Michalovce – Šaľa 32:17 (kon.)
Iuventa Michalovce
32:17 (15:4)
HK Slovan Duslo Šaľa
Středa 04.10.2023, 18:00 • Chemkostav aréna, Michalovce • MOL liga žen • 4. kolo

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 32:17 (15:4)
    Nejvíce branek: Klučková 7, Radovićová 5/2, Bačenková 5 – Ščípová 4, Takáčová 3, Vargová 3. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 6:3. (19:29:13)

Druhý poločas byl již vyrovnanější, Michalovce zvýšily na rozdíl patnácti branek už ve 42. minutě a při stejném rozdílu již zůstalo až do konce. Slovenské derby rozhodl téměř 22 minut trvající střelecký půst Slovanu, doprovázený chybami v rozehrávce, během kterého Iuventa ze 4:4 dostala skóre na 16:4.

Konec zápasu. (32:17)

60
    Jedna z hráček Šaľy zahrála nohou, nájezd však vychytala Kusyová a skóre se již nezmění. (32:17)
    59
    Katarína Pócsíková využila i svou třetí sedmičku. (32:17)
    58
    Pejovićová zakončuje rychlou michaloveckou souhru. (32:16)
    58
    Okamžitou odpověď zařídila Paľová, známější pod dívčím jménem Rebičová. (31:16)
    57. Timea SUSÍKOVÁ - 30:16
    57
    Timea Susíková se prosazuje po rychlém průniku střelou o zem. (30:16)
    56
    Pálová sebrala ze země odražený míč na hranici brankoviště a snižuje. (30:15)
    55
    Poprvé se zapisuje do střelecké listiny Nikoleta Pejovićová opět z nájezdu po hrubce hostů. (30:14)
    53. Jevgenija KOHUČOVÁ - 29:14
    53
    Jevgenija Kohučová zachytila prostrčený míč a v pádu skóruje z brankoviště. (29:14)
    52
    Petra Pálová se prosazuje z hranice brankoviště na pravé spojce k zadní tyči. (28:14)

51
    Oddechový čas pro HK Slovan Duslo Šaľa. (28:13)
    51
    Pěkně technicky zakončila do sítě na druhé straně již posedmé nejlepší střelkyně zápasu Lívia Klučková. (28:13)
    50. Diana VARGOVÁ - 27:13
    50
    Po rozehrávce volného hodu vyráží de Almeidová ránu Ščípové z výskoku, dorážku však umístila za její záda pohotová Vargová. (27:13)

49
    Naira de Almeidová vyráží ránu z dálky do tyče a do autu, kam spěchala brazilská brankářka marně a přiznává se, míč má znovu Šaľa. (27:12)
    48
    Vystihnutá rozehrávka Slovanu umožnila zakončení do prázdné brány Bačenkové. (27:12)

48
    Edina Pastoreková (Šaľa) je vyloučena na dvě minuty. (26:12)
    46
    V rychlém sledu rozvlnila síť opět Ščípová. (26:12)
    46
    Za Iuventu okamžitě odpovídá tečovanou střelou do protipohybu Radovićová. (26:11)
    46
    Parádní střelou koriguje manko hostů Olívia Ščípová. (25:11)

45
    Oddechový čas pro Iuventu Michalovce. (25:10)

45
    Kusyová levou nohou vychytala zakončení zcela volné Paľové. (25:10)
    44
    Úplně volná Klučková měla dost času si z křídla přehodit míč na levačku a zavěsit. (25:10)
    43
    Takáčová našla z pravého křídla skulinku mezi vinglem a ramenem de Almeidové. (24:10)
    42
    Po oddechovém čase však přichází další chyba, kterou trestá Radovićová. (24:9)

42
    Oddechový čas pro HK Slovan Duslo Šaľa. (23:9)
    42. Marianna PAĽOVÁ - 23:9
    42
    Průnik na osu hřiště zakončuje o zem podél hostující brankářky do sítě Paľová. (23:9)
    40
    Radovićová ze sedmimetrového hodu prostřelila Kusyovou, která přiběhla z lavičky na tuto standardku. (22:9)
    40
    I v dvojnásobném oslabení zavěsila krásně Marianna Paľová. (21:9)

39
    Aleksandra Dorszová (Michalovce) je vyloučena na dvě minuty. (20:9)
    39
    Vargová se prosazuje v pádu do šibenice. Ve druhém poločase přece jen Slovan hraje důstojnější partii. (20:9)
    38
    Pócsiková překonává ze sedmičky i střídající brankářku de Almeidovou. (20:8)

38
    Anastasija Krivokapićová (Michalovce) je vyloučena na dvě minuty. (20:7)
    37
    Z druhé vlny střílí dvacátý gól Iuventy Michalovce Iryna Kompanijecová. (20:7)

Technická chyba hostů při střele, zřejmě Vargová došlápla do brankoviště. (19:7)
    37
    Vyraženou střelu Klučkové zachytila na brankovišti Wollingerová a z dorážky skóruje. (19:7)
    36
    Přesilovku využívá z pravého křídla obstřelem brankářky Lenka Ratvajská. (18:7)
    36
    Volný prostor využívá proskokem a přesnou střelou Wollingerová. (18:6)
    35
    Následný sedmimetrový hod proměňuje Katarína Pócsíková. (17:6)

35
    Marija Radovićová (Michalovce) je vyloučena na dvě minuty. (17:5)
    34
    Michalovce odpovídají zásahem Klučkové. (17:5)
    34. Terézia TAKÁČOVÁ - 16:5
    34
    Křížnou přihrávku na levé křídlo převzala Terézia Takáčová a konečně rozvlnila michaloveckou síť po 21 minutách a 44 vteřinách! (16:5)

33
    Lenka Ratvajská si seběhla z křídla do lepšího úhlu, ale ani z této jedinečné šance úplně sama neukončila střelecké prokletí hostů. (16:4)
    31
    Střelecký účet druhé půle otevírá domácí Radovićová. (16:4)

31
    Začal druhý poločas. (15:4)

Po třiceti minutách je o výsledku rozhodnuto, Šaľa se na Zemplíně po nadějném startu, kdy vedla o dvě branky, neskutečně střelecky trápí a od poloviny 12. minuty neskórovala. Naopak do její sítě napadalo většinou ze samostatných úniků za tu dobu jedenáct branek.

30
    První poločas skončil. (15:4)
    30. Dorota BAČENKOVÁ - 15:4
    30
    Šest vteřin před poločasem po další vypíchnuté přihrávce proměňuje nájezd Dorota Bačenková. (15:4)
    29
    Domácí to nemusí mrzet, Michalovce zůstaly u míče a z další akce se prosazuje Anastasija Krivokapićová. (14:4)

29
    Takáčová z křídla trefuje jen nohy Jablonské-Bobalové. Z protiútoku zavěsila Bačenková, jenže až po odpískaném faulu gól neplatí. (13:4)
    27
    Dorota Bačenková se uvolnila na brankovišti a zavěsila potřetí do horního růžku. (13:4)
    26
    Zápas má až nedůstojný průběh pro hosty. Jedna ztráta za druhou, na bránu Šaľy se valí nájezd za nájezdem a o zem proměňuje další Klučková. (12:4)

26
    Teď alespoň Furgaláková vychytala další nájezd Popovcové, obrana Dusla Šaľa vyloženě hoří. (11:4)
    25
    Brankářka Iuventy sebrala propadlý míč a dlouhým výhozem nachází rozběhnutou Bačenkovou, která sama nezaváhala. (11:4)
    24
    Wollingerová vystihla špatnou přihrávku a ze samostatného nájezdu zvyšuje na rozdíl šesti branek. (10:4)

22
    Marija Radovićová (Michalovce) je vyloučena na dvě minuty. (9:4)

22
    Oddechový čas pro HK Slovan Duslo Šaľa. (9:4)

21
    Paľová uvolnila na křídlo Klučkovou, jejíž střela končí po zásahu brankářky Furgalákové na břevně. (9:4)
    20
    Gól ze sedmimetrového hodu Iuventy Michalovce střílí Iryna Kompanijecová. (9:4)

20
    Karolína Matušincová (Šaľa) je vyloučena na dvě minuty. (8:4)
    19
    Lívia Klučková dovršila přesnou trefou z křídla hattrick. (8:4)

19
    Oddechový čas pro Iuventu Michalovce. (7:4)

18
    Patrícia Wollingerová (Michalovce) je vyloučena na dvě minuty. (7:4)
    17
    Hostující družstvo ztrácí špatnou přihrávkou míč a Dorota Bačenková snadno trefuje prázdnou bránu. (7:4)

16
    Edina Pastoreková (Šaľa) je vyloučena na dvě minuty. (6:4)

15
    Přesilovka hostů končí výsledkem 2:0 pro domácí. (6:4)
    15. Lívia KLUČKOVÁ - 6:4
    15
    Po výtečném zákroku brankářky Jablonské-Bobalové proti osamocené střelkyni skóruje z protiútoku opět Klučková, poprvé jde jeden ze soupeřů do trháku. (6:4)
    14
    Odrazem o zem a zadní tyč skóruje z pravého křídla v oslabení Lívia Klučková. (5:4)

13
    Skvěle vystihla v obraně přihrávku hostů napříč brankovištěm na pravé křídlo Popovcová. (4:4)

13
    Veronika Habánková (Michalovce) je vyloučena na dvě minuty. (4:4)
    12
    Domácí brankářka loví míč ze sítě po ráně Terézie Takáčové. (4:4)

11
    Vargová trefuje tyč, z protiútoku neuspěla z levého křídla Popovcová a dopředu může opět Slovan. (4:3)
    11
    Veronika Habánková tentokrát v šanci nezaváhala a z pravé spojky po rychlé přihrávce Wollingerové opět strhává vedení na stranu Michalovců. (4:3)
    10
    Pěknou křížnou střelou z dálky srovnává krok Ščipová, Šaľa se její zásluhou prosazuje po více než šestiminutovém mlčení hostů. (3:3)
    9
    Hostující brankářka Furgaláková vyrazila střelu Habánkové z nájezdu, jenže dorážku už dostala do sítě Martina Popovcová. (3:2)
    7
    Ze sedmimetrového hodu vyrovnává Marija Radovićová. (2:2)

6
    Jablonská-Bobalová chytila střelu Matušincové z dálky, na druhé straně střílí Paľová do tyče, ale domácí zůstávají u míče. (1:2)
    5. Patrícia WOLLINGEROVÁ - 1:2
    5
    Ze samostatného nájezdu přes celé hřiště střílí první gól domácích Patrícia Wollingerová. (1:2)
    4
    Diana Vargová navyšuje pěknou trefou náskok Šaľy. (0:2)

3
    Žlutá karta pro Michalovce (Veronika Habánková). (0:1)

2
    Po sražené střele Michalovců uvolnila Matušincová na pravé křídlo Pócsikovou, která špatně došlápla a proto zakončuje slabě do brankářky. (0:1)
    1
    Z devíti metrů zakončila k tyči z úvodní akce Slovanu Olívia Ščipová. (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Iuventa Michalovce: Jablonská-Bobalová, de Almeidová – Radovićová, Pejovićová, Dorszová, Popovcová, Paľová, Bačenková, Habánková, Kohučová, Wollingerová, Kowaliková, Kompanijecová, Klučková, Krivokapićová.
    Trenér: Kostka

HK Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Kusyová, Oláhová – Takáčová, Vargová, Königová, Pócsíková, Ščipová, Pastoreková, Matušincová, Susíková, Pálová, Holešová, L. Ratvajská, S. Ratvajská.
    Trenér: Pčola

Rozhodčí: Cipov, Klus.

V semifinále slovenského národního play-off byly na jaře úspěšnější Michalovce 2:1 na zápasy, když ten rozhodující v Šaľe vyhrály hubeným výsledkem 19:18.
    Na vlastní palubovce zvítězily Michalovce nad svým rivalem desetkrát v řadě, Šaľa naposledy na východě Slovenska získala bod v květnu 2017.

Utkání 4. kola bylo z původního termínu odloženo kvůli úspěšnému účinkování obou klubů v Evropském poháru. Michalovce rozdrtily bosenský Borac Banja Luka 45:18 a 36:14, Šaľa měla více práce s italskou Pontinií, ale také po výsledcích 30:31 a 34:29 postoupila do šestnáctifinále.

Slovan Duslo Šaľa má bilanci přesně opačnou, v prvním kole porazil doma Hodonín, ale pak už sbíral jen porážky v Olomouci, těsně o gól s Mostem a minulou středu i s Kynžvartem a v tabulce patří jihoslovenskému klubu deváté místo. Nejlepší střelkyní klubu je zatím Diana Vargová s 18 brankami, o jednu méně nastřílely Mária Holešová a Barbora Königová.

V dohrávaném slovenském interligovém derby budou favoritkami hráčky Iuventy Michalovce, které v minulém kole rozdrtily poslední Hodonín na jeho půdě 40:20. Východoslovenský celek spoléhá především na zahraniční posily, kterých minule nastoupilo hned devět. V letošní sezóně má Iuventa zatím tři vítězství, jedinou porážku utrpěla v Dunajské Stredě hned v úvodním kole.
    Klubovému pořadí střelkyň zatím vládne Martina Popovcová s 16 trefami.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.