Č. Budějovice – Liberec 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.)
Přerov – Olomouc 4:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:1 (kon.)
Třinec – Jihlava 4:3 (2:0 po s.n.) | Sparta – Plzeň 3:5 (kon.)
HC Sparta Praha
3:5 (0:0, 3:3, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 21.09.2023, 18:00DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Deváté kolo letošního ročníku juniorské extraligy skupiny Západ mezi Spartou a Indiány z Plzně se odehraje v 18:00 v pražských Holešovicích. Oba týmy se potkaly ke konci srpna v Plzni, kde se Spartě podařilo otočit skóre třemi góly ve druhé třetině.

HC SPARTA PRAHA
    Sparťanům se v novém ročníku zatím nedaří. Svěřenci kouče Tomáše Netíka zatím vyhráli jen dva zápasy, z toho byl jeden proti soupeři tohoto kola. Od titulového utkání se ještě juniorům nepodařilo na domácím ledě včetně přípravy vyhrát.

HC ŠKODA PLZEŇ
    Plzeňští junioři na tom nejsou v tabulkovém postavení oproti dnešnímu soupeři o moc lépe. V posledních dvou zápasech se jim na domácím ledě ale podařilo uspět, a to s výsledky 6:2 a 6:3. Pod vedením Petra Vojana se jim podařilo uspět ve všech přípravných zápasech

HC Sparta Praha: Kalista (Vedral) – J. Červenka (C), David, D. Pavlák, Samson, T. Bartoň, Culek, Mack – Hrabík, Žmola, Daníček – Novák, Vitouch, Krupička – Odehnal, Hamršmíd (A), Bareš – S. Pavlák, Poláček.

HC Škoda Plzeň: Lokajíček (D. Jansa) – Cícha, Čančura, Dolhý (C), Hodinář, M. Houdek (A), Hromádka, Prošek, Skok – Šiler, Sabiniok, Řehoř – Pešek, Mazanec (A), J. Matějka – Makovec, M. Hořejší, M. Soukup – Šimák, Hála, A. Dvořák.

00:01

00:11
    Sparťané vyhráli vhazování a vyrazili do útoku.

00:49
    Lokajíček si připisuje první zákrok, puk na něj vyslal Novák.

01:31
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Ondřej Culek – 2 min., vysoká hůl.

01:55
    Plzeň se usadila v útočném pásmu a kombinuje.

02:41
    Sparťané se dostali do středního pásma, Indiáni je ale rychle zatlačili zpět do obranné třetiny.

03:18
    Ofsajd Plzně.

03:31
    Sparťané hrají v plném počtu.

04:18
    Vitouch se ocitl před Lokajíčkem, branku ale těsně minul.

04:39
    Icing domácích.

04:56
    Sabiniok vypálil na Kalistu prudkou ránu, brankář domácích ránu vyráží.

05:37
    Domácí hokejisté se drží v útočném pásmu.

05:50
    Davidova střela od modré byla zblokována.

06:11
    Icing Sparty.

07:20
    Po faulu na zakončujicího Vitoucha bylo nařízeno trestné střílení, sparťanský útočník zkusil na Lokajíčka kličku, šanci však neproměnil.

07:33
    František David – 2 min., krosček.

07:51
    Hned pár vteřin po vhazování zkusili Kalistu prostřelit hosté, neúspěšně.

08:29
    Ve vlastním oslabení se Vitouch dostal do dalšího samostatného úniku, skvěle ale proti jeho střele zakročil Lokajíček.

09:18
    Peškova střela od modré byla sražena do rohu hřiště.

09:33
    Sparta hraje v plném počtu.

10:20
    Krupička se pokusil o zakončení z pravého kruhu, těsně ale minul.

10:31
    Plzeňští se rozjeli na Kalistu, ten však zastavuje hru schováním puku do lapačky.

10:55
    Vitouch v útočném pásmu skvěle vybojoval puk, následně nepřesnou přihrávkou se ale sparťané vyhánějí z pásma.

11:31

12:08
    Hra se vyvíjí bez větších šancí obou týmů.

13:02
    Přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

13:40
    Soukupovu střelu z pravého kruhu chytá Kalista do lapačky.

14:00
    Hamršmíd vybojoval puk a zavezl ho až za Lokajíčkovu branku.

14:52
    Červenkovu skrytou střelu Lokajíček vyráží.

15:11
    Lokajíček po nepřehledné situaci našel puk, vhazuje se po jeho levici.

15:35
    Hra vysokou holí. Vhazuje se v obranném pásmu Plzně.

15:46
    Kalista si připisuje další zákrok po Hálově střele z mezikruží.

16:15
    Zakázané uvolnění Indiánů.

16:49
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

17:08
    Vitouch poslal zadovku před branku, žádný z jeho spoluhráčů se tam ale nenacházel

17:24
    Oliver Samson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

17:50
    Plzeňští kombinují a hledají místo pro střelu.

18:00
    Domácí se osvobozují.

18:20
    Peškovu střelu zblokoval jeden z domácích hráčů.

18:30
    Další blok střely hostů tentokrát od Pavláka.

18:46
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jiří Matějka.

19:09
    Marek Soukup – 2 min., sekání.

19:25
    Pavlákova tvrdá střela z mezikruží končí mimo Lokajíčkovu branku.

19:52
    Jan Skok – 2 min., krosček.

20:00

První třetina byla bezbranková, ale za to zajímavá. Dvakrát se do velké šance dostal Vitouch, když po faulu na svou osobu neproměnil trestné střílení a vzápětí ve vlastním oslabení neproměnil samostatný únik.
    Ke konci třetiny bylo k vidění několik vyloučení a Spartě se nabídla hra 5:3, která jim přetrvá i do následující třetiny.

--------
    Další třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:35
    Krupička se pokusil o dorážku, Lokajíček ale zakročil a zastavil tak hru.

20:55
    Hrabíkovu střelu z pravého kruhu vyráží Lokajíček do rohu.

21:54
    Odehrává se souboj o puk u Lokajíčkovy branky.

23:07
    Sparťané se zdržují v útočném pásmu.

23:38

24:28
    Krupička se pokusil o branku od modré, těsně však minul.

25:35
    Kalista schoval puk pod rukavici.

26:01
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jeden z domácích hráčů ztratil puk za vlastní brankou, načež se puku chopil DANIEL HÁLA na levém kruhu a přesně trefil levý horní roh branky. Asistence: Jiří Matějka a Hynek Prošek.
    26:01 Daniel HÁLA - 0:1

27:35
    Novák se rozjel na Lokajčíka a pokusil se o zakončení, pokus mu však zblokovali soupeři.

28:20
    Jan Hamršmíd – 2 min., podrážení.

28:47
    Kalista chytá puk do lapačky a zastavuje tak hru. Vhazuje se po jeho pravici.

28:56
    Šilerova střela z levého kruhu zblokována.

29:44
    Jakub Žmola – 2 min., vysoká hůl.

Marek Soukup – 2 min., držení hole.

29:54
    Plzeňští využívají přesilové hry a zvyšují skóre. První pokus ještě Kalista vyrazil, na dorážku DANIELA HÁLY ale nedosáhl. Asistence: Marek Hořejší a Ondřej Pešek.
    29:54 Daniel HÁLA - 0:2

32:02
    Matějkovu střelu Kalista nepodržel a k dorážce se tak dostal JAN HODINÁŘ, který tak zvyšuje skóre na 0:3. Asistence: Jiří Matějka a Adam Dvořák.
    32:02 Jan HODINÁŘ - 0:3

32:02
    Střídání v týmu HC Sparta Praha:
    ze hřiště odchází Michal Kalista, přichází Šimon Vedral.

32:37
    U sparťanské lavičky se strhl boj o puk, vhazování se přesouvá před Lokajíčka.

32:56
    Hra vysokou holí.

33:20
    Vedral schoval puk do rukavice a vhazuje se tak po jeho pravici.

34:52
    Novák vyrazil na Lokajíčka, ten jeho střelu vyráží betony.

Sparta právě vstřelila branku!
    OLIVER SAMSON se dostal k dorážce z mezikruží a snižuje tak vedení soupeře. Asistence: Dominik Pavlák a Ondřej Hrabík.
    36:50 Oliver SAMSON - 1:3

37:31
    Hned pár vteřin po brance svého týmu se ke snižování skóre přidal i JAN KRUPIČKA. Daníček ho šikovnou přihrávkou vyslal do samostatného úniku, odkud prostřelil Lokajíčka. Asistence: Marek Daníček.
    37:31 Jan KRUPIČKA - 2:3

37:47
    Na Vedrala vystřelil jeden z hostů, brankář byl ale připravený a schoval puk lapačky.

38:05

38:28
    Přihrávka rukou.

38:49
    Lokajíček vyrazil puk vysoko do vzduchu.

39:03
    Jakub Hromádka – 2 min., držení.

39:38
    Přesilovou hru domácí využívají a vyrovnávají! OLIVER SAMSON poslal po nahrávce od spoluhráčů puk přímo za Lokajíčka. Asistence: Ondřej Hrabík, Jakub Červenka
    39:38 Oliver SAMSON - 3:3

40:00

Druhá třetina tohoto zápasu byla na branky o dost bohatší, než ta úvodní. První tři branky si připisují Indiáni a vedli tak o tři branky většinu času druhého dějství. Dvě branky se připsal Daniel Hála a jedna Jan Hodinář. V závěrečných pěti minutách se ale podařilo domácím srovnat. Gólový účet Sparty otevřel Oliver Samson, načež na něj navázal Krupička. Půl minuty před sirénou se Samson v přesilovce prosadil ještě jednou a jeho gól tak určil současný nerozhodný stav.

Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:47
    Poláček se pokusil puk poslat za brankáře hostujících, branku ale těsně minul.

42:31
    Hrabík se dostal do útočného pásma, ránu mu však zblokovali soupeři.

42:59
    Soukupovu střelu sráží vedral zpět do hry.

44:03
    Davidovu střelu z mezikruží chytá Lokajíček do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

44:33
    Vitouchovu střelu vyráží Lokajíček ven.

45:00
    Ofsajd domácích.

45:50
    Vedral zastavuje hru skrytím puku do rukavice.

47:09
    Marek Hořejší – 2 min., vysoká hůl.

47:24
    Samson se pokusil o zakončení, ale Lokajíček byl připravený.

47:33
    Ve vlastním oslabení se z mezikruží trefil po nahrávce od Dvořáka MAREK SOUKUP a posílá tak tým do vedení. Asistence: Adam Dvořák.
    47:33 Marek SOUKUP - 3:4

47:56
    Na Žmolu, který se pokusil o gól, navázal Daníček, ale také se mu nepodařilo zakončit.

48:18
    Dominik Pavlák vypálil na Lokajíčka od modré, ten puk schovává do rukavice.

49:29
    Z brankové čáry se podařilo puk za Vedrala po kombinaci s Houdkem a Dolhým poslat JAKUBU ŠILEROVI. Asistence: Matěj Houdek a Adam Dolhý.
    49:29 Jakub ŠILER - 3:5

50:35
    Petr Poláček – 2 min., podrážení.

52:00
    Hamršmíd zblokoval pokus soupeře.

53:09
    Daníčkův pokus překazil Lokajíček vyražením jeho puku.

53:33
    Hynek Prošek – 2 min., faul kolenem.

53:57
    K další střele se dostal Daníček, branku těsně přestřelil.

55:15
    Sparťané se drží před Lokajčíkem.

55:33
    Plzeň hraje v plném počtu.

57:26
    David vystřelil na brankáře z Plzně, branku však těsně minul.

58:00
    Poslední dvě minuty utkání.

58:26
    Domácí se pokouší o zakončení v útočné třetině.

59:00
    Domácí hrají v šesti.

59:14
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Petr Poláček.

59:56
    Adam Dvořák – 2 min., nedovolené bránění.

Sparťané sice ve druhé třetině skóre vyrovnali, ale třetí třetina byla opět v režii hostujícího týmu, který si do Plzně odváží tři body. Rozhodující branku vstřelil ve 47. minutě ve vlastním oslabení Marek Soukup. Sparťané tak na první domácí výhru od titulového zápasu nadále čekají.

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. (20:24:02)

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 37. Samson (D. Pavlák, Hrabík), 38. Krupička (Daníček), 40. Samson (Hrabík, J. Červenka) – 27. Hála (J. Matějka, Prošek), 30. Hála (M. Hořejší, Pešek), 33. Hodinář (J. Matějka, A. Dvořák), 48. M. Soukup (A. Dvořák), 50. Šiler (M. Houdek, Dolhý)

HC Sparta Praha: Kalista (33. Vedral) – J. Červenka (C), David, D. Pavlák, Samson, T. Bartoň, Culek, Mack – Hrabík, Žmola, Daníček – Novák, Vitouch, Krupička – Odehnal, Hamršmíd (A), Bareš – S. Pavlák, Poláček.