Přerov – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Olomouc – Jihlava 0:8 (kon.) | Mountfield HK – Poruba 3:2 (kon.)
Tábor – Kladno 5:4 (kon.) | Třinec – Zlín 5:0 (kon.) | Plzeň – Slavia 3:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 1:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 4:0 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:0 (kon.)
HC Litvínov – Č. Budějovice 4:5 (kon.)
HC Sparta Praha
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 23.09.2023, 13:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Sparťanským dorostencům se na začátku sezony zatím nedaří. Svěřenci Richarda Žemličky v dosavadním průběhu vyhráli pouze jediný zápas na ledě Táboru. Neúspěšné přestřelky naopak absolvovali na ledě Plzně či Liberce. Nejvíce vidět byl ze sparťanů zatím Filip Novák, který si v pěti zápasech připsal 10 bodů za 5 gólů a 5 asistencí.

Energetikům se zatím daří o poznání lépe. Svěřenci trenéra Andryse procházejí začátkem sezony velmi suverénně. V úvodních pěti zápasech zapsali pět výher, během nichž deklasovali Kladno (11:3), Slavii (8:3) nebo Litvínov (9:3). Poslední výhru si Karlovarští připsali ve čtvrtek na ledě Plzně 4:3 po prodloužení. Pozor by si určitě sparťané měli dát na produktivní duo Tomek – Blažek. První jmenovaný zapsal v pěti zápasech 14 kanadských bodů, druhý pouze o jeden méně.

HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Malínek (C), Burda, Cichoň, Já. Novák, T. Bolocan, Dufek (A), Nedvěd – Nestrašil (A), D. Novotný, F. Novák – M. Bolocan, Prikhodko, Hrubý – Hlinka, B. Adamec, Trachta – Čížek.
    Trenér: Richard Žemlička

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, D. Postl – Wardas, Čihař (A), L. Slavík – Kváš, Tomek, V. Blažek – Poizl (A), Š. Šilhan, Kožík.
    Trenér: Tomáš Andrys.

00:01

00:11
    Sparťané vyhráli úvodní buly a Filip Novák hned dostal příležitost prověřit Oršuláka.

00:19
    Karlovarská branka se ocitá mimo pozici, vhazuje se ve středním pásmu.

00:40
    Dykovu střelu od modré zablokoval jeden z domácích obránců.

01:15
    Karlovarští se teď nepřesnou přihrávkou vyhánějí z útočného pásma.

02:00
    Filip Novák vystihl neúspěšnou karlovarskou rozehrávku a sám najížděl na Oršuláka. Nedůrazné bekhendové zakončení si ale brankář Energetiků pohlídal.

02:36
    Nestrašilovu akci zastavili soupeři a obrací hru.

03:23
    Trvzník kryje střelu z levého kruhu. Vhazování po jeho levé ruce.

03:40
    Nahození Tudora Bolocana od modré srazil Oršulák do rohu.

04:12
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Tadeáš Trachta – 2 min., nedovolené bránění.

04:22
    Sparťané se osvobozují.

04:51
    Karlovarským se zatím přesilovka nedaří, znovu musejí začínat až zpoza vlastní branky.

05:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Šimon Kožík – 2 min., držení.

05:55
    Wardas střílel z levého kruhu, Tvrzníkovu branku ale minul.

06:30
    Sparťanský hráč je zpět na ledě a domácí tak mohou rozjet první přesilovkovou akci.

06:53
    Nestrašil svou střelou z mezikruží jen těsně minul Oršulákovu branku.

07:20
    Malínkovu ránu obětavě zblokoval jeden z hostujících beků.

07:30
    Střelu Filipa Nováka z levého kruhu vyráží Oršulák do rohu kluziště.

08:40
    Do útočného pásma dostal dobrou přihrávku David Hrubý, přes dva hostující obránce ale neprošel.

09:00
    Wardas střílel od modré, branku ale přestřelil.

09:12
    Dykovu střeliu od modré vyráží Tvrzník.

09:29
    I další Dykův pokus, tentokrát z pravého kruhu, Tvrzník likviduje.

09:53
    Čihařův pokus srazil Tvrzník svými betony do rohu.

10:14
    Icing Sparty.

10:26
    Sparta právě vstřelila branku!
    Kůrka na modré čáře ztratil rovnováhu a do útočného pásma se tak s pukem mohl rozjel Filip Novák. Ten před puk do dobré pozice VÁCLAVU NESTRAŠILOVI, který se přesně trefil nad pravé rameno Oršuláka. Asistence: Filip Novák.
    10:26 Václav NESTRAŠIL - 1:0

10:37
    David Hrubý – 2 min., zásah do nohou.

11:40
    Čihařovu střelu z ostrého úhlu si Tvrzník pohlídal.

12:54
    Kvášův pokus z pravého kruhu Tvrzník vyráží, sparťané tak přestáli i druhé oslabení v zápase.

14:00
    Filip Novák si ve středním pásmu sebral puk a najel si s ním až na pravý kruh, odkud nepřesně střílel.

14:11
    Další z hostujících hráčů prověřil Tvrzníka, sparťanský brankrář ale zatím drží vedení svého týmu.

14:43
    Tomkův pokus Tvrzníkovi propadl a skončil jen těsně před brankovou čarou, sparťanský gólman si ale puku všiml včas a zastavuje hru.

15:09
    Vojtěch Čihař – 2 min., vražení na hrazení.

15:25
    Malínek střelou od modré trefil tyčku hostující branky!

16:09
    Po souboji u mantinelu končí puk v ochranné síti, vhazuje se po levici Oršuláka.

16:26
    Cichoňovu střelu od modré Oršulák kryje.

16:40
    Energetici se osvobozují.

16:57
    Po Hrubého nepřesné přihrávce musí sparťané znovu začít až zpoza Tvrzníkovy branky.

17:02
    Zakázané uvolnění domácích.

17:45
    Pelikán vybojoval puk u mantinelu a posílal svým spoluhráčům přihrávku do útočného pásma, nepřesnou zadovkou se z něj Karlovarští ale zase vyhánějí.

18:04
    Po Blažkově nepřesné dorážce zkusil dorážet ještě Čihař, ani on si ale na domácího brankáře nepřišel.

18:20
    Nestrašil střelou od modré minul Oršulákovu branku.

19:18
    Tomáš Malínek – 2 min., napadení.

19:34
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A Karlovy Vary už další přesilovkovou příležitost využívají. Po přihrávce od Čihaře se podařilo z bezprostřední blízkosti prostřelit Tvrzníka VLASTIMILU BLAŽKOVI. Asistence: Vojtěch Čihař, Pavel Kůrka.
    19:34 Vlastimil BLAŽEK - 1:1

20:00

Úvodní třetina zápasu byla velmi vyrovnaná. Oba týmy měli své šance, skóre zápasu ale otevřel až v polovině třetiny Václav Nestrašil. Odpověď na jeho gól mohla přijít velmi záhy, Hrubého trestu ale Západočeši ještě nevyužili. Zužitkovat se Karlovarským povedlo až třetí nabídnutou přesilovku, když půl minuty před koncem třetiny srovnal skóre zápasu Vlastimil Blažek.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:47.

20:01

20:24
    Karlovarští ihned po vhazování vyrazili do útoku, Tvrzník si připsal dva úspěšné zákroky.

21:04
    Tomáš Malínek – 2 min., hákování.

21:16
    Energetici vyhráli buly a kombinují.

21:25
    Čihařovu střelu z pravého kruhu kryje Tvrzník.

21:40
    Domácí hokejisté se osvobozují.

22:11
    Slavíkova střela neprošla přes domácí blok.

22:30
    Kůrka svou střelou z pravého kruhu trefil vnější oblouk Tvrzníkovy branky.

23:08
    Pelikánovu střelu od modré chytá Tvrzník do své lapačky.

23:29
    Sparťané vybojovali puk se středním pásmu a vyráží do útoku.

23:39
    Timotej Kubizniak – 2 min., podrážení.

23:57

24:41
    Sparťanům se zatím přesilovka vůbec nedaří, opět musejí začít až z vlastního pásma.

25:34
    Až nyní si Oršulák musel připsat první zákrok v oslabení, střela z ostrého úhlu mu ale větší problémy nenadělala.

26:35
    Tadeáš Trachta – 2 min., faul kolenem.

26:53

27:28
    Karlovarští si teď připravili výbornou pozici, skvělým blokem zastavil první střelu jeden z domácích obránců, druhou zastavil svou holí ležící Tvrzník a následující dorážka už branku minula.

29:11
    Nestrašilovi se nepodařilo z okraje pravého kruhu prostřelit Oršuláka.

30:00
    Týmy bojují o puk u mantinelu v útočném pásmu Energie.

30:32
    Ofsajd Karlových Varů.

31:10
    Karlovy Vary založily další útočnou akci, ke střele ale tentokrát nevedla.

32:09
    Energetici jsou teď aktivnější, znovu se dostávají až do útočného pásma.

33:00
    Zakázané uvolnění Sparty.

33:12
    V nepřehledné situaci se puk nečekaně objevil před Tvrzníkem, žádný z hostů ale nebyl připravený dorážet.

33:36
    Puk se ocitá mimo ledovou plochu, vhazování po Tvrzníkově pravici.

34:04
    Jeden z domácích hráčů zblokoval karlovarský pokus od modré, bere si puk a vyrážín do útočného pásma.

35:30
    V dobré pozici před Oršulákem se teď ocitl Nestrašil, do poloodkryté branky ale nezvládl puk dostat.

35:40
    Filip Novák zakončoval z pravého kruhu, svou rychlou střelou napálil pravou spojnici Oršulákovy branky!

36:39
    Nestrašilovu dorážku Oršulák vyráží do rohu.

36:50
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

37:35
    Novotného prudkou střelu z pravého kruhu Oršulák vyráží.

38:03
    Ofsajd Sparty.

38:12
    Matei Bolocan – 2 min., podrážení.

38:20
    Energetici vyhráli vhazování a kombinují.

38:27
    Kůrkovu střelu od modré chytá Tvrzník do své rukavice.

38:46
    Tomkovo nahození od modré čáry Tvrzník vyráží, následně se sparťané osvobozují.

39:43
    Kožíkovu střelu z pravého kruhu Tvrzník vyráží do rohu.

39:52
    Sparťané vyhazují.

40:00

Druhé dějství nám branku nenabídlo. Karlovarští byli v této pasáži hry lehce aktivnější. Jejich největší šance byla v přesilové hře, natřikrát se ale po skvělých blocích a zásahu ležícího Tvrzníka prosadil nedokázali. Jedinou větší sparťanskou šanci měl Filip Novák, z pravého kruhu ale napálil pouze spojnici Oršulákovy branky.

Třetí třetina začne přibližně v 14:29.

40:01

40:29
    Jeden ze sparťanských hráčů vystihl nepřesnou rozehrávku hostů a sám najížděl na Oršuláka, v poslední chvíli byl ale dojet bránícím hráčem a nezakončil.

41:29
    Dykovu střelu od modré Tvrzník srazil betony do rohu.

41:53
    Hrubého střelu z pravého kruhu chytá Oršulák do lapačky.

42:12
    Oršulák chytá další puk, vhazování po jeho pravici.

42:26
    Čihař si z vlastní třetiny najel až před Tvrzníka, mířil nad rameno domácího brankáře, z bezprostřední blízkosti ho ale neprostřelil.

43:32
    Hrubý dorážel v předbrankovém prostoru, Oršulák si připisuje další zákrok.

44:06
    Slavík vystihl sparťanskou rozehrávku a Energetici tak mohou kombinovat v útočném pásmu.

44:57

45:02
    Kůrkovu vysokou střelu od modré schoval Tvrzník do své lapačky.

45:08
    Dyk poslal po ledě střelu zpozda obránce, Tvrzník ji viděl až na poslední chvíli, naštěstí pro něj ale letěla mimo jeho branku.

45:25
    Střelu Jáchyma Nováka z pravého kruhu chytá Oršulák.

46:04
    Ofsajd Energie.

46:25
    Je signalizovaný karlovarský trest, sparťané už v šesti rozjíždějí útok.

46:54
    Viktor Wardas – 2 min., vysoká hůl.

47:03
    Hrubý na Oršuláka vyslal prudkou střelu z mezikruží, karlovarský brankář ji vyráží.

47:15
    Malínkův pokus od modré trefil pouze hruď Oršuláka.

47:20

47:50
    Sparta se usadila v útočném pásmu a hráči si hledají prostor pro střelu.

48:52
    Hlinka ztratil ve středním pásmu puk a žádnou další akci už tak v této přesilovce Sparta nestihne.

49:40
    Po delší době si Tvrzník po několika dorážkách připisuje zákrok.

50:20
    Filip Novák kličkoval v útočném pásmu, přes dva hostující obránce se ale k zakončení nedostal.

51:10
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu.

51:48
    Oba týmy si teď vystřídaly kotouč nepřesnými přihrávkami.

52:25
    Vojtěch Čihař – 2 min., podrážení.

53:14
    Nestrašil na útočné modré nezachytil přihrávku a domácí tak musí začít znovu až zpoza Tvrzníka.

54:00
    Týmy svádí souboj o puk u karlovarské střídačky.

54:28
    Adam Dufek – 2 min., sekání.

55:00
    Karlovarští se usazují v útočném pásmu a hledají si pozici pro střelu.

55:32
    Jeden z Energetiků prověřil Tvrzníka střelou ze slotu, brankář domácích byl pozorný.

55:44
    Wardas teď trefil tyčku Tvrzníkovy branky!

56:02
    Slavíkovu střelu z levého kruhu i následnou dorážku kryje Tvrzník.

56:44
    Čihařovo nahození od modré minulo Tvrzníkovu branku.

57:28
    Pelikán vybídl v útočném pásmu Kváše, až k Tvrzníkovi ale střela neprošla.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:29

58:40
    Daleko teď musel vyjet Oršulák z branky, aby překazil Filipu Novákovi možnost samostatného nájezdu.

59:29
    Tvrzník chytá další puk do své lapačky.

59:54
    Další pokus byl přizvednut bránícím hráčem nad Tvrzníkovu branku.

60:00

Ani třetí třetina nám branku nenabídla a náledovat tak bude prodloužení 3 na 3. Sparťané ještě v této sezoně prodloužení nehráli, Karlovarští si připsali výhru v prodloužení ve čtvrtek proti Plzni.

60:01

60:40
    Oba týmy jednou neúspěšně založili útok. Kotouč si teď berou Karlovarští.

61:00
    Filip Novák vystihl nepřesnou karlovarskou rozehrávku, až k zakončení se ale nedostal.

61:55
    Karlovarští využili chyby sparťanů a ujížděli do přečíslení dva na jednoho. Poizl adresoval přihrávku přes osu na najíždějícího ŠIMONA KOŽÍKA, jež doklepl puk za záda Tvrzníka, který už se nestihl přesunout. Asistence: David Poizl, Kryštof Dyk.
    61:55 Šimon KOŽÍK - 1:2

Je konec. Dnešní zápas rozhodli v přečíslení Energetici a odváží si tak domů další dva body. Přestože sparťané šli v dnešním utkání do vedení jako první, ještě v první třetině Karlovarští srovnali a v prodloužení dokonal obrat a vystřelil Západočechům výhru Šimon Kožík.

S tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji vám hezký zbytek sobotního odpoledne. (15:12:00)

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 11. Nestrašil (F. Novák) – 20. V. Blažek (Čihař, Kůrka), 62. Kožík (Poizl, Dyk)

Trenér: Tomáš Andrys

Rozhodčí: Horažďovský – Karda, Kubas