Pittsburgh – Ottawa 0:3 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 6:5 (kon.)
Philadelphia – Boston 3:1 (kon.) | Toronto – Montreal 4:5 (po pr.) | Calgary – Winnipeg 5:4 (kon.)

Šimon Němec (NJD) – 0+1, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 18:18
    Vítek Vaněček (NJD) – nenastoupil (03:34:36)

Vhazování – 47,7 % – 52,3 %

Hokejisté New Jersey vyhráli také v pátém přípravném zápase. New York Islanders zdolali ve velmi pohledném duelu 6:5.

Domácím vyšla zejména druhá třetina, do níž nastupovali za stavu 1:2, ale dokázali čtyřikrát skórovat a otočit skóre až na 5:3. Hosté snížili 11 sekund po zahájení třetí části Mathewem Barzalem, ovšem za Devils pak zkompletoval hattrick Jesper Bratt. O drama se pak v čase 56:23 postaral pohotovou tečí Anders Lee. Ostrované mohli v závěrečné minutě i vyrovnat, ovšem Ďáblům uchránil výhru brankář Schmid.

59:51
    Nathan Bastian zablokoval střelu Wahlstroma. Tohle už domácí asi udrží.

59:15
    Hosté si vyžádali oddechový čas!

59:15
    Málem bylo srovnáno! Akira Schmid zachránil na brankové čáře proti dorážce Olivera Wahlstroma. Poté se puk odrazil mezi kruhy k Brockovi Nelsonovi, který rovněž nepropálil gólmana Devils! Ten teď své spoluhráče výrazně podržel!

58:53
    Hostům dlouho trvalo, než vydolovali puk u zadního mantinelu za brankou soupeře. Už ho ale mají a mohou to rozestavět.

58:01
    A hosté opravdu odvolávají Kennetha Applebyho a zkoušejí to v šesti!

57:36
    Brzy asi můžeme očekávat hostující pokus o hru bez brankáře. Devils ale nyní dostali puk do útočného pásma.
    56:23 Anders LEE - 6:5

56:23
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté dramatizují závěr! Puk se dostal na osu k Sebastianovi Ahovi. Obránce Isles vystřelil a clonící ANDERS LEE dokázal kotouč vychýlit mimo dosah lapačky brankáře Schmida – 6:5. Asistence: Sebastian Aho a Mathew Barzal.

55:14
    Teď už jsou domácí v plném počtu. Necelých pět minut před koncem stále vedou o dva góly.

54:34
    Od modré čáry pálil Ryan Pulock. Jeho projektil vytěsnil Schmid.

54:06
    Tomáš Nosek vyhazuje až za branku Ostrovanů.

53:39
    Mohlo být sníženo! Brock Nelson orazítkoval z pravého kruhu brankovou konstrukci!

53:23
    Domácí rychle vyhodili.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Marino (Bahl, Tyler Toffoli), 23. Bratt (J. Hughes, L. Hughes), 24. Bratt (Toffoli), 31. Marino (Lazar), 33. J. Hughes (Bratt, Němec), 45. Bratt (Marino, Bahl) – 4. Barzal, 9. Nelson (Engvall, Pulock), 27. Engvall, 41. Barzal (Horvat, Mayfield), 57. Lee (Aho, Barzal)

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Marino, Bahl, Miller, L. Hughes, Němec, Misjul – Bratt, J. Hughes, Toffoli – Bastian, McLeod, Nosek – Thompson, Lazar, Tierney – Clarke, Dowling, Willman.
    Trenér: Lindy Ruff

New York Islanders: Sorokin (41. Appleby) – Hutton, Romanov, Pulock, Odelius, Mayfield, Aho – Barzal, Horvat, Lee – Dufour, Nelson, Engvall – Wahlstrom, Kuhlman, Ischakov – Gauthier, Cizikas, Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Sutherland, MacDougall – Jackson, Marquis