Girona – Mallorca 5:3 (kon.) | Osasuna – Sevilla 0:0 (kon.) | Barcelona – Celta Vigo 3:2 (kon.)
Almería – Valencia 2:2 (kon.)
UD Almería
2:2 (0:1)
Valencia CF
Sobota 23.09.2023, 21:00 • Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almería • Španělská LaLiga • 6. kolo

90+11
    Za protesty ještě dostal žlutou kartu domácí Léo Baptistão.

90+10
    Z opakovaného rohu mohlo padnout rozhodnutí, míč se stáčel do brány, ale Giorgi Mamardašvili stačil konečky prstů vyškrábnout z brankové čáry.

90+7
    Střídání v týmu Valencia CF:
    ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Mario Dominguez,
    ze hřiště odchází Diego López, přichází Hugo González.

89
    Žlutá karta pro UD Almería. Ve středovém kruhu podrazil Largie Ramazani hostujícího Guillamóna.

87
    ze hřiště odchází André Almeida, přichází Pablo Gozálbez.

86
    Mouctar Diakhaby (Valencia) je napomínán žlutou kartou za zdržování hry.

85
    Střídání v týmu UD Almería:
    ze hřiště odchází dvougólový hrdina Sergio Arribas, přichází Léo Baptistão.

83
    Žlutá karta pro UD Almería. Gonzalo Melero může být za tuto barvu ještě rád poté, co zboural jako neřízená střela skluzem v plné rychlosti Correiu.

78
    Žluté varování si za protesty vysloužil trenér Valencie Ruben Baraja.

75
    ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Lázaro Marques,
    ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Iddrisu Baba.

73
    Teď sledujeme vzrušující okamžiky, ještě v téže minutě z rychlého brejku zahrozili domácí, jenže Suárezovo zakončení po zemi mělo nedostatečnou razanci a Mamardašvili míč na čáře doskočil s přehledem.

69
    Almería právě vstřelila branku!
    Také podruhé vyrovnává SERGIO ARRIBAS s použitím osvědčeného receptu. Opět po deseti minutách si naběhl do stejného prostoru a snad i na stejný drn, z kterého doráží pohodlně do sítě tentokrát Akiemeho vyraženou křížnou střelu z voleje.

65
    ze hřiště odchází Javi Guerra, přichází Hugo Guillamón,
    ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Selím Amalláh.

63
    Valencia právě vstřelila branku!
    Natěšené diváky zase zchladil půl minuty po neodpískané penaltě na druhé straně Francisco Pérez skvělou uličkou, na kterou si naběhl JAVIER GUERRA a z první zakončil k zadní tyči.

62
    ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Ibrahima Koné.

60
    César Montes (Almería) zboural ve výskoku Dura a vidí za své počínání žlutou kartu.

59
    Po skvěle sehrané kombinaci si Gonzalo Melero vychutnal Diakhabyho, střelou zpoza malého vápna Mamardašvili stačil v rozštěpu vykopnout, ale z dorážky z bezprostřední blízkosti již nezaváhal SERGIO ARRIBAS.

51
    Valencia však roh nevyužila a navíc si za útočný faul vykoledoval první žlutou kartu zápasu Francisco Pérez.

46
    Adrián Embarba dohrával poločas s ovázanou hlavou a zřejmě i lehce otřesen a do druhého již nenastoupí, na jeho přichází Largie Ramazani.

45
    Obrovská šance Almeríe! Hosty zachránila tyč při ráně Luise Suáreze z úhlu a nejvíce si oddechl Cristhian Mosquera, který se předtím nechal kolumbijským krajanem snadno obrat o míč.

35
    Gruzínský brankář se blýskl skvělým zákrokem, když se vymrštil pod břevno a vytáhl jednou rukou Suárezovu hlavičku po výborném centru Akiemeho.

32
    Embarbův centr hlavičkoval z mocného výskoku prudce o zem Sergio Arribas a Mamardašvili v poslední chvíli reflexivně vyhrábl míč, který hrozil projít mezi jeho nohama do sítě.

24
    S velkými potížemi vyrazil Maximiano předloktím přímočarou střelu Andrého Almeidy, který dokázal po průniku do vápna propálit velkou přesilu.

13
    Cestu k bráně měl jako po sprinterské dráze připravenou DIEGO LÓPEZ, využil skvělého přiťuknutí Javiera Guerry a svůj náběh za obranu zakončil technickým obstřelem brankáře Almeríe z vrcholu malého vápna.

Karel Jedlička

Branky: 59. Arribas (Melero), 69. Arribas (Akieme) – 13. Di. López (Guerra), 63. Guerra (F. Pérez I)

Karty:   60. Montes (ALM), 83. Melero (ALM), 89. Ramazani (ALM), 90+11. Baptistão (ALM) – 51. F. Pérez I (VAL), 78. Baraja (trenér) (VAL), 86. Diakhaby (VAL)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:10.
    UD Almería: Maximiano – Brandariz, Montes, E. González, Akieme – Lopy (62. Koné), Robertone /C/ (75. Baba) – Embarba (46. Ramazani), Melero, Arribas (85. Baptistão) – Suárez (75. Marques).
    Náhradníci: Martínez, Mariño – Centelles, Fernandes, Mendes, Puigmal, Sanca.

Trenér: Moreno

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Mosquera, Diakhaby, Gayà /C/ – García, Guerra (65. Guillamón) – Pérez (65. Amalláh), Almeida (87. Gozálbez), López (90+7. H. González) – Duro (90+7. Dominguez).
    Náhradníci: Rivero, Doménech – Özkacar, Tárrega, Iranzo.

Trenér: Baraja

Rozhodčí: Busquets – García, Pérez