Uničov – Zlín 1:2 (kon.) | Kolín – Bohemians 1905 1:7 (kon.) | Žižkov – Olomouc 0:1 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
0:1 (0:1)
SK Sigma Olomouc
Středa 11.10.2023, 18:00 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • MOL Cup • 3. kolo

Sigma nakonec zvládla roli favorita a poráží Žižkov těsně 1:0. Sigma vstoupila do utkání jako velká voda, jenže Zorvan i Zifčák své velké šance v úvodu utkání zahodili. Ve 24. minutě však poslal hosty do vedení Jan Fortelný. Viktoria mohla rychle vyrovnat, jenže Muleme hlavou minul branku a ve 34. minutě Jiráskovu ránu zablokoval Jakub Pokorný. V závěru poločasu nařídil sudí po ruce domácího obránce penaltu pro Sigmu, ale Martin Pospíšil ji zahrál tragicky. Po změně stran mohl hosty uklidnit Zifčák, ale toho vychytal Kotek. Od té doby už hrozili jen domácí. V 67. minutě Řezáč minul prázdnou branku a v závěru utkání Batiojovu hlavičku srazil na roh Pokorný. (19:53:46)

90+4

90+3
    V závěru nastavení se do odraženého míče ještě opřel Prošek, jenže míč se mu svezl po holeni a skončil daleko od branky.

90+2
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
    ze hřiště odchází Hönig, přichází Voltr.

Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
    ze hřiště odchází Zifčák, přichází Fiala,
    ze hřiště odchází Pospíšil, přichází Matys.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Před branku Sigmy přiletěl další prudký centr z pravé strany, který bez problémů přizvedl hlavou do bezpečí Jakub Pokorný.

90
    Dnešní utkání sleduje 1310 diváků.
    89. Šance Žižkova v závěru utkání

89
    Domácí zahodili další obrovskou možnost! Batioja se po chybě Macíka dostal k zakončení, jenže v pádu trefil Pokorného, od nějž se míč odrazil na rohový kop!

88
    Langer byl o krok později v souboji na vlastní polovině a za šlapák uviděl žlutou kartu.

87
    Zifčák na polovině hřiště sice uspěl v souboji, jenže spoluhráč míč následně nedokázal udržet.

85
    Muleme málem vystihl nepovedenou rozehrávku Víta Beneše, nicméně balón byl nakonec o něco rychlejší a proskákal do zámezí.

84
    Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky. Nákopem na levou stranu našel Mulemeho, který si však nedokázal míč posunout vpřed.

83
    Za dalším nákopem na pravou stranu se ani nerozběhl jeden z hostujících hráčů. Sigma už na ofenzivu zcela rezignovala a brání jednobrankové vedení.

82
    Domácí se stále drží na polovině Sigmy, ale čas se Žižkovu nemilosrdně krátí. Navíc přišel další nepřesný nákop na pravou stranu hřiště.

81
    ze hřiště odchází Fortelný, přichází Langer.

80
    Sigma se usadila na polovině soupeře. Ventúra si dal pozor na dotírajícího soupeře a bez větších problémů rozehrál na levou stranu.

79
    Domácí se probili vpřed po pravé straně, avšak Finěk přízemním centrem trefil prostor, kde stál Jakub Pokorný.

78
    Domácí celek je v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem a nepouští Sigmu do blízkosti své branky. Druholigový tým si naopak klestí cestu vpřed.