?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Matyáš Hampl

Branky a nahrávky: 22. Mackner, 59. Zelenov – 9. Moravec (Ouřada), 21. Ouřada, 31. Moravec (Ouřada, Koštoval), 38. Skořepa (Pajer), 40. Ouřada (Král, Piegl), 51. Piegl

SC Marimex Kolín: Tichý (Soukup) – Pinkas, Piegl, Hampl, Němec, Klinecký, Naar, Koštoval, Hausler – Bernat, Skořepa (A), Král (A) – Vrhel, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Koukal (C), Pajer – Síla, Morong, Šedivý
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Hlavaty, Wimmler – Eisl, Gatol-Schafranek