Č. Budějovice – Liberec 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.)
Přerov – Olomouc 4:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:1 (kon.)
Třinec – Jihlava 4:3 (2:0 po s.n.) | Sparta – Plzeň 3:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 21.09.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Dnešní zápas nakonec ještě Vítkovice zdramatizovaly, když dokázaly ihned na začátku poslední třetiny vyrovnat. Už to vypadalo, že v enteria areně budeme svědky prodloužení. Tomu ale tři minuty před koncem základní části zabránil Tomáš Jaša, který Pardubicím vystřelil vítězství. (20:23:07)

59:49
    Vhazuje se před Vilémem, Vítkovice mají poslední šanci vyrovnat.

58:59
    Jeden z domácích hráčů zkoušel kotouč vyhodit, obrana Vítkovic jej ale zastavila.

58:43
    Po oddechovém čase zkouší hosté hru bez brankáře.

57:54
    Pardubice se snaží nedávat hostům šanci, což se prozatím daří. Jediný kdo mohl vyrovnat byl Krejsa, orazítkoval ale pouze brankovou konstrukci.

56:21
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po konci vlastního oslabení se do šance dostala dvojice Jaša – Kubíček, kdy druhý jmenovaný přihrál právě TOMÁŠI JAŠOVI na pravý kruh a ten se nemýlil a umístil kotouč za záda Smolky. Asistence: Josef Kubíček a Tom Kaštánek.

54:27
    Vítkovice setrvávají v postavení, Vilém musel již dvakrát zakročit proti nepříjemným střelám.

54:07
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Josef Kubíček – 2 min., hákování.

52:59
    Tobola se mohl dostat do úniku, kdyby ho nedostihl a velmi dobrým zákrokem neodstavil Švec.

52:38
    Prčíkovu nepříjemnou střelu vyrazil Vilém pryč.

51:32
    Pardubice vyváží kotouč do útočné třetiny, kde jej nabízel Červenka najíždějícímu si hráči. Pas ale zblokoval dobře bránící hráč Vítkovic.

50:49
    Stále se hraje vyrovnaně, u kotouče jsou nyní Vítkovice.

49:21
    Červenkovu ránu od modré Smolka vykryl.

48:22
    Vítkovice se na moment osvobodily, Pardubice si ale kotouč vzápětí berou zpět.

47:58
    Pardubice stále udržují tlak v útočné třetině.

47:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Matěj Prčík – 2 min., držení.

45:18
    Po dobré souhře se o dorážku do sítě hostů pokoušel Burda, obrana Vítkovic ale tým podržela.

44:42
    Pardubice mají šanci získat svůj náskok v přesilové hře, nyní jsou také u kotouče v útočné třetině.

43:52
    Jan Muroň – 2 min., podrážení.

43:19
    Vítkovice i po vyrovnání tlačí na domácí, kteří se ale i tak dostali k bráně hostí, kde se Vítkovice dopustily faulu.

41:38
    Vítkovice vyrovnávají v početní výhodě, trefil se MATĚJ ŽÍDEK. Asistence: Martin Milata a Matěj Prčík.

40:15
    Lukáš Vilém – 2 min., zdržování hry / posunutá branka, odpyká Adam Fiala.

40:15
    Chaloupka dostal přihrávku do pravého kruhu, kotouč mu ale sjel po čepeli hole a nevystřelil.

40:01

První i druhá třetina dnešního utkání probíhaly podobně, k vidění byly šance na obou stranách hřistě a dokonce i trestné střílení Vítkovic, které ale hosté proměnit nedokázali. Skóre dnes nastavil na aktuálních 1:0 až v 35. minutě Adam Fiala. Čeká nás poslední třetina, která bude pro toto utkání zlomová – udrží či zvýší Pardubice svůj náskok, nebo jej Vítkovice dokáží smazat a otočit zápas ve svůj prospěch?

40:00

39:03
    Tomas vystihl rozehrávku Vítkovic, pas na spoluhráče mu ale také přerušil jeden z vítkovických hráčů.

37:53
    Glosovu ránu od modré zblokoval jeden z domácích hráčů.

37:22
    Na Gromadzkiho nahození z levého kruhu si Smolka pohlídal, vykryl ho lapačkou a zastavil hru.

36:57
    Fojtíkovo nahození do útočného pásma vystihl Kaštánek.

36:24
    Vítkovický pokus o vyrovnání přerušil ofsajd.

35:36
    Po vhazování ihned pálil Švec, Smolka střelu viděl a úspěšně zakročil.

34:12
    Matěj Žídek – 2 min., hrubost.

34:12
    Kryštof Červenka – 2 min., hrubost.

34:12
    Dlouhé čekání na gól prolomil ADAM FIALA, který Smolku prostřelil tvrdou ranou zápěstím z levého kruhu a dostává tak Pardubice do vedení. Asistence: Dominik Pavlata a Kryštof Červenka.

32:42
    Pardubice měly nyní ke gólu opravdu, kotouč se několikrát pohyboval u brankové čáry, ale i přes snahu domácího celku se za ni nedostal.

31:38
    Chlán přihrával přímo k bráně Slusarczykovi, druhý jmenovaný přihrávku ale nezpracoval a dorážka se tedy nevydařila.

30:18
    Nepřesnou ránu vypálil z levého kruhu Slusarczyk, proletěla kolem vzdálenější tyče domácí klece.

28:54
    Saxa si najížděl od modré na bránu a poslal pas na Fojtíka do mezikruží, přihrávce se v leže pokoušel zabránit jeden z domácích obránců, který přišel v předchozím souboji o hůl. Fojtík na Viléma vyslal střelu, kterou brankář vyrazil a naštěstí pro Pardubice nebyl v blízkosti nikdo na dorážku.

27:41
    Hra se nyní přelévá z jednoho pásma do druhého a zastavuje ji až zákrokem domácí maskovaný muž Vilém.

26:31
    Pavlata pálil na Smolku z bezprostřední blízkosti, ale ani on zatím neprolomil dnešní neprůstřelnost gólmanů.

24:59
    Z kratšího pardubického tlaku se Vítkovice vymanily a dokonce na druhé straně zaměstnaly Viléma, vhazovat se bude po jeho levici.

24:46
    Pardubice hrají v plném počtu-

24:10
    Přibyl trestné střílení neproměnil, Vilém kotouč vyrazil betony.

24:10
    Po menší bitce u brány Viléma proběhne trestné střílení Vítkovic.

23:23
    Pardubice se na chvíli osvobodily vyhozením, ale Vítkovice jsou zpět v postavení.

23:03
    Vítkovice mají poprvé šanci v početní výhodě, Vilém měl nyní co dělat.

22:39
    Daniel Burda – 2 min., nedovolené bránění.

22:06
    Hosté mají problém vyvézt kotouč z vlastní třetiny.

21:15
    Pilař si najížděl na bránu Vítkovic s Prčíkem hned po boku, kotouč na bránu vystřelil, ale vítkovický hráč těžší střele zabránil.

20:47
    Zajímavě vypadající akci domácích přerušil ofsajd.

20:27
    Na Žídkovu ránu musel Vilém vytáhnout těžký zákrok.

20:01

20:00

19:40
    Pavlata vypíchl kotouč jednomu z hostí a mířil na Smolku, brankář byl ale připraven a najíždějící si Gromadzki odražený puk dorazit do brány nedokázal.

19:17
    Po nepřesné přihrávce hostů se píská icing.

18:03
    Kubánkova rána od modrá zaduněla o zadní mantinel za klecí Vítkovic.

17:19
    Saxovi přistála na holi přesná přihrávka od spoluhráče do pravého kruhu, bohužel pro Vítkovice ale útočník bránu minul.

16:38
    Vhazuje se po levici Smolky, buly vítězí hosté, ale vzápětí o kotouč přichází.

15:06
    Helikar na modré čáře nahrál dobře najíždějícímu si Kubíčkovi, Smolka jeho střelu projít do sítě nenechal.

14:20
    Pavlata najížděl s kotoučem na bránu, jeho přihrávku vystihl Fiala, jehož ránu pak Smolka zastavil betony.

13:27
    Ani teď se hosté nedostali ke střele a Pardubice akci přesměrovaly do útočné třetiny. Tam hru zákrokem přerušil Smolka.

12:20
    Vítkovická akce byla opět přerušena hned v jejím počátku u modré čáry.

11:39
    Švecův pas na Kubíčka přes bránícího hráče neprošel.

10:32
    Pardubice i po konci přesilové hry setrvávají v útočném pásmu.

Hráči jsou zpět na ledové ploše.

První třetina bude pokračovat po přestávce.

10:25
    Hra je nyní pozastavena z důvodu rozbitého mantinelu.

09:54
    Pardubice se usazují v pásmu, první tvrdá střela od modré byla z hole Švece.

09:08
    Pardubice po vhazování před bránou Ridery neudržely kotouč v pásmu a nyní se snaží dostat se do přesilovkového postavení.

08:37
    Matěj Štiak – 2 min., podrážení.

07:45
    Hanák si dobře najížděl k domácí kleci, kousek před ní byl ale odstaven jedním z pardubických obránců.

07:32
    Akci Pardubic přerušil ofsajd.

06:39
    Glose zastavil dobrým zákrokem před bránou Viléma Červenka.

05:31
    Vhazování dopadlo lépe pro domácí, kteří ihned kotouč poslali do útočné třetiny.

04:46
    Vítkovice zakládají akci zpoza vlastní brány.

03:57
    Fialova šance ztroskotala na zákroku Smolky.

02:38
    Bartoň prokličkoval s kotoučem také až do útočné třetiny, první ránu jeden z obránců zblokoval a s druhou si poradil brankář Smolka.

01:45
    Štiak vyvezl puk až do útočné třetiny, o kotouč ho ale domácí zanedlouho připravili.

01:10
    Chlán nadvakrát střílel na Viléma, ani jednou ale gólmana nepřekonal.

00:12
    První akci zakládají pardubičtí, tu ale defenzíva Vítkovic rozpustila.

00:01

Čtvrteční odpoledne přinese další zápas DHL extraligy juniorů, tentokrát se v pardubické enteria areně střetne zdejší juniorský celek s Vítkovicemi. V této sezoně si tyto dva celky čelily již 28. srpna a tři body z tohoto zápasu získaly Pardubice po vítězství 5:1. Uvidíme, zdali Pardubice zvítězí i dnes, či jestli Vítkovice vrátí dnešnímu domácímu týmu úder v podobě výhry.

Poslední dvě utkání odehráli pardubičtí junioři v postavení hostujícího celku a to nejdříve v Brně, kde Kometě podlehli 2:5 a poté v Olomouci, kde naopak získali všechny tři body, pro které si na Hanou přijeli, po výhře 3:1. Dynamo po prvních osmi kolech extraligy juniorů figuruje na čtvrté příčce tabulky východu. Mezi nejproduktivnější hráče Pardubic patří útočník Dominik Pavlata s bilancí 3 + 5.

Dnešní hosté se nachází v tabulce hned nad Pardubicemi, se získanými čtrnácti body. Nyní se Vítkovice vezou na vítězné vlně, poslední tři utkání ovládly všechna. Naposledy porazily v poměru 4:2 na domácím ledě Zlín a dva dny předtím si taktéž doma poradily i s Jihlavou (3:2). Nejproduktivnějším hráčem Ridery je Jakub Slusarczyk se čtyřmi vstřelenými brankami a stejným počtem asistencí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tereza Víšková

Branky a nahrávky: 35. A. Fiala (Pavlata, K. Červenka), 57. Jaša (J. Kubíček, Kaštánek) – 42. Žídek (Milata, Prčík)

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Batih) – Švec, Rájek, K. Červenka (C), Kaštánek, Kubánek, Hebek (A) – Gromadzki, A. Fiala, Pavlata (A) – Helikar, D. Burda, J. Kubíček – Jaša, Jevtěchov, Tomas – Š. Bartoň, Pilař.
    HC Vítkovice Ridera: Smolka (Irgl) – Vi. Glos, Kalandra, Čuba, Bialy, Chaloupka (A), Prčík, Puchala (C) – Štiak (A), Tobola, Krejsa – Milata, Fojtík, Muroň – Slusarczyk, Žídek, M. Přibyl – Saxa, M. Hanák, Chlán.