Young Boys – RB Lipsko 1:3 (kon.) | AC Milán – Newcastle 0:0 (kon.) | Barcelona – Antverpy 5:0 (kon.)
Feyenoord – Celtic 2:0 (kon.) | Lazio – Atlético 1:1 (kon.) | Manchester City – CZ Bělehrad 3:1 (kon.)
PSG – Dortmund 2:0 (kon.) | Šachtar – Porto 1:3 (kon.)
FK Šachtar Doněck
1:3 (1:3)
FC Porto
Úterý 19.09.2023, 21:00 • Volksparkstadion, Hamburk • Liga mistrů • Skupina H

To je pro dnešek úplně vše! Přeji vám dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou. (23:00:43)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:8.

První utkání skupinové fáze mezi Šachtarem a Portem je u konce! Zápas má šťastnější konec pro portugalský celek, který si odváží všechny tři body. Všechny čtyři branky padly v úvodních 30 minutách. Už v 8.minutě se k dorážce ve vápně dostal Galeno a svou jednoduchou prácí dokonal. O několik minut později ovšem srovnal domácí mladík Kelsy. Vyrovnaný stav vydržel jen pár minut, protože hned vzápětí vrátil vedení Portu znovu Galeno. Ve 29.minutě se o zvýšení skóre postaral íránský forvard Taremí. Zbytek utkání se už spíše dohrával, do útoku se především tlačil Šachtar, ale žádnou vážnou šanci si nevypracova. Proto se zaslouženě tři body vezou do Portugalska.

90+5

90+4
    Poslední marný střelecký pokus domácího Zubkova blokuje hostující kapitán Pepe.

90+3
    Dnešní utkání sleduje 46 729 diváků.

90+3
    Porto se probojovalo v vápnu. Zde nahrával Taremímu záložník Varela, ale jeho pas vystihl domácí obránce.

90+2
    Diogo Costa a jeho obránci si v absolutním klidu kombinují před hranicí velkého vápna. Šachtar musí rychleji napadat.

90+1
    Střídání v týmu FC Porto:
    ze hřiště odchází Galeno, přichází Francisco Conceição.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Marný průnik domácího Sudakova znamená jen to, že míč na svých kopačkách bude držet Porto.

89
    Pro ostrý centr mířící do malého vápna si došel Riznyk. Ten vyráží pouze k hráčům hostů, kteří balón přesouvají do defenzivy.

88
    Cenné minutky pro Porto. A zarovi zbytečně v rohu hřiště fauluje.

87
    Eguinaldo se na to nemohl dívat a proto z velké dálky ohrozil Costu. Jenže ten mohl být relativně v kídku, jelikož tečovaná střela míří vedle branky.

86
    Ve hře se nic zásadního nemění. Porto je hrozně zalezlé a Šachtar marně kombinuje na jeho polovině.

85
    Domácím se naskytla nadějná standartní situace. Ta končí pouze střelou do připravené zdi hostů.

84
    Aut špatně hodil Sánchez, proto Bondarenko mířil do rychlé akce, při které byl zastaven faulem.

83
    Nepřesná rozehrávka Azaroviho znamená aut pro Porto.

82
    Artem Bondarenko se dostal před bránicího hráče, který musel fauovat. Standartka pro domácí.

Matyáš Kotlan

Branky: 13. Kelsy (Konoplja) – 8. Galeno (Franco), 15. Galeno, 29. Taremí (Galeno)

Karty:   6. Sikan (SAC), 31. Stěpaněnko (SAC), 76. Konoplja (SAC) – 4. Carmo (PRT), 55. Mário (PRT)

FK Šachtar Doněck: Riznyk – Konoplja (77. Gočolejšvili), Lemkin (65. Azarovi), Rakyckyj, Miroshi – Stěpaněnko (C) (65. Kaščuk) – Zubkov, Nazaryna, Sudakov, Sikan (81. Eguinaldo) – Kelsy (65. Bondarenko).
    Náhradníci: Rudko, Puzankov – Castillo, Kryskiv, Vjunnyk, Očeretko, Kozik.

Trenér: Patrick van Leeuwen

FC Porto: Di. Costa – Mário (72. Jo. Sánchez), Pepe (C), Carmo, Sanusi (46. Wendell) – Eustáquio, Varela, Franco (81. Borges) – Jaime (72. N. González), Taremí, Galeno (90+1. Conceição).
    Náhradníci: C. Ramos – Cardoso, Grujić, F. Navarro, Baró, T. Martínez.

Trenér: Sergio Conceicao

Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio (ITA)