Dukla – Jičín 36:27 (kon.) | Lovosice – Nové Veselí 33:27 (kon.) | Královo Pole – Kopřivnice 26:33 (kon.)
Strakonice – Plzeň 23:42 (kon.)
HC Dukla Praha
36:27 (20:11)
O2xyworld HBC Jičín
Čtvrtek 28.09.2023, 10:30 • Sportovní centrum Řepy • Chance Extraliga mužů • 5. kolo

HC Dukla Praha – HBC Jičín 36:27 (20:11)
    Nejvíce branek: Dokoupil 6/2, Křístek 5, J. Rakouský 5 – Matouš 5, Miľko 4, J. Hájek 3. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0. Vyloučení: 2:5. (12:04:30)

Házenkáři Dukly potvrdili roli favorita, když zvítězili nad Jičínem 36:27. Domácí si rozhodující náskok vypracovali už v prvním poločase, který vyhráli o devět branek. Po změně stran si tento odstup udržovali. Nejlepším střelcem vítězů byl se šesti zásahy Jiří Dokoupil. Po pěti trefách přidali Daniel Křístek a Jiří Rakouský. Na straně Jičína skóroval pětkrát Filip Matouš.

Konec zápasu. (36:27)

60
    Ještě hezký zákrok hostujícího brankáře po akci Macura. (36:27)
    59
    Martin Rakouský zvyšuje střelou ze střední vzdálenosti. (36:27)
    59
    Další gól hostí vstřelil Jan Hájek. Ještě oddechový čas Dukly. (35:27)
    58
    Jakub Kastner vyplaval sám před Votavou a skóroval. (35:26)
    58
    Na druhé straně zakončil z pravého křídla Matěj Šebesta. (35:25)
    58
    Jakub Kastner úspěšně dokončil sehrávku do pravého křídla. (34:25)
    57
    Jan Pekař snížil z rychlého kontru. (34:24)

56
    Domácí jsou v plném počtu. (34:23)
    56
    Smolný gól pro hosty. Martin Rakouský sice střílel do blokujícího hráče, ale od něho se balón snášel směrem na bránu a brankář Grabermann, který reagoval na původní ránu, už ležel na zemi. (34:23)

54
    Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Matúš Moravčík). (33:23)
    54
    Jakub Kastner koriguje z pohledu hostí. (33:23)
    54
    Jonáš Josef šikovně schoval svou střelu a Grabermann nestačil reagovat. (33:22)
    53
    Jan Pekař se prosadil z trháku. (32:22)

53
    Jakub Sviták orazítkoval z levé strany bližší tyč brány Jičína. (32:21)
    51
    Jonáš Josef proměnil sedmimetrový hod. (32:21)
    50
    Gól vstřelil tým HBC Jičín (Zdeněk Ježek). (31:21)
    49
    Daniel Křístek vylepšuje skóre Dukly. (31:20)
    49
    Hostům se po změně stran rozstřílel Filip Matouš. (30:20)

48
    Vyloučení pro tým HBC Jičín (Lukáš Rychna). (30:19)
    48
    Mikuláš Macur zaznamenal třicátý gól pražského celku. (30:19)

48
    Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Matúš Moravčík). (29:19)
    48
    Středem hřiště se hezky protáhl do koncovky Jiří Dolejší. (29:19)
    47
    Felip Březina už se tentokrát prosadil nízkou střelou kolem nohou brankáře Jičína. (29:18)

46
    Grabermann se rozchytal! Nyní vytáhl mimo bránu další střelu z 10 metrů. (28:18)

45
    Nyní Grabermann zlikvidoval dobrým zákrokem střelu ze střední vzdálenosti. (28:18)
    45
    Marek Šebesta se prosadil z pravé strany na bližší tyč Grabermannovy brány. (28:18)

44
    Rychna mohl skórovat. Po akci z levého křídla však zamířil do připraveného Votavy. (27:18)

44
    Ve druhém poločase je to zatím vyrovnané – 7:7. (27:18)

43
    Po faulu na Rychnu házel sedmičku Jiří Dolejší. Vychytal ho Votava! (27:18)
    42
    Filip Matouš z levého křídla přehodil Votavu. Domácí si berou oddechový čas. (27:18)
    41
    Na druhé straně se trefil Jiří Vojtela. Jičín je komplet. (27:17)
    40
    Filip Matouš se prosadil po sehrávce do pravého křídla. (26:17)
    39
    Jakuba Svitáka ale Machalický nevychytal. (26:16)

39
    Domácí budou házet sedmičku. Do branky Jičína jde Machalický, který dnes už jednu chytil. (25:16)
    39
    Filip Matouš se trefil pod nohy brankáře Votavy. (25:16)

39
    Vyloučení pro tým HBC Jičín. Provinil se Ľuboš Hlipala. (25:15)
    38
    Z levého křídla skóroval domácí Jiří Vojtela. (25:15)
    36
    Ľuboš Hlipala se prosazuje přesnou střelou ze střední vzdálenosti. (24:15)
    36
    Na druhé straně naopak skóroval Jiří Dokoupil. (24:14)

35
    Jiří Dolejší zakončil jen do nohy Jakuba Votavy, jenž nastoupil v bráně Dukly do druhé půle. (23:14)
    34
    Jakub Sviták přidává další zásah domácího týmu. (23:14)
    33
    S dalším snížením přišel Martin Miľko. (22:14)
    33
    Snížit se podařilo hostím. Trefil se Jan Pekař. (22:13)
    32
    Daniel Křístek skóruje za Duklu. (22:12)
    32
    Martin Miľko vstřelil svůj třetí gól v zápase. (21:12)
    31
    První gól druhé půle střílí ze sedmimetrového hodu domácí Jakub Sviták. (21:11)

31
    Začal druhý poločas. (20:11)

Po prvním poločase vede Dukla nad Jičínem 20:11 a plní tak roli favorita zápasu. Hosté drželi vyrovnané skóre jen v úvodu duelu. Od 10. minuty začali Pražané postupně odskakovat. Nejvýrazněji vedli o deset branek. Pětkrát se prosadil Jiří Dokoupil. Hosté mají pouze dva dvougólové střelce Jana Hájka s Martinem Miľkem.

30
    První poločas skončil. (20:11)

30
    V samotném závěru poločasu ještě házel volný hod Ľuboš Hlipala, který ale trefil jen ruce blokujících hráčů Dukly. (20:11)

30
    Jiří Dokoupil nedal! Machalický vykopl jeho střelu pravou nohou. (20:11)

30
    Sedmička také pro Duklu. Faulován byl Martin Rakouský. (20:11)
    29
    Filip Matouš proměnil. Petržalu překonal střelou pod nohy. (20:11)

29
    Kastner byl při zakončení faulován. Uvidíme sedmičku hostí. (20:10)
    28
    Jiří Rakouský se prosadil z trháku. (20:10)
    27
    Desátý gól hostí vstřelil Jakub Kastner. (19:10)
    26
    Jiří Rakouský přidává další domácí zásah. (19:9)
    26
    Hosté to teď sehráli dobře do levého křídla, odkud se trefil Lukáš Rychna. (18:9)
    25
    Daniel Křístek ale zase odpověděl. (18:8)
    25
    Hosté po time-outu snižují. (17:8)
    25
    Jiří Rakouský z levé strany krásně přehodil Machalického a máme tu už dvojciferný rozdíl. Time pro Jičín. (17:7)
    24
    Jiří Dokoupil běžel sám na hostujícího brankáře a nezaváhal. Dokoupil si připisuje pátý zásah v zápase. (16:7)
    23
    Domácí si počkali na ztrátu soupeře a vyrazili do rychlého kontru, který sám před gólmanem pohodlně zakončil Jiří Rakouský. (15:7)
    22
    Další domácí trefu si připisuje Martin Rakouský. Pro něho je to první gól v utkání. (14:7)
    22
    Z poměrně velké dálky se trefil Matěj Ženatý. (13:7)
    21
    Střelou kousek za brankovištěm se prosazuje Jonáš Josef. (13:6)

20
    Domácí si vyžádali oddechový čas. (12:6)
    19
    O korekci se postaral Michal Hájek. (12:6)
    19
    Domácí naopak proměňují své příležitosti. Z levého křídla se dostal do koncovky Jiří Rakouský. (12:5)

18
    Střelu z dálky vyrazil Petržala, který výrazně trápí hostující střelce. (11:5)

18
    Michal Hájek z pravého křídla výrazně minul domácí bránu. (11:5)
    17
    Dobrou sehrávku na pravou stranu zakončil úspěšně Daniel Doškář. Hosté se prosadili po delší době. (11:5)
    17
    Domácí házeli sedmičku, kterou proměnil Jiří Dokoupil. Skóre narůstá. (11:4)

17
    Vyloučení pro tým HBC Jičín (Martin Miľko). (10:4)

17
    Matěj Ženatý se dobře uvolnil, ale pak trefil jen Tomáše Petržalu. (10:4)
    16
    Domácí dávají už desátý gól. Vstřelil ho Jiří Dokoupil. (10:4)

15
    Doplním, že Jičín vyměnil po time-outu brankáře. Místo Grabermanna chytá David Machalický. (9:4)

15
    Petržala výborně zakročil nohou a dopředu mohou Vojáci. (9:4)
    14
    Daniel Křístek navyšuje náskok Dukly. (9:4)

14
    Tečovanou střelu Matěje Ženatého musel vyrážet Petržala. (8:4)

13
    Hrací plochu už opustil po svých Jan Hájek. Zdá se, že schytal úder někam do žeber. (8:4)

13
    Máme tu další zranění na straně hostí. Na hrací ploše je opět zdravotník. (8:4)

13
    Hosté jsou už v plném počtu. (8:4)
    12
    Jiří Dokoupil se prosazuje z pozice pivota a Dukla vede už o čtyři góly. Time-out pro střídačku Jičína. (8:4)
    11
    Sedmičku bezpečně proměnil Jiří Dokoupil. (7:4)

11
    Uvidíme sedmičku Dukly. Michal Hájek navíc dostal dvouminutový trest. (6:4)

11
    Zraněným hráčem je Šimon Thorovský, který odchází na hráčskou lavici v doprovodu zdravotníka. Už se bude opět hrát. (6:4)

11
    Ošetřován je jeden z hostujících hráčů, který zůstal ležet u brankoviště Dukly. Momentálně se tedy nehraje. (6:4)

10
    Jeden z hráčů domácích zahodil koncovku ze samostatného úniku. Střílel vedle. (6:4)
    10
    Po trefě Březiny je to zase o dva góly. (6:4)
    10
    Gól vstřelil tým HBC Jičín (Martin Miľko). (5:4)
    9
    Daniel Křístek skóroval z trháku. (5:3)

9
    Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Daniel Křístek). (4:3)
    8
    Domácí brankář Tomáš Petržala chytil míč do rukou po střele z dálky a pak využil toho, že Jičín hrál bez gólmana. Přes celé hřiště tak trefil prázdnou bránu. (4:3)
    8
    Martin Hrubý jako první využil početní výhodu Dukly a vyrovnal. (3:3)

7
    Petržala se rozchytává. Nyní pokryl koncovku soupeře z levého křídla. (2:3)

7
    Dvouminutový trest dostal hostující Jan Hájek. (2:3)

6
    Tomáš Petržala podruhé během relativně krátké chvíle vychytal Jana Hájka! Ten zakončoval opět do nohou gólmana. (2:3)

6
    Výborný zákrok Daniela Grabermanna v bráně Jičína. (2:3)

5
    Jan Hájek se zprava prodral před Petržalu, který ale dobře vykril prostor a nohama zakončení protihráče vyrazil. (2:3)

5
    Jakub Sviták orazítkoval tyč hostující brány. (2:3)
    4
    Jan Hájek procedil svou střelu skrz nohy Petržaly. (2:3)
    4
    Ztrátu hostí v útoku potrestal z úniku Martin Hrubý, který vyrovnal. (2:2)
    3
    První branku Pražanů střílí Filip Březina. (1:2)
    2
    Hosté začali lépe. Brankář Petržala si nejprve připsal dobrý zákrok. O chvíli později ale zakončoval do jeho protipohybu Jan Hájek. (0:2)
    1
    Z trháku skóroval hostující Martin Miľko. (0:1)

1
    První akci zápasu měl Jičín. Už jsou ale u míče domácí. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Vojtela, Josef, Sviták, Březina, Rumian, Šebesta, Dokoupil, Křístek, J. Rakouský, Macur, Hlinka, Moravčík, M. Rakouský, Hrubý.
    Trenér: Michal Tonar

HBC Jičín: Machalický, Grabermann – Hlípala, Rychna, J. Dolejší, Knittl, Ženatý, Miľko, Matouš, Z. Ježek, Pekař, Doškář, M. Hájek, Thorovský, J. Hájek, Kastner.
    Trenér: Aleš Babák

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř.

Vítám tu všechny házenkářské příznivce! V dopoledním utkání házenkářské Chance Extraligy mužů se utkají také pražská Dukla a Jičín. Domácí celek zatím neztratil body a v tabulce je třetí o skóre za dvojicí Karviná – Brno. Jičín dosud odehrál jen dva duely s vyrovnanou bilancí výhry a porážky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.