Boston – Washington 4:5 (po pr.) | Tampa – Florida 2:0 (kon.) | Dallas – Colorado 3:1 (kon.)
Chicago – Detroit 4:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | Vegas – San Jose 0:2 (kon.)
Dallas Stars
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Colorado Avalanche
Středa 04.10.2023, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dallasu se v přípravě daří, dosud odehrál čtyři zápasy a třikrát se radoval z vítězství. Nejprve si vyšlápl na Arizonu, kterou deklasoval vysoko 7:0, neméně úspěšný byl proti Minnesově, kterou porazil 6:1, následoval první vyrovnaný souboj v St. Louis, který rozhodlo až prodloužení, hosté nakonec vyhráli 4:3. Stejným poměrem v prodloužení pak Dallas prohrál svůj zatím poslední duel na ledě svého dnešního protivníka. Jak se mu zdaří odveta?

Také hostující tým odehrál v přípravě zatím čtyři zápasy. O tom posledním proti Dallasu už byla řeč, když se podíváme na ty předchozí, v prvním mači nestačil na Minnesotu, které podlehl 3:4, o dva dny později porazil doma těsně 3:2 Vegas a poté opět podlehl zmíněné Minnesotě, tentokrát 2:4.

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Harley, Hanley, Bichsel, Petrovic – Robertson, Seguin, Pavelski – Marchment, Duchene, Smith – Benn, Steel, Dadonov – Blümel, Faksa, Stankoven.
    Trenér: Peter DeBoer

Colorado Avalanche: Annunen (Miner) – Byram, Hunt, Ahcan, Manson, MacDermid, Malinski, Curman – Johansen, Colton, Ničuškin, Olausson, Pavel, Drouin, Polin, Holland, Tatar, Kiviranta, Kozun.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Chmielewski, Sullivan – Flemington, Fournier.

00:01

01:11
    Dadonov dostal nabito do pravého kruhu a jeho pohotovou střelu dokázal Annunen vyrazit mimo svou klec.

01:31
    Do zakončení z hodně velké blízkosti se dostal domácí kapitán Jamie Benn, ale Annunen byl opět na svém místě a kotouč kryje.

01:40
    Do útoku se taktéž dostali hosté z Colorada, avšak střelu Ahcana z modré čáry dokázal Hanley blokovat mimo hrací plochu.

03:12
    Třetí střela Dallasu už mohla znamenat první branku v utkání, ale Duchene svou pohotovou střelu poslal pouze do břevna hostující klece a touš následně letí až do ochranné sítě.

03:25
    Domácí hokejisté vyhráli následné vhazování a kotouč skončil na modré čáře u veterána Sutera, jehož nahození letí do připraveného Annunena.

03:57
    Seguin dostal hodně prostoru na pravé straně, ale skvělou obranou práci předvedl Ničuškin, jenž nakonec domácího hráče dojel a o kotouč i obral.

04:47
    Clurman otestoval pozornost domácího brankáře, který jeho střelu pouze vyrazil za svou klec.

05:00
    Útok Colorada následně dále pokračoval a Huntova střela z modré čáry nakonec skončila na tyči domácí klece!

05:43
    Obránce Colorada Hunt se dostal k dalšímu zakončení z modré čáry, které však tentokrát Oettinger chytá do své lapačky.

06:53
    Manson zavezl puk do útočného pásma, kde následně zkoušel své střelecké štěstí, ale jeho střela letěla mimo bránu Dallasu.

07:18
    Domácí jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Robertson přihrával na Seguina, který už mohl zakončovat do prázdné klece, ale skvělý obranný zákrok předvedl Curman, jenž tento pas zablokoval.

07:37
    Avalanche pouze nahodili kotouč směrem na domácí klec, kde si ho sbírá domácí brankář a následně je nařízena první reklamní pauza utkání.

08:41
    Kiviranta se pokoušel překvapit svého bývalého kolegu zpoza jeho klece, ale Oettinger byl u tyče připravený.

09:12
    Hostující hokejisté si nahráli kotouč rukou, takže je hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:56
    Po souboji ve středním pásmu se kotouč dostal mimo hrací plochu a vhazovat se bude před střídačkou Colorada.

10:55
    Clurman si velmi dobře sjel mezi kruhy, kam i obdržel přihrávku, ale jeho následné zakončení skvěle kryje Oettinger.

11:41
    Colorado si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za podrážení dostává Lian Bichsel (DAL).

12:00
    Harley dokázal získat kotouč a následně jej ihned odpálil přes celé kluziště.

12:23
    Coloradu se nevydařil přechod do útočného pásma, kde domácí zablokovali přihrávku Drouina, a tak kotouč opět letí k Annunenovi.

13:16
    Colton dostal nabito do pravého kruhu a jeho okamžitou střelu kryje domácí brankář Oettinger, který touš jen vyrazil vedle sebe, kde se ještě hosté snažili dorážet, ale neúspěšně.

14:12
    Dallasu se sice podařilo ubránit první oslabení, ale Colorado nadále tlačí svého soupeře a pouze skvělý výkon domácího brankáře Oettingera drží Stars nad vodou.

14:32
    Jako poslední zkoušel své střelecké štěstí Hunt, ale ani jeho pokus si prostor ve výstroji domácího brankáře nenašel a čeká nás další reklamní pauza.

15:04
    Coloradu se nyní nevydařilo založení další útočné akce, jelikož kotouč pouze projel přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

15:33
    Duchene nahrál kotouč Marchmentovi, jehož pohotovou střelu zblokoval Colton.

15:59
    Dallasu se nepodařilo udržet puk ve svém útočném pásmu, a tak se domácí hokejisté dostali do ofsajdového postavení.

16:13
    Dallas se znova dostal do ofsajdu, a tak je tu další vhazování ve středním pásmu.

16:24
    Lehké nahození Sutera bylo pro Annunena hodně lehkým zákrokem, a tak finský brankář ihned rozehrává touš na své spoluhráče.

16:43
    Faksa připravil velmi slibnou šanci pro svého krajana Blümela, ale Annunen svůj tým podržel a kotouč chytá svou lapačkou.

17:18
    Na druhé straně se pro změnu připomněl jiný český hráč, když Pavel zkoušel střílet z pravého kruhu, avšak jeho pokus letěl těsně nad bránu Stars.

19:10
    Marchment zavezl puk do útočného pásma, kde ho předával Duchenovi, jenž ihned posunul touš dál na Sutera, který však svou střelou poslal mimo bránu Colorada.

19:50
    V samotném závěru první třetiny se do obrovské příležitosti dostal Dadonov, jenže domácího útočníka skvělým zákrokem zastavil Annunen.

20:00

V první třetině utkání jsme bohužel ani jednu branku neviděli. Obrovskou zásluhu na tom však mají oba dva brankáři, který se v první třetině rozhodně nenudili, když předvedli velké zákroky a i v jednom případě oba zachránila branková konstrukce.

20:01

20:16
    Akce Colorada byla hned po několika vteřinách zastavena na útočné modré, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

20:40
    Dallas si zahraje svou první přesilovou hru, jelikož na dvě minuty za podrážení putuje na trestnou lavici Jonathan Drouin (COL).

20:42
    Hned po vhazování se odhodlal k zakončení Robertson, ale jeho střela zaletěla přesně do výstroje Annunena.

21:00
    Další vhazování už dopadlo lépe pro Colorado a kotouč letí přes všechny čáry.

21:23
    Heiskanen vystřelil od modré čáry a jeho střelu se Annunenovi podařilo lehce tečovat do své tyče!

21:54
    Obrovskou příležitost měl nyní Marchment, který byl zcela sám před Annunenem, jenže domácí útočník ve velké šanci selhal.

22:05
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avalanche se prosazují ve svém oslabení! ONDŘEJ PAVEL vyvezl puk až do útočného pásma, kde se parádně protáhl kolem obránce Dallasu a následně poslal touš přesně mezi betony Oettingera.

22:10
    Dallas mohl ihned vyrovnat, jelikož se do velmi dobré střelecké pozice dostal Robertson, jenže ani tomuto ostrostřelci se zatím Annunena nepodařilo překonat.

22:25
    Roberston ještě jednou zkoušel své střelecké štěstí, jenže ani v tomto případě se nepřiklonilo na jeho stranu.

22:57
    Annunen vyrazil střelu Stankovena za svou klec a Avalanche následně vyhodili kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

24:38
    Po úspěšném napadání Coltona se ke střele dostal Tatar, ale jeho střela letěla jen těsně vedle brány Dallasu.

25:07
    Tatar měl k dispozici další střelecké zakončení, které skončilo na betonech Oettingera.

25:31
    Domácím se podařilo zblokovat další střelu Colorada a kotouč se následně odrazil do hlediště.

25:42
    Smith vystřelil z pravého kruhu směrem na hostující klec, kde jeho střelu Annunen bez větších potíží vyráží.

26:22
    Smith nahrál kotouč Robertsonovi, jehož střelu se podařilo zblokovat Ničuškinovi do ochranné sítě. Po reklamní pauze se bude vhazovat před Annunenem.

27:03
    Byram obdržel kotouč na modrou čáru, odkud i vystřelil, ale jeho pokus skončil na některém z bránících hráčů Dallasu.

28:33
    Suter poslal kotouč přímo na střídačku Colorada, takže se bude vhazovat před bránou Stars.

29:25
    Colorado čelí čím dál většímu tlaku domácích hokejistů a hostující hráči se osvobozují pouze za cenu icingu.

29:54
    Nicméně nyní se hosté dostali do rychlého přečíslení dvou na jednoho, kde se Ničuškin snažil nahrát Johansenovi, ale tento pas byl nakonec zastaven domácím obráncem.

30:41
    Hollandova střela byla před domácí bránou nebezpečně tečována, ale Oettinger byl na svém místě a touš vyrazil.

30:55
    Domácí hokejisté si zahrají druhou přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří Oskar Olausson (COL), jenž si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

31:01
    Harley dostal nabito na modrou čáru, avšak jeho ránu skvěle kryje Pavel, od kterého se touš odrazil mimo hrací plochu.

32:17
    Colorado zatím své oslabení zvládá bez větších potíží, když kotouč letí přes všechny čáry.

32:35
    Až nyní se domácí hokejisté dostali do velké šance, když Robertsonovu střelu dokázal Annunen lehce přizvednout do břevna!

32:52
    V závěru přesilové hry ještě znova střílel Robertson, avšak nyní si Annunen připsal mnohem jistější zákrok, když má touš ve své výstroji.

34:27
    Faksova střela byla zablokována hostující obranou a touš následně letí za bránu Avalanche.

35:16
    Bichsel vyslal svou střelu na hostující klec, kde Annunen vyrazil touš vedle sebe a zde si ihned musel poradit i s dorážkou Dadonova.

35:46
    Bichsel znova pálil z modré čáry, avšak tentokrát jeho střela letěla mimo bránu Avs.

36:53
    Annunen si zapisuje další úspěšný zákrok, když si nyní musel poradit se střelou Marchmenta.

38:01
    Ničuškin se zřejmě snažil poslat prudkou přihrávku před bránu Stars, ale touš nakonec mířil přímo mezi tři tyče, a tak Oettinger musel zasáhnout.

38:16
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté se v závěru druhé třetiny dočkávají vyrovnání! Seguin s pukem obkroužil hostující klec, aby následně nahrál mezi kruhy JASONU ROBERTSONOVI, jenž nezazmatkoval a ukázal své ostrostřelecké schopnosti, když si kotouč ještě potáhl a následně ho bekhendem poslal za ležícího Annunena. Asistence: Tyler Seguin, Logan Stankoven.

39:04
    V poslední minutě druhé části putuje na trestnou lavici domácí Sam Steel (DAL), jenž si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

39:20
    Dallas vyhrál následné vhazování a Jamie Benn nakonec vyvezl touš až do útočného pásma Stars.

39:44
    Byram neudržel kotouč v útočné třetině, a tak jí musejí hostující hokejisté vyklidit.

39:58
    V samotném závěru se ještě do zakončení dostal Tatar, avšak jeho střela skončila na bránícím Suterovi.

40:00

Ve druhé části se nejprve podařilo dostat do vedení Coloradu, jelikož se vlastním oslabení prosadil český útočník Pavel. Dallas však měl ve druhé třetině jasně navrch, ale domácí hokejisté dlouho nemohli najít recept na skvěle chytajícího Annunena.

Až v poslední dvouminutovce se však Stars konečně podařilo prostřelit finského brankáře, kterého nakonec překonal Robertson. I po druhé třetině se tedy odchází do šaten za vyrovnaného stavu.

40:01

40:01
    Do třetí třetiny mění domácí své brankáře, když Jakea Oettingera vystřídal Scott Wedgewood.

40:16
    Hostující hokejisté ještě začínají třetí třetinu zbývající přesilovou hrou, ale nahození Ničuškina je zblokováno na domácí střídačku.

40:18
    Hosté hned po vyhraném vhazování nahodili touš na domácí bránu, kde si Wedgewood připisuje první jednoduchý zákrok.

40:43
    Tatar dostal přihrávku do pravého kruhu a jeho střela letěla jen do boční konstrukce domácí klece.

41:05
    Dallas už je kompletní.

41:31
    Coltonova střela nadělala Wedgewoodovi velké problémy a k dorážce se zde tlačil Kiviranta, ale toho se zablokoval Dadonov.

42:12
    Hostující hokejisté jen nahodili kotouč směrem na Wedgewooda, který si jej raději ponechal a vhazovat se bude po jeho pravici.

43:02
    Přihrávka domácích byla v útočném pásmu zblokována mimo hrací plochu, takže se bude vhazovat v obranném pásmu Colorada.

43:59
    Dallas bude hrát třetí přesilovou hru, protože je na dvě minuty za podrážení vyloučen Valerij Ničuškin (COL).

44:07
    Rychlá kombinace domácích vedla až k zakončení Robertsona, jehož okamžitá střela však letěla těsně vedle.

44:39
    Heiskanen poslal kotouč před bránu Annunena, kde nakonec puk vyplul příhodně pro Benna, jenže ten netrefil zcela odkrytou bránu Colorada!

45:59
    Ničuškin se vrací zpět do hry, když ani tato přesilová hra neskončila brankou.

46:27
    Hosté jeli ve dvou na jednoho, ale celou akci skvěle vyřešil bránící Harley, jenž se postaral o přihrávku Ničuškina směřující na jeho spoluhráče.

46:46
    Domácí hokejisté následně poslali kotouč na zakázané uvolnění.

47:48
    Robertson dokázal připravit střeleckou pozici pro Pavelského, jehož následná střela letěla těsně mimo bránu.

48:10
    Domácí mohli jít do vedení, když Seguin znova vybídl ke skórování Robertsona, avšak Annunen předvedl fantastický zákrok, když následnou střelu parádně vytáhl.

48:51
    Bichsel poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí do obranného pásma Dallasu.

49:51
    Hunt vyzkoušel pozornost domácího brankáře Wedgewooda, jenž jeho střelu chytá bez větších potíží a po reklamní pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Stars.

50:06
    Nate Clurman (COL) narazil Radka Faksu zezadu na mantinel a za své počínání dostává pět minut plus trest do konce utkání. Faksa rovnou zamířil do šatny.

50:10
    Colorado začíná dlouhé oslabení nejlépe, jak jen může, a to vyhraným vhazováním a vyhozením kotouče přes celé kluziště.

50:28
    Dallasu se zatím vůbec nedaří dostat do svého útočného pásma.

51:09
    Heiskanen dostal nabito na útočnou modrou a jeho rána bez přípravy zaletěla přesně do lapačky Annunena.

51:37
    Tatarovi se podařilo obrat o kotouč Marchmenta a slovenský útočník poté vyhodil puk přes všechny čáry.

52:05
    Ničuškin zastavil Smithovu přihrávku, takže kotouč opět letí až k Wedgewoodovi.

52:33
    Dallasu se zatím tato přesilová hra vůbec nedaří, když domácí stále musí pro puk zpět do svého obranného pásma.

53:09
    Colorado se dokonce dostalo do přečíslení dvou na jednoho, kde nakonec Colton nahrával Ahcanovi, jehož střelu však kryje Wedgewood.

53:20
    Stars vstřelují gól v přesilové hře! Nedáš dostaneš tedy opět platilo, když Colorado nevyužilo velikou příležitost a Dallas následně šel rychle do útoku, kde Benn nahrál na levou stranu JOE PAVELSKÉMU, který využil toho, že si ještě může trochu vybruslil a z velkého úhlu poslal touš do vzdálenější šibenice. Asistence: Jamie Benn.

53:51
    Johansen se ve vlastním oslabení vydal do útoku, který i zakončil střelou na Wedgewooda, jenž jeho pokus vyrazil.

54:04
    Marchment vyzkoušel Annunena z levého kruhu, ale tato střela finského hráče překonat nemohla.

55:06
    Hostující hokejisté jsou po dlouhém oslabení už opět kompletní, a tak se Avs mohou hnát za vyrovnáním.

56:11
    Ničuškin skvěle hledal Johansena, jenže jeho střela byla domácí obranou sražena do ochranné sítě za klecí Stars.

56:21
    Stars se rychle přesunuli do útoku, kde nakonec střílel Smith a Annunen má na svém kontě další úspěšný zákrok.

57:42
    Domácímu se podařilo odrazit útočné snažení Colorada a kotouč následně míří do středního pásma.

58:04
    Annunen míří na střídačku a hostující hokejisté hrají v šesti!

58:44
    Steel se pokoušel trefit opuštěnou klec, ale zakončení domácího útočníka jen proletělo těsně vedle.

59:11
    Dallasu se opět podařilo vytlačit Colorado ze svého obranného pásma.

59:23
    Domácí hokejisté posílají kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

59:37
    Ničuškin nahrával Tatarovi, jenže ten promáchl.

59:41
    Vyhozený kotouč zachytil Ničuškin svou rukavicí, ale kotouč poté sebral jeho spoluhráč, takže je hra přerušena.

59:57
    Domácí ještě potvrzují své vítězství, když do opuštěné klece nahrál Duchene CRAIGU SMITHOVI, jenž už měl před sebou velmi jednoduchou úlohu. Asistence: Matt Duchene.

Domácí hokejisté nakonec ve třetí třetině rozhodli o své výhře, když rozhodující branku utkání vstřelil v přesilové hře Pavelski. Colorado ještě v závěru zkusilo hru bez brankáře, ale v posledních vteřinách ještě potvrdil výhru domácích Smith.

Dallas Stars tedy nakonec zdolali Colorado Avalanche 3:1 a pro texaský tým je to v přípravě už čtvrtá výhra z pěti možných.

3. Justun Annunen (COL) – 27 zákroků

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:41:13)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 39. Robertson (Seguin, Stankoven), 54. Pavelski (Benn), 60. Smith (Duchene) – 23. Pavel

Dallas Stars: Oettinger (41. Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Harley, Hanley, Bichsel, Petrovic – Robertson, Seguin, Pavelski – Marchment, Duchene, Smith – Benn, Steel, Dadonov – Blümel, Faksa, Stankoven.

Rozhodčí: Chmielewski, Sullivan – Flemington, Fournier