Poprad – Michalovce 5:2 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 6:3 (kon.)
Humenné – Nitra 2:4 (kon.) | Trenčín – Spišská N. Ves 3:5 (kon.) | Košice – Zvolen 4:5 (1:3 po s.n.)
po s.n. (1:3)
HC Košice
4:5 (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0)
HKM Zvolen
sk Neděle 08.10.2023, 17:00 • STEEL Aréna Košice • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Zvolen nakoniec poráža Košice po samostatných nájazdoch. napriek tomu, že sa po prvej tretine nedokázal dlho presadiť Približne 2 minúty pred koncom ale vyrovnal Hults a v nájazdoch boli podstatne úspešnejší Zvolenčania, keďže zvíťazili pomerom 3:1.
    Zvolen sa však v tabuľke prepadol na tretie miesto. Košice sú zas piate. (19:39:20)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HKM Zvolen.

64:30
    Krivošík teraz nepresne prihral a vyhnal tím svojich spoluhráčov z útočného pásma.

63:03
    Peter Zuzin sa pokúsil o individuálny prienik, ale nakoniec z veľkého uhla trafil len Janusa.

62:00
    Po skončení presilovky sa hrá najmä v strednom pásme a oba tímy pristupujú k predĺženiu opatrne.

60:59
    Zvolen už hrá v plnom počte.

60:50
    Po dlhej kombinácii bola strela Fejesa zblokovaná.

60:15
    Košičania už sú v útočnom pásme a pokračujú v presilovej hre.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Košiciam sa presilovku nepodarilo využiť a zápas tak pôjde do predĺženia. V tretej tretine totiž dali jediný gól Zvolenčania, čím vyrovnali stav na 4:4.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:59
    Samuel Hain fauloval útočiaceho Fejesa a domáci tak budú mať presilovku.

57:48
    Zvolen dal gól!
    Zvolenu sa podarilo vyrovnať ešte pred odvolaním brankára. Po Zuzinovej prihrávke vystrelil presne BRADLEY HULTS a niečo vyše 2 minúty pred koncom je tak stav znova vyrovnaný.
    Asistencia: P. Zuzin

Zvolen si zobral oddychový čas.

57:20
    Zuzinovi teraz tesne pred strelou skĺzol puk z hokejky a jeho pokus tak bol nepresný.

56:35
    Ofenzívnyn prienik Fejesa dokázal spoľahlivým zákrokom pokryť Kupsky.

56:10
    Hra je teraz pomerne rozkúskovaná. Akciu Košičanov prerušil ofsajd.

55:45
    Košičania sa znovu dopustili zakázaného uvoľnenia.

55:15
    Hainova strela z pravej strany skončila v v lapačke Jaroslava Janusa.

54:05
    Jeden z domácich hráčov nerozohral vôbec presne a po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred Janusom.

53:10
    Skvelú prihrávku do priestoru medzi kruhmi dostal Kašlík. Ten však v tejto situácii nenamieril úplne presne a Janus puk vyrazil.

51:48

51:15
    Zvolenčania opäť vyhodili puk do stredného pásma a domácim sa tak čas v presilovke už kráti.

50:25
    Košičanom sa zatiaľ nedarí udržať si útočné pásmo.

49:48
    Fejes sa po naskočení na ľad dostal do úniku a Rauhauser ho zastavil nedovolene. Presilovku teraz budú mať aj Košice.

49:34
    Košice hrajú v plnom počte.

49:00
    Zvolen tlačí na svojho súpera, ale zatiaľ bez úspechu. Defenzívna štvorica Košičanov totiž odoláva.

48:29
    Po faule Jaaskelainena bol Radovan Bondra príliš ostrý voči protihráčom a na trestnú lavicu tak zamieri aj on za hrubosť. Zvolen tak bude pokračovať v presilovke o jedného hráča.

48:25
    Košičania vyhodili puk z obranného pásma.

48:10
    Zvolen sa drží v útočnom pásme, ale zatiaľ sa do nejakej väčšej šance nedostal.

47:34
    Hunter Fejes v obrannom pásme podrazil protihráča a Zvolenu tak dáva šancu na vyrovnanie.

47:25
    Pred košickú bránu sa natlačil Kašlík, ale v tesnej blízkosti Janusa nedokázal zakončiť.

46:28
    Zblokovaná bola aj táto strela Rauhausera od modrej.

46:04
    Bondrova koncovka od modrej čiary bola zrazená mimo brány.

45:25
    V posledných minútach sa hrá pomerne ďaleko od oboch bránok a ani jeden z tímov sa nevie dostať ku šanci.

44:39
    Zakázaného uvoľnenia sa teraz dopustili Košičania.

43:35
    Po ďalšom zákroku Kupskeho sa bude vhadzovať po jeho ľavici.

43:20
    Po Bretonovej delovke od modrej musel Kupsky zasahovať.

42:58
    Langkow sa dostal do dobrej streleckej pozície, ale Jaroslav Janus vytiahol dobrý zákrok a podržal tak svoj tím.

41:55
    Breton hľadal pred bránou Lampera, ale jeho prihrávka nebola dostatočne presná, aby strelec zatiaľ posledného gólu mohol zakončovať.

40:40
    Zvolenčania neboli presní pri rozohrávke z vlastnej tretiny a dopustili sa nakoniec zakázaného uvoľnenia.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhé dejstvo vyšlo vynikajúco domácemu tímu a to najmä úsek medzi 25. a 29. minútou. Vtedy totiž zásluhou gólov Bartánusa, Chovana a Lampera Košice otočili priebeh zápasu a keďže do konca tretiny žiadny gól nepadol, tak Oceliari pred tretím dejstvom vedú 4:3.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:47

39:25
    Michal Chovan vyhadzuje puk až za zvolenskú bránku.

38:52
    Po Zuzinovej strele dorážal Kašlík, ale Janus si aj v tejto náročnej pozícii dokázal poradiť a puk vyrazil.

38:25
    Zvolen zatvoril Košičanov v obrannom pásme. Na ideálnu streleckú príležitosť však zatiaľ len čaká.

37:47
    Marek Bartánus si v obrannom pásme počínal nedovolene a Zvolen tak bude mať početnú výhodu.

37:30
    Hlavný rozhodca zdvihol ruku po zákroku jedného z Košičanov a bude sa tak vylučovať na domácej strane.

36:10
    Jaroslav Janus na chvíľu stratil hokejku, ale Viedenskému sa túto situáciu nepodarilo využiť. Jeho pokus bol totiž zblokovaný.

35:20
    Jaaskelainen sa s pukom natlačil spoza brány až pred Kupskeho. Nakoniec však jeho pokus zvolenský brankár vyrazil.

34:15
    Radey Deyl tvrdo zostrelil jedného z protihráčov. Jeho zákrok bol ale čistý a vylučovať sa tak nebude.

32:50
    Fejes vyslal strelu z väčšej vzdialenosti, ale puk skončil iba na plexiskle.

31:10
    Nebezpečné nahodenie Zvolenčanov bolo dokonca aj tečované, ale Janusovi sa s ním podarilo vysporiadať.

30:30
    Po Zuzinovom prieniku teraz vytiahol Jaroslav Janus skvelý zákrok a zabránil tak ďalšej zmene skóre.

28:18
    Košice dali gól!
    Eduard Šimun skvelou prihrávkou našiel PATRIKA LAMPERA pred bránou a ten dáva v krátkom časovom slede ďalší gól. Košice tak v druhej tretine úplne otáčajú priebeh zápasu a vedú 4:3.
    Asistencia: E. Šimun

28:04
    Ďalšia využitá presilovka Košíc. Po sérii presných prihrávok zakončoval MICHAL CHOVAN, po ktorého zakončení je stav vyrovnaný 3:3.
    Asistencie: H. Fejes, F. Krivošík

27:25
    Strela Jaaskelainena skončila iba v Kupskeho lapačke.

27:05
    Úvodné buly tejto presilovky vyhrali hostia a Bondra skvelo vysúval Langkowa. Zvolenský útočník však neudržal pred bránou rovnováhu a zakončiť sa mu tak nepodarilo.

26:51
    Zvolenčania sa ani teraz nevyvarovali faulu, keďže Juraj Šiška hákoval Krivošíka. Oceliari tak budú môcť vyrovnať v presilovke.

25:42
    Tesne po návrate Fekiača na ľad sa Košičanom podarila skvelá kombinácia, na konci ktorej bol MAREK BARTÁNUS. Ten po rýchlej prihrávke vystrelil z prvej a puk poslal do odkrytej brány. Košice tak znižujú na 2:3.
    Asistencie: A. Breton, Ch. Berger

25:37
    Zvolen hrá so 4 hráčmi.

25:05
    Po nepresnej koncovke Zvolenčania vyhodili puk cez všetky čiary.

24:45
    Košičania sa držia v útočnom pásme, ale zatiaľ len čakajú na vhodnú
    streleckú príležitosť.

23:59
    Jozef Sládok vyhodil puk z ihriska a za zdržiavanie hry putuje na trestnú lavicu. Košice tak budú mať dlhú početnú výhodu o dvoch hráčov.

23:50
    Pollock teraz dobre hľadal Jaaskelainena, ale nakoniec mohol Kupsky ostať v kľude.

23:37
    Fekiač teraz stiahol protihráča na zem a Košice budú mať príležitosť v podobe presilovky.

23:10
    Kolenič sa po individuálnom prieniku dostal do šance. Jeho strelu z ľavej strany klziska však Janus dokázal vyraziť.

22:50
    Táto rozohrávka Košičanov nebola presná a puk nakoniec skončil až na striedačke.

21:35
    Pri puku sú v podstate od začiatku tretiny Košičania. Zatiaľ sa im ale vytvoriť si lepšiu šancu pre zakončenie nedarí.

20:45
    Po rýchlej prihrávke pred bránu zakončoval z prvej Jaaskelainen. Puk však preletel len vedľa brány.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina bola pomerne bohatá na góly. Najprv sa totiž v 5-minútovej presilovke dokázal presadiť Langkow a aj keď Košice neskôr vyrovnali tiež v presilovke, tak do konca tretiny si Zvolenčania vrátili vedenie hneď dvoma gólmi.
    Pred druhou tretinou je tak v omnoho lepšej pozícii Zvolen.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:55
    Do dobrej streleckej pozície sa dostal Pollock. Jeho zakončenie však bolo zblokované.

18:51

18:37
    Zechovu chybu na modrej čiare skvelo využil RADOVAN BONDRA. Ten potom čo získal puk mieril úplne sám na bránu a presnou strelou švihom prekonal Janusa. Zvolen tak v oslabení navýšil svoje vedenie na 3:1.
    Asistencia: Ch. Langkow

18:15
    Košický tlak dlho nevydržal, keďže puk je už opäť v strednom pásme.

17:55
    Košice teraz zatlačili na svojho súpera. Jednu strelu však zablokoval Šiška a po Bergerovej koncovke zvonila tyčka.

17:20
    Hostia tentokrát pomerne rýchlo vyhodili puk až k súperovmu brankárovi.

16:51
    Marián Haborák oslabí svoj tím kvôli nedovolenému bráneniu a Košice si tak zahrajú v krátkom časovom slede ďalšiu presilovku.

15:10
    Vyrovnaný stav netrval dlho a hosťom sa hneď z ich prvej akcie podarilo navrátiť jednogólové vedenie. Kašlík našiel spoza brány voľného PETRA ZUZINA, ktorý už z jasnej pozície nezaváhal a prestrelil Janusa.
    Asistencia: M. Kašlík

14:53
    V závere presilovej hry sa puk po prihrávke trochu šťastne odrazil smerom k bráne a nakoniec prekĺzol pomedzi Kupskeho betóny. Autorom tohto gólu je MÁRIO LUNTER.
    Asistencie: J. Jaaskelainen, A. Breton

14:35
    Košice sú už opäť v pásme, ale času príliš nemajú nazvyš.

14:20
    Zvolenčania vyhodili puk cez všetky čiary.

13:45
    Domáci sú nasťahovaní v útočnom pásme, ale zatiaľ ani jedna z ich striel neprešla cez Kupskeho.

13:07
    Samuel Hain si pri súboji pri mantineli pomohol nedovoleným zákrokom a prvú presilovku budú mať k dispozícii aj Košice.

12:50
    Rogoňovi sa podarilo vytiahnuť puk pred zvolenskú bránu. V tesnej blízkosti však Kupskeho neprekonal, keďže ten puk vyrazil preč.

11:35
    Nepríjemná situácia pre domácich, keď sa puk odrážal pred Janusovou bránou. Zvolenským útočníkom sa ale nepodarilo ideálne zorientovať a túto situáciu tak nevyužili.

11:05
    Odrazený puk od mantinelu prebral Zuzin a snažil sa ho doraziť do brány. Nakoniec ho ale Janus vyrazil.

10:20
    Už dlhšie sa teraz hrá bez prerušenia. Puk je ale väčšinou vo väčšej vzdialenosti od brány a ani jednému z tímov sa nedarí dostať do šance.

09:25
    Presilovka Zvolena už skončila a Košice tak hrajú v piatich hráčoch.

08:35
    Po ďalšom oslobodení Košičanov sa dostal do šance Hecl. Janus ale nakoniec zasahovať nemusel, keďže puk preletel vedľa brány.

07:40
    Dlhší súvislý tlak Zvolenčanov neskončil žiadnou strelou a Košice vyhodili puk cez všetky čiary.

07:00
    Presilovka Zvolena naďalej pokračuje a Košičania sa bránia vo svojom obrannom pásme.

06:07
    Hostia sa dokázali prakticky z prvej väčšej šance presadiť, keď po rýchlej kombinácii ostal osamotený pred bránou CHRISTOPHER LANGKOW. Jeho strela z prvej potom prešla cez Janusa a stav zápasu je tak 1:0.
    Asistencie: M. Hecl, R. Bondra

05:35
    Zvolenu sa naďalej nedarí usadiť sa v útočnom pásme. Do konca presilovky však ešte majú takmer 4 minúty.

05:05
    Košičanom sa podarilo po druhýkrát za sebou odpáliť puk cez všetky čiary a zatiaľ tak oslabenie zvládajú dobre.

04:33
    Po vyhranom buly pálil od modrej čiary Zuzin. Jaroslav Janus ale na jeho strelu dobre videl a puk chytil.

04:25
    Antonín Bartoš teraz poriadne tvrdo narazil Hecla na mantinel a rozhodcovia mu za to udeľujú ten najväčší trest. Okrem päťminútovej presilovky Zvolenu si budú musieť Košice bez Bartoša poradiť do konca zápasu.

04:10
    Pri puku sú momentálne skôr Zvolenčania. Vysoké napádanie domácich im ale nedovoľuje prejsť do útoku.

03:05
    Zech teraz posielal pred bránu prudkú prihrávku na Luntera. Nakoniec sa ale košický útočník do zakončenia nedostal.

02:22
    Prvý zákrok predviedol aj Jaroslav Janus. Strelecké šťastie skúšal Kašlík.

01:44
    Lamper zachytil puk v strednom pásme a vydal sa do rýchleho protiútoku. Nakoniec sa ale trojica Košičanov nedokázala presadiť.

00:40
    Po nedorozumení hostí pri rozohrávke sa dostal z ničoho nič do šance Fejes. Jeho strelu z malej vzdialenosti však chytil Kupsky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Janus (Sabol) – Breton, Olsson, Fejes, Pollock, Krivošík – Zech, Ferenc, Lamper, Chovan, Rogoň – Deyl, Bartoš, Lunter, Berger, Jaaskelainen – Hudec, Havrila, Šimun, Bartánus
    Tréner: Dan Ceman.

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Sládok, Hain, Bondra, Langkow, Šiška – Hults, Čulík, Hecl, Hults, Kašlík – Rauhauser, Kubka, Zuzin, Viedenský, Marcinek – Haborák, Csányi, Fekiač, Kolenič
    Tréner: Peter Oremus.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 8. kole uvidíme reprízu posledného finále medzi Košicami a Zvolenom.

HC Košice
    Košice nemajú úplne vydarený vstup do sezóny, keďže ich forma je viac než nevyrovnaná. V posledných 5 zápasoch až 3-krát prehrali, no naposledy porazili doma Slovan 4:1 a to by im mohlo dodať potrebné sebavedomie.

HKM Zvolen
    Zvolen je zatiaľ lídrom Extraligy a pred druhou Spišskou je prvý o skóre. V poslednom kole však skončil 5-zápasová šnúra Zvolenu bez prehry, keďže Trenčínu nedokázal dať ani gól. Uvidíme teda, ako sa po tomto zápase postavia úradujúcemu majstrovi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 15. Lunter (Jaaskelainen, Breton), 26. Bartánus (Breton, Berger), 29. Chovan (Fejes, Krivošík), 29. Lamper (Šimun) – 7. Langkow (Hecl, Bondra), 16. Zuzin (Kašlík), 19. Bondra (Langkow), 58. Hults (Zuzin), rozh. náj. Bondra