Florida – Nashville 5:2 (kon.) | Montreal – New Jersey 2:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 6:0 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:4 (po pr.) | Winnipeg – Edmonton 5:0 (kon.) | Calgary – Seattle 3:5 (kon.)
Colorado – Vegas 3:2 (kon.) | Seattle – Calgary 2:3 (0:2 po s.n.)
Colorado Avalanche
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Vegas Golden Knights
Úterý 26.09.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • Příprava NHL

Hokejisté Colorada vyhrávají tento zápas díky povedené první třetině 3:2. Byli střelecky aktivnější, měli více ze hry. Druhou polovinu zápasu odchytal za hosty brankář Patera, za Vegas nastoupil také Brabenec a Šapovaliv. Za domácí pak Jedlička a Ivan. (05:32:42)

Statistiky
    Střely na bránu: 23 – 14| Přesilová hra: 1/3 – 1/3| Trestné minuty: 6 – 6

59:40
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Aamondt – 2 min., držení.

59:14
    Oddechový čas pro tým Vegas Golden Knights.

59:14
    Icing Colorada, buly před jeho brankou.

58:42
    Brankář Patera je na střídačce, jeho tým to zkouší v šesti.

58:16
    Hosté nemohou odvolat brankáře, nedaří se jim získat útočné pásmo.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v zápase.

57:15
    Colorado se usadilo v útočném pásmu, což mu vzhledem k výsledku vyhovuje.

56:40
    Druin se dostal po rychlé akci ke střelou, kterou gólman Vegas vyrazil do ochranné sítě. Komerční přestávka.

56:00
    Golden Knights mají na svém kontě pouze 14 střel na branku. Domácí 23.

55:40
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hostující celek se pokouší vyrovnat.

55:18

54:52
    Gólman Colorada si poradil s další střelou a přesilovka Vegas pomalu končí.

54:32
    Další vyhození až za branku soupeře, domácí celek hraje oslabení zatím velmi dobře.

54:04
    Domácí Hokejisté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

53:18
    Kurtis MacDermid – 2 min., faul kolenem.

52:59
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Colorada. Domácí celek špatně rozehrál.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Johansen (Drouin, Byram), 20. Olausson (Meyers, O'Connor), 50. MacDermid (Holland, Stienburg) – 15. Rempal (Cormier, Hague), 50. Cormier (Morelli, Hemmerling)

Colorado Avalanche: Georgiev (34. Annunen) – Byram, Aamondt, Fairbrother, Ahcan, MacDermid, Middleton, Hanzel – Johansen, Olausson, O Connor, Druin, Stienburg, Smallman, Polin, Jedlička, Meyers, Holland, Ivan
    Trenér: Jared Bednar

Vegas Golden Knights: Thompson (34. Patera) – Whitecloud, Korczak, Hague, Hutton, Cormier, Bischoff, Pachal – Roy, Morelli, Brabenec, Brisson, Amadio, Šapovaliv, Carrier, Cotter, Rondbjerg, Kolesar, Kempal, Hemmerling, Benson, D Amato
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Chmielewski, Sandlak – Gawryletz, McNamara