Bohunice – Ostrava B 0:1 (kon.) | Start Brno – Třinec 2:2 (kon.) | Rosice – Hodonín 3:1 (kon.)
Blansko – Znojmo 3:2 (kon.) | Hlučín – Frýdlant n/O 3:1 (kon.)
FK Blansko
3:2 (1:1)
1. SC Znojmo FK
Sobota 23.09.2023, 15:30 • Stadion na Údolní • Moravskoslezská fotbalová liga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého třetiligového fotbalu. Dnes je v Blansku na programu 8. kolo MSFL, ve kterém se utká domácí FK Blansko proti jihomoravskému soupeři ze Znojma.

1

1
    Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Abdellaoui).

1
    Abdellaoui, který ještě loni oblékal blanenský dres, hned v úvodu vidí žlutou kartu po zákroku, kdy byla jeho noha až příliš nahoře a pravděpodobně trefila jednoho z blanenských hráčů.

3
    Porč se z voleje opřel do míče po hlavičce Gimsaye a míč jen těsně minul levou tyč Škugorovi branky.

4
    Znojmo bude rozehrávat po drobném faulu Holmana.

6
    Blanenští kombinují a snaží se vymyslet další útočnou akci.

7
    Holman čistým skluzem vybojoval míč na soupeři a domácí budou vhazovat.

9
    Trajkovič ze Znojma to zkoušel centrem do ohně, Nešetřil sebral balón jako kdyby česal jablka ze stromu.

10
    Blanenští budou zahrávat první rohový kop.

11
    Nechybělo mnoho a blanenský Smrčka poslal Blansko do vedení, centr ale nebyl přesný. O pár chvil později pálil Chyla, ale přestřelil.

13
    Pálfi dostal lobovaný míč za obranu Blanska, která teď hodně zaspala. Znojemský hráč ale zakončil nad bránu.

15
    Útočnou snahu Znojma zastavuje ofsajdový praporek.

17
    Blanenský Jaroš se teď skácel k zemi a hodně hlasitě dává najevo, že byl faoulován. Rozhodčí stál blízko, přesto přerušil hru až po pár vteřinách. Vypadá to ale, že je vše v pořádku a bude se pokračovat ve hře.

Znojemští dnes mají na Údolní velkou podporu v podobě šesti/sedmi fanoušků, kteří přivezli vlajky a jsou zatím hodně hlasití!

19
    Sedlák padá ve vápně, rozhodčí Habermann ale jasně gestikuluje, že toto penalta nebude.

21
    Ani jeden z týmů si teď není schopen vypracovat vážnější příležitost. Obéhání vápna na obou stran hřiště pokračuje. U míče jsou nyní domácí.

22
    Porč nastřelil ruku ve vápně znojemského obránce, ale pokračuje se ve hře.

23
    Další snahu domácích ukončuje pomezní rozhodčí a jeho praporek.

24
    Znojmo čeká první standardka, nutno dodat že z velké dálky.

25
    Rozehrávku Trajkoviče ale domácí hráči přečetli a bez problému odvrátili nebezpečí.

26
    Domácí jdou do vedení! Skvěle na levé straně zapracoval Sedlák, který posunul míč na Gimsaye. Jeho nadýchaný centr se snesl na hlavu TOMÁŠE FEIKA, který si odskočil od obránce a výstavní hlavičkou do levého horního rohu brány otevírá skóre – 1:0. Asistence: Gimsay
    26. FEIK - 1:0

28
    Rozhodčí teď přerušil hru, když zůstal na zemi ležet Holman. Domácí budou mít pravděpodobně rozehrávku.

30
    Abdellaoui ze Znojma zkusil své štěstí před vápnem a vystřelil, jeho pokus ale mířil nad bránu.

31
    Další šance Znojma v rychlém sledu, ale tentokráte zasáhl dobře Nešetřil.

31
    Hosté budou rozehrávat rohový kop.

32
    Hosté dostali Blansko pod tlak a De Abreu byl teď nejblíže vyrovnání, ale jeho dobrá rána těsně minula levou tyč Nešetřilovi brány.

33
    Rajčinec měl hodně prostoru napravo a přízemní centr málem našel Sedláka, ale gólman Škugor dobře vyběhl a situace končí pro Znojmo dobře.

34
    Gimsay v dalším pokusu přihrávkou nenašel spoluhráče. Hosté odkopávají od brány.

36
    Domácí jsou teď lepším týmem, ale nedaří se jim teď kombinace.

38
    Feik posílal míč do ohně, kde sice nikoho nenašel, ale znojemský Grgič si málem vstřelil vlastní gól.

39
    Hosté z ojedinelé akce srovnávají. Špatná komunikace v obraně blanenských zapříčinila, že se Znojmu povedlo nacentrovat na zcela volného DE ALMEIDU, který hlavičkoval do prázdé brány, neboť centr přeletěl i Nešetřila v bráně – 1:1.
    39. De ALMEIDA - 1:1

41
    Hosté jsou aktivnější a nyní mohl zakončovat Pálfi, Nešetřil ale včas vyběhl a míč sebral.

43
    Blanenští se nemohou vymanit z tlaku Znojma, které po vyrování ožilo. Hosty čeká další roh po bloku Porče.

44
    Hostující Rocha v tutovce hlavou přestřelil.

45
    Feik se Sedlákem zabojovali u vápna hostí a nakonec Rajčinec poslal přihrávku na osamoceného Jaroše, jeho levačka ale poslala míč mimo bránu.

45
    Rozhodčí bude nastavovat 2 minuty nad rámec hrací doby první půle.

45+1
    Porč po úniku zůstal na zemi, rozhodčí nechal ale ve hře pokračovat. De Almeida nezakončil, až poté rozhodčí přerušil hru.

45+2
    Zdá se, že uvidíme poslední odkop od brány a dějství první půle bude u konce.

45+2
    První poločas skončil. Viděli jsme gólovou první půli, ve které poslal Blansko do vedení ve 26. minutě Feik po skvěle umístěné hlavičce. Hosté si také vypracovali některé nebezpečné střelecké pokusy, vyrovnat se jim povedlo z nenápadné akce, kdy propadla domácí obrana a pro De Almeidu už nebyl problém dopravit míč do brány a srovnal. Mírnou převahu má opticky Blansko, proto bude zajímavé sledovat druhou půli, které snad nabídne další branky.

46

46
    Střídání v týmu FK Blansko:
    ze hřiště odchází Holman, přichází Jambor,
    ze hřiště odchází Jaroš, přichází Tulajdan.

46
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK:
    ze hřiště odchází Pálfi, přichází Kilibarda.

47
    Gimsay zpracoval míč od Smrčky a vystřelil tvrdou pozemní střelu, kterou už všichni diváci viděli v bráně, ale míč se od tyče ke smůle domácích odrazil zpět do hřiště. Velká smůla.

48
    Žlutá karta pro tým FK Blansko (Smrčka).

49
    De Almeida prokličkoval před domácí obránce až do zakončení a následoval roh. Ten zakončoval Rocha, ale slabá hlavička nemohla Nešetřila překvapit.

50
    Uvidíme další rohový kop, tentokráte na druhé straně po dobré práci Feika.

51
    Kamenského exekuce rohu byla příliš prudká a žádné ohrožení branky Znojma tak neproběhlo.

51
    Znojmu se rodila další rychlá akce zleva, ale pomezní zdvihá ofsajdový praporek.

53
    Chyla nedovoleně atakoval hostujícího hráče. Míč pro Znojmo.

54
    Znojemský Abdellaoui poslal míč do vápna, odkud se odrazil k Netovi, jeho volej ale neměl správnou mušku.

55
    Jambor na poslední chvili stihl před zámezím nahrát Porčovi do druhé vlny, jeho střelu ale dobře zablokoval hostující Rocha.

57
    Hra se teď odehrává spíše ve středu pole.

58
    Jambor rozjížděl nadějnou akci, ale skvěle na půli opět zasáhl obránce Znojma Rocha.

60
    Gimsay se zleva zamotal do míče a nakonec pořádně neodcentroval.

60
    Znojmo otáčí zápas a jde do vedení. Blanenští hráči nepokryli DE ABREU, který si s centrem poradil na jedničku a hlavou vstřelil druhý gól hostí – 1:2
    60. De ABREU - 1:2

60
    ze hřiště odchází Abdellaoui, přichází Lukčo.

62
    Sedlák zastavuje nedovoleně snahu domácích, míč v moci Znojma.

63
    Tulajdan po pasu Gimsaye trefil boční konstrukci brány.

65
    Žlutá karta pro tým FK Blansko (Porč).

67
    Domácí obléhali vápno Znojma, ale nic nevymysleli. Hosté odkopávají.

69
    De Almeida zkusil své štěstí, ale obrana Blanska střelu zblokovalo.

71
    Jambor zkoušel obstřelit hradbu těl soupeře, ale nepochodill. Hosté dobře brání a pro domácí je čím dál tím složitější dostat se k ohrožení brány.

72
    ze hřiště odchází Feik, přichází Čejka,
    ze hřiště odchází Rajčinec, přichází Studený.

73
    Ve vápně hostí zůstali po centru Porče Tulajdan a Rocha. Hůře to vypadá se znojemským obráncem, ale vypadá to, že jsou oba hráči v pořádku.

74
    Smrčka stříleným pasem málem našel Tulajdana s Gimsayem, ale ani jeden z nich na míč nedosáhl. Znojemští drží a zatím odvrací veškeré nebezpečí.

75
    ze hřiště odchází Neto, přichází Frigerio.

76
    Jambor je aktivní a opět zkoušel centrovat, ani tentokrát nepochodil. Navíc následně rozhodčí Habermann píská faul domácím.

76
    Akce hostí ale netrvala dlouho, pomezní signalizuje ofsajd.

78
    Gimsay dostal pas na hranici vápna a po souboji padá. Tentokrát ale rozhodčí neváhal. Penalta pro Blansko!

79
    Zodpovědnost penaltového exekutora na sebe vzal Martin SEDLÁK, poslal gólmana na opačnou stranu brány a bezpečně proměňuje – 2:2.
    79. SEDLÁK - 2:2

80
    De Almeida u pomezní čáry na půli hřiště šlapákem fauloval Kamenského. Domácí rozhehrávají.

81
    A další faul Znojma, nyní blíže k bráně.

82
    Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Rocha).

83
    Standardku mají nyní znojemští.

84
    Snahu hostí ale kazí kapitán Ivanovič, který ve vápně fauloval Kamenského.

85
    Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Grgič).

86
    Rocha zezadu velmi zbytečně rukou trefil do hlavy Porče a po druhé žluté kartě míři do srpch.

88
    Utkání se začíná kouskovat a přibývá nedovolených zákroků. Vypadá to, že hosté nesou vyrovnání domácích těžce.

89
    Rozhodčí ještě uklidňuje situaci ve vápně. Domácí mají nebezpečnou standardku.

89
    Domácí rozehráli standardku na krátko a výsledkem byl střílený centr, který proletěl vápnem a opět skončil na tyči znojemské svatyně!

90
    Blansko nyní v přesile tlačí Znojmo a snaží se o vstřelení vedoucí branky. Hosté jsou pod velkým tlakem.

90
    Rozhodčí bude nastavovat 5 minut na rámec 90 minut.

90+1
    Protiakci Znojma ukončuje nedovolená hra rukou. Míč pro domácí.

90+2
    Blansko právě vstřelilo branku! Ondřej PORČ otáčí vývoj zápasu opět na stranu domácích a ti vedou 3:2! Porč z levé strany vystřelil relativně slabou střelu, která ale těsně před gólmanem poskočila, změnila směr, a bezmocný Škugor musel lovit míč z brány potřetí.
    90+2. PORČ - 3:2

90+3
    Znojmo zahrávalo další roh, ale Smrčka byl ve vzduchu nevýše a odvrátil hrozbu. Následná střela z voleje De Abdrey neměla přesnou mušku.

90+4
    ze hřiště odchází Gimsay, přichází Kocůrek.

90+5
    Smrčka teď nešikovně odkopl míč do zámezí a hosté mají další rohový kop!

90+5
    Porč skvěle odvrátil centrovaný míč a z protiútoku mohl rozhodnout Tulajdan. Nakonec Jambor vybojoval roh pro domácí.

90+5
    Konec zápasu. Dnešní zápas končí a v dobré náladě z něj odchází domácí hráči a příznivci. Ve druhém poločase se hosté dostali do vedení, když v 60. minutě prostřelil Nešetřila Abreu. Domácí se ale nevzdali a navzdory pevné obraně Znojma se jim povedlo otočit výsledek. V 79. minutě srovnal z penalty Sedlák a v 92. minutě rozhodl Porč o tom, že 3 body putují do Blanska. Hosté navíc dohrávali v deseti, neboť byl v 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Rocha. Děkuji Vám za pozornost a u dalších přenosů naviděnou. (17:23:46)