Salernitana – Turín 0:3 (kon.) | Hellas Verona – Bologna 0:0 (kon.)
US Salernitana 1919
0:3 (0:2)
Turín FC
Pondělí 18.09.2023, 18:30 • Stadio Arechi, Salerno • Italská Serie A • 4. kolo

Utkání je u konce a hosté musí být maximálně spokojení. Vybojovali tři body a předvedli dokonalou efektivitu, když všechny střely na branku skončily gólem. Ve druhé půli dali hned v 50. minutě třetí gól, když se dnes podruhé trefil Nemanja Radonjić. Ten pak mohl několikrát zkompletovat hattrick, to se mu ale nakonec nepovedlo. Salernitana se pak snažila alespoň zkorigovat skóre, s útokem však byla na štíru a když se zblízka neprosadil ani Fazio, tak skončil zápas výsledkem 0:3. Salernitana je po této porážce na 19. místě s dvěma body, Turín je sedmý se sedmi body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:57:52)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:16.

90+6

90+5
    Už ani domácí nemají tu snahu něco vymyslet, hráči prakticky stojí.

90+4
    Zápas se už jen dohrává bez většího vzruchu.

90+3
    Tameze měl myšlenku vysunout LInettyho, poslal mu ale až moc prudký a nechytatelný pas.

90+2
    Další centr už byl o něco přesnější, Milinković-Savić ale vše vyřešil včasným vyběhnutím.

90+1
    Candrevovi nesedl centr do pokutového území, míč poslal do míst, kde jeho spoluhráči prostě nebyli.

90
    Bude se přidávat šest minut.

89
    Salernitana neustále buší na obranu soupeře, chce dát alespoň jeden gól, jenže by to chtělo více rychlosti.

88
    Střídání v týmu Turín FC:
    ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Gvidas Gineitis.

87
    ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Pietro Pellegri.

87
    Neprosadil se ani Tchaouna, jeho efektní patička ale skončila u obránců hostů.

86
    Na centr si nejvýše naskočil Ikwuemesi, jeho hlavička ale letěla nad břevnem.

85
    Roh pro domácí tým.

84
    Turín už nikam nechvátá a nechává soupeři více prostoru na útočení.
    83. Milinković-Savić vytáhl skvělý zákrok

83
    Cabral svým centrem našel Fazia, ten hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, nicméně Milinković-Savić vytáhl reflexivní zákrok a míč vyrazil!

Nedovolený zákrok na Pirolu znamená přímý kop pro Salernitanu z levé strany.

82
    Karamoh neprošel levým křídlem, domácí tým se pro tuto chvíli ubránil.

81
    Žlutá karta na straně Salernitany, za řeči byl potrestán Federico Fazio.

80
    Odkop od branky turínských, Milinković-Savić s tím nikam nechvátá.

78
    ze hřiště odchází Demba Seck, přichází Karol Linetty.

78
    ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Yann Karamoh.
    77. Radonjić odmítl hattrick

77
    Radonjić mohl zaznamenat hattrick. Ten mu po odzbrojení Fazia nabídl Zapata, ale dnes dvoubrankový střelec poslal míč po vysokém obloučku vedle!

76
    Následný Candrevův centr ale skončil přesně v rukavicích Milinkoviće-Saviće.

76
    Tentokrát se na trávníku ocitl Cabral, fauloval jej Rodríguez. Tohle bylo bez karty, pouze za cenu přímého kopu.

74
    Protiútok Salernitany byl zastaven faulem a Perr Schuurs za něj dostal žlutou kartu.

73
    Už zase hrajeme, dopředu jde hostující tým.

71
    I ve druhé půli tu máme krátkou pauzičku na občerstvení, hráči to vesměs vítají.

70
    Domácí Cabral přibrousil Tamezeho, Turín rozehrává od půlky.

68
    ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Brandon Soppy.

66
    Střídání v týmu US Salernitana 1919:
    ze hřiště odchází Domagoj Bradarić, přichází Federico Fazio.

66
    ze hřiště odchází Mateusz Łęgowski, přichází Grigoris Kastanos.

65
    Pokus o prostrčení do šestnáctky Salernitany, tohle si ale hráči domácích nějakým způsobem pohlídali.

63
    Zapata zakládal rychlý přechod hostů, nakonec ale zvolnil a raději počkal na spoluhráče.

62
    Turín hraje ve velké pohodě a prakticky každý výpad je pro branku domácích velkým nebezpečím.

60
    Za domácí vyslal technickou ránu Ikwuemesi, o kousek ale minul levou tyč.
    58. Radonjić si zatím musí na hattrick nechat zajít chuť

58
    Chvíli to vypadalo na další gól hostů, když se Zapata zbavil Piroly, přihrál doprava na Radnjiće, který křížnou ranou z hranice vápna překonal Ochou. Gól ovšem nakonec nebyl uznán pro ofsajd.

57
    Rodil se nám tu brejk domácích, jenže Candreva jej totálně zazdil nepřesným pasem na pravou stranu.

56
    Roh pro hosty, na poslední chvíli odvracel centr Lorenzo Pirola.

55
    Neuspěl ani Ikwuemesi, jeho hlavička byla pouze neškodným obloučkem k brankáři.

54
    Další Cabralův pokus. Ten je jasně nejaktivnějším hráčem Salernitany, vůbec mu to ale zatím nelepí.

52
    Za domácí střílel Cabral, vůbec mu to ale nesedlo, tohle letělo zcela mimo.
    50. Nemanja RADONJIĆ - 0:3

50
    Turín právě vstřelil branku!
    A tak udeřilo na opačné straně! Turín podnikl rychlý kontr pravou stranou, ze které odcentroval Bellanova, našel ve vápně zcela nepokrytého NEMANJU RADONJIĆE a ten ranou z první propasíroval míč za Ochou. Tohle se dalo rozhodně chytat, domácí gólman si může tak trochu drbat hlavu, nebož je to už 0:3.

49
    Salernitana se v úvodu druhé půle snaží o nějaký ten nápor, zatím to jde ale do plných.

47
    Zprava střílel domácí Candreva, mířil na první tyč, jenže to šlo vedle a navíc byla rána slabá.

46
    Hned v úvodu druhé půle ostře fauloval hostující Raoul Bellanova a byl za to potrestán žlutou kartou.

46
    ze hřiště odchází Emil Bohinen, přichází Agustín Martegani.

46
    ze hřiště odchází Erik Botheim, přichází Loum Tchaouna.

46
    ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Chukwubuikemi Ikwuemesi.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:36.

Je za námi první poločas, na který budou chtít domácí co nejdříve zapomenout. V bojovně vedeném duelu se hosté dostali do převahy a tu využili už v 15. minutě, kdy se po rohu prosadil střelou zblízka Alessandro Buongiorno. Salernitana se pak snažila o srovnání kroku, jen těsně minul Mazzocchi, ale pak přišel úder na opačné straně, když se ve 41. minutě pěknou ranou trefil Nemanja Radonjić. V úplném závěru mohl snížit Cabral, trefil ale pouze tyč a do šaten se tak odešlo za stavu 0:2.

45+4
    45+3. Salernitana byla jen centimetry od snížení

45+3
    V závěru poločasu mohli domácí snížit, když zprava přihrál Candreva pod sebe na Cabrala, ten ale z první trefil pouze tyč! Následná dorážka pak šla vysoko nad.

45+2
    Hosté drží míč na útočné polovině, chtějí už poločas dohrát v poklidu a bez nervů.

45
    Rozhodčí bude nastavovat tří minuty.

44
    Po následném přímém kopu se do odraženého míče opřel Tameze, ale trefil jen stínícího obránce.

43
    Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok na Secka byl potrestán domácí Norbert Gyömbér.

42
    Z hlediště se nese nespokojený pískot domácích fanoušků, v sektoru Turína naopak vládne velká spokojenost.
    41. Nemanja RADONJIĆ - 0:2

41
    Hosté podruhé udeřili! Po akci pravou stranou posunul hru na střed Seck, jeho přihrávka sice skončila u Mazzocchiho, jenže od něj se míč odrazil na nohu NEMANJI RADONJIĆE, ten zpoza vápna napřáhl a zamířil mimo Ochoův dosah – 0:2!

39
    Zleva centroval Lazaro, jeho pas na malé vápno odhlavičkoval Gyömbér a poté se navíc pískal faul turínských.

38
    Trochu rozháraná hra na obou stranách hřiště, domácí se teď nadechují k postupnému útoku.

36
    Mazzocchi se nyní snažil ve vápně obhodit si soupeře, což se mu i povedlo, ale dal si míč daleko od nohy a ten skončil mimo hrací plochu.

34
    Pokračuje tvrdě vedený zápas, sudí však zatím vše řeší domluvami. Karty nechává v kapse.
    33. Mazzocchi mířil těsně vedle!

33
    Z dálky to zkusil Pasquale Mazzocchi a jeho střela po zemi nevypadala zle. Skončila jen těsně vedle pravé tyče, Milinkoviće-Saviće.

32
    Salernitana teď přidává na tempu a snaží se ještě do pauzy srovnat se soupeřek krok ve skóre.

30
    Po narážečce v pokutovém území Salernitany se do zakončení chtěl procpat Bradarić, ale narazil do dvoučlenného bloku hostů.

29
    Další faul, nyní ze strany hostů, kdy Łęgowskiho poslal na trávník Samuele Ricci.

28
    Už zase hrajeme a sudí musí po jednom ze soubojů krotit emoce hráčů. Tameze byl poslán k zemi a chtěl si to s atakujícím hráčem vyříkat. Už ale máme klid a můžeme pokračovat.

26
    Jelikož nám v místě dění panuje velké teplo, nařídil rozhodčí krátkou pauzu na občerstvení.

25
    Botheim zakončoval z pokutového území, ale zase to bylo vše zbytečné, neboť ještě před tímto okamžikem se pískal aut.

23
    Střet v šestnáctce Turína, k zemi šel domácí Cabral, ale pískal se právě jeho faul na Bellanovu.

23
    Zapata byl při zpracování míče faulován Gyömbérem, který jej přistrčil a navíc zezadu chytil za krk.

22
    Už zase hosté, ti nyní kombinují ve středu hrací plochy a čekají na vhodný okamžik pro výpad.

20
    Cabral prostrčil míč na pravou stranu vápna na Candrevu, ten hned zakončil těsně nad břevno, nicméně vzrušení bylo zbytečné – mával se ofsajd.

18
    Turínští jsou vedoucí brankou povzbuzeni a zase se tlačí do útoku. Domácí celek je teď pod tlakem.

16
    Celá situace se ještě kontrolovala u videa, zda se nejednalo o ofsajd, ale po krátké chvilce byl gól definitivně uznán.
    15. Alessandro BUONGIORNO - 0:1

15
    Hosté jdou do vedení! Centr od rohového praporku dopadl k jednomu z hráčů Salernitany, od něj se neštštně odrazil k nohám ALESSANDRA BUONGIORNA, který už neměl problém jej zblízka uklidit k tyči – 0:1.
    14. Šance hostů na otevření skóre

14
    První šance hostů, kdy zprava cpal centr do vápna Zapata a sklepnutí jeho spoluhráče skončilo po lehké teči těsně vedle! Roh.

13
    Pokračuje urputný fotbal z obou stran, obrany mají převahu a drží ofenzívy na uzdě.

11
    Na opačné straně zasprintoval Radonjić, ještě před střelou jej ale odzbrojil jeden z obránců a navíc se stejně mával těsný ofsajd.

10
    První střela na branku. Candreva si hezky zpracoval na levém křídle, navedl si hru trochu na střed a mířil na zadní tyč. Milinković-Savić jeho ránu vyrazil.

9
    Domácí Cabral chtěl obehrát Bellanovu, jenže při souboji o míč soupeře přišlápl.

8
    Dlouhý pas na polovinu Turína, obrana hostů si ale s touto příhrou zvládla poradit a míč byl odvrácen.

7
    Na levé straně se po krátké kombinaci snažil o centr hostující Radonjić, při kličce ale o míč přišel.

6
    Malá domů turínských na Milinkoviće-Saviće, ten rozehrává dlouhým nákopem na půlku.

5
    V úvodu sledujeme velice bojovné utkání, je vidět, že hráči chtějí dnes ubojovat úspěch za každou cenu.

4
    Nyní už to hosté s důrazem přehnali a Schuurs se dopustil faulu na Cabrala.

3
    Turín pokračuje v kombinaci u šestnáctky, po obranném zákroku Bradariće tu je vhazování.

2
    Dopředu se už dostal i Turín, přihrávka z levé strany však byla z vápna odkopnuta.

1
    Hostující gólman si poprvé osahal míč, stáhl si do rukavic Cabralův centr z pravé strany.

1

US Salernitana 1919: Ochoa – Lovato, Gyömbér, Pirola – Mazzocchi, Łęgowski, Bohinen, Bradarić – Cabral, Candreva (C) – Botheim.
    Náhradníci: Costil, Fiorillo – Ikwuemesi, Maggiore, Sambia, Martegani, Tchaouna, Sfait, Kastanos, Brún, Fazio.
    Trenér: Paulo Sousa

Turín FC: Milinković-Savić – Schuurs, Buongiorno, R. Rodríguez (C) – Bellanova, Tameze, Ricci, Lazaro – Seck, Radonjić – Zapata.
    Náhradníci: Gemello, Brezzo – N'Guessan, Soppy, Karamoh, Pellegri, Linetty, Sanabria, Sazonov, Antolini, Gineitis.
    Trenér: Ivan Jurić

Rozhodčí: Giua – Cecconi, Cipriani.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas začne za pár okamžiků.

Zápas na Stadio Arechi začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Antonio Guia, kterému budou na pomezí asistovat Dario Cecconi a Nicolo Cipriani.

Domácí tým je v tuto chvíli na 17. místě s pouhými dvěma body. Stále tak čeká na první výhru, zatím totiž připsal jen dvě plichty proti AS Řím a Udinese, v posledním kole navíc prohrál na půdě Lecce 0:2.

Turín FC

Hosté jsou na tom o něco lépe, patří jim 11. místo se čtyřmi body. Úvod do sezóny turínští neměli dobrý, remizovali 0:0 doma s Cagliari, aby pak padli na půdě AC Milán vysoko 1:4, poslední zápas jim už ale vyšel a doma Turín porazil Janov po gólu Radonjiće v 90. minutě 1:0.

Dobrý podvečer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 4. kola mezi týmy US Salernitana 1919 a Turín FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.