Vlci Žilina – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 5:2 (kon.) | Vsetín – Michalovce 4:1 (kon.)
Kobra – Benátky n/J 1:4 (kon.) | Technika Brno – Havlíčkův Brod 3:10 (kon.) | Milevsko – Písek 0:0 (kon.)
Crimmitschau – Plzeň 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
ETC Crimmitschau
5:4 (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Středa 06.09.2023, 19:00 • Kunsteisstadion, Crimmitschau • Přípravné zápasy

Velké drama je tak u svého konce a k velké radosti domácího publika vítězí Crimmitschau 5:4 po samostatných nájezdech. Plzeň dokázala ve třetí třetině dohnat dvoubrankovou ztrátu, velký obrat už nicméně nedotáhla. Generálka se tak indiánům příliš nepovedla, jelikož se očekávalo, že proti celku, jenž minulý rok zachraňoval druholigovou německou příslušnost, zvládne s přehledem, opak byl však pravdou. (21:35:05)

Max BALINSON - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým ETC Crimmitschau.

Samostatné nájezdy začínají.

Tento zápas nakonec budou muset rozseknout až samostatné nájezdy! V prodloužení měla obě mužstva několik šancí, Crimmitschau dokonce hrálo chvíli početní výhodu pět na tři, když Shilin na riziko opustil svou branku, ale všechny pokusy oba gólmani dokázali zlikvidovat. Před námi je tak vrchol dnešního utkání.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Max Balinson jel z křídla sám na plzeňského gólmana, avšak hra nadále pokračuje. Oba brankáři předvádí skvělé výkony.

64:01
    Začala poslední minuta prodloužení.

63:59
    Jakub Pour najížděl do pásma po pravém křídle, jeho křižnou ránu dokázal Shilin vykopnout svým betonem.

63:28
    Další velká šance Crimmitschau! Kapitán Scalzo měl na hokejce rozhodnutí, z pravého kruhu, ale také plzeňského gólmana neprostřelil.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 14. Kánya (Reichel), 18. Scalzo (Reichel, Lindberg), 36. Carlsson, 52. Rudert (Böttcher, Reichel), rozh. náj. Balinson – 29. Adam (Zámorský), 42. Mertl (Zámorský), 53. Lev (Schleiss, Kvasnička), 55. Schleiss (Lev, Benák)