Košice – Skellefteå 1:2 (kon.) | Ilves – Färjestad 3:4 (po pr.) | Ingolstadt – Växjö 2:5 (kon.)
Mnichov – Rauma 1:4 (kon.) | Ženeva – Pardubice cz 3:2 (po pr.) | Rapperswil – Tappara 4:2 (kon.)
Belfast Giants – Salzburg 1:0 (po pr.)
HC Košice
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Skellefteå AIK
Úterý 10.10.2023, 17:30 • Steel Aréna, Košice • Hokejová Liga mistrů • 5. kolo

To je ode mě vše, přeji krásný večer a budu se těšit zase příště... (19:47:01)

Prokousali jsme se až na konec dnešního zápasu, ve kterém oprávněně zvítězili hokejisté hostujícího týmu. Ve třetí třetině sice hráči Košic přidali na bojovnosti, avšak to jim žádný gól nepřineslo. Žádný gól ve třetí třetině nevstřelili ani hráči Skelleftei, což znamená, že výsledné skóre zůstává stejné jako po druhé třetině. Pochvalu si zaslouží dnes domácí kotel, který svůj tým v několika částech hlasitě hnal za vyrovnáním. Co se statistik týče, tak dneska nemůže být rozhodně žádný z týmů spokojen například s úspěšností přesilovek, jelikož ani jedna z pěti dnešních přesilovek nebyla využita. Na střely vyhrála Skelleftea v poměru 30:19.

59:55
    Kdepak, hráči Košic již dnes se stavem utkání nic neudělají.

59:01
    Košičané by jistě rádi zkusili hru bez brankáře, avšak vhazovat se bude po střele Vuolleta po vyrážečce Januse.

58:15
    Na opačné straně pálil Chovan, avšak jeho střelu Rautio vytěsnil.

56:59
    Janus si připsal úspěšný zákrok.

56:15
    Nutno však říct, že domácí dnes opravdu bojují a určitě se pokusí se stavem ještě něco udělat.

56:05
    Ani další přesilovku hráči Košic nevyužívají a každou další vteřinou se jejich zápas přibližuje k nezdárnému konci.

55:18
    Zpátky ale rychle přenesl hru Lunter a vypracoval pro domácí slušnou šanci. Rautio nicméně zůstal pozorný a střelu chytá.

54:35
    Jenže hosté vyhazují.

54:21
    Hráči Košic se usazují v útočném pásmu a pokouší se vymyslet, jak dostat puk za záda brankáře hostů.

54:04
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK:
    Lindholm – 2 min., podrážení.

53:30
    Fanoušci Košic jsou znovu hodně hlasití a ženou svůj tým za vyrovnáním. Herní převahu ale mají spíše hráči švédského celku. Košičané spíše hrozí z protiútoků.

52:45
    Po střele Lindholma se strhla lehká strkanice před brankářem domácích.

52:32
    A znovu to byl Heikkinen, který krásnou přihrávkou našel svého spoluhráče v dobré pozici.

51:52
    Linholm zakončoval z blízkosti po šikovné přihrávce od Heikkinena.

49:15
    Po konci přesilovky se hned do útoku dostali hráči Košic a vypracovali si několik střel. Žádná z nich ale skóre nezměnila.

48:12
    Pudas střílel od modré.

Petr Eybl

Branky a nahrávky: 23. Lunter (Chovan, Rogoň) – 6. Granberg (Dzierkals), 33. Lindholm (Sikura, Lindberg)

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Bartoš, Hudec – Lamper, Berger, Jaaskelainen – Rogoň, Chovan, Lunter – Krivošík, Pollock, Fejes – Bačo, Šimun, Havrila
    Trenér: Ceman D.

Skellefteå AIK: Rautio (Axelsson) – Pudas, Forsfjall M., Nilsson, Sandin-Pellikka, Olsson, Granberg, Lundberg – Lindberg, Lindholm, Sikura – Hugg, Johnson, Vuollet – Lindhölm, Lindstrom, Heikkinen – Stenman, Forsfjall Z., Dzierkals
    Trenér: Ohlsson R.

Rozhodčí: Staňo P., Baca M.