Úterý 10.10.2023, 23:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Střely na bránu: 34 – 31 | Přesilová hra: 2/5 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 10

Jonas Johansson (TBL) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 60:00
    Juuse Saros (NSH) – 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9 %, odchytal 57:16

Česká a slovenská stopa
    Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:20

Třetí třetina přinesla parádní podívanou! Padlo v ní hned šest gólů a Tampa v prvním utkání nové sezóny NHL vítězí nad Nashvillem 5:3.

Pojďme ale od začátku. Domácí byli v první polovině utkání jasně lepší, ale ze své převahy vytěžili pouze vedení 1:0. O to se postaral v 10. minutě Nikita Kučerov. Zhruba po deseti minutách prostřední části se dostali do tempa také Preds, kteří v té chvíli začali soupeře dokonce přehrávat a ve 37. minutě srovnal skóre Ryan O'Reilly, jemuž v přečíslení 2 na 1 nabídl kotouč Forsberg.

Nejdramatičtější pak byla třetí dvacetiminutovka. Hned po 11 sekundách po zahájení hry Predátoři předvedli krásnou souhru, po níž prostrčil puk mezi nohama brankáře Juuso Pärssinen. Pak ale přišel pro změnu rychlý obrat Bolts. V přesilové hře nejprve dotlačil puk za brankovou čáru dorážející Nick Paul a jen o 42 sekund později byl faulován Brandon Hagel, který nařízené trestné střílení i proměnil. Hosté se nevzdali a také oni se prosadili v početní výhodě. Na 3:3 srovnal Thomas Novak. V 51. minutě však zapsal druhý přesilovkový zásah Nick Paul, který byl opět dostatečně důrazný v předbrankovém prostoru. To byl také už vítězný zásah. Nashville v závěru zkusil hru bez gólmana, ovšem ta úspěch nepřinesla. 1,2 sekundy před koncem naopak trefil opuštěnou klec Nikita Kučerov.

59:58 Nikita KUČEROV - 5:3

59:58
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! NIKITA KUČEROV se v závěru dostal k puku, dojel s ním do útočného pásma a ještě si šikovně vylepšil pozici, ze které pak už trefil opuštěnou klec soupeře. Bez asistence.

59:38
    Domácí vyhráli buly. Nikita Kučerov puk za brankou dobruslil a našel Nicka Paula, jemuž sebral hattrick brankářským zákrokem obránce!

59:25
    Domácí sice vyhodili, ale byl tam také zásah střídačky. To znamená buly v obranném pásmu Lightning.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    Tyson Barrie to zkoušel z první. Branku netrefil.

58:32
    Domácí zahráli na další zakázané uvolnění.

58:27
    Po buly vypálil Roman Josi. Johansson drží kotouč.

58:22
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Nemohli střídat, ovšem také hostující kouč Brunette chce dát oddech klíčovým hráčům a tak si bere time-out.

58:15
    Filip Forsberg z levé strany nepřekvapil Johanssona. Hosté ještě bojují v útočném pásmu.

57:40
    Hosté to už zkoušejí bez brankáře!

56:43
    Velkou příležitost měl v předbrankovém prostoru Thomas Novak, který nevyrovnal! Jeho zakončení zřejmě nějak zastavil Johansson.

56:18
    Po vyhraném buly střílel Michail Sergačjov a zasahovat musel Saros.

56:05
    Z pravého kruhu přestřelil Brandon Hagel! Tohle bylo dobré střídání Tampy.

55:59
    Sergačjov posunul doleva na Erika Černáka, jehož projektil vyrazil Saros. Následovala dorážka Anthonyho Cirelliho, která se nevešla mezi tyče!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Kučerov (Hedman, Point), 43. Paul (Point, Stamkos), 44. Hagel (TS), 51. Paul (Sergačjov, Point), 60. Kučerov (Paul, Sergačjov) – 37. O'Reilly (F. Forsberg, McDonagh), 41. Pärssinen (F. Forsberg, O'Reilly), 49. Novak (Tomasino, Nyquist)

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Tomkins) – Perbix, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačjov, Černák, de Haan – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Motte, Cirelli, Hagel – Sheary, Paul, Eyssimont – Merelä, Glendening, Jeannot.
    Trenér: Jon Cooper

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Schenn, Josi (C), A. Carrier, McDonagh (A), Barrie, Lauzon – Pärssinen, O'Reilly (A), F. Forsberg – Sherwood, Glass, Nyquist – Evangelista, Novak, Tomasino – Co. Smith, Sissons, Trenin.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Rooney, Brenk – Alphonso, Brisebois

Diváci: 19 092