Letňany – Příbram 2:3 (kon.) | Havířov – Kopřivnice 9:1 (kon.) | Nový Jičín – Šumperk 3:2 (kon.)
Vel. Meziříčí – Žďár n/S 4:3 (1:0 po s.n.) | Děčín – Mostečtí Lvi 6:3 (kon.) | Ústí n/L – Řisuty 4:1 (kon.)
Hronov – Vrchlabí 4:3 (po pr.) | SHKM Hodonín – Vyškov 2:3 (kon.)
SHKM Baník Hodonín
2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Hokej Vyškov
Čtvrtek 14.09.2023, 18:30 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vážení, je tu další pořádný hokejový nášup, ve čtvrtek večer nás mimo jiné čeká také přátelské utkání mezi týmy SHKM Baník Hodonín a Hokej Vyškov. Oba týmy to loni dotáhly až do play-off o postup do Chance Ligy, Hodonín skončil právě vinou Vyškova už v osmifinále, hosté v námi sledovaném mači to dotáhli až do semifinále a postup výš tak měli opravdu na dosah ruky. Nutné je navíc dodat, že šlo o jejich vůbec první účast ve třetí nejvyšší české lize.

Ani jeden z celků tak jistě nebude mít před novou sezónou malé ambice a rozhodně nelze ani očekávat to, že by toto přátelské utkání nemělo ten pravý náboj a samozřejmě také hokejovou kvalitu.

SHKM Baník Hodonín má za sebou tři výhry (2 x s Trnavou a po prodloužení právě s Vyškovem), naopak nad jeho síly byly taktéž tři mančafty (Topol'čany, Skalica, Havířov). Minulý týden smlouvu u týmu nově podepsali útočníci Dominik Luža, odchovanec Beranů Zlín, který však patřil loni Vyškovu, a Adam Laciga, který strávil loňskou sezónu ve zlínské juniorce.

Vyškov vstoupil do přípravné fáze sezóny čtyřmi výhrami (2x Technika Brno, Chomutov a Přerov), následně však třikrát za sebou soupeři podlehl (Hodoník, Opava, Valašské Meziříčí). Před koncem přípravy pak mají hosté v plánu ještě jeden zápas, v úterý 19. 9. se od 18:00 střetnou se Žďárem nad Sázavou. Před sezónou přivedl nový majitel týmu exzlínský Roman Hamrla v podobě novojičínského Jakuba Lehečky a hodonínského Vojtěcha Krejčiříka. Kromě těchto dvou útočníků bude v barvách Vyškova nově nastupovat také bek Jan Dluhoš ze Zlína.

SHKM Baník Hodonín: Piták, Dolíška, Zorko, Karafiát, Luža, Hložánek, Sedláček, Sedlák, Štědrý, Laciga, Vyrůbalík, Novák, Bílek, Sajdl, Němec, Huhtela, Dobiáš, Dufek, Weintritt, Vícha.
    Trenér: Aleš Bachánek

Hokej Vyškov: Synek, Šarman, Dluhoš, Holemý, Mikulík, Hohl, Hefka, Studený, Kořének, Tomajko, Janeček, Krejčiřík, Štefka, Sebera, Vašíček, Remert, Popelka.
    Trenér: Michal Konečný.

Hráči Vyškova jsou již na ledě, Hodonínští teprve přicházejí z kabiny.

00:01

00:50
    V úvodu zápasu mají lehkou převahu hosté, rána Hefka od modré na branku neprošla.

01:25
    Tomajko neuspěl při hledání před brankou stojícího Remerta.

02:15
    Akci Vyškova teď zastavil velmi ostrý bodyček domácího beka.

02:24
    Následně je k zemi sražen Dominik Hohl, nevypadá to vůbec hezky.

02:24
    Hohl odjíždí po svých, je ale podpírán spoluhráčem.

02:24
    Vyloučení v týmu SHKM Baník Hodonín:
    Luža – 2+2.

03:00
    Teprve nyní dokázali hosté přejít do útočného pásma.

03:15
    Vzápětí domácí úspěšně vyhánějí soupeře až k vlastní modré.

03:40
    Další úspěšného vyhození, tentokráte je kotouč dokonce až za brankou hostí.

04:30
    Výtečný výkon defenzívy Baníku stále pokračuje.

04:45
    A je tu další úspěšné vyhození.

05:20
    Vyškov se stále nedokázal zformovat v útočné třetině, domácí opět úspěšně vyhazují.

05:55
    Poprvé v zápase musel výrazněji zakročit domácí gólman Dominik Piták.

06:24

07:00
    Také Tobiáš Synek první ostřejší zákrok zvládl.

Vyškov právě vstřelil branku!
    V útočném pásmu bleskově vytvořené přečíslení 2 na 1 přináší první branku dnešního zápasu, kterou dává MATĚJ SEBERA. Asistence: Jan Štefka a Dominick Vašíček.
    09:00 SEBERA - 0:1

09:40
    Hodonín kontroluje puk ve vlastním pásmu.

10:05
    Vyrůbalíkova rána na branku neprošla.

10:20
    Snaha zaskočit domácího gólmana rychlým obkroužením klece hokejistům Vyškova také úspěch nepřinesla.

10:55
    Prudká rána Jiřího Karafiáta jde mimo.

11:25
    Zakázané uvolnění Vyškova.

11:38
    Teď už se přechod přes střední pásmo vydařil, rána Sebery jde ale těsně mimo.

12:20
    Prakticky je teď na kotouči pouze Vyškov, nedaří se mu ale přejít do útočné třetiny.

13:10
    Podařilo se mu to teprve nyní zásluhou Kořénka.

13:55
    Famózní nahození posílal před domácí branku Remert, nikdo z jeho spoluhráčů však nebyl dostatečně pohotový.

14:20
    Sebera byl tvrdě atakován za brankou, sudí měl ale dobrý výhled a zákrok posoudil jako čistý.

15:00
    Asi největší šance dosavadního průběhu zápasu pro Hodonín, jeden z jeho hráčů se dostal k podivně odraženému puku, z otočky však ohrozit Synkovu branku nedokázal.

15:50
    Baník právě vstřelil branku! Je tu nečekaná zápletka první třetiny, jeden z obránců Vyškova si do sítě srazil ránu, kterou vyslal FILIP WEINTRITT. Nedá se říct, že by byla vyrovnávací branka vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání nějak zvlášť spravedlivá, pro neutrálního diváka je však jedině dobře, že výkon a sebevědomí zatím slabšího týmu stoupá.

Baník právě vstřelil branku!
    ALEŠ DUFEK svou přesilovkovou trefou obrací výsledek zápasu! Hodonín sehrál přesilovku výtečně a najednou je na koni. Asistence: Matěj Novák.
    18:06 DUFEK - 2:1

19:05
    Baník tlačí na svého soupeře a nepouští ho ven z obranného pásma.

19:50
    Hosté sice kontrolují kotouč, jakékoliv ofenzivní snahy jsou jim ale znemožněny.

20:00

První třetina dnešního zápasu je za námi. SHKM Baník Hodonín poněkud překvapivě vede 2:1. Drtivou většinu dosavadního průběhu zápasu byli lepší hosté, po šťastné vstřelené brance prokázali ovšem také domácí, že mají na to na soupeře zatlačit, což korunovali druhou brankou, která padla v přesilové hře.

20:01

20:35
    Hodonín vstupuje lépe i do druhé třetiny, první šanci si dokázal vytvořit Karafiát.

21:10
    Na druhé straně prozkoušel gólmana Sebera.

21:30
    Na Synka pálil Atte Huhtela, utkání nabírá na obrátkách.

22:20
    Zakázané uvolnění domácích.

23:25
    Po atraktivním úvodu druhé třetiny teď hra přeci jen trochu ztratila tempo, je tu pouze další icing Hodonína.

24:05
    Vyškovské snahy přejít střední pásmo jsou neúspěšné.

24:15
    Vašíček – 2 min..

24:30
    Vyškov zahajuje hru v oslabení úspěšným výhozem.

25:10
    Po přihrávce na paty se Vyškov dostává ke kotouči.

25:25
    Gólman Synek zvládl dva těžké zákrok a drží svůj tým v kontaktu.

25:40
    Vyškovští vyhazují a následně u mantinelu berou soupeři čas.

26:15

26:40
    2 min..

26:45
    Vyškov právě vstřelil branku! Přesilová hra hostí je využita, na 2:2 dokázal srovnat MATĚJ MIKULÍK! Asistence: Jan Štefek.
    26:45 MIKULÍK - 2:2

27:29
    Dominik Luža trefuje tyč!
    27:29 Tyčka Dominika Luži

27:43
    Vyškov právě vstřelil branku! DOMINICK VAŠÍČEK se uvolnil ve středním pásmu a přináší další obrat dnešního dramatického mače! Vypálil pouhých 58 vteřin po gólu Mikulíka.
    27:43 VAŠÍČEK - 2:3

28:40
    Vašíček neúspěšně hledal Seberu, který byl ve velmi zajímavé střelecké pozici.

29:00
    Hosté jsou zatlačeni do vlastního pásma.

29:08
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Erik Hložánek.

29:30
    Dělovou ránu od modré vyslal Jan Dluhoš, skončila na změti těl před Pitákem.

30:15
    Domácí bráni velmi kvalitně a úspěšně drží soupeře daleko od potenciálního zakončení.

30:45
    Hodonín úspěšně vyhazuje puk.

31:00
    Vašíčkovu ránu chytá Piták.

31:08

31:40
    Sledujeme urputný boj u hodonínského mantinelu.

32:00
    V perspektivní pozici na lehkou teč našel Němec Zorku, vše ovšem vyřešil Tobiáš Synek.

32:45
    Další velmi podobná akce Hodonína končí zakončením mimo branku.

33:15
    Karafiát nebyl před brankou soupeře dostatečně pohotový a nedokázal zpracovat vzduchem letící kotouč.

34:00
    Hosté si vytvořili de facto situaci 3 na 1, přesto se jim ani nadvakrát nepodařilo dostat puk za záda Pitáka!

34:43
    Krejčiřík poslal velmi ostrým bodyčkem k zemi Vyrůbalíka.

34:43
    Krejčiřík – 5 min. + OK.

35:15
    Krejčiřík už po tomhle ostrém hitu do dalšího průběhu zápasu nezasáhne a musí se nyní stresovat, zda jeho spoluhráči dokáží udržet příznivý stav.

35:28
    Holemý – 2 min..

36:20
    Jedním ze tří statečných obránců Vyškova je Michal Janeček, který získal kotouč a odpálil ho na druhou stranu.

36:59
    Luka Zorko svou ranou pouze protáhl Synka.

37:15
    Ten dokázal vychytat také Erika Hložánka.

37:28
    Hosté jsou již ve čtyřech.

38:05
    Domácí tým si aktuálně nedokáže vytvořit žádné další střelecké příležitost, hosté brání velmi zodpovědně.

38:30
    Teď dokonce odvážným průnikem prověřil Pitáka Jan Štefka!

39:10
    Domácí tým jen s obtížemi přechází střední pásmo.

39:30
    Synek právě prokázal, že umí pevně sevřít své betony.

39:43

40:00

Je konec, ačkoliv druhá třetina přinesla pětiminutové oslabení Vyškova z čehož hned celé dvě minuty proběhly ve formátu 5:3, odchází právě hosté do kabin spokojenější. Kromě parádní defenzívy je samozřejmě také těší obrat ve skóre, na slepené branky Hodonína zareagovali stejnou mincí, když se v jedné minutě prosadili Mikulík i Vašíček.

40:01

40:45
    Hráči Vyškova kombinují na vlastní polovině.

41:17
    Zakázané uvolnění hostí.

41:40
    Kotouč vylétl z vyškovské třetiny na lavičku.

41:58
    Tomáš Sedláček – 2 min..

42:25
    Baník úspěšně vyhazuje.

42:45
    Akci 2 na 1 se Huhtela rozhodl řešit sám, branku minul.

43:25
    Hodonín zvládá oslabení velmi dobře, kontroluje hru i puk v pásmu soupeře.

43:58

44:30

45:30
    Tempo hry klesá na minimum, domácí jsou stále na puku, ale nedaří se jim přejít do středního pásma.

46:10
    Stále stejná písnička, Vyškov už útočné ambice nemá a pouze si ve středu pole kontroluje náskok.

46:40
    Domácí se konečně dostali do pásma, nepřesně pálil Dobiáš.

47:15
    Na druhé straně rozjížděl zajímavou akci Tomajko, jeho pas na Popelku ale neprošel.

48:20
    Baník je opět zatlačený a neutralizovaný ve vlastním pásmu.

49:00
    Hodonínský hráč našel mezeru mezi obranou dvojicí hostů, branku ovšem trefit nedokázal.

49:30
    V držení puku je po dlouhé době Vyškov.

50:10
    Nahození ze středního pásma tlumí Piták, který okamžitě rozehrává.

50:27
    Od modré ho prověřil Adam Studený.

50:58
    Luža – 2 min., vysoká hůl.

51:30

52:08
    Hosté se snaží o branku jistoty, ačkoliv však střílí poměrně intenzivně, jejich pokusy mají spíše parametry nahození nežli branky.

52:30
    Domácím se podařilo vyhodit a získat útočné buly, Luka Zorko ale při střele promáchl.

52:58

53:00
    Synek předvedl úspěšný zákrok ramenem.

54:00
    Vyškov je na puku a v útočném pásmu především přibližuje konec zápasu.

54:15
    Obětavý skok vyškovského beka zastavil protiakci soupeře.

54:50
    Tomajko nedokázal před odkrytou bránou zasáhnout kotouč.

54:59
    Je přerušeno, nejspíše pro zdravotní potíže Jana Štefky.

56:00
    Hodonín se nedokáže dostat ani do útočné třetiny, takhle se do závěrečného tlaku dostane jen velmi těžko.

56:44
    Štefka – 2 min., podrážení.

57:30
    Hodonín sice kontroluje útočné pásmo, vytvořit si nějaké zajímavější příležitosti ke střelbě se mu ale nedaří.

57:55
    Vyškov úspěšně vyhazuje puk.

58:20
    Další úspěšné vyhození kotouče přes všechny čáry.

58:55
    Zakázané uvolnění Vyškova, troufne si trenér Bachánek odvolat brankáře?

58:55
    Oddechový čas pro tým SHKM Baník Hodonín.

58:55
    Dnešní utkání sleduje 348 diváků.

59:00
    Branka Baníku zeje prázdnotou.

59:15
    Karafiát našel před brankou volného Lužu, toho ovšem vychytal Synek.
    59:15 Poslední šance domácích na zvrat

59:40
    Tribuny ženou domácí borce do ofenzívy, ti do toho teď dávají opravdu vše.

59:55
    Na ledě vypuká poměrně velká potyčka.

59:57
    Současné vyloučení:
    Karafiát – 2+2, hrubost.

Studený – 2+2, hrubost.

Je konec, hosté mohou slavit, ve třetí třetině jsme již žádnou branku neviděli a Vyškovu tak zůstal jednobrankový náskok, který si vytvořil obratem ve třetině druhé. Střelcem vítězné branky je tak Dominick Vašíček, dvaadvacetiletý forvard hostující z Komety Brno.

Stále jde samozřejmě o pouhou přípravu a tak nemusí prohra hráče Baníku příliš bolet, v některých pasážích prokázali velmi vysokou kvalitu a ačkoliv nebyli ve svém výkonu příliš konzistentní, rozhodně mají před nadcházející sezónou na čem stavět.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top noc všem hokejovým fanouškům. (20:40:47)

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 16. Weintritt, 19. Dufek (Novák) – 9. Sebera (Štefka, Vašíček), 27. Mikulík (Štefek), 28. Vašíček

Trenér: Michal Konečný