Köniz – Tatran 2:5 (kon.) | Wiler-Ersigen – Bohemians 6:3 (po pr.)
SV Wiler-Ersigen
6:3 (1:1, 1:2, 3:0 - 1:0) Stav série: 1:1
FbŠ Bohemians
Sobota 16.09.2023, 19:30 • Mobiliar Arena, Zuchwil (CHE) • Pohár mistrů (muži) • Čtvrtfinále

Branky a nahrávky: 7. Wyss (Dudovič), 22. Louis (Wyss), 41. Dudovič (Laubscher), 60. Vahlgren (Hollenstein), 60. Louis, 68. Dudovič (Louis) – 13. Trnka T., 27. Petrák (Krebner), 32. Dobisík. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 987. Rozhodčí: Hohler, Koch (CHE). (22:21:37)

Dnešní utkání sledovalo v Mobiliar Areně 987 diváků.

Pohárovou pohádku hráči pražských FbŠ Bohemians do úspěšného konce dotáhnout nedokázali, po úvodní domácí výhře 5:4 přišla venku prohra 3:5 a v následném prodloužení byl opět úspěšnější švýcarský tým SV Wiler-Ersigen, který tak, podle původních papírových očekávání, postupuje do semifinále nejprestižnější světové florbalové soutěže.

Hosté měli po druhé třetině nakročeno výborně, podařilo se jim zvrátit nepříznivý stav 1:2 a dostali se do vedení 3:2 s tím, že jim stačila pouhá remíza. Hned deset vteřin po začátku poslední periody se ovšem bohužel prosadil Dudovič, 52 vteřin před koncem třetiny rozhodl o prodloužení Vahlgren a právě Dudovič utkání rozhodl.

Bohemians může být se svým výkonem ve dvojzápase každopádně spokojená, až odezní krátkodobé zklamání, jistě si uvědomí, že proti favoritovi předvedla famózní výkon a může cítit náležitou hrdost.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem florbalovým fanouškům!

67:47 DUDOVIČ - 6:3

67:47
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Slovenský útočník MICHAL DUDOVIČ ukončuje sen Bohemians o postupu. Po krutém obratu po Vahlgrenově brance 52 vteřin před koncem základní hrací doby tak přichází ještě smutnější rána v podobě vyřazení. Asistence: Marco Louis.