Zug United – Vítkovice 4:1 (kon.) | Ostrava – Kloten 3:2 (kon.)
Zug United
4:1 (0:1, 2:0, 2:0) Stav série: 1:0
1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota 16.09.2023, 17:00 • Kantonsschule Zug, Švýcarsko • Pohár mistrů (ženy) • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zvládly pokřik před začátkem utkání, zápas brzy začne.

Hráčky Vítkovic nastupují v žlutých dresech, jejich soupeřky v modrých.

Zug United: M. Müllerová (Riboniová) – Andereggová, Nogaová, Horvathová, Šupáková, Hoornová, Kistlerová, Knuselová, Burkhardtová – Gerigová, Ruttimannová, Bichselová, Řepková, Ratajová, Gemperleová, Ottová, S. Müllerová, Hardiová, Abeggová
    Trenér: Natálie Martináková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská (Karasová) – Staňková, Lenfeldová, Planková, Smetanová, Matýsková, Kubalčíková, Hrobařová – Hyršová, Kubečková, Maroszová, Seevaldová, Sponiarová, Hušková, Kabelková, Sikorová, Grapenaová, Willmannová, Gajdošová

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Rychlá branka pro Vítkovice. Husková se rozběhla po křídle a našla před brankou volnou ELIŠKU PLÁNKOVOU, která zakončila do prázdné branky. Asistence: Barbora Husková.
    00:33 PLÁNKOVÁ - 0:1

01:23
    Brejk dvě na jednu zastavily hráčky Vítkovic faulem.

02:09
    Tlak hostí vyústil v faul domácích. Následná střela z volného úderu mířila jen do dobře připravené stěny.

03:02
    Zug nyní hledá mezírku v obraně soupeře, ale marně.

03:30
    Staňková hledala dlouhou skákanou přihrávkou v brejku svou spoluhráčku, ale ta si míček nezpracovala.

04:26
    Staňková si naváděla míček na střelu, ještě hledala lépe postavenou spoluhráčku, ale přihrávka byla zablokována.

05:15
    Rüttimannová působí jako tvůrkyně hry a snaží se hledat své spoluhráčky z obrany.

05:52
    Zug začal vysoko napadat, což dělá obránkyním Vítkovic problémy.

06:15
    Husková pálila z úhlu pouze do boční síťky.

07:40
    Nogová se snažila překonat obranu sprintem podel matinelu, její přihrávka ale nebyla přesná.

08:32
    Ratajová střílela z půlky hřiště, následnou dorážku Příleská zlikvidovala.

09:20
    V první polovině první třetiny jsou lepší hráčky Vítkovic, které si vytváří mnohem více nebezpečných šancí.

09:40
    Hyršová se snažila vydolovat míček zpod Müllerové, ale ta ho měla pod kontrolou.

13:00
    Vítkovice jsou stále nebezpečnější, střílí z každé pozice, což dělá Müllerové problémy.

14:02
    Jedna z hráček Zugu se drala do samostatného úniku, hraničním ale čistým zákrokem byla zastavena.

15:05
    Domácí kombinují na své polovině, hráčky Vítkovic dobře blokují.

16:15
    Sikorová teď udělala několik kliček a otoček, až se dostala do slibné střelecké pozice, ale střela nebyla přesná.

16:50
    Několik standardních situací z rohu hřistě měly k dispozici hráčky Vítkovic, ale větší šanci z toho nezískaly.

18:32
    Tak dlouho si hráčky hostí vyměňovaly míček, až z toho získaly přečíslení, ale skákavý míček do branky nedorazily.

19:40
    Poslední tlak v první třetině pro Zug, ten byl ubráněn poctivou obranou hostí.

20:00

Hráčky Vítkovic na své soupeřky vlétly a už v první minutě vstřelily první branku. V aktivní hře dále pokračovaly, ale další gól už nepřidaly, později se hra vyrovnala. Po první třetině tedy platí nadějný stav 0:1.

Hráčky jsou již na svých místech, druhá třetina může začít.

20:01

20:20
    Zug United právě vstřelil branku!
    A je tu bohužel srovnání, ještě rychlejší branka než v 1. třetině. Střelu CORIN RÜTTIMANOVÉ sice Příleská vyrazila nad sebe, ale míček si pak srazila do vlastní branky a hráčky Zugu se radují. Asistence: Ronja Bichselová.
    20:20 RÜTTIMANNOVÁ - 1:1

21:40
    Hraje se teď nahoru dolů, střely létají na obě branky.

22:25
    2. formace domácích se teď snaží uklidnit hru a čekají na chybu soupřek.

23:06
    Po sporném zákroku získaly míček hráčky Zugu, a pokračují tak v tlaku.

23:40
    Další centr z rohu hřistě směřoval před branku Müllerové, míček nikdo do branky nesrazil.

24:11
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice:
    Staňková – 2 min., Sekání.

24:33
    Hráčky Zugu se s tím nemazaly, po pár přihrávkách si míček vzala ISSABELE GERIGOVÁ a napálila míček k tyčce, kam se Příleská nestihla přesunout. Asistence: Martina Řepková.
    24:33 GERIGOVÁ - 2:1

25:18
    Marošová pálila z nebezpečné pozice, ale Müllerová si se střelou poradila.

26:21
    Vítkovcké hráčky se snaží o vyrovnání, ale Zug poctivě brání.

27:12
    Česká zástupkyně v týmu Zugu Ratajová ztratila na útočné polovině míček, ale z brejku Vítkovic nevznikla žádná větší šance.

29:12
    Trestné střílení pro Vítkovice po faulu na Kabelkovou v úniku.

29:13
    Velmi pomalu jela Kubečková, už si Müllerovou položila na zem, ale miček nedokázala v tutové šanci zvednou a trefila jen ležící brankářku.

29:43
    Seevaldová hledala zadovkou spoluhráčku v rohu, která ale mířila jinam, a tak míček je na hokejkách Zugu.

31:26
    Rüttimanová je zatím nejlepší hráčkou domácích, málem přidala další branku, ale Příleská výborně zasáhla.

32:36
    Řepková výborně napadá rozehrávku Vítkovic a získává tím míček pro svůj tým.

33:31
    Vítkovické hráčky teď zatlačily, získaly volný úder z rohu a přepustily místo své elitní formaci, která se bude snažit o vyrovnání.

34:15
    2 na 1 šly Marošová a Hyršová, bohužel ani tuhle šanci neproměnily.

35:10
    Česká hráčka v barvách Zugu Ratajová hledala před brankou svou spoluhráčku, ta však stála zády k brance a nedokázala zakončit.

36:23
    Andereggová si proklestila cestu až za soupeřovu branku, snažila se kolem ní otočit, ale míček do branky nezasunula.

37:10
    Marošová byla úplně sama před prázdnou brankou, ale skákavou přhrávku nedokázala umístit mezi 3 tyče.

38:00
    Ani několik dalších střel Vítkovic nedorazila na místo určení, Zug výborně blokuje. Gól do šatny je ale na spadnutí.

38:14
    Grapenová prošla podél mantinelu až do slibné pozice, ale z úhlu nedokázala prostřelit výborně chytající Müllerovou.

38:38
    Vyloučení v týmu Zug United:
    Řepková – 2 min., Nedovolené vrážení.

39:01
    Poslední minutu 2. třetiny odehrají Vítkovické hráčky v přesilovce. Zatím jim bohužel chybí střelba.

39:59
    Přesilovka hostům vůbec nevyšla, jediná střela přišla v poslední vteřině, s tou si Müllerová hravě poradila.

40:00

Tak jak Vítkovice začaly první třetinu, tak začaly hráčky Zugu druhou periodu. Po vyrovnání byly domácí hráčky aktivnější a dokázaly využít početní převahu. Od toho momentu měly více ze hry hráčky Vítkovic, které měly velkou přiležitost v podobě trestného střílení, tu však nevyužily. Do poslední části hry vstoupí hráčky Vítkovic v početní převaze, která bude trvat 38 vteřin.

40:01

40:01
    Míček mají hráčky Vítkovic, mohou tedy v přesilovce ještě zatlačit.

40:37
    Maroszová už se radovala z branky, ale ta byla dle rozhodčích vstřelena vysokou holí, takže nebyla uznána.

40:38

41:39
    Staňková hledala podél mantinelu svou spoluhráčku, přihrávka byla vystižena.

42:40
    Koncovka trápí hráčky Vítkovic i ve 3. třetině, už několik slibných střel mířilo vedle nebo do brankářky.

43:50
    Šponiarová vystřelila do bloku Denisy Ratajové, která střelu zblokovala rukou.

43:56
    Ratajová – 2 min..

45:00
    V první minutě přesilovky přišly pouze dvě střely na branku, ale tu vítkovickou, přesilovky zatím hostům vůbec nevychází.

45:56

46:07
    Sikorová – 2 min., Nedovolené vrážení.

46:45
    Mnohem lépe vychází zatím přesilovka domácím hráčkám.

46:55
    Šupáková střílela ze slibné pozice na branku Vítkovic, ale mířila vedle.

47:25
    Vítkovicím se stále nedaří vyhodit míček ze své poloviny.

48:07

48:26
    Hostující hráčky pálí z každé pozice, ale často jen to první blojující hráčky.

49:05
    První formace Zugu v každém střídání děla obraně soupřek velké problémy.

50:00
    Posledních 10 minut mají hráčky Vítkovic na srovnání.

50:40
    Zug teď trpělivě drží míček a spíše se snaží přiblížit k vysněnému konci a také vítězství.

51:43
    Matýsková hledala bekhandem někoho před brankou, skákající míček se však odrazil mimo nebezpečný prostor.

52:18
    Kubečková si vyjela z rohu do pozice před branku, ale střelou tahem výbornou Müllerovou nepřekonala.

53:02
    Šponiarová zvolila dlouhou přihrávku vzduchem na Seevaldovou, která na ni však nedosáhla a míček má opět brankářka Zugu.

54:29
    ISABELLE GERIGOVÁ překonává Příleskou a zvyšuje náskok na 3:1. Asistence: Corin Rüttimannová.

55:13
    Tohle pro Vítkovice nevypadá moc dobře, 2 branky nejsou ve florbalu mnoho, ale v dnešním zápasu moc gólů nepadá.

56:15
    Ratajová pálila na Příleskou, která však drží naději pro hostující tým.

57:03
    Švýcarský celek se snaží v klidu držet míček a zároveň svůj náskok dvou branek.

58:00
    Poslední 2 minuty třetí třetiny a Vítkovice stále prohrávají o 2 branky.

58:14
    Oddechový čas pro tým 1. SC TEMPISH Vítkovice.

58:36
    Příleská už je na střídačce a hosté hrají v 6.

59:00
    Rozehrávka je pod velkým tlakem, Vitkovice si nemohou vypracovat větší šanci.

59:31
    Řepková dvakrát minula prázdnou branku.

59:59
    Až na potřetí se podařilo domácím hráčkám potvrdit svou výhru, a to konkrétně IVANĚ HARDIOVÉ, která zametla míček do prázdné branky. Asistence: Romana Gemperleová.
    59:59 HARDIOVÁ - 4:1

Nejlepší hráčkou Vítkovic se stala Vendula Maroszová.
    Nejlepší hráčkou Zugu se stala Weronika Nogová.

Do zápasu mnohem lépe vstoupily hráčky hostů, když po 33 vteřinách vedly. Později se ale stav obrátil a ačkoliv se Vítkovice snažily o vyrovnání, nepodařilo se jim to a budou muset za týden doma vyhrát v základní době. Nehledě na to, o kolik branek by příště zvítězily, musely by potvrdit postup v prodloužení. (19:05:20)

Marek Valkovič

Branky a nahrávky: 21. Rüttimannová (Bichselová), 25. Gerigová (Řepková), 55. Gerigová (Rüttimannová), 60. Hardiová (Gemperlová) – 1. Plánková (Husková)

Rozhodčí: Ralph Keel, Marcel Siegfried