Pittsburgh – Ottawa 0:3 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 6:5 (kon.)
Philadelphia – Boston 3:1 (kon.) | Toronto – Montreal 4:5 (po pr.) | Calgary – Winnipeg 5:4 (kon.)
Seattle – Edmonton 1:4 (kon.)
New Jersey Devils
6:5 (1:2, 4:1, 1:2)
New York Islanders
Úterý 03.10.2023, 01:00 • Prudential Center, Newark • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V noci z pondělka na úterý pokračuje příprava na NHL. Já Vás provedu derby mezi New Jersey Devils a New Yorkem Islanders. V pro přípravě zatím neporažené Ďábly to bude už pátý duel, pro Ostrovany čtvrtý.

New York Islanders:
    Islanders v minulé sezóně vypadli hned v 1. kole play-off, když v šesti zápasech nestačili na Carolinu. V přípravě na nový ročník zatím absolvovali tři herní testy. Začali prohrou 2:4 na Rangers. Poté doma zdolali 2:1 Philadelphii a nakonec 5:3 v odvetě městského rivala z Rangers. O své místo na slunci bojuje i český brankář Jakub Škarek, i když je v podstatě jasné, že v konkurenci Ilji Sorokina a Semjona Varlamova začne na farmě.

New Jersey Devils:
    Devils hlásí vysoké ambice. V minulém ročníku vypadli v konferenčním semifinále 1:4 na zápasy s Carolinou, ovšem letos bude talentem nabytý celek zase o rok zkušenější. V přípravě na nový ročník se New Jersey daří. Tým vyhrál všechny čtyři duely. Postupně zvítězil 4:2 v Montrealu, 6:0 doma s Philadelphií, 3:2 na Rangers a naposledy 3:2 v prodloužení v odvetě s Flyers. V kádru najdeme českého brankáře Vítka Vaněčka a útočníky Ondřeje Paláta s Tomášem Noskem. Posledně jmenovaný je čerstvým přírůstkem. Hodně si v organizaci slibují také od talentovaného slovenského beka Šimona Němce.

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Marino, Bahl, Miller, L. Hughes, Němec, Misjul – Bratt, J. Hughes, Toffoli – Bastian, McLeod, Nosek – Thompson, Lazar, Tierney – Clarke, Dowling, Willman.
    Trenér: Lindy Ruff

New York Islanders: Sorokin (Apppleby) – Hutton, Romanov, Pulock, Odelius, Mayfield, Aho – Barzal, Horvat, Lee – Dufour, Nelson, Engvall – Wahlstrom, Kuhlman, Ischakov – Gauthier, Cizikas, Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Sutherland, MacDougall – Jackson, Marquis.

00:01

01:08
    Hosté začali aktivněji. Usadili se v útočném pásmu a nyní to od modré čáry zkoušel Ryan Pulock. Netrefil však branku.

01:31
    Od modré čáry vystřelil Daniil Misjul. První zákrok si připsal Ilja Sorokin.

02:35
    Hned po buly vypálil Šimon Němec. Sorokin si zapsal další úspěšný zákrok.

02:39
    Aktivitu převzali Devils. Sorokin vyrazil tečovanou střelu k Tylerovi Toffolimu. Jeho střelu pak zablokoval obránce Mayfield.

03:44
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté jdou do vedení! na útočné modré chyboval obránce Colin Miller, který tam nezastavil puk. Toho využil MATHEW BARZAL, který se dostal do samostatného úniku a Schmida překonal střelou na lapačku. Bez asistence.
    03:44 Mathew BARZAL - 0:1

04:48
    Max Willman se dostal do velké šance! V přečíslení 2 na 1 se sám natlačil před Sorokina, kterému chtěl udělat forhendovou kličku. Narazil však na pravý beton gólmana Isles!

05:57
    Ilja Sorokin je zatím v permanenci a ukazuje, že patří k nejlepším ligovým gólmanům. U tyčky se objevil volný Tyce Thompson, který ho nepřekonal.

07:18
    Na přihrávku Brocka Nelsona si najížděl před branku Oliver Wahlstrom. Ten ale nedokázal tečovat puk na branku Devils.

08:16
    Hosté proměňují i druhou šanci, do které se dostali! Ryan Pulock nahrál z osy útočného pásma doprava Pierreovi Engvallovi. Ten poslal bekhendový pas na vzdálenější tyčku, kde byl BROCK NELSON a ten uklízel kotouč do odkryté klece – 0:2. Asistence: Pierre Engvall a Ryan Pulock.
    08:16 Brock NELSON - 0:2

10:02
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Domácí snižují! Jack Hughes vyhrál buly v útočném pásmu sám pro sebe. Následně se dostal s pukem do rohu, kde ho udržel a poslal na modrou na Kevina Bahla. Ten posunul doprava na JOHNA MARINA, který vystřelil a využil zakrytého výhledu brankáře Sorokina. Černá pryž zapadla ke vzdálenější tyčce – 1:2. Asistence: Kevin Bahl a Tyler Toffoli.
    10:02 John MARINO - 1:2

12:18
    Od modré to zkoušel Šimon Němec. Střelu talentovaného obránce ze Slovenska vyráží Sorokin.

12:57
    Kevin Bahl našel před branku najíždějícího Jacka Hughese. Ten si nedokázal srovnat puk tak, aby mohl zakončovat.

13:34
    Střelu Granta Huttona vyrazil domácí brankář Akira Schmid. Hned poté pálil Alexandr Romanov a domácí gólman svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

14:20
    William Dufour sekl Nathana Bastiana a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. První přesilovka pro Devils.

15:06
    Hostům se podařilo vyhodit. Devils v přesilovce zatím nevystřelili.

15:30
    Luke Hughes to zkusil od modré čáry. Sorokin vyrazil a hosté pak opět vyhodili.

15:56
    Hosté opět odpalují puk ze svého obranného pásma.

16:21
    Nyní už jsou Ostrované v plném počtu.

16:59
    Kevin Bahl je vyloučen za krosček do zad Anderse Lee. První přesilovku si tak zahrají Islanders.

17:30
    Hosté rychle vykombinovali obranu soupeře. Po nahrávce Bo Horvata nezakončil do poloodkryté branky Oliver Wahlstrom!

18:11
    Domácí se osvobodili.

18:30
    Pierre Engvall zavezl puk zleva do útočného pásma. Následně nahrál před branku Ruslanovi Ischakovovi, jehož střelu vyrazil Schmid levým betonem.

19:00
    Domácí v plném počtu. Začíná poslední minuta první třetiny.

20:00

Po první třetině vedou Islanders na ledě Devils 2:1. Domácí byli v úvodu aktivnější, ale inkasovali z prvních dvou střel soupeře. Ve 4. minutě ujel po Millerově chybě Mathew Barzal a poté se po přihrávce Engvalla trefil do odkryté klece Brock Nelson. Domácí rychle snížili střelou obránce Johna Marina, ovšem to bylo z jejich strany zatím také vše.

Střely na branku – 9:6

Další třetina začne přibližně v 1:57.

20:01

20:17
    Domácím odpískáno postavení mimo hru.

21:06
    William Dufour jde dnes podruhé na trestnou lavici. Poslal k zemi Toffoliho.

21:40
    Hosté odpálili puk do bezpečí.

22:02
    Tyler Toffoli dostal přihrávku na osu. Jeho střelu ale srazil mimo branku obránce Aho.

22:14
    Domácí využívají početní výhodu a srovnávají stav! Luke Hughes převzal na levé straně útočného pásma puk od bratra Lukea. Následně přenesl krásným pasem hru na JESPERA BRATTA, který střelou z jedničky z pravého kruhu propálil přesouvajícího se Sorokina. Asistence: Jack Hughes a Luke Hughes.
    22:14 Jesper BRATT - 2:2

23:54
    Ďáblové otáčejí skóre a opět navíc skóroval JESPER BRATT! Ten založil gólovou akci přihrávkou do pravého křídla na Tylera Toffoliho. Sám pak z levé strany nasprintoval svého spoluhráče podpořit, čímž vytvořil přesilovou situaci 2 na 1. Toffoli mu opravdu nahrál a Bratt poslal kotouč do branky kolem levého betonu brankáře Sorokina – 3:2. Asistence: Tyler Toffoli.
    23:54 Jesper BRATT - 3:2

25:30
    Domácí vstoupili do druhé třetiny velmi dobře a momentálně diktují tempo hry.

26:03
    Hosté ale vyrovnávají! PIERRE ENGVALL ukázal slovenskému obránci Šimonovi Němcovi, že se má ještě učit. Na pravé straně Němce přesprintoval a jako první dobruslil vyhozený puk. Následnou příležitost dokázal zužitkovat střelou mezi betony Akiri Schmida. Bez asistence.
    26:03 Pierre ENGVALL - 3:3

27:12
    Ránu Alexandra Romanova ukryl ve výstroji Schmid. Následuje reklamní přestávka.

27:22
    Po vhazování vypálil Alexandr Romanov, jehož střela skončila na tyčce domácí svatyně!

28:41
    Ruslan Ischakov se dostával před brankou k puku po přihrávce Kuhlmana. Z bezprostřední blízkosti už ale neměl kudy procpat kotouč za brankáře Devils.

29:51
    Jack Hughes vymyslel křížnou přihrávku na Tylera Toffoliho. Jeho střela byla zablokována.

30:40
    Domácí podruhé vedou! K nádherné akci se nadechl obránce JOHN MARINO, který se dostal k puku ve středním pásmu a namířil si to s ním doprava. Následně si krásně obhodil protihráče a vytvořil přečíslení 2 na 1. Před brankou se poté ještě snažil najít spoluhráče, ovšem kotouč se od bruslí obránce Granta Huttona, jenž si lehal do přihrávky, odrazil za záda Sorokina – 4:3. Asistence: Curtis Lazar.
    30:40 John MARINO - 4:3

31:15
    John Marino je při chuti! Jeho další dobrou střelu chytá Sorokin. Domácí obránce sahá po hattricku.

31:24
    Po střele z pravé strany vykopl Sorokin puk pravým betonem.

31:47
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Sorokinovu branku.

32:21
    Těžký zápas pro jednoho z nejlepších ligových brankářů Ilju Sorokina! Domácí sehráli krásnou kombinaci až do kuchyně. Do kolotoče přihrávek se zapojili Tyler Toffoli, Šimon Němec a nakonec Jesper Bratt, který naservíroval puk na pravý kruh JACKOVI HUGHESOVI, jenž pálil z první do již odkryté klece – 5:3. Asistence: Jesper Bratt a Šimon Němec.
    32:21 J. HUGHES - 5:3

34:11
    Sledujeme velmi povedenou druhou třetinu ze strany Devils. Ti v této části hry vedou 4:1.

34:50
    Po domácím icingu se bude vhazovat před Akirou Schmidem.

35:23
    Další obrovská možnost domácích! Jeack Hughes nahrál před branku Tylerovi Toffolimu, který téměř překonal Sorokina, ale puk se zastavil o tyčku a zůstal před brankovou čarou, za kterou ho Devils nedokázali dopravit!

36:23
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Brock Nelson – 2 min., krosček.

37:14
    Bekhendový pas Jespera Bratta mířil rovněž do bekhendu Tylera Toffoliho. Pokud by šel puk na forhend, mohla z toho být další velká možnost na skórování.

38:00
    Jack Hughes si srovnal puk na levém kruhu a svižnou střelou orazítkoval bližší tyčku!

38:24
    Hosté oslabení se štěstím ustáli a jsou kompletní.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Michael McLeod s Curtisem lazarem se ještě postarali o vzrušení před Sorokinem, ale kotouč si nenašel cestu za brankovou čáru.

39:53
    Pár sekund před přestávkou ještě úspěšně zasáhl domácí Schmid, který přerušil hru po střele od modré čáry. Ještě tedy jedno buly před brankou Devils.

40:00

Druhá třetina je za námi. Devils s ní mohou být velmi spokojeni. Čtyřikrát v ní skórovali a do šaten si odnášejí vedení 5:3. V úvodu prostřední části otočil skóre z 1:2 na 3:2 dvěma zásahy Jesper Bratt. Na to ještě dokázal zareagovat Pierre Engvall, který v souboji s Němcem ukázal svou rychlost a srovnal stav. V polovině utkání však ukázal šikovné ruce obránce John Marino, který s přispěním bránícího Huttona vrátil New Jersey vedení. To navíc ve 33. minutě zvýraznil po krásné souhře téměř na jeden dotek Jack Hughes. Domácí byli i nadále při chuti a Ostrovanům do přestávky dvakrát pomohla tyčka.

Střely na branku – 18:11

Třetí třetina začne přibližně ve 2:51.

40:01

40:01
    Střídání v týmu New York Islanders:
    ze hřiště odchází Ilja Sorokin, přichází Kenneth Appleby.

40:11
    Hosté skvěle vstoupili do třetí třetiny! Anders Lee v rohu dohrál Johna Marina, který tak přišel o puk a ten se dostal k Bo Horvatovi. Ten našel před branku najíždějícího MATHEWA BARZALA, který překonal brankáře Schmida, jenž si na puk sáhl lapačkou, ale nezastavil ho – 5:4. Asistence: Bo Horvat a Scott Mayfield.
    40:11 Mathew BARZAL - 5:4

41:34
    První zákrok si připsal novic v hostující brance Kenneth Appleby, který vyrazil střelu Curtise Lazara.

43:50
    Domácí první formace nyní zavřela Islanders do jejich obranného pásma.

44:18
    Na led přilétly čepice! JESPER BRATT totiž završil hattrick. Švédský útočník dostal přihrávku od Johna Marina a z mezikruží zamířil do levého horního růžku nad lapačku Applebyho. Asistence: John Marino a Kevin Bahl.
    44:18 Jesper BRATT - 6:4

44:57
    Domácí první formace hraje skvělý zápas. Jesper Bratt má bilanci 3+1, Jack Hughes 1+1 a Tyler Toffoli 0+2. K tomu přidal 2+1 obránce John Marino.

46:35
    Pokus Michaela McLeoda musel likvidovat Appleby.

47:44
    Devils jsou v těchto fázích duelu opět aktivnější.

48:39

49:55
    Justin Dowling se z levé strany dravě natlačil před branku domácích, ale z bekhendu už nedokázal zakončit.

50:28
    Od modré čáry to zkoušel Scott Mayfield. Letící kotouč tečoval mimo branku Mathew Barzal.

51:03
    Hosté se nadechli k náporu! Po nahrávce Barzala se ocitl před Schmidem Matt Martin, který nedokázal domácího brankáře překonat! Švýcar v brance Devils svůj tým podržel.

51:38
    Po dalším zákroku Schmida je hra přerušena. Následuje reklamní přestávka.

52:05
    Od pravého mantinelu to zkoušel domácí obránce Collin Miller. Appleby ztlumil puk na hrudi.

53:13
    Příležitost pro hosty. Na trestnou lavici odchází za držení Nathan Bastian.

53:23
    Domácí rychle vyhodili.

53:39
    Mohlo být sníženo! Brock Nelson orazítkoval z pravého kruhu brankovou konstrukci!

54:06
    Tomáš Nosek vyhazuje až za branku Ostrovanů.

54:34
    Od modré čáry pálil Ryan Pulock. Jeho projektil vytěsnil Schmid.

55:14
    Teď už jsou domácí v plném počtu. Necelých pět minut před koncem stále vedou o dva góly.

56:23
    Hosté dramatizují závěr! Puk se dostal na osu k Sebastianovi Ahovi. Obránce Isles vystřelil a clonící ANDERS LEE dokázal kotouč vychýlit mimo dosah lapačky brankáře Schmida – 6:5. Asistence: Sebastian Aho a Mathew Barzal.
    56:23 Anders LEE - 6:5

57:36
    Brzy asi můžeme očekávat hostující pokus o hru bez brankáře. Devils ale nyní dostali puk do útočného pásma.

58:01
    A hosté opravdu odvolávají Kennetha Applebyho a zkoušejí to v šesti!

58:53
    Hostům dlouho trvalo, než vydolovali puk u zadního mantinelu za brankou soupeře. Už ho ale mají a mohou to rozestavět.

59:15
    Málem bylo srovnáno! Akira Schmid zachránil na brankové čáře proti dorážce Olivera Wahlstroma. Poté se puk odrazil mezi kruhy k Brockovi Nelsonovi, který rovněž nepropálil gólmana Devils! Ten teď své spoluhráče výrazně podržel!

59:15
    Hosté si vyžádali oddechový čas!

59:51
    Nathan Bastian zablokoval střelu Wahlstroma. Tohle už domácí asi udrží.

Hokejisté New Jersey vyhráli také v pátém přípravném zápase. New York Islanders zdolali ve velmi pohledném duelu 6:5.

Domácím vyšla zejména druhá třetina, do níž nastupovali za stavu 1:2, ale dokázali čtyřikrát skórovat a otočit skóre až na 5:3. Hosté snížili 11 sekund po zahájení třetí části Mathewem Barzalem, ovšem za Devils pak zkompletoval hattrick Jesper Bratt. O drama se pak v čase 56:23 postaral pohotovou tečí Anders Lee. Ostrované mohli v závěrečné minutě i vyrovnat, ovšem Ďáblům uchránil výhru brankář Schmid.

Šimon Němec (NJD) – 0+1, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 18:18
    Vítek Vaněček (NJD) – nenastoupil (03:34:36)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Marino (Bahl, Tyler Toffoli), 23. Bratt (J. Hughes, L. Hughes), 24. Bratt (Toffoli), 31. Marino (Lazar), 33. J. Hughes (Bratt, Němec), 45. Bratt (Marino, Bahl) – 4. Barzal, 9. Nelson (Engvall, Pulock), 27. Engvall, 41. Barzal (Horvat, Mayfield), 57. Lee (Aho, Barzal)

New York Islanders: Sorokin (41. Appleby) – Hutton, Romanov, Pulock, Odelius, Mayfield, Aho – Barzal, Horvat, Lee – Dufour, Nelson, Engvall – Wahlstrom, Kuhlman, Ischakov – Gauthier, Cizikas, Martin.

Rozhodčí: Sutherland, MacDougall – Jackson, Marquis