Antverpy – Šachtar 2:3 (kon.) | Atlético – Feyenoord 3:2 (kon.) | Celtic – Lazio 1:2 (kon.)
CZ Bělehrad – Young Boys 2:2 (kon.) | Dortmund – AC Milán 0:0 (kon.) | Porto – Barcelona 0:1 (kon.)
Newcastle – PSG 4:1 (kon.) | RB Lipsko – Manchester City 1:3 (kon.)
Atlético Madrid
3:2 (2:2)
Feyenoord Rotterdam
Středa 04.10.2023, 18:45 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Liga mistrů • Skupina E

Je konec! Atlético Madrid nakonec poráží Feyenoord Rotterdam 3:2. Hosté se ujali vedení v sedmé minutě, kdy si nešťastnou vlastní branku vstřelil Hermoso. O bleskovou odpověď se však postaral Álvaro Morata. Atlético poté bylo lepším týmem, jenže své náznaky nedotáhlo do gólové tečky. Naopak na druhé straně po přímém kopu udeřil Dávid Hancko. V závěru poločasu však z ojedinělé akce vyrovnal Antoine Griezmann. Ve 47. minutě navíc Morata potvrdil skvělý vstup Atlética do druhé půle. Domácí od té doby polevili a do šancí se dostával Feyenoord. Dva špičkové zákroky ale vytáhl Jan Oblak, který zachránil Atléticu vítězství. (20:44:33)

90+6

90+4
    Střídání v týmu Atlético Madrid:
    ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Ilias Kostis.

90+3
    Domácí obrana si poradila i s dlouhým autem do pokutového území a jednoduše míč odkopla do bezpečí.

90+2
    Do pokutového území se při přímém kopu hostů vydal i hostující brankář. Ve vápně však kraloval jeho protějšek Jan Oblak.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Dávid Hancko uspěl v hlavičkovém souboji, nicméně hosté se nedokázali prokombinovat do střelecké pozice. Defenzivě Atlética vypomáhá už i Morata.

89
    César Azpilicueta nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou z vlastní poloviny. Sudí jej ale žlutou kartou neocenil.

88
    Paixao odcentroval z levé strany ke vzdálenější tyči, nicméně nikdo v modrém dresu jeho pobídku nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

87
    Bart Nieuwkoop na pravé straně kouzlil s míčem, nicméně si obránce nedokázal obhodit. Atlético si znovu pomohlo obloučkem na křídlo.

86
    Rodrigo Riquelme se hnal s míčem u nohy na polovinu soupeře, nicméně v souboji s Hanckem si míč ukopl do autu.

85
    Ze střední vzdálenosti vypálil Correa, nicméně jeho ránu obránce zablokoval do rukavic připraveného brankáře.

84
    Correa dostal pod tlak Dávida Hancka, který míč odkopl do autu. Domácí drží míč a v závěru utkání nepouští Feyenoord do tlaku.

82
    Před branku Atlética přiletěl další centr, za kterým se hnal Ondřej Lingr, nicméně dvojice důrazných obránců mu nedala prostor k zakončení.

80
    Do konce utkání zbývá posledních deset minut a Atlético drží těsné vedení. Domácí celek by se tímto triumfem posunul do čela skupiny.

79
    ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Rodrigo Riquelme,
    ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa.

78
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam:
    ze hřiště odchází Rámiz Zerrúqí, přichází Alírezá Džahánbachš.

78
    Ondřej Lingr přenesl hru na pravou stranu, odkud Bart Nieuwkoop odcentroval k přední tyči, kde byli jen zadáci Atlética Madrid.

Tomáš Kubečka

Branky: 14. Morata, 45+3. Griezmann, 47. Morata (Molina) – 7. Hermoso (vla.), 34. Hancko

Karty:   33. Azpilicueta (ATM), 41. Saúl (ATM), 45+1. Morata (ATM), 56. Lino (ATM)

Atlético Madrid: Oblak – Molina (79. Riquelme), Azpilicueta, Witsel, Hermoso, Lino (62. Galán) – de Paul (46. Llorente), Koke (C), Saúl – Morata (90+4. Kostis), Griezmann (79. Correa).
    Náhradníci: Gomis, Grbić – Gismera, Guerrero, Bonar.

Feyenoord Rotterdam: Wellenreuther – Geertruida, Trauner (C) (74. Nieuwkoop), Hancko, Hartman – Wieffer (74. Lingr), Zerrúqí (78. Džahánbachš), Q. Timber – Stengs, Ueda (60. Minteh), Paixão.
    Náhradníci: Lamprou, van Sas – Beelen, Dilrosun, M. López, van den Belt.