Spišská N. Ves – HC Slovan 5:1 (kon.) | Nové Zámky – Košice 3:0 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 4:3 (kon.)
Humenné – Zvolen 2:5 (kon.) | Nitra – Michalovce 3:2 (po pr.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 1:6 (kon.)
HK Nitra
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Neděle 24.09.2023, 17:00 • Tipsport Aréna Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

Nitrianski hokejisti dokázali prvýkrát v sezóne bodovať, Michalovce na domácom ľade porazili výsledkom 3:2 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal Brent Gates, Samuel Buček si dnes pripísal tri kanadské body. Michalovce cestujú domov s treťou prehrou v rade.
    To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (19:31:25)

61:23
    Nitra dala gól!
    Greenova prihrávka na Bučeka síce nepriniesla domácemu útočníkovi zakončenie, no k puku sa dostal BRENT GATES a spomedzi kruhov rozhodol o domácom triumfe – 3:2.
    Asistencie: Luke Green, Samuel Buček

60:23
    Heard sa natlačil pred bránku z ľavej strany, no domáci ho v poslednej chvili odzbrojili.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Zápas v Nitre nemá po 60-minútach žiadneho víťaza, pretože 4 minúty pred uplynutím základnej hracej doby vyrovnal na 2:2 Samuel Buček, pokračovať sa tak bude predĺžením vo formáte troch proti trom.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:45
    Po michalovskom nahodení Kašík radšej podržal puk, nasleduje buly v obrannom pásme Nitry.

59:03
    Gates spomedzi kruhov poškuľoval po zrejme víťaznom góle, no Škorvánkova lapačka bola proti.

58:32
    Daugavinšovo útočné ťaženie zastavil ofsajd.

57:26
    Santos mohol z medzikružia prinavrátiť hosťom vedenie, domáci zblokovali jeho pokus nad bránku.

56:32
    Buc sa z pravej strany natlačil pred bránku, následne vznikla skrumáž, v ktorej sa Michalovčania k dorážke nedostali.

55:15
    Hrnka získal puk pri pravom mantineli, Bajtek ho následne dostal cez Mihalika ku SAMUELOVI BUČEKOVI, ten potvrdil povesť kanoniera a bekhendom zasunul puk do bránky – 2:2.
    Asistencie: Filip Bajtek, Tomáš Hrnka

54:36
    Daugavinš približne z ľavého kruhu pálil nad Kašíkovu bránku.

53:40
    Rýchly michalovský brejk, Stripai zakončením z pravej strany preveril Kašíka, ktorý opäť podržal svoj tím.

52:51
    Zakázané uvoľnenie hostí, treba povedať, že domáci zlepšili svoj výkon a snažia sa o vytvorenie tlaku.

52:03
    Vitaloš sa snažil o zakončenie od modrej čiary, Škorvánek zasiahol vyrážačkou.

50:40
    Hostia v plnom počte.

50:15
    Slovák z ľavej strany nemal ďaleko od toho, aby vyrovnal skóre, zakončoval síce z uhla, no takmer našiel voľnú skulinku medzi Škorvánkom a konštrukciou bránky, domáci už dvíhali ruky nad hlavu, ale napokon sa skóre nemení.

Samuel Brecko

Branky a nahrávky: 17. Bajtek (Bubela, Buček), 56. Buček (Bajtek, Hrnka), 62. Gates (Green, Buček) – 31. Pearson (Acolatse), 38. Bjalončík (Pearson)

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei (C), Kubeš, Gajdoš, Green, Stacha, Vitaloš, Fatul – Buček, Bubela, Lacka – Griffin, Gates, Bajkov – Bajtek, Slovák, Hrnka – Bača, Pobežal, Okoličány
    Trenér: Antonín Stavjaňa

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Macejko, Bodák, Korenčík, Acolatse, Mihalik (C), Michalčin – Paločko, Newton, Daugvinš – Heard, Pearson, Santos – Bjalončík, Buc, Solenský – Kabáč, Suja, Stripai
    Trenér: Peter Kúdelka

Rozhodčí: Krajčík, Výleta – Gegáň, Durmis