Vítkovice – Přerov 4:1 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Liberec – Sparta 6:5 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 7:2 (kon.) | Poruba – Třinec 2:5 (kon.) | Zlín – Olomouc 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 6:3 (kon.) | K. Vary – Plzeň 4:3 (po pr.) | Slavia – HC Litvínov 5:0 (kon.)
Č. Budějovice – Kladno 6:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 21.09.2023, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • 5 • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji vám krásný večer z Karlových Varů. Dnes nás čeká první Západočeské derby v letošní sezoně. Energie Karlovy Vary a Škoda Plzeň patří ke špičce extraligy dorostu, takže se můžeme těšit na velmi zajímavý souboj.

Trenérský tým energetikům, stejně jako v loňské sezoně, naordinoval svižný útočný hokej. A tento styl jim očividně svědčí, neboť ve čtyřech zápasech, které dosud odehráli, vstřelili karlovarští mladíci 31 gólů. Vzadu se pak mohou spolehnout na Michala Oršuláka. Energetici aktuálně vedou skupinu s dvanácti body a bilancí 31:10.

Zatím posledním zápasem energetiků byl duel s Litvínovem a tedy Podkrušnohorské derby. První branka padla až po polovině první třetiny. K vidění bylo nakonec v tomto utkání dvanáct gólů a jelikož pod devět z nich se podepsali Karlovarští, tak i body zůstaly jim.

Nejproduktivnějším hráčem Energie je aktuálně Petr Tomek, který má na svém kontě 13 bodů (5+8). Na paty mu šlape Vlastimil Blažek, který zatím nasbíral 11 bodů (5+6). O pomyslnou třetí příčku se s 9 body dělí Viktor Wardas (6+3) a Vojtěch Čihař (5+4), přičemž oba útočníci si již stihli zkompletovat hattrick.

Rivalové energetiků vstoupili do sezóny rovněž úspěšně. Po dvou zápasech měli plzeňští mladíci plný počet bodů. Vítězná šňůra Indiánů skončila v repríze semifinále loňského ročníku soutěže, tentokrát se však z vítězství radoval dorost Mladé Boleslavi a plzeňští mladíci tak museli kousat první porážku sezony.

Chuť si však úřadující vicemistři spravili před domácími fanoušky v utkání s Bílými Tygry. V první třetině padlo hned pět gólů. Na první dva našel tým Bílých Tygrů odpověď téměř okamžitě, ale po třetím gólu Plzně se liberečtí střelci odmlčeli. Srovnávací branky se Tygři dočkali ve třicáté deváté minutě. Vedení si plzeňští mladíci vzali zpět po 48 sekundách a už se ho nevzdali. Tým Plzně je s 9 body a s bilancí 16:22 na třetím místě ve skupině.

Nejproduktivnějším hráčem Škody Plzeň je Antonín Klatovský se 6 body (4+2). Stejný počet bodů má Matyáš Úbl (1+5). O třetí místo se se 4 body dělí útočníci Jan Fodor (2+2), David Slačík (2+2) a obránce Petr Kocek (0+4). První hattrick letošní sezony si zkompletoval Antonín Klatovský v utkání s dorostem Sparty.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, D. Postl – Wardas, Čihař (A), L. Slavík – Kváš, Tomek, V. Blažek – Poizl (A), Š. Šilhan, Kožík.
    Trenér: Tomáš Andrys

HC Škoda Plzeň: Houdek (Pavlis) – Kocek (C), Kamas, Šulan, Reisnecker, M. Mašek, M. Černý (A) – Slačík, Úbl, Klatovský (A) – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Bělík, Fehér – Chasák, Pitter.
    Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Baxa.

00:01

00:12
    Vojtěch Čihař získal ve středu hřiště kotouč a z kruhu prověřil Štěpána Houdka. Odraženého kotouče se před brankou ujali hosté.

01:36
    Vlastimil Blažek to zkusil z úhlu a po Houdkově zákroku je zastavena hra.

01:52
    Štěpán Houdek pomohl rozehrávkou svým spoluhráčům.

02:22
    Jan Chasák pálil z mezikruží, ale Michal Oršulák byl v pohotovosti a nenechal ani prostor na dorážku.

03:11
    Hru přerušil ofsajd.

03:55
    Zakázané uvolnění hostů.

04:09
    Martin Černý poslal zpoza branky své spoluhráče do akce. Je z toho však další zakázané uvolnění.

04:48
    Jiří Maxa byl vytlačen z pásma do středu hřiště. Tam si kotouč zabrali energetici.

06:40
    Jeden z plzeňských hráčů se zmocnil kotouče, ale k akci se nedostal.

07:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! VLASTIMIL BLAŽEK pálil z mezikruží a kotouč přesně zapadl za povyjetého brankáře hostů. Asistence: Michal Kváš a Viktor Wardas.
    07:09 Vlastimil BLAŽEK - 1:0

08:06
    Michal Oršulák rozehrával za svou brankou. Najednou se však v chumlu světlých dresů objevily i modré. Bránící hráči si kotouč pohlídali.

09:28
    Matěj Tománek a Jiří Maxa se hnali na branku, před ní si ještě kotouč vyměnili. Michal Oršulák však střelu zastavil.

10:35
    Martin Černý v pásmu nedosáhl na přihrávku a kotouč skončil u energetiků.

11:07
    Plzeňské mladíky zastavil ofsajd.

11:14
    Vlastimil Blažek se snažil získat kotouč, ale proti třem plzeňským mladíkům neuspěl.

12:02
    Antonín Klatovský napadl přihrávku a získal kotouč.

12:35
    Hru během chvilky přerušuje další ofsajd.

12:52
    Vojtěch Čihař dostal nad kruhy nabito, ale okamžitě ho obstoupili dva soupeři a zabránili mu vystřelit.

13:34
    Cestu do pásma plzeňským mladíkům opět zkomplikoval ofsajd.

13:55
    Po střele jednoho z hostů zaúřadovala Oršulákova lapačka.

14:10
    Šimon Šilhan kličkoval do pásma, ale byl zastaven a obrán o kotouč.

15:24
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! VOJTĚCH ČIHAŘ se hnal k brance s několika soupeři v patách. Těsně před brankou přesnou trefou poslal kotouč mezírkou mezi betony. Asistence: Lukáš Slavík a Viktor Wardas.
    15:24 Vojtěch ČIHAŘ - 2:0

16:34
    Plzeň právě vstřelila branku! MATĚJ TOMÁNEK si najel ze strany branky. Sice bylo slyšet zadunění betonu, ale kotouč se do branky nakonec propadl. Asistence: Jakub Slováček, Jiří Maxa.
    16:34 Matěj TOMÁNEK - 2:1

17:43
    Plzeňští měli nyní další šanci, ale těsně před brankou jim nesedla přihrávka.

18:25
    V pásmu hostů probíhali boje o kotouč.

19:09
    Energetiky zastavil ofsajd.

19:30
    Adam Fehér se dostal do pásma, ale přišel o kotouč.

19:32
    Štafetu převzal Daniel Křepel i on byl odzbrojen.

20:00

Ani jsme se nenadáli a první část dnešního derby je za námi. Oba týmy jsou hodně aktivní. Skóre otevřeli energetici díky střele Vlastimila Blažka. Druhý gól přidal Vojtěch Čihař. Náskok domácích snížil v sedmnácté minutě Matěj Tománek. Druhá část začne za stavu 2:1 zhruba v 18:44 hodin.

20:01

20:09
    Energetici si vybojovali kotouč, ale zatím se nemohou dostat do pásma.

21:04
    Souboj dvou šestek vyhrála ta plzeňská, tedy Antonín Klatovský. Vzápětí je pískán ofsajd.

21:22
    Vlastimil Blažek se hnal pro kotouč. V souboji přišel o hůl.

21:50
    Energetici hrají ve výhodě.

22:08
    Michal Oršulák je na střídačce a Vojtěch Čihař od prázdné branky založil akci.

22:17
    Matyáš Úbl – 2 min., napadení.

22:41
    Energetici se zatím nedostali k žádné větší akci.

22:59
    Plzeňští se vysvobozují.

23:16
    Další vyhození a energetici začínají zpoza své branky.

23:50
    Šimon Kožík z kruhu nastřelil Houdkův beton.

24:34
    Jiří Maxa napadl přihrávku energetiků a získal kotouč.

25:04
    Zakázané uvolnění plzeňského týmu.

25:14
    Opět se píská zakázané uvolnění hostů.

25:38
    Adam Fehér se vložil do přihrávky energetiků a plzeňští mladíci se vydali s kotoučem do pásma.

26:00
    Matouš Mašek – 2 min., napadení.

26:17

26:38
    A zase obě šestky v akci. Antonín Klatovský se hnal k brance, ale na záda se mu pověsil Pavel Kůrka a znemožnil mu střílet.

27:16
    Plzeňští se úspěšně brání a snaží se získat kotouč.

28:08
    Střela Šimona Kožíka z kruhu skončila opět u Štěpána Houdka.

28:44
    Nyní se pod palbou ocitl Michal Oršulák, který po jedné ze střel raději přerušil hru.

28:58
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Šimon Kožík – 2 min., napadení.

29:20
    Energetici se snažili vyhodit, ale kotouč byl zastaven na modré čáře.

30:01
    Kryštof Dyk zblokoval střelu Jiřího Maxy.

30:32
    Energetici se vysvobodili.

30:59
    Viktor Wardas prokličkoval mezi obránci. Těsně před střelou mu jeden z hostů znemožnil dát do ní potřebnou razanci.

32:11
    Antonín Klatovský založil hodně nebezpečnou akci. Karlovarský gólman si poradil.

32:55
    Ve střední pásmu je nyní hodně živo. Ani jeden z týmů si nedokáže vybojovat kotouč na tak dlouho, aby se dostal do pásma.

33:22
    Šimon Kožík – 2 min., hákování.

33:40
    Plzeňští se museli stáhnout až za svou branku.

34:10
    Jan Chasák si v mezikruží řekl o přihrávku. Viktor Wardas mu kotouč vypíchl a získal čas.

34:25
    Michal Oršulák přerušil svým zákrokem hru.

34:50
    Dělovku Antonína Klatovského Michal Oršulák vyrazil.

35:27
    Plzeň právě vstřelila branku! Z úhlu pálil MATYÁŠ ÚBL. Asistence: Antonín Klatovský a David Slačík.
    35:27 Matyáš ÚBL - 2:2

36:12
    Energetici se snaží získat zpět vedení. V cestě jim stál beton Štěpána Houdka.

36:42
    Antonín Klatovský neprošel přes obránce.

36:44
    Neuspěl ani Jiří Kamas a kotouč mají energetici.

37:40
    Střelu Vojtěcha Čihaře vyrazil Štěpán Houdek ramenem.

38:15
    Přes dvojici energetiků napoprvé Jiří Maxa neprošel. I jeho druhý pokus byl nakonec v útočném pásmu zastaven.

39:05
    Martin Černý zkusil nahození od mantinelu. Michal Oršulák zasáhl lapačkou.

40:00

Ve druhé třetině i přes několik velmi pěkných šancí padl pouze jeden gól. Skóre utkání svou trefou srovnal Matyáš Úbl necelých pět minut před koncem prostřední části. I když se hráči obou celků snažili v posledních minutách před přestávkou zvrátit skóre na svou stranu, tak se do šaten odcházelo za stavu 2:2. Třetí část začne zhruba v 19:29 hodin.

40:01

40:18
    Viktor Wardas pálil z mezikruží, kotouč se odrazil od Marka Šulana, který stál před ním.

40:52
    Petr Kocek zastavil jednoho z domácích a obral ho o kotouč.

41:42
    Plzeňští byli cestou do pásma zastaveni na modré Matějem Pelikánem.

42:12
    Stefan Reisnecker vybojoval kotouč, ale Plzeňští se z pásma nedostali daleko.

43:02
    Matěj Tománek se vyhnul bránícímu hráči a pálil z mezikruží. Michal Oršulák kotouč skryl v náruči.

43:43
    Matyáš Úbl se hnal do pásma. Na paty se mu pověsil jeden z energetiků a odklonil ho za branku.

44:52
    Střelu Petra Tomka jeden z hostů zblokoval.

45:35
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Vlastimil Blažek z úhlu poslal kotouč před brankou na MICHALA KVÁŠE, který stál proti němu a ten poslal kotouč do branky. Asistence: Vlastimil Blažek a Petr Tomek.
    45:35 Michal KVÁŠ - 3:2

46:48
    Jan Chasák zblokoval střelu Vojtěcha Čihaře.

47:21
    Jakub Slováček neprošel do pásma přes tři energetiky.

47:40
    Těsně po buly se ke kotouči u modré dostal Matěj Pelikán. Jeho střelu Štěpán Houdek zneškodnil.

48:16
    Útok energetiků zastavil ofsajd.

48:51
    Nahození Pavla Kůrky šlo kolem bližší tyčky.

49:57
    Nahození Adama Fehéra zastavil Michal Oršulák.

50:29
    Plzeňští hrají ve výhodě.

51:04
    Vlastimil Blažek – 2 min., vysoká hůl.

51:12
    Plzeň právě vstřelila branku! Tak to bylo rychlé. Jeden z energetiků zblokoval první střelu, ale kotouč se tak dlouho motal pod nohama hráčů před brankou až ho do ní zametl DAVID SLAČÍK. Asistence: Matyáš Úbl a Antonín Klatovský.
    51:12 David SLAČÍK - 3:3

52:22
    Štěpán Houdek měl nyní plné ruce práce.

52:27
    Poté co jeden z hostujících hráčů zůstal ležet u mantinelu je hra přerušena.

53:10
    Akce Viktora Wardase skončila Houdkovým vykopnutím.

54:00
    Plzeňští opět hrají ve výhodě.

54:23
    Vlastimil Blažek – 2 min., sekání.

54:42
    Energetici se dostali do pásma, ale vzápětí se museli stáhnout ke své brance.

55:10
    Dělovka Vojtěcha Čihaře od modré zaplula do Houdkovy lapačky.

55:50
    Akce energetiků byla zmařena bránícími hráči.

56:34
    Vojtěch Čihař poslal do akce Davida Poizla, ten jen těsně minul branku.

57:10
    Martin Černý překazil kombinaci energetiků.

57:49
    Petr Tomek byl cestou k brance zastaven dvojicí plzeňských mladíků.

58:15
    Antonín Klatovský se snažil dostat ke kotouči.

58:31
    Hru přerušil ofsajd plzeňského týmu.

58:31
    Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.

59:20
    Ani jeden z týmů se nedokáže dostat k zakončení.

59:42
    Akce energetikům nevyšla podle jejich představ.

60:00

O výsledku dnešního derby se v základní části nerozhodlo a tak za stavu 3:3 přichází na řadu prodloužení.

60:01

60:08
    Na kotouči jsou karlovarští mladíci a pomalu zakládají akci.

60:35
    Plzeňští si zabrali kotouč pro sebe.

60:55
    Matyáš Úbl si to mířil k brance, byl však zastaven Pavlem Kůrkou.

61:45
    Jiří Maxa byl u mantinelu obrán o kotouč.

62:05
    Antonín Klatovský napadl přihrávku domácích.

62:45
    Michal Kváš byl odstaven.

63:37
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Viktor Wardas a Vojtěch Čihař nyní předvedli parádičku. Úplně v klidu si před brankou poslali kotouč a VIKTOR WARDAS poslal kotouč kolem tyčky do branky a rozhodl dnešní duel ve prospěch energetiků.
    63:37 Viktor WARDAS - 4:3

Jak jsem psala před dnešním zápasem, tak jsme si opravdu užili parádní hokejovou podívanou. Dnešní derby mělo náboj a oba týmy předvedly výbornou hru. Hrálo se nahoru a dolu a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo z dnešního duelu odejde vítězně. Šťastnější byli nakonec energetici, kterým Viktor Wardas v prodloužení vystřelil bonusový bod. To je pro dnešek ode mě vše. Loučím se z Karlových Varů. (20:13:15)

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 8. V. Blažek (Kváš, Wardas), 16. Čihař (L. Slavík, Wardas), 46. Kváš (V. Blažek, Tomek), 64. Wardas (Čihař) – 17. Tománek (Slováček, Maxa), 36. Úbl (Klatovský, Slačík), 52. Slačík (Úbl, Klatovský)

Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Baxa