Kometa Brno – Třinec 3:0 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:3 (kon.) | Jihlava – Přerov 5:2 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 0:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:2 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 6:2 (kon.)
K. Vary – Sparta 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 3:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 16.09.2023, 12:00 • Veřejné sportoviště pro zimní sporty, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

HC Dukla Jihlava: Vejmelka – Vandas, Vovsik (C), Číhal (A), Jeletz, P. Mrtka, Ludvík, Topol – Báťa (A), Rauš, Bulík – Jo. Jungwirth, Kuprijanov, Burkov – R. Váňa, Modl, Nosek – Šabatka, Niederhafner, Já. Jungwirth.
    Trenér: Michal Broš

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Koblížek, Billa (A), Pekr, Tomiga, Da. Bárta, Janek, Škňouřil, Holík (C) – Hlávka, Buršík (A), Hyža – Švejda, Nášel, Halík – Šťastný, Kuchta, Mašek – Martiňák, J. Hanák.
    Trenér: Pavel Neuman

Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Jurak, Hlinka.

Dobrý en všem fanouškům juniorského hokeje, hráči už se pozdravili a na ledě zůstávají už jen zahajovací formace. Za chvíli budeme začínat.

00:01

00:07
    Utkání začíná zakázaným uvolněním domácích.

01:23
    Dukla právě vstřelila branku!
    Číhal vypálil od modré čáry přízemní střelu, která se od jednoho z hostí odrazila do míst, kde se nacházel volný MAXIM BURKOV. Ten se z dobré pozice nemýlil.
    01:23 Maxim BURKOV - 1:0

01:50
    Jihlava na svého soupeře po vstřeleném gólu ještě více vlétla. Dobrou individuální akcí se blýskl Jan Ludvík, kterého však vychytal Vojtek.

04:15
    Hosté vhazovali v útočném faulu. Buly však vyhrál centr Jihlavy a ta se pak jednoduše dostala z pásma.

05:27
    Matěj Vovsik se dostal ke střele od modré čáry, střela to však nebyla nejlepší a gólman ji jednoduše lapil.

05:44
    Po chybně zapískaném zakázaném uvolnění se bude rozehrávat na středu hřiště.

07:02
    Vysokou střelu Číhala se úspěšně pokusil tečovat Šimon Báťa. S drobnými problémy si brankář s tečí poradil a odrazil puk do rohu.

07:36
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    David Buršík – 2 min., hákování.

08:51
    Přerov právě vstřelil branku!
    TADEÁŠ HLÁVKA obdržel přesnou přihrávku na zadní, kde už stačilo pouze zasunout puk do polo odkryté branky. Chvilku nás napínal, ale nakonec se mu to povedlo.. Asistence: Dan Bárta a Tobiáš Kuchta.
    08:51 Tadeáš HLÁVKA - 1:1

09:36

10:50
    Domácí se dopustili přestupku v podobě přihrávky rukou.

12:09
    Jan Billa – 2 min., podrážení.

12:27
    Přerovský obránce srazil svým tělem ostrou ránu od modré čáry pod sebe. Následně se mu podařilo puk z třetiny vyhodit. Hosté se zatím osvobozují.

14:10
    Vovsíkova střela byla vyražena brankářem do rohu

15:13
    Po dalším ze zákroků hostujícího brankáře se bude vhazovat po jeho lapačce.

16:07
    MAXIM BURKOV ukázal své geniální hokejové schopnosti, když dokázal obejít rovnou tři bránící hráče. Následnou střelou zamířil tak, aby neměl brankář šanci na zákrok. Bez Asistence.
    16:07 Maxim BURKOV - 2:1

16:46
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Matěj Vovsik – 2 min., podrážení.

17:30
    První přesilovka hostí jim zatím nejde podle plánu, po nepřesné přihrávce se totiž Jihlava dokázala osvobodit.

18:16
    Po hezké kombinaci pálil z úhlu Adam Holík, jeho pokus vyrazil brankář Vejmelka betonem do rohu.

18:46

19:00
    Oznámena poslední minuta třetiny a puk mají na hokejkách hosté.

20:00

I když se hra ke konci třetiny dost vyrovnávala, tak nutno uznat, že Jihlava byla po většinu času týmem, který určoval tempo hry. To se odrazilo i na skoré, které nám ukazuje, že domácí Jihlava vede po první třetině nad Přerovem 2:1. Za Duklu se prosadil dvakrát Maxim Burkov a za hosty Tadeáš Hlávka .

Další třetina začne přibližně v 12:50.

20:01

20:30
    První zákrok druhé třetiny si připisuje Vejmelka, vhazovat se bude po jeho pravici.

21:40
    Tečovaná rána od modré přeplachtila nad brankou hostí.

22:02
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tomáš Šťastný.

23:30
    Offside domácích znamená chvilku pro oddychnutí pro přerovskou obranu.

24:02

25:34
    ŠIMON BÁŤA prostřeluje brankáře střelou od modré čáry. Asistence: Patrik Mrtka.
    25:34 Šimon BÁŤA - 3:1

25:54
    Hororovou půl minutku Přerova korunuje přesnou ranou pod břevno LUKÁŠ ČÍHAL. Asistence: Jonáš Jungwirth a Ilarion Kuprijanov.
    25:54 Lukáš ČÍHAL - 4:1

25:54
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

25:54
    Střídání v týmu HC ZUBR Přerov:
    ze hřiště odchází Martin Vojtek, přichází Vojtěch Ryšavý.

27:53
    Offside Jihlavy.

28:00
    Jihlava se ne a ne dostat do soupeřovi třetiny, následuje její další offside.

28:25
    Přerovský útok po levé straně kluziště vyústil ve střelu z úhlu, která skončila v lapačce Vejmelky.

30:10
    Tvrdým hitem na středu hřiště se prezentoval Matěj Vovsik, který poslal svého soupeře čistě k ledu.

32:19
    Chybná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

33:10
    Střelu od modré čáry šikovně tečuje za záda brankáře Ryšavého ROSTISLAV NOSEK. Asistence: Tomáš Vandas.
    33:10 Rostislav NOSEK - 5:1

33:36
    Adam Tomiga – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

34:10
    Po rychlé kombinaci pálil z levé strany Vandas, jeho střelu vyrazil brankář mimo tři tyče.

35:36

36:24
    Štěpán Šabatka – 2 min., podrážení.

37:15
    Dukla se dostala ve vlastním oslabení do útoku, který mohl skončit velmi zajímavě. Bohužel pro ně jejich hráč pokazil klíčovou přihrávku, a tak o puk přicházejí.

38:24

38:56
    Zubři chtěli navázat na svůj tlak z přesilovky rychlou rozehrávkou přes celé hřiště, ta se ale nepovedla a je z toho zakázané uvolnění.

39:15
    Přerov se opět proviňuje, tentokrát úmyslným offsidem. Hra se přesouvá před jejich brankáře.

40:00

Dukla Jihlava v této třetině totálně přejela svého soupeře, což dokazuje i fakt, že nastřílela tři branky. Přerov si nějaký větší tlak dokázal vytvořit pouze v přesilovce. Za Jihlavu se v této třetině postupně prosadili Šimon Báťa , Lukáš Číhal a Rostislav Nosek . Branky Bati a Číhala od sebe dělilo pouze 20 sekund.

Další třetina začne přibližně v 13:40.

40:01

40:15
    Na úvod třetí třetiny vybojovali hosté vhazování v útočném pásmu.

41:11
    I Dukla si připisuje první střelu ve třetí třetině, postaral se o ni Robert Váňa

42:23
    Riskantní rozehrávka hostům nakonec vyšla a hra se přesouvá do středního pásma.

43:50
    Šimon Báťa dostal přihrávku mezi kruhy, kde ho nikdo neatakoval, a tak měl poměrně dlouhý čas na rozmyšlenou, kam vypálí. Ryšavý jeho ránu k pravé tyči vykryl lapačkou.

44:50
    Jonáš Jungwirth využil špatné rozehrávky soupeře a dostal se sám před brankáře. Klička do forhendu se mu ale nepovadla.

46:20
    Obrana Přerova byla pod velkým tlakem, takže zvolila vyhození puku na zakázané uvolnění.

47:57
    Burkov se provinil hraním v offsidu. Vhazuje se před střídačkou hostí.

49:35
    Domácí protestují proti zakázanému uvolnění, rozhodčí to řeší, jejich verdikt se ale pravděpodobně nezmění.

51:40
    Ryšavá si připisuje další zákrok proti střele z levé strany.

53:05
    Jonáš Jungwirth vystřelil od modré čáry, jeho přízemní střela o pár centimetrů minula levou tyč.

55:33
    Na ledě se přitvrzuje, roztržku mezi protihráči klidní čároví rozhočí.

57:49
    Hosté si připisují další zakázané uvolnění.

57:59
    Střelu od modré bezpečně chytá Ryšavý, vhazování před ním se tak bude opakovat.

59:15
    TOMÁŠ ŠŤASTNÝ si našel puk mezi kruhy a bez váhání vystřelil, proti jeho střele zápěstím neměl brankář šanci zasáhnout.. Asistence: Radek Martiňák, Matěj Škňouřil.
    59:15 Tomáš ŠŤASTNÝ - 5:2

Je tu konec utkání DHL extraligy juniorů, ve kterém HC Dukla Jihlava přehrála HC ZUBR Přerov 5:2.

Jako první se ve druhé minutě prosadil po pěkné akci Maxim Burkov , na jehož branku zareagoval o pár minut později Tadeáš Hlávka. Gólový účet v první třetině uzavřel svou druhou brankou opět Maxim Burkov. Druhá třetina patřila jasně domácím, ve 26 minutě se prosadil Šimon Báťa, na jehož branku navázal o 20 vteřin později Lukáš Číhal . Poslední branku třetí třetiny zaznamenal Rostislav Nosek . Zubři se ve třetí třetině zmohli pouze na snížení stavu, když skóroval Tomáš Šťastný .

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (14:18:54)

Aleš Racek

Branky a nahrávky: 2. Burkov (Číhal, Jeletz), 17. Burkov, 26. Báťa (P. Mrtka), 26. Číhal (Jo. Jungwirth, Kuprijanov), 34. Nosek (Vandas, Vovsík) – 9. Hlávka (Da. Bárta, Kuchta), 60. Šťastný (Martiňák, Škňouřil)

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Cinka) – Vandas, Vovsík (C), Číhal (A), Jeletz, P. Mrtka, Ludvík, Topol – Báťa (A), Rauš, Bulík – Jo. Jungwirth, Kuprijanov, Burkov – R. Váňa, Modl, Nosek – Šabatka, Niederhafner, Já. Jungwirth.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (26. Ryšavý) – Koblížek, Billa (A), Pekr, Tomiga, Da. Bárta, Janek, Škňouřil – Holík (C), Hlávka, Buršík (A) – Hyža, Švejda, Nášel – Halík, Šťastný, Kuchta – Mašek, Martiňák, J. Hanák.

Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Jurak, Hlinka