Plzeň – Frýdek-M. 32:32 (kon.) | Hranice – Lovosice 33:36 (kon.)
Talent tým Plzeňského kraje
32:32 (14:20)
Pepino SKP Frýdek-Místek
Neděle 17.09.2023, 10:30 • SH 1 Plzeň • Chance Extraliga mužů • 3. kolo

Plzeňský Talent v domácí hale nepotvrdil roli obrovského favorita, s Frýdkem-Místkem remizoval v pohledném utkání 32:32.

Západočeši si zadělali na problémy nepovedeným prvním poločasem, v němž se dostali do ztráty šesti gólů. Ve druhé půli úřadující mistr zabojoval a udělal ze závěru střetnutí parádní podívanou, dokonce se v 54. minutě dostal do vedení, ale soupeř zůstal koncentrovaný, nesložil se a dotáhl zápas alespoň do remízového výsledku. V poslední minutě mohly oba celky strhnout vítězství na svou stranu, ovšem se střelami ze spojky si výbornými zákroky poradili gólmani Šmíd a Bartoš.

Úřadující mistr ve třetím zápase sezóny poprvé ztratil, polepšil si na pět bodů a v tabulce mu náleží třetí místo. Frýdek-Místek figuruje se čtyřmi body na šesté pozici. (12:12:09)

Konec zápasu. (32:32)

60
    Zápas končí remízovým výsledkem! Bartoš se skvěle postavil proti střele ze spojky, která jej trefila, následné zakončení z velké vzdálenosti zamířilo nad břevno. (32:32)

60
    Oddechový čas pro tým Talent tým Plzeňského kraje. (32:32)

60
    Ale pozor! Adruab Chel'miński střelou ze spojky neuspěl, protože Šmíd vytáhl parádní zákrok rukama a rázem jsou to domácí, kteří v závěrečných patnácti vteřinách mohou strhnout vítězství na svou stranu! (32:32)

60
    Oddechový čas pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek. (32:32)

60
    Běží poslední minuta střetnutí a domácí zhatili příležitost na vedoucí trefu, když střela Stehlíka ze spojky zamířila nad břevno. Hosté mají situaci pevně ve svých rukách, minimálně remíza by jim uniknout neměla. (32:32)

59
    Obrovskou šanci vrátit vedení na stranu hostujícího celku měl Mathias Choleva, avšak při čtvrté sedmičce a bezpochyby té nejdůležitější selhal, Šmíd si připsal ohromně důležitý zákrok a zaslouženě sklízí ovace z tribun. (32:32)

59
    Nejlepší plzeňský střelec zápasu Daniel Bláha ve strhujícím závěru spoluhráčům nepomůže, protože si za podražení do úniku směřujícího protihráče pěkně zblízka prohlédl červenou kartu. (32:32)

58
    Tvrdá střela hostujícího hráče ze spojky byla zblokována. Volný míč sebral hráč v bílém dresu, takže v ofenzivě pokračuje Frýdek-Místek. (32:32)

57
    Zápas vrcholí hosté míří do oslabení, za svůj nedovolený zákrok si dvouminutový trest vykoledoval Radim Hustopecký. (32:32)
    57
    Ovšem domácí bleskově odpověděli, ze spojky vypálil tvrdou střelu k pravé tyči Jakub Douda a míč napnul síť. (32:32)
    57
    A pozor, hosté vedou! Do úniku obdržel přihrávku Marian Hajko, na Šmída vyzrál dobře mířenou střelou do levého dolního rohu. (31:32)
    56
    S obrovským štěstím, ale přece srovnává Adruab Chel'miński, jehož tečovaná střela zamířila do protipohybu Šmída. (31:31)

55
    A domácí jsou na koni. Se střelou z levého křídla si poradil Karel Šmíd, hráči v oranžových dresech mohou zaútočit na navýšení náskoku. (31:30)
    54
    Favorit už vede! Z levé spojky vypálil Daniel Bláha a bezmocný Bartoš neúspěšně natahoval ruku za střelou k pravé tyčce. (31:30)

54
    V obrovské příležitosti selhal Slavomír Mlotek, ten před sebou měl už jenom gólmana, jenže nemířil dobře, míč poslal jen do břevna. (30:30)

54
    Komplikace pro domácí mužstvo, za stažení protihráče totiž inkasoval dvě minuty Kaplan, Západočeši se tedy musí bránit v oslabení. (30:30)
    53
    Na nedostatek gólů si rozhodně stěžovat nemůžeme. Daniel Bláha vypálil tvrdou střelu, na kterou Bartoš reagoval příliš pozdě. (30:30)