Arizona – St. Louis 5:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 3:2 (2:0 po s.n.)
Ottawa – Toronto 3:2 (kon.) | Washington – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.)
Boston – NY Rangers 3:0 (kon.)
Colorado Avalanche
3:4 (1:0, 0:1, 2:3)
Minnesota Wild
Neděle 24.09.2023, 21:00 • Ball Arena, Denver • Příprava NHL

Ze zápasu je to vše, děkuji za pozornost. (00:07:47)

Statistika
    Střely na branku: 43 – 25.
    Přesilová hra: 0/5 – 3/8.
    Trestné minuty: 16 – 10.

Česká a slovenská stopa
    Tomáš Tatár (COL) – 0+0

Dnešní zápas zakončila na góly velmi divoká třetí třetina, do které oba celky vstupovaly za vyrovnaného stavu. Jako první šli do vedení hosté zásluhou Walkera. Minnesotské vedení ale netrvalo ani tři minuty, když z dorážky vyrovnal Bowlby. Vedení ale Minnesotě pět minut před koncem zápasu vrátil Khaira a pro hosty bylo ještě veseleji, když se v následné čtyřminutové přesilovce trefil Lettieri. Colorado ale ještě neřeklo poslední slovo a jedenáct vteřin před koncem ještě snížil Tufte. Vyrovnat už ale obhájci Stanley Cupu nestihli a vítězství tak v přípravě zapisuje Minnesota.

59:49
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Colorado ale ještě snižuje, když z pravého kruhu střelou přes obránce RILEY TUFTE vymetl levý horní roh Wallstedtovy branky. Bez asistence.
    58:57 LETTIERI - 2:4

58:57
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš! Hráči Colorada měli jedinečnou šanci ve vlastním oslabení srovnat skóre zápasu, po Oloffsoonově zpětné přihrávce ale jeho spoluhráč netrefil branku a na druhou stranu vyrazili hráči Minnesoty, kteří se ocitli v situaci dva na nikoho. Po přihrávce Walkera zakončující VINNI LETTIERI přesně trefil prostor pod horní tyčkou. Asistence: Sammy Walker, Nic Petan.

57:55
    Jeden z hráčů Colorada se v dlouhém oslabení vydal až do útočné třetiny, ke střele ho ale obránci Minnesoty nepustili.

57:18
    Colorado opět vyhazuje až k Wallstedtovi.

55:04
    Další akce už ale končí gólem! Střelu od modré ještě Annunen vyrazil, na dorážku JUJHARA KHAIRY ale nemohl dosáhnout a Minnesota se tak vrací zpět do vedení! Asistence: Alex Goligosky, Connor Dewar.

54:58
    Goligoskiho střelu ze slotu Annunen chytá.

54:35
    Malinski – 2 min., vysoká hůl.

53:36
    Clurman svou ranou z ostrého úhlu přestřelil, následný pokus Oloffsona chytá Wallstedt do rukavice.

53:17
    Švédský brankář si po závaru před svou brankou připisuje další zákrok.

52:44
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 5. Kiviranta (Oloffson), 49. Bowlby (Sandelin), 60. Tufte – 24. Walker (Heidt, Hunt D.), 46. Walker (Haight, Heidt), 56. Khaira (Goligoski, Dewar), 59. Lettieri (Walker, Petan)

Colorado Avalanche: Annunen (Holm) – Johnson, Hunt, Schueneman, Malinski, Clurman, Weinstein – Tufte, Colton, Olofsson, Wood, Sandelin, Burke, Pare, Kero, Tatar, Bowlby, Kiviranta, Kozun
    Trenér: Jared Bednar

Minnesota Wild: Wallstedt (Gustavsson) – Addison, Merrill, Mermis, Goligoski, Johansson, Hunt, Parker – Lettieri, Khaira, Walker, Petan, Duhaime, Dewar, Fogarty, Haight, Heidt, Kumpulainen, Swaney, Petrovský
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Rehman, Schrader – Murray, Galloway