Jihlava – Vsetín 5:6 (po pr.) | Litoměřice – Třebíč 3:5 (kon.) | Přerov – Prostějov 3:4 (po pr.)
Poruba 2011 – Slavia 4:3 (kon.) | Zlín – Frýdek-M. 2:0 (kon.) | Pardubice B – Kolín 2:3 (kon.)
Berani Zlín
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
HC Frýdek-Místek
Sobota 23.09.2023, 17:30Chance liga • 4. kolo

Skvělé tempo obou týmu především v první třetině, kde jsme mohli vidět pohyb a akce.

Zlín dnes pro výhru prostě šel, tomu také napovídá počet střel na branku, kdy Vojtěch Mokry čelil 53 střelám.

Střely na branku 53 – 19 (19:57:06)

59:51
    Zlínská aréna se raduje z pomalu příchozího vítězství, kterému odtikávají poslední vteřiny.

59:09
    S dalším pokusem se Zlín dopouští zakázaného uvolnění.

58:49
    Těsně minutá prázdná branka. Mokry byl odvolán na střídačku.

58:35
    Suhrada nikam s rozehrávkou nepospíchá a snaží se držet puk co nejdéle.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Frýdek-Místek stále hledá gólový recept na zlínské Berany.

57:24
    Oddechový čas pro tým HC Frýdek-Místek.

56:56
    Haas se pokusil podpořit útočnou akci svých spoluhráčů, ale těsně předním Zlínští dokázali odehrát puk do obranné třetiny hostí.

54:46
    Rozjetý útok Frýdku zastavil hvizd rozhodčích za postavení mimo hru.

54:19
    S končícím trestem za příliš mnoho hráčů na ledě zlomil při střele jeden z frýdeckých hráčů svou hůl.

52:40
    Sražená střela končí v ochranné síti. Kousek z trestu Langa domácí smazali.

52:19
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Martin Lang.

51:31
    Narůstající tlak si Frýdek pokazil zpackanou přihrávkou, po které se domácí osvobozují.

50:15
    Mikuláš Zbořil – 2 min., sekání.

49:37
    Přehuštěného prostoru před Mokrym se snažil využít Köhler, jehož střela šla pouze do hrudi brankáře Frýdku.

49:02
    Mokry vytáhl znova skvělý zákrok lapačkou, když čelil proti střele z levého kruhu.

46:59
    Pokus Šlahaře pod víko branky byl také nepřesný. To už se Výtiskův trest blíží ke svému konci.

45:58
    Hufa za brankou překvapil napadající Ramik, který zachytil puk, ale neměl potřebný úhel, aby výjezd zlínského brankáře potrestal.

45:38
    Mokry se natahoval betonem proti další Čápově střele. Frýdek se osvobozuje.

45:28
    Nyní to zkusil Süss, ale jeho pokus na vzdálenější tyč šel příliš vysoko.

45:18
    Süss si několikrát vyměnil kotouč s Čápem, který se nakonec rozhodl pálit ze středu modré.

44:58
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
    Jan Výtisk – 2 min., nedovolené bránění.

44:45
    Přes bránícího Výtiska se snažil skrýt svou střelu zápěstím Werbik. Kotouč po zásahu hole Výtiska skončila vysoko v ochranné síti.

43:19
    Domácí Zlín je v plném počtu.

43:05
    Nebezpečné pálil od modré Haman, do jehož střeli vložil hůl Ramik. Puk se svezl podél pravé tyče do rohu kluziště.

42:37
    Rychlou kombinace křížem a vracečka zpět na osu hřiště, odkud pálil z první Ramik. Huf se roztáhl a střelu Frýdeckých hráčů zastavil.

41:19
    Atte Huhtela – 2 min., nedovolené bránění.

40:30
    Hudeček dostal nabito na vrcholu levého kruhu, ale střela se mu svezla po čepeli.

40:01

Berani si ve druhé třetině dokázali svou aktivitou vystřílet dvoubrankové vedení. Nicméně před sebou máme ještě jednu třetinu, ve které Frýdečtí budou chtít zdramatizovat utkání.

40:00

39:23
    Zlínští kombinují v útočném pásmu, kde Frýdečtí už tahají nohy.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.
    36:22 Jakub ŠLAHAŘ - 2:0

36:22
    Zlín právě vstřelil branku!
    Dvoubrankové vedení mají Zlínští zajištěné. Čápovu střílenou přihrávku dokázal JAKUB ŠLAHAŘ s naprostou přesností uklidit za brankovou čáru soupeřovy branky. Asistence: Zdeněk Čáp.
    34:36 Mokreho série zákroků.

34:36
    Mokry nyní čelil nebezpečnému objetí branky a pokusu o zakončení na druhé tyči. Záhy čelil další nebezpečné střele z prostoru mezi kruhy.

31:51
    A prostor se otevřel také Süssovi, jehož střelu z mezikruží srazil do ochranné sítě jeden z bránících hráčů.

31:31
    Podobně jako Kindl je také bruslařsky velmi aktivní Lang, který to zkusil z pravé strany po nabrání rychlosti.

30:56
    Sražená přihrávka se dostala přímo k Werbikovi, který chtěl na první pohled střílet, ale puk mu na poslední chvíli poskočil těsně před holí.

30:35
    Hrachovský pouze prodloužil puk ze střední třetiny za Hufovu branku a odešel střídat.

30:13
    Rozjetý Paukku se nedokázal prosadit z osy hřiště a obrana Frýdku jej stáhla k hrazení.

28:21
    Lang se dostal do těsného úniku a Mokreho už téměř překonal! Jeho vracečku na zakončení bekhendem mu už ale sjelo pod čepelí hole.

28:05
    S končícím trestem se Zbořil zapojil rychle do hry, ale sudí mu možná nechtěně přibrzdil kotouč. Jeho následná koncovka už byla bez rychlosti a Mokry lapačkou přerušil hru.

26:55
    Kowalczykova střela šla vedle pravé tyče a vyletěla vedle tyče levé, v jejíž blízkosti ale nikdo z hostí nebyl.

26:10
    Hosté už viděli puk venku z pásma, a proto jej začali opouštět. Nicméně Kowalczyk puk ještě na modré udržel.

25:59
    Mikuláš Zbořil – 2 min., krosček.

25:48
    A vytížení Mokreho pokračuje. Po nahození hledal dorážku projíždějící Köhler.

25:27
    Z pravého rohu to chtěl zkusit střelou Köhler, který chtěl, aby Mokry puk vyrazil před sebe na Sedláčka.

25:15
    Na druhou stranu to ale okamžitě otočil Svačina, který trefil nejspíše vyrážečku nebo hranu Hufovy hole.

25:03
    Nebezpečná střela Huhtely, který svou střelu z mezikruží skryl před bránícími hráči.

24:29
    Prudkou střelu Mokry musel udržet, neboť se kolem něj prohnala dvojice hráčů Zlína.

24:19
    Matěj nebo Ramik fotbalovým zákrokem sáhl do křižné přihrávky a Zlín musí vyklidit pásmo.

22:49
    Na levém hrazení se natáhl Veselý, který hledal na modré Hamana.

22:29
    Frýdečtí si dávali přednost na útočné modré a byla z toho protiakce Beranů.
    21:04 Jiří SUHRADA - 1:0

21:04
    Domácí se přeci jen dočkali a zkraje druhé periody jdou do vedení! Huhtela vyhrál buly a na milimetr přesně dostal nalitý puk JIŘÍ SUHRADA, jehož tvrdá dělovka skončila přesně pod horní tyčí. Asistence: Atte Huhtela.

20:01

20:00

18:00
    Rozjetý Matěj se snažil průnikovou přihrávkou dostat za obranu svého spoluhráče, ale přes dvojici soupeřů jeho pas neprošel.

16:05
    Matěj se snažil být u kotouče jako první, ale naopak obránce Zlína to měl dříve a klepnutím do puku poslal do výhodné pozice Kindla, který individuální koncovkou z mezikruží zkusil zaskočit Mokreho.

15:36
    S blížícím se koncem první třetiny nabité tempo zkraje utkání pomalu upadá.

14:41
    Protečovaný puk zkusil proměnit ve střelu z ostrého úhlu Haas, ale střelecký úhel byl opravdu velký a v blízkosti branky.

13:30
    Po dvou zakázaných uvolněních přešel do útočné akce Süss jehož pokus z levého křídla Mokry zastavil.

12:05
    Mokry musí opět přerušit hru a nyní dává prostor komerční přestávce.

11:38
    Frýdek-Místek ustál 85 vteřin oslabení ve třech, ale Zlín si určitě vytvořil řadu šancí.

11:00
    Tři vteřiny do návratu Veselého. Přesilová pětka Zlína se snaží střílet ze všech pozic a Frýdecká trojice statečných je nucena hrát v těsné blízkosti Mokreho.

09:54
    Přihrávka na Süsse byla zastavena na středu brankoviště a Köhler reflexivně klepl do puku, který vyplul vedle pravé tyč.

09:38
    Michal Ramik – 2 min., hákování.

09:37
    A Frýdečtí půjdou do tří. Werbik měl skvělou rychlost na ose hřiště a vynutil si faul.

09:19
    Nepřesnou přihrávkou Zlín přichází o útočné pásmo.

09:03
    Radek Veselý – 2 min., vysoká hůl.

08:33
    Další střela Talafy, která skončila tentokrát vyražená v předbrankovém prostoru, kde měli převahu hosté.

08:22
    Po rychlém přenesení hry na pravé křídlo dostal nabito Talafa, jehož pokus zapadl do lapačky Mokreho, ale brankář Frýdku puk neudržel a Zlín pokračoval v útočném snažení.

08:00
    Kindlovi střela od modré nevyšla a Ramik mohl vyrazit do protiakce, ale ve stíhací jízdě se dostal do kleští Zlínské obrany.

07:27
    Z ostrého úhlu to zkoušel Lang, ale střela pouze proletěla skrz brankoviště.

06:18
    Průnikovou přihrávku za obranu dostal Veselý, který už byl na ledě o něco déle a neměl dostatek sil se protlačit před obránce Beranů.

05:51
    Rozjetý Huhtela dostal přihrávku na brusle a po následujícím zpracování už byl v ofsajdové pozici. Ještě předtím ale následovala ztráta kotouče před zlínskou brankou, kde musel aktivně zasahovat Huf.

05:08
    Lang protečoval puk přímo na Mokreho, který ranou o mantinel dostal puk zpět k Langovi, který to z ostřejšího úhlu zkusil do bližšího růžku.

04:27
    Zlínu se i tak podařilo obsadit útočné pásmo a Frýdek měl díry ve své obraně. Nicméně se hostům podařilo dostat puk do bezpečí.

04:05
    Vysoká rozehrávka do střední třetiny byla adresována Šlahařovi, ale ten byl na letící puk příliš krátký.

03:27
    Mokry zaváhal při rozehrávce za vlastní brankou a chvíli se musel obejít bez své hole. Tečovanou střelu Sedláčkem dokázal vytěsnit do levého rohu.

02:32
    Novák v útočném pásmu vypíchl soupeři kotouč a mohl zkusit potrestat toto zaváhání společně se Süssem. Novákův pokus o přihrávku neprošel a tak zkusil alespoň zakončit k bližší tyči.

01:26
    Zakázané uvolnění Frýdku vrátí hru před Mokryho.

00:57
    Nebezpečné nahození Výtiska od modré čáry neprošlo přes zaklíněnou dvojici před Hufem.

00:01

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas, Talafa, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada, Salonen – Paukku, Werbik, Šlahař – Vlach, Kindl, M. Lang – Süss, Huhtela, Novák – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler.

HC Frýdek-Místek: Mokry (Černý) – Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Homola – Cedzo, R. Veselý, Svačina – Doktor, Toman, Šuhaj – Hotěk, Haas, Ramik – Geidl, Hudeček, Matěj.

Vítám Vás u čtvrtého kola Chance ligy. Zlín bude na svém stadionu hostit Frýdek-Místek.

Zlínu se vstup do sezony vůbec nevydařil. Po třech utkání má na svém kontě pouhý bod, když v prvním utkání proti Porubě vyšel v samostatných nájezdech střelecky naprázdno. V dalších utkáních Zlín inkasoval po pěti brankách od Sokolova a také nováčka ligy, Znojma.

Frýdek-Místek může být spokojen. Po třech zápasech má čtyři body, především díky vítězství nad Pardubicemi 3:1. Blízko vítězství byli Frýdečtí i proti Sokolovu, ale v prvním utkání podlehli v prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.