Č. Budějovice – Liberec 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.)
Přerov – Olomouc 4:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:1 (kon.)
Třinec – Jihlava 4:3 (2:0 po s.n.) | Sparta – Plzeň 3:5 (kon.)
HC Sparta Praha
3:5 (0:0, 3:3, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 21.09.2023, 18:00DHL Extraliga juniorů • 9 • Skupina Západ

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. (20:24:02)

Sparťané sice ve druhé třetině skóre vyrovnali, ale třetí třetina byla opět v režii hostujícího týmu, který si do Plzně odváží tři body. Rozhodující branku vstřelil ve 47. minutě ve vlastním oslabení Marek Soukup. Sparťané tak na první domácí výhru od titulového zápasu nadále čekají.

59:56
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Adam Dvořák – 2 min., nedovolené bránění.

59:14
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Petr Poláček.

59:00
    Domácí hrají v šesti.

58:26
    Domácí se pokouší o zakončení v útočné třetině.

58:00
    Poslední dvě minuty utkání.

57:26
    David vystřelil na brankáře z Plzně, branku však těsně minul.

55:33
    Plzeň hraje v plném počtu.

55:15
    Sparťané se drží před Lokajčíkem.

53:57
    K další střele se dostal Daníček, branku těsně přestřelil.

53:33
    Hynek Prošek – 2 min., faul kolenem.

53:09
    Daníčkův pokus překazil Lokajíček vyražením jeho puku.

Plzeň právě vstřelila branku!
    Z brankové čáry se podařilo puk za Vedrala po kombinaci s Houdkem a Dolhým poslat JAKUBU ŠILEROVI. Asistence: Matěj Houdek a Adam Dolhý.

48:18
    Dominik Pavlák vypálil na Lokajíčka od modré, ten puk schovává do rukavice.

47:56
    Na Žmolu, který se pokusil o gól, navázal Daníček, ale také se mu nepodařilo zakončit.
    47:33 Marek SOUKUP - 3:4

47:33
    Ve vlastním oslabení se z mezikruží trefil po nahrávce od Dvořáka MAREK SOUKUP a posílá tak tým do vedení. Asistence: Adam Dvořák.

47:24
    Samson se pokusil o zakončení, ale Lokajíček byl připravený.

47:09
    Marek Hořejší – 2 min., vysoká hůl.

45:50
    Vedral zastavuje hru skrytím puku do rukavice.

45:00
    Ofsajd domácích.

44:33
    Vitouchovu střelu vyráží Lokajíček ven.

44:03
    Davidovu střelu z mezikruží chytá Lokajíček do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

42:59
    Soukupovu střelu sráží vedral zpět do hry.

42:31
    Hrabík se dostal do útočného pásma, ránu mu však zblokovali soupeři.

40:47
    Poláček se pokusil puk poslat za brankáře hostujících, branku ale těsně minul.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

Druhá třetina tohoto zápasu byla na branky o dost bohatší, než ta úvodní. První tři branky si připisují Indiáni a vedli tak o tři branky většinu času druhého dějství. Dvě branky se připsal Daniel Hála a jedna Jan Hodinář. V závěrečných pěti minutách se ale podařilo domácím srovnat. Gólový účet Sparty otevřel Oliver Samson, načež na něj navázal Krupička. Půl minuty před sirénou se Samson v přesilovce prosadil ještě jednou a jeho gól tak určil současný nerozhodný stav.

40:00
    39:38 Oliver SAMSON - 3:3

39:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    Přesilovou hru domácí využívají a vyrovnávají! OLIVER SAMSON poslal po nahrávce od spoluhráčů puk přímo za Lokajíčka. Asistence: Ondřej Hrabík, Jakub Červenka

39:03
    Jakub Hromádka – 2 min., držení.

38:49
    Lokajíček vyrazil puk vysoko do vzduchu.

38:28
    Přihrávka rukou.

38:05
    Ofsajd Plzně.

37:47
    Na Vedrala vystřelil jeden z hostů, brankář byl ale připravený a schoval puk lapačky.
    37:31 Jan KRUPIČKA - 2:3

37:31
    Hned pár vteřin po brance svého týmu se ke snižování skóre přidal i JAN KRUPIČKA. Daníček ho šikovnou přihrávkou vyslal do samostatného úniku, odkud prostřelil Lokajíčka. Asistence: Marek Daníček.
    36:50 Oliver SAMSON - 1:3

36:50
    OLIVER SAMSON se dostal k dorážce z mezikruží a snižuje tak vedení soupeře. Asistence: Dominik Pavlák a Ondřej Hrabík.

35:57
    Ondřej Culek – 2 min., krosček.

Adam Dvořák – 2 min., sekání.

35:34
    Vedral sráží pokus hostů do rohu ledu.

34:52
    Novák vyrazil na Lokajíčka, ten jeho střelu vyráží betony.

33:20
    Vedral schoval puk do rukavice a vhazuje se tak po jeho pravici.

32:56
    Hra vysokou holí.

32:37
    U sparťanské lavičky se strhl boj o puk, vhazování se přesouvá před Lokajíčka.

32:02
    Střídání v týmu HC Sparta Praha:
    ze hřiště odchází Michal Kalista, přichází Šimon Vedral.
    32:02 Jan HODINÁŘ - 0:3

32:02
    Matějkovu střelu Kalista nepodržel a k dorážce se tak dostal JAN HODINÁŘ, který tak zvyšuje skóre na 0:3. Asistence: Jiří Matějka a Adam Dvořák.
    29:54 Daniel HÁLA - 0:2

29:54
    Plzeňští využívají přesilové hry a zvyšují skóre. První pokus ještě Kalista vyrazil, na dorážku DANIELA HÁLY ale nedosáhl. Asistence: Marek Hořejší a Ondřej Pešek.

29:44
    Jakub Žmola – 2 min., vysoká hůl.

Marek Soukup – 2 min., držení hole.

28:56
    Šilerova střela z levého kruhu zblokována.

28:47
    Kalista chytá puk do lapačky a zastavuje tak hru. Vhazuje se po jeho pravici.

28:20
    Jan Hamršmíd – 2 min., podrážení.

27:35
    Novák se rozjel na Lokajčíka a pokusil se o zakončení, pokus mu však zblokovali soupeři.
    26:01 Daniel HÁLA - 0:1

26:01
    Jeden z domácích hráčů ztratil puk za vlastní brankou, načež se puku chopil DANIEL HÁLA na levém kruhu a přesně trefil levý horní roh branky. Asistence: Jiří Matějka a Hynek Prošek.

25:35
    Kalista schoval puk pod rukavici.

24:28
    Krupička se pokusil o branku od modré, těsně však minul.

23:38

23:07
    Sparťané se zdržují v útočném pásmu.

21:54
    Odehrává se souboj o puk u Lokajíčkovy branky.

20:55
    Hrabíkovu střelu z pravého kruhu vyráží Lokajíček do rohu.

20:35
    Krupička se pokusil o dorážku, Lokajíček ale zakročil a zastavil tak hru.

20:01

První třetina byla bezbranková, ale za to zajímavá. Dvakrát se do velké šance dostal Vitouch, když po faulu na svou osobu neproměnil trestné střílení a vzápětí ve vlastním oslabení neproměnil samostatný únik.
    Ke konci třetiny bylo k vidění několik vyloučení a Spartě se nabídla hra 5:3, která jim přetrvá i do následující třetiny.

--------
    Další třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:52
    Jan Skok – 2 min., krosček.

19:25
    Pavlákova tvrdá střela z mezikruží končí mimo Lokajíčkovu branku.

19:09
    Marek Soukup – 2 min., sekání.

18:46
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jiří Matějka.

18:30
    Další blok střely hostů tentokrát od Pavláka.

18:20
    Peškovu střelu zblokoval jeden z domácích hráčů.

18:00
    Domácí se osvobozují.

17:50
    Plzeňští kombinují a hledají místo pro střelu.

17:24
    Oliver Samson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

17:08
    Vitouch poslal zadovku před branku, žádný z jeho spoluhráčů se tam ale nenacházel

16:49
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

16:15
    Zakázané uvolnění Indiánů.

15:46
    Kalista si připisuje další zákrok po Hálově střele z mezikruží.

15:35
    Hra vysokou holí. Vhazuje se v obranném pásmu Plzně.

15:11
    Lokajíček po nepřehledné situaci našel puk, vhazuje se po jeho levici.

14:52
    Červenkovu skrytou střelu Lokajíček vyráží.

14:00
    Hamršmíd vybojoval puk a zavezl ho až za Lokajíčkovu branku.

13:40
    Soukupovu střelu z pravého kruhu chytá Kalista do lapačky.

13:02
    Přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

12:08
    Hra se vyvíjí bez větších šancí obou týmů.

11:31

10:55
    Vitouch v útočném pásmu skvěle vybojoval puk, následně nepřesnou přihrávkou se ale sparťané vyhánějí z pásma.

10:31
    Plzeňští se rozjeli na Kalistu, ten však zastavuje hru schováním puku do lapačky.

10:20
    Krupička se pokusil o zakončení z pravého kruhu, těsně ale minul.

09:33
    Sparta hraje v plném počtu.

09:18
    Peškova střela od modré byla sražena do rohu hřiště.

08:29
    Ve vlastním oslabení se Vitouch dostal do dalšího samostatného úniku, skvěle ale proti jeho střele zakročil Lokajíček.

07:51
    Hned pár vteřin po vhazování zkusili Kalistu prostřelit hosté, neúspěšně.

07:33
    František David – 2 min., krosček.

07:20
    Po faulu na zakončujicího Vitoucha bylo nařízeno trestné střílení, sparťanský útočník zkusil na Lokajíčka kličku, šanci však neproměnil.

06:11
    Icing Sparty.

05:50
    Davidova střela od modré byla zblokována.

05:37
    Domácí hokejisté se drží v útočném pásmu.

04:56
    Sabiniok vypálil na Kalistu prudkou ránu, brankář domácích ránu vyráží.

04:39
    Icing domácích.

04:18
    Vitouch se ocitl před Lokajíčkem, branku ale těsně minul.

03:31
    Sparťané hrají v plném počtu.

03:18

02:41
    Sparťané se dostali do středního pásma, Indiáni je ale rychle zatlačili zpět do obranné třetiny.

01:55
    Plzeň se usadila v útočném pásmu a kombinuje.

01:31
    Ondřej Culek – 2 min., vysoká hůl.

00:49
    Lokajíček si připisuje první zákrok, puk na něj vyslal Novák.

00:11
    Sparťané vyhráli vhazování a vyrazili do útoku.

00:01

HC Sparta Praha: Kalista (Vedral) – J. Červenka (C), David, D. Pavlák, Samson, T. Bartoň, Culek, Mack – Hrabík, Žmola, Daníček – Novák, Vitouch, Krupička – Odehnal, Hamršmíd (A), Bareš – S. Pavlák, Poláček.

HC Škoda Plzeň: Lokajíček (D. Jansa) – Cícha, Čančura, Dolhý (C), Hodinář, M. Houdek (A), Hromádka, Prošek, Skok – Šiler, Sabiniok, Řehoř – Pešek, Mazanec (A), J. Matějka – Makovec, M. Hořejší, M. Soukup – Šimák, Hála, A. Dvořák.

HC ŠKODA PLZEŇ
    Plzeňští junioři na tom nejsou v tabulkovém postavení oproti dnešnímu soupeři o moc lépe. V posledních dvou zápasech se jim na domácím ledě ale podařilo uspět, a to s výsledky 6:2 a 6:3. Pod vedením Petra Vojana se jim podařilo uspět ve všech přípravných zápasech

HC SPARTA PRAHA
    Sparťanům se v novém ročníku zatím nedaří. Svěřenci kouče Tomáše Netíka zatím vyhráli jen dva zápasy, z toho byl jeden proti soupeři tohoto kola. Od titulového utkání se ještě juniorům nepodařilo na domácím ledě včetně přípravy vyhrát.

Deváté kolo letošního ročníku juniorské extraligy skupiny Západ mezi Spartou a Indiány z Plzně se odehraje v 18:00 v pražských Holešovicích. Oba týmy se potkaly ke konci srpna v Plzni, kde se Spartě podařilo otočit skóre třemi góly ve druhé třetině.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 37. Samson (D. Pavlák, Hrabík), 38. Krupička (Daníček), 40. Samson (Hrabík, J. Červenka) – 27. Hála (J. Matějka, Prošek), 30. Hála (M. Hořejší, Pešek), 33. Hodinář (J. Matějka, A. Dvořák), 48. M. Soukup (A. Dvořák), 50. Šiler (M. Houdek, Dolhý)

HC Sparta Praha: Kalista (33. Vedral) – J. Červenka (C), David, D. Pavlák, Samson, T. Bartoň, Culek, Mack – Hrabík, Žmola, Daníček – Novák, Vitouch, Krupička – Odehnal, Hamršmíd (A), Bareš – S. Pavlák, Poláček.