Vlci Žilina – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 5:2 (kon.) | Vsetín – Michalovce 4:1 (kon.)
Kobra – Benátky n/J 1:4 (kon.) | Technika Brno – Havlíčkův Brod 3:10 (kon.) | Milevsko – Písek 0:0 (kon.)
Crimmitschau – Plzeň 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
ETC Crimmitschau
5:4 (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Středa 06.09.2023, 19:00 • Kunsteisstadion, Crimmitschau • Přípravné zápasy

Velké drama je tak u svého konce a k velké radosti domácího publika vítězí Crimmitschau 5:4 po samostatných nájezdech. Plzeň dokázala ve třetí třetině dohnat dvoubrankovou ztrátu, velký obrat už nicméně nedotáhla. Generálka se tak indiánům příliš nepovedla, jelikož se očekávalo, že proti celku, jenž minulý rok zachraňoval druholigovou německou příslušnost, zvládne s přehledem, opak byl však pravdou. (21:35:05)

Max BALINSON - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým ETC Crimmitschau.

Samostatné nájezdy začínají.

Tento zápas nakonec budou muset rozseknout až samostatné nájezdy! V prodloužení měla obě mužstva několik šancí, Crimmitschau dokonce hrálo chvíli početní výhodu pět na tři, když Shilin na riziko opustil svou branku, ale všechny pokusy oba gólmani dokázali zlikvidovat. Před námi je tak vrchol dnešního utkání.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Max Balinson jel z křídla sám na plzeňského gólmana, avšak hra nadále pokračuje. Oba brankáři předvádí skvělé výkony.

64:01
    Začala poslední minuta prodloužení.

63:59
    Jakub Pour najížděl do pásma po pravém křídle, jeho křižnou ránu dokázal Shilin vykopnout svým betonem.

63:28
    Další velká šance Crimmitschau! Kapitán Scalzo měl na hokejce rozhodnutí, z pravého kruhu, ale také plzeňského gólmana neprostřelil.

62:52
    Lindberg se dostal skrz dva plzeňské hráče do šance, betony Samuela Hlavaje nicméně k sobě sklaply včas.

62:32
    Benák servíroval puk na brankoviště, kde byl Holešinský, ten ale skrz beton nerozhodl.

62:08
    Brankář domácího týmu se vrátil do branky a pokračujeme ve hře čtyři na čtyři.

61:51

61:28
    Špatná domácí rozehrávka a Plzeňané se zadarmo osvobozují.

61:00
    Oleg Shilin je na střídačce, domácí zkoušejí hrát početní výhodu pět na tři!

60:20
    Domácí vyhráli buly ve středovém kruhu, Lindberg se posléze ale daleko nedostal, přesto hráči Crimmitschau stále drží kotouč.

60:01

Šedesát minut nerozhodlo o dnešním vítězi. Plzeň dokázala v závěru dotáhnout dvoubrankové manko a díky tomu tak tento zápas nadále bude pokračovatl Nutno uznat, že Škoda byla před zápasem velkým favoritem a i prodloužení je pro všechny obrovské překvapení.

59:08
    Domácí brankář měl nyní zakrytý výhled, toho se snažil využít obránce Dujsík, ale ten nemířil přesně.

58:31
    Adam Benák nabral ve středu hřiště rychlost, v nejdůležitější moment nicméně nechal kotouč smolně za sebou. Shilin tentokrát mohl zůstat v klidu.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16
    Adrián Holešinský posílal puk před brankou, tam se ho zmocnil Jakub Pour, jeho střela z otočky ovšem nebyla z kategorie nejpřesnějších.

56:30
    Domácí hokejisté vyhazují kotouč jen takovým způsobem, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

55:57
    Plzeň se dokonce žene za velkým obratem, už má opět puk pod kontrolou v útočném pásmu.
    54:42 Jan SCHLEISS - 4:4

54:42
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Škodovka využívá početní výhodu a rázem je vyrovnáno! Adam Benák přes šíři pásma našel na levém kruhu Jakuba Lva, jehož rychlou ránu tečoval na ose hřiště pohotově JAN SCHLEISS. Asistence. Jakub Lev, Adam Benák.

54:08
    Vyloučení v týmu ETC Crimmitschau:
    Reichel – 2 min., vysoká hůl.

53:27
    Oleg Shilin zachytil za svou brankou nahození od červené čáry, poté ale nepřesně rozehrál puk a musel být hodně rád, že Plzeňané jeho chybu nedokázali více potrestat.
    52:13 Jakub LEV - 4:3

52:13
    Indiáni ovšem nadále bojují o vítěznou generálku! Jan Schleiss se zmocnil kotouče u pravého mantinelu, následně si nabruslil před branku, u druhé tyče si všiml zcela volného JAKUBA LVA, který dopravil puk do opuštěné klece. Asistence: Jan Schleiss, David Kvasnička.
    51:07 Wily RUDERT - 4:2

51:07
    Crimmitschau právě vstřelilo branku!
    Domácí si potřetí berou zpět ztracený dvoubrankový náskok. Při rychlém protiútoku našel Böttcher rozjteého WILLYHO RUDERTA, který si posléze dokázal poradit i s brankářem Hlavajem. Asistence. Lucas Böttcher, Thomas Reichel.

50:41
    Jakub Pour objel celé útočné pásmo, poté z pravého kruhu zkusil své štěstí bekhendem, ale neuspěl.

50:00
    Posléze na modré čáře dostal nabito Tomáš Dujsík, tomu rána ale vůbec nevyšla, plzeňský obránce navíc při své střele ještě zlomil hokejku.

49:30
    Jakub Lev dostal přihrávku od Houdka na levý kruh, jeho prudký švih nicméně přistál jen v připravené lapačce Olega Shilina.

48:57

48:48
    Kryštof Hrabík vystihl domácí rozehrávku a puk se ocitl mimo nebezpečí Hlavaje.

47:40
    Škoda se zatím brání bez větších ataků domácího celku, dvakrát po sobě dokázali indiáni vyhodit puk ze své obranné třetiny.

46:57
    Pour – 2 min., vysoká hůl.

46:57
    Při další domácí akci místo kotouče skončil v brance sám střílející hráč. Tomu ještě Hlavaj přidal, když ho zasedl.

46:00
    Jenomže Plzeňané by neměli zapomínat ani na zadní vrátka, před Hlavajem byli nyní osamocení hned tři domácí hráči, gólman Plzně se činil ve velkém.

44:45
    Domácí se stále víceméně pouze brání a čekají co předvedou Západočeši na útočné polovině hřiště.

44:10
    V této fázi zápasu je Plzeň jasně lepší a jen díky brankáři Shilinovi je stav takový jak je. Maskovaný muž Crimmitschau tentokrát zkrotil ránu Dujsíka a poté na zemi vychytal i dorázku Mertla.

43:08
    Kolem domácí branky nyní létal puk a nechybělo moc, aby bylo srovnáno. Neujala se však rána Rámorského, ani Luka Adama.
    41:44 Tomáš MERTL - 3:2

41:44
    Indiáni už opět na svého soupeře ztrácejí jen jeden gól. Petr Zámorský se dostal k další ráně od modré čáry, Oleg Shilin jeho pokus jen utlumil a ve správný čas byl na správném místě TOMÁŠ MERTL, který u tyče dorazil puk do sítě. Asistence: Petr Zámorský.

41:12
    Jakub Pour ztratil kotouč, Hayden Verbeek se tlačil do zakončení, Samuel Hlavaj drží Plzeň nad vodou.

40:37
    Michal Houdek nejprve nechal puk za sebou, avšak napodruhé již zaměstnal domácího brankáře, ten drží puk ve své výstroji.

40:01

Aktéři dnešního zápasu jsou zpět na ledové ploše, třetí třetina již klepe na dveře.

Čtyřicet minut hry je minulostí a domácí Crimmitschau nadále překvapivě vede o dvě branky, tentokrát již 3:1. Ve druhé části dokázal snížit Luke Adam, avšak následně Plzeňané udělali chybu ve vlastní početní výhodě a Carlsson ji dokázal potrestat. Před hosty je tak nadále spousta práce.

40:00

39:40
    Miroslav Indrák zkoušel zakončit šikovně od zadního mantinelu, trefit brankáře do zad se mu nicméně nepovedlo.

39:25

39:10
    Kapitán Mario Scalzo dostal ideálně nabito na pravém křídle, jeho tvrdá rána jenomže letěla pouze doprostřed brány, kde byl zaparkovaný Samuel Hlavaj.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:28
    Samuel Hlavaj drží puk ve své lapačce. Po přerušení hry obě mužstva střídají.

37:55
    Carlsson opět zkusil své štěstí, z pravého kruhu nic zázračného ale nevykouzlil. Plzeň následně dokázala puk vyhodit.

37:25
    Indrák – 2 min., podrážení.

37:05

36:59
    Adam Jiříček se uvolnil na modré čáře, jeho rána měla následně dobré parametry, avšak Shilin co dnes vidí, to pochytá.

36:39
    Miroslav Indrák dostal prostor na pravém kruhu, plzeňský útočník zvolil rychlou střelu, Oleg Shilin byl nicméně připraven zasáhnout.

36:00
    Domácí se stále brání velice dobře, puk dokázali vyhodit přes všechny čáry.
    35:23 Lucas CARLSSON - 3:1

35:23
    Domácí udeřili ve vlastním oslabení a opět vedou o dvě branky. Adam Benák chtěl puk zadovkou předal Zámorskému, jenomže místo toho se puku zmocnil LUCAS CARLSSON, který se trefil rychlou střelou přesně k tyči. Bez asistence.

35:05
    Lindberg – 2 min., hrubost.

34:24
    Po vyhraném buly pálil David Kvanička, Shilin toho tentokrát moc neviděl, přesto puk zázračným způsobem opět zachytil.

34:00
    Ani tentokrát z toho není branka, neuvěřitelný zákrok předvedl Oleg Shilin. Adam Benák v situaci dvou na jednoho předložil puk Aleksi Rekonenovi, ten ovšem jen nechal z pravého kruhu vyniknout domácího brankáře.

33:15
    A už mohlo být vyrovnáno. Adam Benák se zmocnil odraženého kotouče, jenomže z mezikruží nedokázal dostat puk do sítě.

32:45
    Miroslav Indrák se dral do zakončení po návratu z trestné lavice, jeho bekhendový pokus z mezikruží skončil nad brankou.

32:34

32:07
    Lucas Carlosson měl na hokejce třetí branku svého mužstva, z pravého kruhu střílel do prakticky poloprázdné brány, Samuel Hlavaj se proti jeho ale skvěle přesunul.

31:04
    V plzeňském brankovišti nastala změna, Pavláta nahradil Samuel Hlavaj a ten musel hned vytasit fantastický zákrok svým ramenem.

30:34

29:40
    Petr Straka následně pálil z levého křídla, navrátilec z Litvínova hledal mezeru mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas.
    28:49 Luke ADAM - 2:1

28:49
    Škodovka snižuje na rozdíl jediné branky. Po vyhraném buly si vzal kotouč Petr Zámorský, přesným pasem oslovil na hraně brankoviště LUKA ADAMA, který nadvakrát dostal skrz beton puk do sítě. Asistence. Petr Zámorský.

28:42
    Po přihrávce Kryštofa Hrabíka pálil od modré čáry nikdo jiný než Petr Zámorský, i tentokrát jeho střela byla velmi tvrdá, Shilin ji nicméně opět viděl a v pohodě zachytil.

27:41
    Jan Schleiss tečoval těsně před gólmanem nahození od modré čáry, puk po jeho teči avšak skončil jen lehce vedle levé tyče.

26:53
    Thomas Reichel zase nadělal obraně Škody velké potíže, jeho bekhendový pokus z pravé strany tentokrát skončil jen kousek vedle vzdálenější tyče.

26:20
    A když už si Škoda vypracovala dobrou příležitost, tak je Plzni pískáno postavení hráče v brankovišti, vzrušení po střele Piskáčka tak bylo zcela zbytečné.

25:24
    Od modré čáry pálil ostře opět Petr Zámorský, brankář domácího celku i tentokrát své mužstvo dokázal podržet.

25:19
    Crimmitschau vyhodilo kotouč jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce brankáře Shilina.

24:18
    Dobrou zprávou je, že zpět na ledě vidíme Adriána Holešinského, ten dokonce vystřelil od levého mantinelu, Shilin jeho pokus avšak viděl a puk zkrotil.

23:00

22:36
    Domácí se rychle vrátili do útočné třetiny, avšak poté jim puk na modré čáře přeskočil hokejku, Plzeň se tak znovu zadarmo osvobodila.

22:03
    Indiáni se opět dokázali osvobodit. Domácí musí s další akcí opět začít až od své branky.

21:38
    Petr Zámorský dobře nezpracoval kotouč, ke střele se nedlouho poté dostal Sören Sturm, Pavlát ale po jeho ráně udržel kotouč ve své výstroji.

21:06
    Plzeň po vyhraném buly hned odpálila kotouč přes všechny čáry.

21:00
    Dujsík – 2 min., sekání.

20:30

20:01

Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše, za chvilku pokračujeme druhou třetinou.

Je za námi první třetina, která skončila překvapivě lépe pro domácí Crimmitschau. Plzeň měla dobrý vstup do zápasu, měla hodně střel, avšak ani po jedné z nich neskončil puk v síti. Naopak poté se hra vyrovnala a do černého naopak pálili domácí. Nejprve se prosadil po individuální akci Kánya a vzápětí Crimmitschau využilo přesilovou hru, když se prosadil kapitán Scalzo. Před námi je ovšem ještě čtyřicet minut a Škoda jistě ještě neřekla poslední slovo.

20:00

19:26
    Opět to v hledišti jen zahučelo, domácí nebyli daleko od třetí přesné trefy. Rána Sturma nakonec ale skončila jen o malý kousek vedle brány.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:30
    Adam – 2 min., sekání.

18:20
    Nepříznivé skóre se snažil změnit Adam Benák, jenomže jeho rána byla opět sražená mimo bránu.
    17:30 Mario SCALZO - 2:0

17:30
    Domácí využívají přesilovou hru a po krásné akci vedou již o dvě branky. Lindberg dostal přihrávku do jízdy, puk posléze předal na pravou stranu Reichlovi, který ho vrátil před prázdnou bránu a MARIO SCALZO měl již snadnou práci. Asistence: Thomas Reichle, Tobias Lindberg.

16:43
    Lev – 2 min., sekání.

16:22
    Petr Zámorský je zatím hodně střelecky aktivní, nyní bek indiánů pálil z pravého kruhu k bližší tyči, Shilin jeho pokus dobře vidět a jeho ránu tak v pohodě zastavil svou lapačkou.

15:59
    Škoda výborně napadala rozehrávku Crimmitschau, avšak Jakub Pour ani Luke Adam se nakonec ke střele nedostali.

15:16
    Michal Houdek zariskoval na modré čáře, výsledkem toho byl rychlý brejk, avšak Dominik Pavlát tentokrát své mužstvo podržel.

14:15
    Indiáni jsou po obdržené brance mírně opaření. Lucas Carlsson se dral do další šance, tentokrát ale dobře zapracoval Jakub Lev, který ho vystřelit nenechal.

13:30
    A Crimmitschau mohlo svůj náskok bleskově zdvojnásobit, Dominika Pavláta tentokrát však zachránila branková konstrukce.
    13:04 Tamás KÁNYA - 1:0

13:04
    Domácí jdou z ničeho nic do vedení. TAMÁS KÁNYA se v útočném pásmu prodral kolem Adam Jiříčka a poté brankáře Pavláta překonal ranou na vyrážečku. Asistence: Thomas Reichel.

12:45
    Luke Adam je v Německu jako doma, avšak tentokrát z branky neradoval.

12:15
    Adam Benák, tak jak ho známe, zakouzlil s kotoučem, posléze udělal kličku do středu hřiště, na poslední chvíle mu ale domácí stačili střelu zablokovat do rohu ledové plochy.

11:42
    I technický prohřešek i na straně Škody. Finská předsezónní posila Aleksi Laakso dostala přihrávku do postavení mimo hru.

11:05
    Plzeň následně stále držela puk, avšak kvůli špatné přihrávce museli hosté opustit útočnou třetinu. Domácí mezitím stihli všichni vystřídat.

10:23
    Ondřej Matýs dobře podržel kotouč v útočné třetině, poté vystřelil od modré čáry opět Petr Zámorský, tentokrát to zkusil bek Škodovky ostrou bombou, ani ta se však nesetkala s úspěchem.

09:14
    Další domácí akci zastavuje čárový rozhodčí, který správně odhalil ofsajd.

08:37
    Petr Zámorský tentokrát nic složitého nevymýšlel, krátce za modrou čárou vykouzlil svůj pověstný švih, Shilin ale stačil zakročit svou lapačkou.

08:02
    Tomáš Mertl rovněž posílal pobídku na teč, jeho přihrávku ale žádná z hokejek nezasáha, puk tak skončil až v rohu ledové plochy.

07:14
    Jenom to v hledišti zahučelo. Hayden Verbeek tečoval střelu od modré čáry stejný hráč se poté pokoušel překonat Pavláta ještě jednou, ani jedna z jeho dvou ran se nesetkala s úspěchem.

06:10
    Tomáš Dujsík taktéž vystřelil od modré čáry, brankář domácího týmu tentokrát jeho střelu jen vyrazil, puku se poté zmocnil Adam Benák, avšak ten neměl prostor puk ideálně dorazit.

05:15
    Jan Schleiss parádně zavezl puk do útočného pásma, následně ho skrz dva hráče předal na modrou čáru, kde byl Jan Piskáček, ten ovšem jen prostor, kde byl ve svém brankovišti připraven Shilin.

04:42

03:44
    Indiáni opět dokázali vyhodit puk přes všechny čáry, domácí musí zase začít až od své svatyně.

03:21
    Thomas Reichle měl první velkou přiležitostv dnešním zápase. Forvard domácího celku měl spoustu místa na ose hřiště, proti jeho ráně ale máchl skvěle Pavlát svou lapačkou.

03:21

03:05
    Plzni se povedlo rychle vyhodit kotouč z vlastní třetiny, ale Crimmitschau se rychle vrátilo. Střelu od modré čáry ale udržel Pavlát ve své výstroji.

02:42
    Kvasnička – 2 min., podrážení.

01:59
    To se nicméně již změnilo, v předbrankovém prostoru zůstal zapomenut Lucas Böttcher, Dominik Pavlát byl ale na svém místě připraven. Na druhé straně pálil po rychlém brejku z levého kruhu Jakub Pour, ani on ovšem puk do sítě nedostal.

01:28
    Plzeň pokračuje v důrazném napadáním, hráči Crimmitschau se zatím nemohou dostat na červenou čáru.

00:49
    Plzeňský útočník se již zvedá na brusle, leč na střídačku odjíždí jen za pomoci svých spoluhráčů. Zranění v první minutě, navíc v generálce na extraligu, to by vskutku bylo nemile pro Škodovku.

00:49
    Nepříjemný moment, za domácí brankou zůstává ležet Adirán Holešinský, věřme tomu, že to nebude nic vážnějšího. K plzeňskému hráči již spěchají lékaři. Vypadá to na nějaký problémy se zády.

00:22
    Po vyhraném buly pálil od modré čáry Petr Zámorský, jeho pokus ale maskovaný muž Crimmitschau vykopl svým betonem.

00:09
    Domácím se hned zkraje zápasu nepovedla rozehrávka z vlastní poloviny hřiště, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Shilina.

00:01

Na zimní stadion v Crimmitschau dorazilo i několik plzeňských fanoušků, proti domácí přesile to nicméně budou mít složité. I oni musí ocenit jednu věc. Za jednou z branek není stěna a stromy vedle stadionu tomu vše vytváří speciální kouzlo.

Obě mužstva se již zdraví na modrých čarách, samotné utkání začne již každým okamžikem.

Stadion se pomalu zaplňuje. Na západě Čech předvedli fanoušci Crimmitschau skvělý výkon, nechme se překvapit, jaká atmosféra bude napovat v Kunsteisstadion.

Na ledě nám skončilo rozbruslení obou celků, nyní přijde na řadu rolba, která upraví led a za necelých dvaceti minut už půjdeme na samotné utkání.

ETC Crimmitschau: Shilin (Schneider) – Scalzo (C), Balinson, Sturm, Thomas, Schmidt, Olleff – Feser, Smith, Lindberg (A), Verbeek, Carlsson, Walsch, Kánya, Reichel, Böttcher, Rudert.
    Trenér: Jussi Tuores.

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Hlavaj) – Kvasnička, Zámorský, Laakso, Dujsík, Piskáček, Jiříček, Houdek – Schleiss, Lev, Indrák, Hravík, Benák, Holešinský, Pour, Adam, Rekonen, Straka, Mertl, Matýs.
    Trenér: Petr Kořínek.

Rozhodčí: Steinicke, Becker – Ernst, Klima.

Krásný středeční večer z Crimmitschau!

Srdečně vás vítám u přátelského zápasu, ve kterém se střetnou týmu ETC Crimmitschau a HC Škoda Plzeň.

Pro Škodovku se jedná generálku na extraligu. Doposud indiáni sehráli šest přípravných duelů, z toho tři dotáhli svěřenci Petra Kořínka do vítězného konce. Naposledy hráli minulý týden na Kladně a Plzeň zvítězila, i za příspěvku šestnáctiletého Adama Benák, 5:2.

Oba celky se potkaly před čtrnácti dny, kdy se hrát první vzájemný zápas na západě Ćech. Škoda ho zcela opanovala, když zvítězila 7:1.

Bude tentokrát patřit zápas Crimmitschau nebo se Plzně dočká úspěšné generálky?

To dozvíme kolem deváté hodiny večerní. Hezkou zábavu u textového přenosu vám přeje Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 14. Kánya (Reichel), 18. Scalzo (Reichel, Lindberg), 36. Carlsson, 52. Rudert (Böttcher, Reichel), rozh. náj. Balinson – 29. Adam (Zámorský), 42. Mertl (Zámorský), 53. Lev (Schleiss, Kvasnička), 55. Schleiss (Lev, Benák)