Engineers Prague – HC MUNI 3:4 (kon.)
ČVUT Engineers Prague
3:4 (1:3, 0:0, 2:1)
HC MUNI
Středa 13.09.2023, 19:45 • Zimní stadion HC Hvězda Praha • Tipsport UNI CUP • Semifinále

MUNI vyhrává tento zápas 4:3 a zahraje si finále proti hokejistům z Univerzity Karlovy. Byl to dramatický zápas, který hosté rozhodli díky povedenému závěru první třetiny. (22:15:50)

59:27
    Domácí hrají v šesti.

59:25
    Puk vypadl z hrací plochy, buly v útočném pásmu domácích hráčů.

59:14
    Oddechový čas pro tým Engineers Prague.

59:13
    Maličkay kryje kotouč do rukavice, vhazovat se bude před jeho brankou.

59:01
    Fabiánek pálil z bezprostřední blízkosti, minul branku.

58:45
    Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale přesnost střelby není dobrá.

58:06
    Zakázané uvolnění MUNI vrací hru před branku hostů.

58:00
    Hosté hrají v plném počtu.

57:39
    Mnoho času už domácí hokejisté nemají na to, aby srovnali stav zápasu.

56:08
    Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, ale minul branku.

55:37
    Vyloučení v týmu HC MUNI:
    Mirek Bazala – 2 min., podrážení.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hokejisté z Brna drží těsný náskok, v posledních minutách ale mají více ze hry hráči domácího klubu.

54:28
    Velmi dobře nyní hrají domácí, kteří se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře a vyrovnat.

53:33
    Vaňous mohl sám zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku. Gonda z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou část branky.

53:00
    Sedm minut hry nás dělí od konce třetí třetiny, hostující MUNI drží těsný náskok.
    51:39 Pavel VAŇOUS - 3:4

51:39
    Engineers právě vstřelili branku!
    Pražané snižují na rozdíl jediné branky, tvrdou ránou od modré čáry to zkoušel Routa, ale jeho projektil před brankou nechytatelně tečoval PAVEL VAŇOUS. Asistence: David Routa a David Vobořil.

51:28
    Domácí celek se pokouší zdramatizovat zápas, David Routa pálil z levého kruhu.
    50:31 Štěpán KUČERA - 2:4

50:31
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Hostující celek dokázal velmi rychle proměnit přesilovku, tvrdou ránou do horní části poslal kotouč ŠTĚPÁN KUČERA.

50:23
    Vyloučení v týmu Engineers Prague:
    Jakub Dohnal – 2 min., podrážení.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:27
    Obrovskou šanci měli hosté, ale brankář Maličkay dokázal ještě kotouč udržet před brankovou čárou. Klíma to byl, kdo zakončoval.

48:13
    Tomaník vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, ale Bazala pálil vedle branky.
    46:58 Pavel VAŇOUS - 2:3

46:58
    Nyní to už domácím vyšlo a je sníženo. Před branku dostal puk PAVEL VAŇOUS. Udělal rychlý blafák, a pak snadno prostřelil brankáře. Asistence: David Routa.

46:19
    Bezděk se protlačil i přes obránce až do střelecké pozice, ale nechal vyniknout brankáře soupeře.

46:00
    Domácí hokejisté mají nyní mírnou převahu, ale nemohou se dostat do zakončení.

45:37
    Po pěkné individuální akci pálil Šotský, jeho projektil dokázal zastavit brněnský brankář Král.

45:13
    Další práce pro domácího brankáře. Zakončoval Linka, který na střelu neměl mnoho prostoru.

44:41
    Maličkay se vyznamenal proti střele soupeře, Hasoň se dostal do střelecké pozice, ale neprostřelil brankáře.

44:04
    Píská se zakázané uvolnění, a tak se hra vrací před branku Engineers.

43:47
    Staněk to zkoušel individuálně, ale nedokázal se s kotoučem na hokejce protlačit přes střední pásmo.

43:10
    Hokejisté z Brna dokázali vyhodit přes všechny čáry, následně se domácí znovu usadili před brankou soupeře.

41:52
    Tibor Sedláček – 2 min., nedovolené bránění.

40:47
    Utkání pokračuje třetí třetinou. Následně to zkoušel domácí Holaník, ale trefil jen brankáře soupeře.

40:36
    Jeden z hráčů je hodně otřesený a za pomoci spoluhráčů opouští hrací plochu.

40:01

40:00

39:26
    Engineers se dostali do útočného pásma, finální přihrávka na volného hráče před brankou nebyla přesná.

38:47
    Tomaník byl zcela volný před brankou, dostal se do střelecké pozice, ale jeho projektil vyrazil Maličkay.

38:10
    V poklidném tempu se nyní dohrává prostřední třetina.

37:28
    Velmi dobře to sehráli hosté, Tomaník se obtočil okolo obránce, a pak zakončoval. Trefil brankáře domácích.

36:34
    Přesilovku hraje hostující celek, ale nemůže se stabilněji dostat před branku soupeře.

35:38
    František Janoška – 2 min., hákování.

35:17
    Matějka to zkoušel individuálně, prokličkoval se až před branku, ale obrana si s jeho pokusem poradila.

34:20
    Jakubec rozehrává od své branky, dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali následně přesněji vypálit.

33:47
    Dobrá rána Juráka od modré čáry, brankář Král v brance MUNI předvedl velmi dobrý zákrok. Puk udržel mezi betony.

33:00
    Gergel to zkoušel z dobré pozice, ale brankář Maličkay si s jeho pokusem dokázal poradit.

32:18
    Muni vede o dvě branky, více ze hry mají sice domácí, ale hosté velmi dobře brání.

32:08
    Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, následně tečoval kotouč jeden z hráčů, ale brankář Král byl pozorný.

31:40
    Hasoň se pokoušel dostat do brejku, ale gólman si s jeho pokusem dokázala poradit.

31:12
    Přesilovku hraje nyní znovu domácí celek, která se sice dostal do útočného pásma, ale má problémy se zakončením.

29:29
    Jan Hasoň – 2 min., krosček.

28:45
    Maličkay byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře od modré čáry. Puk vyrazil ramenem.

28:21
    Blížíme se do poloviny zápasu, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

27:50
    Hostující Bláha to zkoušel individuálně, ale neprošel přes posledního obránce.

27:25
    Domácí hokejisté hrají dál aktivněji, snadněji se dostávají do útočného pásma, ale na výraznější šanci čekají.

26:46
    Dohnal hledal před brankou spoluhráče, jenže Šonský nedokázal kotouč trefit podle představ.

26:03
    Vaňous byl sice před brankou, ale nedokázal tečovat kotouč podle představ.

25:46
    Domácí rychle dostali kotouč do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

25:12
    Štěpán Kučera – 2 min., sekání.

25:08
    Dobrý střelecký pokus domácích, následně se bude znovu vylučovat na straně MUNI.

24:15
    V přesilovce se ke střele dostal domácí Kubata, ale jeho rána byla obráncem zblokovaná. Následně hosté vyhodili.

23:26
    Jan Gonos – 2 min., faul kolenem.

22:44
    Maličkay dobře viděl na střelu soupeře, dokázal si poradit se zakončením od modré čáry.

22:16
    Muni pokračuje v dobré hře, usadila se před brankou soupeře, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně čeká na výraznější šanci.

21:17
    Maličkay kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Část oslabení domácí zvládli.

21:04
    Hostující celek hraje přesilovku pět na tři.

20:58
    Alen Jurak – 2 min., sekání,
    Jan Raiterman – 2 min., podrážení.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, hostující celek má náskok o dvě branky.

20:01

20:00

19:55
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Brna.

19:32
    Staněk se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Domácím hráčům se nyní vůbec nedaří.
    16:50 Pavel TOMANÍK - 1:3

16:50
    Po pěkné individuální akcí se před branku dostal dobře hrající PAVEL TOMANÍK. Počkal si na pohyb brankáře, a pak poslal kotouč mezi betony brankáře. Asistence: Tadeáš Jakubec.
    16:21 Tadeáš JAKUBEC - 1:2

16:21
    Rychlá akce hostů a TADEÁŠ JAKUBEC dokázal pohotovou střelou překonat brankáře domácích. Asistence: Pavel Tomaník.

15:19
    Třetina pokračuje dál.

15:19
    Týmy nyní míří do šaten a podle všeho nyní proběhne přestávka, a pak se dohraje třetina a bude pokračovat druhá.

15:19
    Hra je nyní přerušena, protože došlo k uvolnění plexiskla za brankou domácích.

14:58
    David Vobořil – 2 min., faul kolenem.

14:45
    Raiterman se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho rána se odrazila od tyče mimo branku.

14:19
    Domácí Routa dostal kotouč do útočného pásma, následně hledal spoluhráče před brankou, ale obrana byla pozorná.

14:03
    Pavel Tomaník – 2 min., podrážení.

13:02
    Hostující celek nyní srovnává stav zápasu, při hře pět na pět se po nepřehledné situaci dostal do střelecké pozice MARTIN BEZDĚK. Na jeho zakončení už byl brankář krátký. Puk končí v brance. Asistence: Mirek Bazala.

11:35
    Šupa to zkoušel od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec přesná.

11:20
    Hokejisté z Brna se usadili v útočném pásmu, kde během přesilovky kombinují.

10:08
    Alen Jurak – 2 min., držení.

10:01
    Obrovskou šanci hosté neproměnili, v situaci dva na dva nedokázali přesněji přihrát.

08:50
    Gonda to vzal na sebe, jeho střelecký pokus dokázal brankář vytěsnit nad branku do ochranné sítě.

08:25
    Hosté hrají ve čtyřech.

08:01
    Pražané se usadili v útočném pásmu, po dobré přihrávce pálil Staněk, a pak výborně zasáhl brankář Král. Ten při zákroku posunul branku.

07:39
    Staněk pálil od modré čáry, spoluhráč ale nedokázal mezi kruhy tečovat.

07:22
    Domácí celek hraje přesilovku pět na tři, dostal se útočného pásma, kde kombinuje.

07:07
    Mirek Bazala – 2 min., držení.

06:25
    Filip Rozehnal – 2 min., hákování.
    06:09 Tomáš BŘEZINA - 1:0

06:09
    Autorem branky je TOMÁŠ BŘEZINA. Asistence: Josef Hynek a Samuel Gonda.

05:31
    Rudolf Klíma – 2 min., podrážení.

04:52
    Domácí měli možnost dva na jednoho. Holanik ještě hledal spoluhráče, ale přihrávka nebyla přesná.

04:27
    Sledujeme klidnější pasáž hry, výraznější střelecký pokus jsme zatím neviděli.

03:52
    Engineers se nyní dostali do postavení mimo hru, byl to Vobořil, kdo se špatně dostal do pásma.

03:05
    Bazala se položil do střely soupeře, puk odrazil mimo hrací plochu. Buly bude následovat před brankou hostů.

02:25
    Domácí se dostali do útočného pásma, rána z levé strany končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

02:05
    Kučera to zkoušel od modré čáry, ale jeho spoluhráči se nedokázali dostat do střelecké pozice.

01:51
    Branka hostujícího celku vypadla ze svého postavení, sudí přerušil hru. Zatím čekáme na nějakou výraznější šanci.

01:16
    Domácí hráči se propracovali do střelecké pozice, ale rána končí vedle branky.

00:52
    Zdálo se, že domácí brankář Maličkay drží kotouč, ale neměl ho v držení, a tak sudí přerušili hru.

00:25
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou MUNI.

00:01
    Utkání začalo, hostující celek vyhrál buly, ale následně se provinil ofsajdem.

00:01

Trenér: Daniel Fuks

HC MUNI: Král (Rozehnal) – Bláha, Šucha, Šupa, Gonos, Bazala, Kučera – Tamaník, Drlík, Gergel, Jakubec, Morev, Klíma, Linka, Edl, Staněk, Sedláček, Hasoň, Bezděk
    Trenér: Jiří Čtvrtníček

Rozhodčí: Matouš Píša – Jakub Černohlávek, Jakub Koliš.

Engineers Prague ve čtvrtfinále turnaje dokázali porazit Pardubice poměrně snadno 9:2 a zajistili si postup do semifinále. HC Muni dokázalo porazit ve čtvfinále BO Ostrava Vítkovice Steel vysoko 13:7 a zajistilo si postup mezi čtyři nejlepší celky turnaje.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky univerzitního hokeje. Přípravný Tipsport UNI Cup se dostává do své semifinálové části a v tomto zápase proti sobě nastoupí Engineers Prague a HC MUNI.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Březina (Hynek, Gonda), 47. Vaňous (Routa), 52. Vaňous (Routa, Vobořil) – 14. Bezděk (Bazala), 17. Jakubec (Tomaník), 17. Tomaník (Jakubec), 51. Kučera

ČVUT Engineers Prague: Maličkay (Pulda) – Staněk, Vobořil, Šonský, Raiterman, Kubata, Svach, Gonda – Dohnal, Kadlec, Hynek, Březina, Fabiánek, Holanik, Jurak, Vaňous, Hasil, Routa, Januška, Matějka

HC MUNI: Král (Rozehnal) – Bláha, Šucha, Šupa, Gonos, Bazala, Kučera – Tomaník, Drlík, Gergel, Jakubec, Morev, Klíma, Linka, Edl, Staněk, Sedláček, Hasoň, Bezděk

Rozhodčí: Matouš Píša – Jakub Černohlávek, Jakub Koliš