Česko – Turecko 3:0 (kon.) | USA – Ukrajina 3:2 (kon.) | Švýcarsko – Slovensko 4:1 (kon.)
USA
3:2 (1:1)
Ukrajina
Středa 06.09.2023, 17:00 • Trutnov • Ježek Cup (U18)

Fotbalisté USA vstoupili do Ježek Cupu vydřenou výhrou nad Ukrajinou. Zámořský výběr poslal v 17. minutě do vedení Habroune. V dalším průběhu jeho převaha ale vymizela a přesné zásahy Kalyna a Ponomarenka dostaly do výhody Ukrajince. Tým Jurije Moroze si v rozkouskované druhé půli vedení dlouho kontroloval, ale pak si v úplném závěru dvakrát nepohlídal teprve patnáctiletého náhradníka Berchimase. (19:09:21)

90+3

90+2
    Podle pohybu Ukrajinců to nevypadá, že potřebují nutně vyrovnat. Americká obrana desítky sekund nerušeně kombinuje na vlastní polovině.

90+1
    Ukrajinský útok se ani nestihl rozvinout. Před Lobkem zahrál Miller malou domů Beaudrymu.

90
    Nastavují se 3 minuty.
    88. Nimfasha BERCHIMAS - 3:2

88
    Američané právě vstřelili branku!
    Tak to je skutečně bleskový obrat! Medina ustál souboj na půlce a přihrál dopředu Habrounemu. Záložník Columbusu si před finální přihrávkou všiml, že Vernattus přestal bránit NIMFASHU BERCHIMASE, a teprve patnáctiletý talent křížnou střelou strhl vedení na stranu USA.
    87. Nimfasha BERCHIMAS - 2:2

87
    Pár minut před koncem opět platí nerozhodný stav! NIMFASHA BERCHIMAS si převzal dlouhý pas z obrany. Na úkor Vernattuse došel před malé vápno a levačkou prudce vystřelil mimo dosah Vjačeslava Surkise.

86
    Na základě přihrávky z vlastní poloviny pronikl za americké stopery Lobko. Balon u sebe ale neměl, z protější strany si pro něj došel Beaudry.

85
    Střídání v týmu Ukrajina:
    ze hřiště odchází Denys Ždanov, přichází Mokyla Kyryčok.

84
    Ukrajina drží vysokou obrannou linii. Hráčům ze zámoří nezbývá nic jiného, než zdlouhavě kombinovat ve střední části hřiště.

83
    Jehor Abramov se ani za pomoci patičky nevymanil z prostoru u rohového praporku. Míč šel do autu právě od něj, tudíž vhazuje Miller.

82
    Vernattus jednoduše utekl Berchimasovi. Centr zleva propadl přes území gólmana, ale Denysenko na to nestihl zareagovat.

81
    Peyton Miller dobře načasovaným skluzem zastavil rychlý postup Ždanova. Abramov házel aut a potom i centroval daleko za své spoluhráče.

80
    Střídání v týmu USA:
    ze hřiště odchází Ruben Ramos Jr., přichází Micah Burton.

79
    Centrovaný balon byl odhlavičkován ke Ždanovovi. Ten při pokusu o střelu z dálky ale promáchl a napodruhé míč jen odevzdal, aby zabránil propadnutí.

78
    Průnik Vernattuse byl zastaven pouze za použití nedovolených prostředků. Bude se kopat proti brance Adama Beaudryho.

77
    Vinou střídání je hra hodně rozkouskovaná. Hráči USA mají mírně navrch, ale k šanci je nepřivedl ani nákop Romera.