Poprad – Michalovce 5:2 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 6:3 (kon.)
Humenné – Nitra 2:4 (kon.) | Trenčín – Spišská N. Ves 3:5 (kon.) | Košice – Zvolen 4:5 (1:3 po s.n.)
HC 19 Humenné
2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
HK Nitra
sk Neděle 08.10.2023, 17:00 • Štadión Humenné • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 8. kola Tipos Extraligy. O 17:00 sa proti sebe postavia hráči Humenného a Nitry. Zápas sa bude odohrávať na Zimnom Štadióne v Humennom.

Humenné má po úvodných siedmich kolách na konte 5 bodov a nachádza sa na predposlednom mieste tabuľky – 11. miesto. Odohrali 7 zápasov, pomer strelených a inkasovaných gólov je 19:33. V predposlednom zápase zverenci hlavného trénera Andreia Parfyonova dokázali vyhrať nad Spišskou Novou Vsou po samostatných nájazdoch 5:4, keď bol autorom víťazného gólu Pereskokov. V piatok zasa nestačili na domáce Nové Zámky, a tak prehrali stavom 5:2.

HK Nitra

Nitra sa nachádza na poslednom mieste tabuľky, čo je 12. miesto. Na konte majú 2 body, o 3 body menej ako Humenné. Ich skóre po prvých 7 kolách činí pomer 16:33. Zverenci hlavného trénera Antonína Stavjaňana dokázali prehrať 6 zápasov zo 7, čím si zaručili katastrofálny začiatok sezóny. V posledných zápasoch prehrali so Zvolenom vysoko 3:9 a s domácou Spišskou Novou Vsou stavom 3:2.

Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Boľo) – Glazkov, Novický, Pereskokov, Kuru – Meliško, Sergienko, Handlovský, Linet, Kriška – Fereta, Diakov, Borov, Pavlovs, Lapšanský – Thomka, Šoltés, Lačný, Krajňák, Vaško
    Tréner: Andrey Parfenov

HK Nitra: Košarišťan (Kašík) – Mezei, Kubeš, Buček, Gill, Harper – Gajdoš, Fatul, Bubela, Gates, Jackson – Bača, Vitaloš, Bajtek, Hrnka, Slovák – Griffin, Okoličány, Pobežal, Lacka
    Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Korba, Orolin – Stanzel, Šoltés – Martinko (VIDEO).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Úvodné buly vyhrali hostia.

00:40
    Individuálna snaha Kurua, no jeho zakončenie letí vedľa troch žrdí.

01:20
    Zaujímavá príležitosť pre Lineta, ktorý mohol otvoriť skóre. Vynikajúci Kašík!

01:40
    Obrovská možnosť Gatesa, brankár domácich však zasahovať nemusel.

03:00
    Súboj pri mantineli, uspeli v ňom domáci. Nitra má problémy udržať sa na puku, stále sa hrá na jej obrannej tretine.

04:00
    Situácia Nitry traja proti dvom, no Humenčania sa výborne vrátili.

06:40
    Individuálna akcia Nitry, Humenné si nedalo pozor a Lacka sa dokázal dostať k strele, no napokon neuspel.

07:40
    Patrik Kozel schoval puk, a tak sa bude vhadzovať pred jeho bránou.

07:50
    Zaujímavá strela od modrej v podaní hostí, Gates clonil Kozlovi vo výhľade, no napokon z toho nič nebolo.

08:40
    Zaváhanie Humenčanov vo vlastnej tretine, navyše tam bol nebezpečný pád pod nohy, čo bolo veľmi nebezpečné.

08:45
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Fereta – 2 min., Pád pod nohy.

09:00
    Strela Gilla bola zblokovaná, následne puk skončil na tribúne. Vhadzovať sa tak bude pred bránou Kozela.

09:12
    Nitra dala gól!
    Využitá presilovka Nitry. Pekná križná prihrávka a máme prvý gól zápasu. SAMUEL BUČEK dostal presnú prihrávku k ľavému kruhu a švihom prekonáva domáceho gólmana Kozela.
    Asistencie: Gill, Harper

10:40
    Obrovská šanca domácich a výborný zákrok od Kašíka. Mierna skrumáž pred bránou Nitry nepriniesla gól domácim.

11:30
    Nebezpečná strela z medzikruhov, avšak Bubela netrafil bránu.

13:00
    Veľmi ťažká prihrávka na modrú, ktorú musel v poslednej chvíli hasiť Vaško.

13:18
    Backhand, ktorý končí na striedačke Humenného. Nasleduje reklamná prestávka.

15:05
    Skrytá strela, Kašík dlho nič nevidel, ale puk ho trafil do výstroje. Vzápätí dobre zapracoval Kubeš.

16:30
    Lapšanský zvládol ťažkú situáciu, no jeho pokus z veľkého uhla neznamenal nič pre domácich.

17:45
    Šoltés vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana zaujímavou strelou, no Kašík si s pukom dokázal poradiť.

18:06
    Rozohrávka Nitry nebola presná a skončila tak zakázaným uvoľnením.

19:05
    Gatesova hokejka išla pod nohy Lapšanského, no rozhodcovia nechali hru plynúť.

19:50
    Obrovská príležitosť Nitry, skvelý zákrok Kozela, ktorý udržal výsledok 0:1 po 20. minútach.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Stav po prvej tretine je 0:1. Na oboch stranách sme videli zaujímavé šance. Nitre sa spočiatku nedarilo presne rozohrávať, strácali zbytočne puk. To sa však zmenilo po góle Samuela Bučeka v 10 minúte, keď premenil početnú prevahu v úvodný gól. Zatiaľ je však situácia na ľadovej ploche pomerne vyrovnaná, aj keď domáci už ku koncu tretiny potrebovali naozaj prestávku. Druhá tretina sa začne približne o 17:48.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:30
    Humenné sa snaží o aktívny vstup do druhej tretiny.

21:05
    Humenné dáva gól!
    Veľká príležitosť, ktorá končí vyrovnávajúcim gólom! KIRILL DIAKOV sa dokázal dostať za obranu, dostal perfektnú prihrávku do jazdy a prehodil pravý betón brankára Kašíka. Stav je 1:1.
    Asistencie: Kuru.

22:05
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Slovák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

22:15
    Humenné vyhralo buly v útočnom pásme a rozostavuje sa.

22:35
    Pekná kombinácia domácich, Kriška ešte dával puk pred bránku, no tam sú iba nitrianske hokejky.

22:52
    Kriškova strela z prvej končí na opačnom mantineli.

23:20
    Príliš pasívna obrana od nitrianskych hokejistov, Humenné je momentálne v tlaku.

23:50
    Po vyhodení puku za modrú od Baču by už by mali hostia zvládnuť oslabenie.

24:20
    Humenné svoju presilovku nevyužilo. Hostia v plnom počte.

25:00
    Bomba od modrej, v podaní Nitry, ktorá končí mimo.

25:05
    Slovák premáchol v dobrej príležitosti medzi kruhmi, a Humenné sa tak oslobodilo od zovretia hostí.

25:40
    Mezeiovo nahodenie trafilo iba brániaceho hráča domácich.

26:10
    Prihrávka medzi kruhy v podaní Humenného a dobrá obranná práca Mezeia, ktorý prestrelil puk cez všetky čiary. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

26:35
    Nepríjemný odraz puku od zadného mantinelu stačil Nitre na zvýšenie skóre. JAKUB LACKA sa dostal k odrazenému puku od mantinelu. Brankár Kozel nečakal takýto puk, a tak nestihol ani zabrániť strelcovi gólu. Stav je 1:2.
    Asistencie: Vitaloš

27:30
    Po Pereskokovej strele z priestoru pri ľavom kruhu zvoní pravá žrď brány Nitry! To bola obrovská šanca!

29:00
    Strela od modrej v podaní Harpera zrazená.

29:30
    Kozel radšej prerušil hru po tom, čo sa opäť odrazil puk od zadného mantinela. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Nitry. Nasleduje reklamná prestávka.

29:50
    Dorážka Humenného pred bránou v podaní Meliška, po strele Novického, mohla znamenať vyrovnaný stav, no napokon k tomu nedošlo.

30:10
    Griffin skúšal strieľanú prihrávku pred bránu, no k výraznejšej šanci Nitry nedošlo.

30:50
    Obrovská príležitosť domácich na vyrovnanie, výborný brankár Kašík.

31:40
    Bubelova strela z prvej bola vytečovaná na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude pred zrakom Kozela.

32:10
    Gajdošovo nahodenie bolo zblokované.

33:00
    Viacero nepresností a šermiarskych súbojov na jednej aj druhej strane. Humenné pri puku.

33:35
    Zakázané uvoľnenie. Nitra dáva príležitosť Humennému niečo vymyslieť v útočnej tretine.

33:44
    Ďalšie zakázané uvoľnenie, a tak sa opäť vhadzuje pred očami Kašíka.

34:30
    Bubelova protismerná kľučka a následná prihrávka pred bránu, kde sa už puk nedostal k Mezeiovi.

34:40
    Nitra si pomohla pri bránení faulom, a tak získava Humenné výhodu trestného strieľania.

34:45
    VADIM PERESKOKOV premenil trestné strieľanie a vyrovnáva tak stav na 2:2!

36:10
    Zaváhanie brankára Kozela, Hrnka mohol pridať ďalší gól na konto Nitry.

36:45
    Handlovksého strela švihom končí iba na betóne brankára Kašíka.

37:14
    Kriška narazil Gatesa na mantinel, a tak je hra prerušená. Rozhodcovia sa radia s videorozhodcom, či to bolo proti pravidlám.

37:14
    Kriška hral v rámci pravidiel, a tak Nitra nezíska žiadnu početnú prevahu.

37:44
    Veľmi ťažký puk a zaváhanie Humenčanov znamená gól hostí! SAMUEL BUČEK prevzal voľný puk pri pravom kruhu a vyslal na milimetre presnú strelu k tyči Kozelovej svätyne. Stav je 2:3.
    Asistencie: Fatul

39:06
    Mezeiov pokus od modrej, ktorý bez problémov skryl do lapačky Kozel. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme hostí.

39:26
    Pekné zakončenie v podaní Lapšanského. Kašík skryl puk do lapačky. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine síce domáci prostrednú časť neprehrali, no celkový výsledok je 2:3 v prospech Nitry. Humenné vyrovnalo v druhej minúte 2. tretiny zásluhou Diakova. Následne prišla odpoveď Nitry v podaní Jakuba Lacka, ktorý sa so šťastím dostal k odrazenému puku a dostal ho za chrbát domáceho gólmana. Humenné získalo trestné strieľanie, ktoré premenil Pereskokov, a tak bol stav vyrovnaný – 2:2. Zaváhanie Humenného prinieslo tretí gól na konto Nitry, keď zvýšil na 2:3 Samuel Buček. Tretia tretina sa začne približne o 18:38.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:05
    Úvodné buly vyhrali Humenčania, no následne sa previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred očami Kozela.

40:45
    Handlovský to skúšal jednoruč, napokon prihrávka z obrátky nenašla adresáta.

40:53
    Fereta – 2 min., podrazenie.

40:53
    Bajtek – 2 min., držanie.

42:45
    Pereskokovova strela z pozície tesne za modrou, Kašík si s ňou dokázal poradiť.

42:53
    Domáci v plnom počte.

42:53
    Hostia v plnom počte.

44:00
    Drobné zaváhanie Kašíka, puk sklopil iba na domáce hokejky. Humenné to však nijak výrazne nevyužilo.

44:20
    Zakázané uvoľnenie Nitry. Vhadzovať sa bude pred bránou Kašíka.

44:50
    Kubeš – 2 min., krosček.

44:53
    Tvrdý pokus od Pereskokova z pozície pri pravom kruhu. Kašík si dokázal s jeho strelou poradiť. Vhadzovanie pred bránou Nitry.

45:30
    Výborné pretečovanie Bajteka, ktorý vyhodil puk z obrannej tretiny.

45:40
    Pekná kombinácia domácich, Kuru mal nachystanú možnosť, no Kašík si posunul bránu! Nitrania môžu byť radi, že nejdú do trojice.

45:54
    Strela Pereskokova z prvej iba do lapačky Kašíka. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

46:25
    Kriška to skúsil z pozície pri pravom kruhu, no opäť stroskotal kvôli Kašíkovej lapačke. Vhadzovanie pred bránou Nitry.

46:42

46:46
    Nepríjemná strela z modrej, Kašík puk videl, pretože Kriška mu nechal voľný výhľad.

46:47
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred zrakom Kašíka.

47:40
    Výborný zákrok Kašíka, no teraz mu to už rozhodcovia neprepáčia, pretože opäť si posunul pri zákroku bránu. Domáci Pavlovs zakončoval, a trafil žrď!

47:43
    Kašík – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka, trest odpyká Harper.

48:25
    Šoltésova strela veľmi nepresne, no Humenné ostáva na puku.

49:10
    Strela domácich, ktorá bola zrazená až na zadný mantinel. Humenčania stále pri puku.

49:50

51:00
    Veľká šanca Pavlovsa z ostrého uhla, no netrafil priestor medzi troma žrďami.

51:35
    Situácia dvoch proti jednému a fantastický zákrok Kašíka! Pereskokov to namazal Sergienkovi, no ten neprekonal vynikajúceho Kašíka.

51:40
    Prihrávka rukou, hra bude vykazaná do strednej tretiny.

51:57
    Zakázané uvoľnenie Nitry. Vhadzovať sa bude pred očami Kašíka.

52:25
    Vyrovnanie visí vo vzduchu, no vďaka Kašíkovi sa tak ešte nestalo. Vhadzovanie pred bránou Nitry.

53:20
    Pekný prienik Lapšanského, ale napokon ho dokázali Nitrania zastaviť.

55:00
    Zrazený pokus, ktorý narobil Kašíkovi problémy, no Nitrania sa dokázali oslobodiť zakázaným uvoľnením.

55:23
    Nepresná prihrávka, ktorá smerovala na Pereskokova.

55:34
    Pereskokov – 2 min., podrazenie.

55:50
    Handlovský naslepo z obrátky bol úspešný, podarilo sa mu vyhodiť puk cez všetky čiary.

56:40
    Gatesova strela od modrej letí nad a Humenné sa opäť oslobodzuje.

57:35

57:50
    Obrovská šanca Humenného a veľký zákrok Kašíka.

58:05
    Pavlovsov backhand a zvoní žrď!

58:40
    Domáci odvolali brankára Kozela, uvidíme, či sa im podarí vyrovnať stav.

58:40
    Oddychový čas pro tím HC 19 Humenné.

58:40
    Dnešné stretnutie sleduje 1687 divákov.

59:30
    Nepríjemné nahodenie pred bránu Nitry, ktoré vyriešil Kašík.

59:57
    Hattrick SAMUELA BUČEKA! Dokázal vybojovať puk a do prázdnej brány zvýšil stav na 2:4.
    Asistencie: Bajtek

Humenné prehráva s Nitrou stavom 2:4. Záverečné snaženie domácich nestačilo na vyrovnanie, 4 sekundy pred koncom do prázdnej brány rozhodol Samuel Buček, ktorý si pripísal za dnešný zápas hattrick. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedele.

Góly:
    10. minúta – Samuel Buček
    22. minúta – Kirill Diakov
    27. minúta – Jakub Lacka
    35. minúta – Vadim Pereskokov
    38. minúta – Samuel Buček
    60. minúta – Samuel Buček (19:18:42)

Adam Kovaľ

Branky a nahrávky: 22. Diakov (Kuru), 35. Pereskokov (TS) – 10. Buček (Gill, Harper), 27. Lacka (Vitaloš), 38. Buček (Fatul), 60. Buček (Bajtek)

Trenér: Andrey Parfenov

Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Korba, Orolin – Stanzel, Šoltés – Martinko (VIDEO)