Crystal Palace – Fulham 0:0 (kon.) | Luton – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Manchester City – Nottingham 2:0 (kon.)
Brentford – Everton 1:3 (kon.) | Burnley – Manchester Utd. 0:1 (kon.)
Manchester City
2:0 (2:0)
Nottingham Forest
Sobota 23.09.2023, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 6. kolo

To je pro dnešek ode mě vše. Přeji pěkný zbytek víkendu. (18:06:05)

Do utkání vstoupili výborně domácí. Po parádní akci otevřel skóre Foden. O pár minut později se trefil hlavou Haaland. Citizens dosáhli v první půli téměř na osmdesát procent držení míče. Situaci hned na začátku druhé půle zkomplikoval hrubou chybou Rodri, kdy se nechal zbytečně vyloučit. Nottingham, i přes aktivitu a postupné dobývání svatyně domácích, branku nevsítil. Manchester City doma nezaváhal a zůstává letos stoprocentní.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:17.

90+7

90+6
    Další zákrok si připisuje gólman domácích. Tentokrát lapil střelu ze střední vzdálenosti.

90+5
    Vynikajícím zákrokem na sebe upozornil Ederson, když vytáhl prudkou přízemní střelu Elangy mimo tři tyče.

90+3
    Ani závěr zápasu se neobejde bez potyčky. Jack Grealish byl jasně faulován, ovšem Montiel měl k tomu své výhrady. Oba zúčastnění viděli kartónek žluté barvy.

90+2
    Na zadní tyči číhal Anthony Elanga, ale míč ve vzduchu promáchl.

90+2
    Origi si šikovným počínáním vybojoval standardní situaci z pravé strany.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastaví 7 minut nad rámec základní hrací doby.

90
    V nešikovný okamžik přerušil rozhodčí Taylor hru. Grealish by svou přihrávkou vyslal Akého do samostatného úniku.

89
    Dnešní utkání sleduje 53 413 diváků.

89
    Zajímavým způsobem se z velkého úhlu odrazil míč od Elangy pouze do boční sítě. Ederson bude odkopávat od své brány.

88
    Tlak Nottinghamu výrazně pominul. Manchesteru se daří kontrovat závěr zápasu.

87
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Jack Grealish.

86
    Haaland netradičně z kraje odcentroval. Vzhledem k minimálnímu počtu domácích ve vápně neměl centr šanci na úspěch.

85
    Po faulu na Fodena nakopli domácí míč na Haalanda, který přesně věděl, co dělá. Míč si tělem pokryl a nechal se soupeřem faulovat.

84
    Rychlý výpad hostů vzešel ve střelu Origiho. Střídající hráč vyslal střelu z vápna pouze do soupeře.

82
    Joško Gvardiol si vyžádal ošetření. To, jestli je jeho stav opravdu tak vážný nebo pouze natáhne čas, ví pouze jenom on.

81
    Vysoká noha Origiho je potrestána žlutou kartou. Gvardiol zůstává ležet na trávníku.

81
    Manchester rozehrál roh na krátko a snažil se co nejdéle udržet míč v rohu hřiště.

80
    Domácí z autu vytěžili rohový kop. V pokutovém území ovšem není ani jeden hráč Citizens!

79
    Matheus Nunes udržel balón a s odrazem o soupeře ho poslal do zámezí. City bude vhazovat nedaleko útočného rohového praporku.

78
    Niakhatův centr před bránu byl příliš vysoký. Ederson jej ukryl do rukavic.

77
    Nathan Aké připravil míč na malé vápno pro Erlinga Haalanda, který z bezprostřední blízkostí minul bránu!

76
    Útočným faulem se provinil jeden z hostů. Tlak Nottinghamu na chvíli poustane.

75
    Nottingham vsází na jedinou kartu. Do hry se dostávají další dva útočníci.

74
    Střídání v týmu Nottingham Forest:
    ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Divock Origi,
    ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Chris Wood.

73
    Nottingham kombinoval v pokutovém území domácích. Akce vypramenila v centr z pravé strany, který střelou zakončil Gibbs-White. Po obranném bloku je na světě další rohový kop.

72
    Další útočná snaha hostů šanci nenabídla. Defenzíva City obstála.

71
    Volej v podání Elangy nenabral potřebnou rychlost. Ederson měl v tomto případě jednoduchou práci.

69
    Skvěle se uvolnil na levé straně Anthony Elanga a svým centrem na zadní tyč hledal Taiwa Awoniyiho. Hosté jsou stále blíže a blíže snižující brance.

68
    Centr na zadní tyč byl zamýšlen na Morgana Gibbs-Whita. Desítce hostí chybělo pár centimetrů, aby mohla zakončit hlavou dle svých představ. Balón skončil v zámezí a následovat bude odkop od brány.

67
    Hra se po hektickém vstupu do druhé půle více uklidnila. Vidíme však naprostý opak oproti první půli. Na míči jsou hosté a kvůli vyloučení City brání v hlubokém bloku.

65
    Nottingham zvládá obranné standardky. Rohový kop domácích Forest zneškodnil.

64
    Phil Foden unikl defenzívě Nottinghamu a v rychlém brejku prošel až do šestnáctky. V pokutovém území se dostal do velkého úhlu a jeho zpětnou přihrávku skluzem překazil Montiel.

63
    Z těžké pozice a z prvního dotyku zkusil štěstí Domínguez. Jeho pokus zamířil zhruba metr od pravé tyče.

61
    Gonzalo Montiel čechral měkký centr z pravé strany před bránu. Tam byli ve správné chvíli pouze hráči v modrém.

60
    Ola Aina na rychlonohého Walkera nevyzrál. Odkop provede Ederson (Manchester City).

59
    Opět hrají roli na hřišti emoce. Čelo na čelo se spolu chytli oba aktéři z předešlé akce. Výsledkem je žlutá karta pro Edersona i Awoniyiho.

58
    Po dobrém prvním dotyku se sám před brankářem snažil Taiwo Awoniyi přelobovat Edersona. Jeho oblouček skončil za bránou Citizens.

57
    Trenér Cooper logicky volí čerstvé ofenzivní hráče. Elanga i Hudson-Odoi se již letos gólově prosadili. Na druhé straně zpevňuje Guardiola obranu.

56
    ze hřiště odchází Ibrahim Sangaré, přichází Anthony Elanga,
    ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Callum Hudson-Odoi.

56
    ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Nathan Aké.

54
    Aktivita hostů je znát. Po levé straně získal Forest rohový kop.

53
    Nottingham se díky početní převaze dostal daleko více do hry. City brání na vlastní polovině.

52
    ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Kalvin Phillips.

51
    Vypadlý balón z rohového kopu vyplaval ke Mangalovi, jeho střela mířila vysoko nad břevno.

50
    Taiwo Awoniyi připravil míč ke střele pro Gibbs-Whita, jehož rána byla sražena na roh.

49
    Akanji odzbrojil v pokutovém území Awoniyiho. Vše proběhlo v rámci pravidel.

48
    Video asistent přezkoumal chování Rodriho a po chvíli napětí dal souhlas k vyloučení. Manchester City bude dohrávat celý poločas v deseti!

47
    Morgan Gibbs-White odešel z potyčky s Rodrim se žlutou kartou.
    46. Červená karta

46
    Po pouhých dvaceti sedmi vteřinách druhé půle skončil zápas pro Rodriho! Domácí šestnáctka neudržela nervy a po troše pošťuchování zasáhla rukou Gibbs-Whita do krku!

46
    Míč uvedl po přestávce do pohybu Morgan Gibbs-White (Nottingham).

46

Manchester City chytil začátek zápasu na výbornou. Již v sedmé minutě se po pohledné akci prosadil Foden. O pár minut později zvýšil skóre hlavičkou Haaland. Nottingham měl několik útočných výpadů, ovšem do gólové šance se nedostal.

45+5

45+5
    Taiwo Awoniyi si při svém průniku obranou ukopl míč. Ruben Dias mu tak stihl míč odebrat.

45+4
    Nottingham se ani tentokrát nedostane k zakončení. Příčinou je postavení mimo hru.

45+3
    Morgan Gibbs-White se nedostal ke střele kvůli špatnému prvnímu dotyku. Dlouhým autem budou pokračovat hosté.

45+2
    Ibrahim Sangaré byl v souboji o míč pozdě a svým počínáním přišlápl kopačku Rodrimu. Taylor trestá tento zákrok žlutou kartou.

45+1
    Hlavní rozhodčí přidá 5 minut k první půli.

45
    Nottingham se nedokázal dostat v rychlém brejku za obranu domácích. Následná průniková přihrávka skončila u Edersona.

44
    Gonzalo Montiel se nestihl srovnat s obrannou řadou domácích a v moment přihrávky se ocitl v ofsajdu. To signalizuje také pomezní rozhodčí.

43
    Manchesteru se ani z tohoto rohového kopu nepodařilo zakončit. Balón však stále zůstal na jejich kopačkách.

42
    Álvarez zvolil střelu přes zeď. Jeho prudkou střelu vyvedl z trajektorie jeden z obránců ve zdi.

41
    Přímý kop z levé strany zahraje Julián Álvarez.

40
    Serge Aurier seslal k zemi Dokua. Kapitán Nottinghamu může být rád, že se tento prohřešek obešel bez žlutého trestu.

39
    ze hřiště odchází Nuno Tavares, přichází Gonzalo Montiel.

38
    Chybu v kombinaci musel napravit Nunes, jenž tvrdě zastavil Gibbs-Whita.

36
    Po zhruba třech minutách se míč vrací do pohybu. Domácí pokračují v postupném útoku.

33
    Na trávníku zůstává ležet Nuno Tavares. Hra je přerušena.

32
    Po rohovém kopu vracel míč zpátky před bránu Nunes. Na zadní tyči se vyšvihl do vzduchu Haaland, ovšem při svém výskoku si pomohl nedovoleně.

31
    Z kombinace Alvaréze s Dokuem bude jen rohový kop. První jmenovaný svou střelou z malého vápna trefil blokujícího obránce.

29
    Nottingham si vypracoval dva centry do pokutového území, ovšem modrá defenzíva si s oběma bez větších problémů poradila.

28
    Matt Turner usnadnil práci svému týmu, když centr od rohového praporku lapil přímo do rukavic.

27
    Boly svým obranným zákrokem zajistil, aby se k míči nedostal Haaland. City zahraje další rohový kop.

25
    Z hranice pokutového území vypálil Julián Álvarez. Matt Turner jeho střelu doprostřed brány zneškodnil.

24
    Manchester přehrává míč ze strany na stranu. Poměr držení míče je 86:14.

23
    Nottingham si v posledních pěti minutách oddychl a přesunul se na polovinu domácích. Po této akci je už však u míče opět City.

22
    Žlutý kartonek je zde na místě. Rychlý brejk taktickým faulem přerušil Nuno Tavares.

21
    Ederson se vyhoupl do vzduchu a vyboxoval míč pryč z nebezpečných prostorů.

20
    Morgan Gibbs-White trefil z přímého kopu pouze zeď, od které se míč odrazil mimo bránu. Nottingham čeká rohový kop.

19
    Pep Guardiola si po zbytek zápasu bude muset dávat pozor. Za slovní protesty mu byla udělena žlutá karta.

18
    Za předchozí zákrok vidí Manuel Akanji žlutou kartu.

17
    Domácí obraně způsobil problémy Taiwo Awoniyi (Nottingham). Díky své rychlosti nebezpečně postupoval s míčem směrem k bráně Edersena. Manuel Akanji podrazil forwarda hostí, čímž jim daroval přímý kop.

16
    Modrý válec však stále nemá v plánu polevovat. Forestu se nedaří z obranné půle vysvobodit.
    14. Erling HAALAND - 2:0

14
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Etihad Stadium je dnes po druhé na nohou! Nepřesný odkop dopředu domácí zachytili a rychlým přechodem zužitkovali v další branku. Fodenova kolmice našla Nunese, který nadýchaným centrem našel na zadní tyči ERLINGA HAALANDA. Norský kanonýr s chladnou hlavou poslal míč do pravé části branky! 2:0

14
    Obrana červených dokázala míč odvrátit do bezpečí.

13
    Po pravé straně pláchl Walker, jehož centr srazil do zámezí Boly. Domácí zahrají první rohový kop zápasu.

11
    Na Etihad Stadium vidíme předem očekáváný obraz hry. Manchester City dobývá defenzívu Nottinghamu z obou stran. Uvidíme, na co bude předvedená hra hostů stačit.

10
    Doku prostrčil míč na Nunese, ten se ovšem přes bránícího hráče k balónu nedostal. Odkop od brány provede Turner.

9
    Forest se pokusil o první útočný výpad. Centr z pravé strany se nebezpečně točil do branky. Ederson ale žádnou minelu nepřipustil.
    7. Phil FODEN - 1:0

7
    První nebezpečná akce domácích končí famózním gólem! Rodri vyslal skvělý centr za obranu na rozběhnutého Kyla Walkera, který míč z jedničky sklepl zpátky na PHILA FODENA, jenž z voleje vymetl pravý dolní roh!

5
    Taiwo Awoniyi se krátkým driblingem snažil projít skrz obranu domácích. Rúben Dias pohotovým zákrokem získal balón pro svůj tým.

4
    Přímého kopu se ujal Julián Álvarez a jako zakončení zvolil prudkou střelu na brankářovu stranu. Matt Turner výborně zareagoval a u svého levého dolního rohu zasáhl včas!

3
    Haaland byl při svém prvním náběhu za obranu faulován Bolym. Domácí mají k dispozici velmi zajímavou standardku.

2
    Citizens se dnes prezentují v charakteristických světle modrých dresech. Nottingham nastoupil v červené sadě.

1
    Úvodní výkop obstarali domácí.

1

Manchester City: Ederson – Walker (C), Akanji, Dias, Gvardiol – Nunes, Rodri – Foden, J. Álvarez, Doku – Haaland.
    Náhradníci: Ortega, Carson – K. Phillips, Grealish, Bobb, Aké, Lewis, Gómez.
    Trenér: Pep Guardiola

Nottingham Forest: Turner – Boly, Niakhaté, Aina – Aurier (C), Domínguez, Sangaré, Mangala, Tavares – Awoniyi, Gibbs-White.
    Náhradníci: Vlachodimos – Worrall, Origi, Hudson-Odoi, Montiel, Kouyaté, Elanga, Wood, Yates.
    Trenér: Steven Cooper

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

Nottingham nemá před sebou vůbec jednoduchý zápas, ba naopak. V minulém roce na horké půdě Manchesteru vyfasoval výprask 6:0. V letošní sezóně si Nottingham drží vyrovnané výsledky a porážky v roli outsidera byly vždy jen o pouhý gól. Ve čtvrtém kole získal Forest skalp londýnské Chelsea, kdy proti Blues udržel výsledek 1:0. Premiérovou trefu obstaral Elanga.

V tabulce si Nottingham vede po pěti kolech slušně. Sedm získaných bodů zajišťuje momentálně solidní osmou příčku. Mrzet může trenéra Coopera remíza z minulého kola s Burnley, kdy Forest v domácím prostředí sahal v závěru po vítězství.

Se svalovým zraněním do hry určitě nezasáhne Danilo. Nejistý start mají Aurier, Boly a Hennessey.

Obhájce titulu vstoupil i do letošní sezóny výborně. V prvních pěti zápasech ani jednou Citizens nezaváhali a po právu jim patří první příčka. Nejtěsnější byl duel na půdě Sheffieldu, kde nerozhodný stav zlomil v osmdesáté minutě Rodri. V minulém ligovém zápase na Etihad Stadium viděli diváci hned šest branek. Pět z nich padlo do sítě Fulhamu, hattrickem se blýskl Haaland.

Středeční zápas s Bělehradem přinesl nečekané drama. Svěřenci trenéra Guardioly museli otáčet nepříznivý poločasový stav. Dvěma brankami v druhé půli zajistil tři body Alvaréz.

De Bruyne se Silvou nebudou zítra stále k dispozici. Otázník visí nad Grealishem, Kovačičem a Stonesem.

Sobotní odpoledne nabídne v 16:00 hned tři zápasy z anglické Premier League. Společně se v tomto přenosu zaměříme na duel Manchesteru City s Nottinghamem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.