Přerov – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Vítkovice 3:6 (kon.) | Tábor – Č. Budějovice 3:2 (kon.)
Třinec – Pardubice 3:1 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 3:9 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 1:8 (kon.)
Kladno – Slavia 3:7 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 4:3 (kon.)
Olomouc – Poruba 3:1 (kon.)
HC Tábor
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 16.09.2023, 12:30 • ZS Tábor • Extraliga dorostu • Skupina A

Na ledě propukla obrovská radost táborských Kohoutů, kteří porazili Motor poměrem 3:2. První třetina branku nepřinesla, na góly si fanoušci museli počkat až do druhého dějství. Tu první vstřelil po rychlém kontru Tábora rychlonohý ONDŘEJ KOSTKA. No a tu druhou obstaral osm vteřin před koncem třetiny ve dvojnásobné přesilovce Motoru DANNY BARNA. Ve třetí periodě nejprve ujel ADAM SUCHAN a propálil Nováka a poté přidal pojistku Kohoutů ONDŘEJ KOSTKA. Hosté se dokázali ještě prosadit v přesilové hře po trefě TOMÁŠE PŘIBYLA. Motoru však nepomohla k bodům ani závěrečná powerplay. Tři body zůstaly na ZS v Táboře. (14:46:55)

59:35
    Moustafa se jenom ohlédl za střelou od modré. K dorážce se už nikdo nedostal.

Banes Motor České Budějovice hraje powerplay!

59:11
    Oddechový čas pro tým Banes Motor České Budějovice.

59:08
    Tomáš Přibyl (Motor ČB) tvrdě dohrál jednoho z domácích a emoce jsou venku.

58:41
    Kohouti dostali puk do středního pásma a to jim v tuto chvíli stačí.

58:31
    Ondřej Kostka (Tábor) dobře tahal čas za brankou Motoru.

58:05
    Puk se dotkl střídačky, bude se vhazovat na středovém kruhu.

57:30
    Kohouti se v tísni osvobodili.
    57:12 Tomáš PŘIBYL - 3:2

57:12
    České Budějovice právě vstřelily branku! Puk trefil domácího brankáře Moustafu, který měl zakrytý výhled. Touš byl ale k dispozici a do branky jej dostal TOMÁŠ PŘIBYL. Asistence: Václav Nedorost a Danny Barna.

56:50
    Kohouti se po buly dostali na put, ten ale už má v držení Motor.

56:48
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Šimon Céza – 2+2, hrubost.

56:48
    Oddechový čas pro tým Hockey Club Tábor.

56:41
    Emoce jsou venku, u Moustafy proběhla menší roztrška.

56:25
    Adam Moustafa (Tábor) kryl s pomocí betonu střelu ze střední vzdálenosti.

56:05
    Matěj Slabý (Tábor) poslal bez rozmyslu touš do střetní třetiny.

55:38
    Kohouti se ale nyní osvobodili a jdou střídat.

55:16
    Motor zamkl Tábor v jeho třetině, ale je to bez střely na branku.

55:06
    Adam Moustafa (Tábor) raději přikryl puk před najíždějícím Jihočechy.

54:45
    Snad to nebude nic vážného, už se pokračuje ve hře.

54:36
    Jeden z hostů zůstal ležet ve třetině Tábora, hra je přerušena.
    54:05 Ondřej KOSTKA - 3:1

54:05
    Tábor právě vstřelil branku! Domácí se prosazují v přesilové hře. ONDŘEJ KOSTA projel za brankou a dostal se k pravému kruhu. Odkud to zkusil zápěstím a překonal Nováka na bližší tyčce. Asistence: Jan Hlavín.

53:38
    Antonín Pufr (Tábor) dostal drobnou sekeru a skončil na zemi, opět bez reakce rozhodčího.

53:05
    Tábor je na puku a tahá čas

52:51
    Kohouti se špatnou přihrávkou připravili o držení pásma.

52:21
    Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
    Danny Barna – 2 min., podrážení.

52:05
    Nikolas Mařík (Motor ČB) si najel k pravému kruhu a zkusil to na lapačku domácího brankáře. Ten ale rychle vymrštil svou ruku do vzduchu.

51:51
    Jiří Novotný (Motor ČB) trefil od modré jenom boční síťku Moustafovi branky.

51:46
    Tlak hostů ale stále trvá.

51:21
    Filip Čečetka (Motor ČB) se nedostal ke střele po hrubce domácího obránce. Tak nyní stáli při Táboru všichni svatí.

50:58
    Adam Suchan (Tábor) zablokoval střelu Motoru a poté byla posunuta branka Moustafy.

50:16
    Jan Bartuška (Tábor) vybojoval puk pro svého obránce, který od modré ale trefil jenom obránce Motoru.

Jan Bartuška (Tábor) byl stažen na zem, ale rozhodčí se rozhodl nevylučovat.

49:32
    Zbyněk Bušta (Tábor) si pomohl na modré zbytečným zákrokem a přestal hrát. Toho využil Jakub Hanzák, ale v dobré šanci minul odkrytou klec.

49:05
    Ofsajdu zastavil útočné snažení Motoru.

48:46
    Jiří Novotný (Motor ČB) zachytil přihrávku na modré, ale pustil se do nerovného souboje se dvěma obránci Kohoutů.

48:29
    Martin Hečko (Motor ČB) trefil z otočky jenom obránce Motoru.

48:06
    Adam Moustafa (Tábor) opět podržel Tábor. Nyní zalehl puk, aby mohli domácí vystřídat.

47:55
    Jan Bartuška (Tábor) tahal čas na modré Motoru, ale obránce mu puk rychle vzal.

47:23
    Sebastian Pánek (Motor ČB) nedorazil touš za záda Moustafy po velkém závaru.

47:05
    Motor jde se vším do branky.
    46:10 Adam SUCHAN - 2:1

46:10
    Tábor právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ADAM SUCHAN. Domácí se dostávají do vedení po rychlém kontru. ADAM SUCHAN ujel obraně Motoru a ve velké rychlosti prostřelil bezmocného Nováka. Bez asistence.

45:23
    Jan Bartuška (Tábor) to zkoušel z úhlu bekhendem, ale Novák byl připraven.

44:55
    Motor je v třetině Kohoutů dvacet vteřin, ale je to bez střely na Moustafu.

44:35
    Oba celky se snaží hrát zodpovědně z vlastní obrany.

44:02
    Adam Moustafa (Tábor) betonem vytěsnil pokus Motoru mimo nebezpečný prostor.

43:49
    Jakub Pícha (Tábor) je sám do obrany Motoru, ale spoluhráči mu jeli střídat.

43:47
    Icing Tábora, hra se vrací před Moustafu.

43:32
    Václav Svoboda (Motor ČB) dobře napadá rozehrávku Tábora.

43:20
    Oba týmy hrají v plném počtu.

42:53
    Vít Mašek (Tábor) si sjel k brankáři pro vyhozený puk hostů.

42:18
    Vít Mašek (Tábor) zabránil rychlému brejku Motoru. Kohouti jsou v pásmu hostů.

42:11
    Posunutá branka Motoru, hra je přerušena.

41:25
    Adam Moustafa (Tábor) rychle rozehrál na svého útočníka a Kohouti tahají čas ve třetině Motoru.

41:19
    Jan Bartuška – 2 min., hrubost.

Tobby Hřebejk – 2 min., hrubost.

41:10
    Je tady menší šarvátka a bude se vylučovat.

41:06
    Tábor už je v plném počtu.

40:52
    Kohouti se osvobodili.

40:32
    Motor už je na touši a rozevírá útočný deštní při vlastní přesilovce.

40:16
    Kohouti vyhráli buly a zkusili to v oslabení z dálky. Novák ale neměl problém zasáhnout.

40:01

Ve druhém dějství jsme už konečně viděli i branky. Tu první vstřelil po rychlém kontru Tábora rychlonohý ONDŘEJ KOSTKA. No a tu druhou obstaral osm vteřin před koncem třetiny ve dvojnásobné přesilovce Motoru DANNY BARNA po pěkné souhře. Stav je 1:1 a hosté budou na začátku třetí dvacetiminutovky hrát přesilovku.

Další třetina začne přibližně ve 14:05.

40:00
    39:52 Danny BARNA - 1:1

39:52
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je DANNY BARNA. Asistence: Martin Hečko a Václav Nedorost. Tak to byla pěkná kombinace Motoru ve hře pět na tři. Nedorost posunul na Hečka, ten křižnou přihrávkou našel DANNYHO BARNU, který uklidil touš do odkryté branky Kohoutů. Tady neměl Moustafa šanci zasáhnout. Asistence: Martin Hečko a Václav Nedorost.

38:23
    Adam Moustafa (Tábor) teď přizvedl puk na ochrannou síť, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

38:11
    Icing Kouhoutů, hra se vrací před Moustafu.

37:45
    Šimon Céza se dostal na chvíli na touš v pásmu Motoru, ale pak mu jej sebral útočník Motoru, který posléze byl v ofsajdu.

37:22
    Útočnou snahu Motoru zastavil ofsajd.

37:10
    Milan Dušák (Motor ČB) to zkoušel z dálky příklepem, ale netrefil zařízení.

36:52
    Adam Moustafa (Tábor) vytěsnil betonem střelu z levého kruhu.

36:36
    Trocha emocí. Adam Moustafa (Tábor) už měl puk ve svém držení a obráncům Kohoutům se nelíbila snaha útočníka hostů hrát puk i po odpískání.

36:25
    Jeden z obránců Motoru byl trefen a těžce se zvedá z ledu.

36:15
    Adam Moustafa (Tábor) musel zasahovat po buly. Motor má stále puk ve třetině Tábora.

35:58
    Adam Moustafa zasáhl proti nájezdu Motoru. Akce střídá akci.

35:28
    Jan Bartuška (Tábor) to zkoušel na zadní tyčku, ale Ondřej Kostka to měl na puk o fous dále.

35:09
    Jiří Novák (Motor ČB) pokryl chytrou střelu z úhlu svým pravým betonem.

34:49
    Kohouti se osvobodili z vlastní třetiny, ale pokus o brejk jim nevyšel.

34:24
    Icing Kohoutů, hra se vrací před Moustafu.

33:59
    Sebastian Pánek (Motor ČB) se dostal k puku před brankářem Kohoutů, ale jeho pokus neměl potřebnou přesnost.

33:34
    Ondřej Slívko (Tábor) to zkusil po levém mantinelu, ale byl na něj přišpendlen obráncem Motoru.

33:12
    Kohouti jsou v plném počtu.

33:05
    Tomáš Přibyl (Motor ČB) se dostal k dorážce, ale Moustafu nadvakrát nepřekonal.

32:42
    Jeden z obránců Kohoutů se vrhl odvážnou robinzonádou proti střele Motoru a srazil ji do ochranné sítě.

32:16
    Vysoká hůl Motoru, hra se vrací před modrou čáru hostů.

32:05
    Motor hraje v plném počtu.

31:32
    Jan Bartuška (Tábor) se odvážně pustil do trojice hráčů hostů a Kohouti se navíc dostali ke střele.

31:11
    Jindřich Ryšavý – 2 min., zásah do nohou.

31:11
    Ondřej Kostka (Tábor) ztratil puk na modré a bude se vylučovat.

31:02
    Jiří Novák (Motor ČB) toho moc neviděl, ale přesto lapil střelu Kohoutů od modré čáry.

30:55
    Antonín Pufr (Tábor) to zkoušel z úhlu a donutil Nováka k zákroku. Motor konečně vystřídal.

30:33
    Kohouti se snaží unavit čtveřici Motoru.

30:05
    Jiří Novák raději podržel touš, bude se vhazovat po jeho levici.

29:46
    Šimon Céza (Tábor) dostal puk do třetiny Motoru, tam pobyli Kohouti dvacet vteřin, ale bylo to bez střely na branku.

29:25
    Tobby Hřebejk (Motor ČB) se dostal ro rychlého brejku ve vlastním oslabení, ale na brankáře Moustafu si nepřišel.

28:46
    Ondřej Kostka (Tábor) dostal přihrávku do slotu, ale puk mu ujel od hokejky.

28:20
    Motor se opět osvobodil a navíc i vystřídal.

27:55
    Nikolas Mařík (Motor ČB) dobře tahal čas a navíc si i vystřelil na Moustafu.

27:30
    Moror je ve čtyřech a navíc vyhodil puk do bezpečí.

27:15
    Antonín Pufr (Tábor) trefil z vrcholu levého kruhu jenom ochrannou síťku.

27:02
    Jakub Hanzák – 5 min. + OK, vražení na hrazení.

Jakub Hanzák (Motor ČB) opouští hrací plochu s pomocí svých spoluhráčů.

27:02
    Bude se vylučovat po vzájemné středu ve třetině Motoru.

26:41
    Hosté opět po střele Kohoutů vyhodili do středního pásma.

26:08
    Motor se osvobodil.

25:41
    Antonín Pufr (Tábor) přihrál na teč a brankář Novák měl velké problémy na ni zareagovat.

25:22
    Danny Barna – 2 min., faul kolenem.

25:16
    Na ledě se přiostřilo.

25:05
    Ondřej Kostka (Tábor) dostal puk s pomocí útočníka Motoru mimo hrací plochu. Vhazuje se po levici Moustafy.

24:47

24:17
    Ondřej Kostka (Tábor) dostal puk do jízdy, ale byl v péči dvou obránců Motoru.

23:55
    Hraje se ve středu hřiště, nikdo se už přes půlminutu nedostal do pásma soupeře.

23:25
    Oba celky si vyměnily držení touše, ale střelu jsme neviděli.

22:40
    Jakub Hanzák (Motor ČB) udržel pásmo pro Motor. Hosté šli ale raději střídat.

22:15
    Kohouti se dostali z vlastního pásma až po třiceti vteřinách hry.

21:55
    Vojtěch Špaček trefil jenom hůl obránce Motoru, hosté se dostali do pásma Kohotů.

21:45
    Jiří Novák byl v tísni, ale jeden z obránců dostal puk pod jeho tělo.

21:37
    Jan Rizák (Tábor) dával pod sebe puk, v mezikruží ale nikdo z Kohoutů nebyl.

21:08
    Kohouti jsou při chuti, Novák byl nyní podržet touš ve své lapačce.
    20:22 Ondřej KOSTKA - 1:0

20:22
    Autorem branky je ONDŘEJ KOSTKA. Motor byl ve třetině Kohoutů, pak ale přišlo nedorozumění v řadách obránců host. ONDŘEJ KOSTKA ukázal své rychlé nohy při kontru, který zakončil střelou švihem. Brankář Novák neměl nárok zasáhnout. Bez asistence.

20:15
    Motor vyhrál buly, ale vzápětí přišel o držení puku.

20:01

Oba celky měly své šance, ale v první dvacetiminutovce na ZS v Táboře kralovali brankáři. Na konci úvodního dějství měli více šancí hráči Motoru (Pánek a Přibyl), ale Adam Moustafa ukázal, proč je jedničkou Kohoutů. Po první třetině platí stav 0:0.

Další třetina začne přibližně ve 13:15.

20:00

19:59
    Nikolas Mařík (Motor ČB) ujížděl do obrany Kohoutů, ale už zazněla siréna.

19:15
    Danny Barna (Motor ČB) dostal přihrávku zpoza branky do slotu, ale puk ho na poslední chvíli neposlechl.

18:35
    Jan Bartuška (Tábor) zachytil přihrávku Motoru a Kohouti nikam nespěchají.

18:10
    Antonín Bačo (Tábor) podrazil protihráče, ale rozhodčí opět nevylučoval.

17:59
    Adam Moustafa (Tábor) přikryl nahození od levého kruhu. Bude se vhazovat po jeho pravici.

17:22
    Jan Hlavín (Tábor) si pomohl lehkým háčkem, ale rozhodčí toto nepostřehl.

16:45
    Danny Barna (Motor ČB) zachytil přihrávku Kohoutů do brejku. Motor pobyl v třetině Kohoutů patnáct vteřin, ale bylo to bez střely na branku.

16:12
    Lukáš Muška (Motor ČB) se dostal k odraženému puku před brankou Tábora, jenže střela mu nesedla.

15:49
    Jan Hlavín (Tábor) byl na zadní tyčce na chvíli sám, puk se k němu, ale nakonec nedostal.

15:12
    Martin Hečko (Motor ČB) skončil na ledě, po pěkném bodyčeku od jednoho z obránců Tábora.

14:53
    Jakub Hanzák (Motor ČB) pádil do obrany Kohoutů, ale jeho parťák byl v jasném ofsajdu.

14:32
    Antonín Pufr (Tábor) to zkusil z dálky, Nováka ale neprostřelil v jeho postoji.

14:05
    Motor má nyní více střel a šancí. Václav Nedorost nyní pálil mimo od modré.

13:45
    Matyáš Schmied (Motor ČB) se otočil s pukem zpátky k brance Motoru. Dva jeho spoluhráči byli totiž v ofsajdu.

13:05
    Domácí dostali s tečí puk mimo hrací plochu. Vhazuje se před brankářem Kohoutů.

12:35
    Sebastian Pánek (Motor ČB) se dostal do pásma Kohoutů, ale puk mu sjel z hole. Takže nezakončil.

12:21
    Icing Motoru, hra se vrací před Nováka.

12:06
    Adam Moustafa (Tábor) podržel Kohouty dvěma skvělými zákroky.

11:33
    Matyáš Schmied (Motor ČB) udržel pásmo pro Motor a Lukáš Muška (Motor ČB) vyzkoušel pozornost brankáře Moustafy.

11:15
    Oba týmy střídají.

10:50

10:08
    Jan Hlavín (Tábor) poslal puk mezi kruhy, kde jeden z jeho spoluhráčů trefil jenom střed branky Nováka.

09:35
    Motor se opět osvobodil jednoduchým vyhozením.

09:09
    Puk se dotkl střídačky, vhazuje se na středovém kruhu.

09:05
    Motor se při vlastním oslabení hned osvobodil.

08:50
    Tomáš Přibyl – 2 min., vražení na hrazení.

08:41
    Ondřej Slívko (Tábor) zatáhl puk do rohu, odkud hledal v mezikruží Matěje Slabého. Ten byl ale obsazený.

08:10
    Nikolas Mařík (Motor ČB) se dostal k odraženému puku v mezikruží, ale trefil jenom beton brankáře Kohoutů.

07:53
    Ofsajd zastavil útočné snažení Motoru.

07:41
    Jiří Novák podržel puk, bude se vhazovat po jeho levici.

07:31
    Tábor hraje v plném počtu.

06:56
    Vít Mašek (Tábor) minul puk před vlastní brankou, ale zastoupil jej kolega v obraně.

06:18
    Kohouti dobře tahají čas.

05:59
    Matěj Slabý (Tábor) poslal puk mimo ohrožený prostor.

05:41
    Motor se udržel v přesilovce na puku. Nikolas Mařík pálí ze slotu mimo branku Kohoutů.

05:25
    Jan Hlavín – 2 min., držení.

04:56
    Motor pobyl ve třetině Kohoutů přes dvacet vteřin, ale střelu jsme neviděli.

04:16
    Tobby Hřebejk (Motor ČB) se nedostal na touš, který směřoval na pravý kruh. Hosté hrají ve středu kluziště.

03:45
    Danny Barna (Motor ČB) byl sám ve slotu, ale puk mu ujel do rohu kluziště.

03:29
    Jakub Pícha (Tábor) byl volný na zadní tyčce, jenže střela z první se mu nepovedla.

03:02
    Adam Suchan propadl na modré, ale hosté netrestali z následujícího brejku.

02:41
    Útočné snažení Motoru zastavil ofsajd.

02:13
    Kohouti se dostali do pásma a udrželi jej asi jenom na deset vteřin.

01:45
    Jiří Novák (Motor ČB) rychle rozehrál na svého obránce, který poté poslal puk na icing.

01:28
    Posunutá klec Kohoutů, bude se vhazovat po pravici Moustafy.

01:16
    Matěj Slabý (Tábor) měl před sebou skoro prázdnou branku po rychlém brejku. Jenže na poslední chvíli mu do střely vložil hokejku vracející se obránce Motoru.

00:45
    Jakub Hanzák (Motor ČB) jel do rychlého brejku, ale puk mu sjel z hole.

00:23
    Tábor se dostal po buly do třetiny Motoru, ale musel ji rychle vyklidit.

00:01

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje! Nejvyšší dorostenecká soutěž v Česku dospěla do čtvrtého kola. V něm se proti sobě postaví týmy Hockey Club Tábor a Banes Motor České Budějovice. Úvodní buly bude vhozeno na ZS v Táboře ve 12:30.

Hockey Club Tábor
    Hokejisté Tábora v minulém ročníku extraligovou příslušnost zachraňovali až v baráži, tu nakonec nicméně opanovali a tak hrají i v aktuálním ročníku nejvyšší soutěž. V prvním duelu ELD Tábor vyjel na led Plzně, kde padl 4:3. V tomto utkání se dvěma góly blýskl Ondřej Slívko. Naposledy Tábor doma hostil další pražský tým, Slavia po dvou třetinách vedla 1:2. Kohouti ale v 58. minutě srovnali díky brance Adama Suchana. Nicméně v samostatných nájezdech zvítězili Pražané (2:3). Nevedlo se ani ve třetím kole, do Tábora dorazila pražská Sparta. V tomto utkání dlouho Kohouty držel brankář Moustafa, jenže ten ve druhém dějství čtyřikrát inkasoval a nakonec byl střídán. Tři body tak za prohru v poměru 0:4 putovaly nakonec do hlavního města.

Banes Motor České Budějovice
    Vítězně začali svěřenci Davida Vrbaty na ledě Bílých Tygrů z Liberce. V tomto zápase si hostující hokejisté po bezbrankové první části vypracovali dvougólové vedení, které dokázali uhlídat až do vítězného konce. Ve druhém ligovém kole změřil Motor síly s karlovarskou Energií. Jihočeši prohrávali po dvou třetinách už o tři branky a s konečným výsledkem už nic nezmohla ani snižující trefa Nikolase Maříka na konečných 1:3. Naposledy Jihočeši vyjeli na led týmu HC Slavia Praha. S ním drželi krok do druhého dějství. Motor si nakonec z hlavního města přivezl porážku v poměru 5:2. Napraví si v Táboře chuť?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 21. Kostka, 47. Suchan, 55. Kostka (Hlavín) – 40. Barna (Hečko, Nedorost), 58. T. Přibyl (Nedorost, Barna)

HC Tábor: Moustafa (Brož) – Pufr (A), V. Mašek, Bačo, Špaček, Céza, Máca (A), J. Ryšavý – Slívko, Hlavín (C), Suchan – Kostka, Slabý, Bartuška – Pícha, Bušta, Rizák – Klečacký.
    Trenér: Milan Dančišin

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (Jelínek) – J. Šrámek, Nedorost, J. Jaroš, M. Schmied, D. Matějka, Dušák – N. Mařík, T. Přibyl, Barna – Hanzák, S. Pánek, Hečko – Muška, J. Novotný, Hřebejk – V. Svoboda, Čečetka.
    Trenér: David Vrbata

Rozhodčí: Martin Matoušek – Milan Štofa, Lukáš Kubas