New Jersey – Arizona 3:4 (0:2 po s.n.) | Washington – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 5:2 (kon.)
Winnipeg – Florida 6:4 (kon.)
Washington Capitals
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 14.10.2023, 01:30 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotní noci. Napočtenou někdy příště! (04:26:15)

Dnešní utkání sledovalo 18 573 diváků.

Svěřenci kouče Sullivana se na dnešní úspěch budou už zítra snažit navázat v domácí bitvě s Flames, Caps na stejného soka narazí v noci z pondělí na úterý.

Capital One Arena hlásí dohráno, první duel kouče Spencera Carberyho v NHL končí nelichotivou porážkou 0:4! Washington po první třetině, ve které byl na ledě nebezpečnějším týmem, ztratil se svými soky z Pittsburghu krok a v následujícím dějství inkasoval hned třikrát. Vrátit se zpět do zápasu se mu nepodařilo ani ve třetí části, ve které Penguins své první vítězství v nové sezóně potvrdili dalším zásahem.

Statistika
    Střely na bránu: 19 – 35 | Přesilová hra: 0/3 – 2/3 | Trestné minuty: 13 – 13

Kdo se postavil do brankoviště?
    Charlie Lindgren (WSH) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6 %, odchytal 59:54
    Tristan Jarry (PIT) – 19 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 18:29

Tři hvězdy utkání
    1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+3
    2. Sidney Crosby (PIT) 2+0
    3. Jake Guentzel (PIT) 0+2

59:35
    Tom Wilson (WSH) a Marcus Pettersson (PIT) míří s pětiminutovými tresty za bitku do sprch.

59:35
    Krátce před výměnou názorů za Jarrym byla k vidění nepříjemná situace, kdy tvrdá rána jednoho z domácích zasáhla bránícího Acciariho přímo do helmy. Nyní se už ovšem zdá, že je vše v pořádku a díky bohu za to.

59:35
    Závěrečné sekundy ještě okořenilo střetnutí mezi Wilsonem a Pettersonem! Bitkou to asi úplně nazvat nemůžeme, nepřišlo mi totiž, že by se švédský zadák chtěl s pověstným bouřlivákem dát do křížku. Ten na tom ale trval...

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:55
    Lindgren nyní musel řešit Smithovu střelu z mezikruží, do konce zbývá už jen posledních pár sekund.

58:23
    O'Connor se uvolnil v prostoru pro vhazování a následně projektilem rozduněl mantinel za Lindgrenem.

57:56
    Capitals vyhráli tahanici o kotouč u své branky a vyrazili dopředu, zblokovaná střela jednoho z hráčů v červeném pak skončila v ochranné síti nad Jarrym.
    56:57 Reilly SMITH - 0:4

56:57
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Ale pozor, ještě tu máme jeden gól! Malkin ve středním pásmu odzbrojil Carlsona a následně puk parádně naservíroval na vysunutého REILLYHO SMITHA, který se po křídle přesunul dopředu a pěknou střelou na bližší tyč Lindgrenovi zase trochu zhoršil statistiky – 0:4! Asistence: Jevgenij Malkin.

56:27
    Harkins nahodil puk za Lindgrena, nyní střídají také Tučňáci. Duel se už jen v klidu dohrává.

55:55
    Sandin střeží puk za svou svatyní, Washington se snaží rychle prostřídat formace na ledě.

55:16
    Zakázané uvolnění Pittsburghu znamená další vhazování vedle svatyně Tristana Jarryho.

54:39
    Po souhře s van Riemsdykem se bekhendem z hranice brankoviště chtěl prosadit Milano, ale jeho pěkné zakončení se mezi tři tyče nevešlo.

Střely na branku: 19 – 31.

54:05
    Lindgren vychytal Crosbyho, legendární forvard si na první hattrick v nové sezóně bude muset nejspíš ještě počkat. Následuje poslední reklamní pauza.

53:35
    Zatím nic nenasvěčuje tomu, že by se schylovalo k famóznímu zmrtvýchvstání Washingtonu. Pittsburgh má závěr základní hrací doby pod kontrolou.

53:12
    Na druhé straně puk dopředu protáhl Malenstyn, Capitals v útočném pásmu rozjíždí další kombinaci.

52:38
    Lindgren si pohlídal nenápadnou střelu od mantinelu z dílny Letanga, která mu mířila na hrudník.

Střely na branku: 18 – 29.

51:56
    Johansen se obtočil kolem Jarryho branky a chtěl zakončit, jenže se kvůli dotěrnému protihráči ke střele nedostal. Sledujeme hru nahoru dolu.

51:09
    Joseph zkusil z hranice pásma poslat puk na vzdálenější kruh na Malkina, který si pryž nezpracoval.

50:39
    Lindgren zastavil puk za svou klecí, kde si ho bere na hůl Sandin. Eller se brzy vrátí na led.

49:58
    Přesilovky dnes nejsou úplně silnou stránkou svěřenců kouče Carberyho, Pittsburgh už podruhé vyhazuje kotouč až za Lindgrenovu svatyni.

49:24
    Ovečkin marně čekal na pas na kruh. Sérii přihrávek z modré uzavřel Carlson, Jarry byl připraven.

48:46
    Lars Eller (PIT) během návratu do svého bývalého působiště inkasuje dvě trestné minuty za hákování, Washington si vyzkouší další početní výhodu.

47:57
    Crosby přihrávkou na modrou vybídl ke střele Gravese, jehož zakončení šlo hned několik metrů vedle svatyně. Gólman tentokrát zůstal v klidu.

47:39
    Pettersson zpoza kruhu nasměroval puk přesně do nastražené lapačky připraveného Lindgrena.

Střely na branku: 17 – 28.

46:57
    Maskovaný muž v domácím brankovišti znovu včas zakročil, následuje další krátká komerční přestávka.

46:30
    Joseph překonal forčekujícího Bäckströma a rozehrál dopředu po straně, Lindgren musí zpozornět.

45:58
    Washington se snaží něco vymyslet vepředu, hosté ho ale nyní nepouští k pořádné střele.

45:24
    Kuzněcov dostal puk pod kontrolu ve svém pásmu, Pittsburgh se pro jistotu stahuje za modrou.

44:46
    Crosby z křídla poslal puk na střed na najíždějícího Rusta, kterého ale k němu nepustil dotěrný protihráč. Lindgren pak pryž zahrál za brankoviště.

43:58
    Ani jednomu týmu se momentálně nedaří se usadit vpřed, kotouč často mění svého majitele.

43:08
    Na druhém konci kluziště byl Jarry po Johansenově nebezpečné křižné přihrávce nucen puk zalehnout, po pryži se totiž natahoval Ovečkin.

42:37
    Smith se krásně protáhl před branku a z otočky poslal puk na zadní tyčku, Lindgren se ale stihl včas přesunout na opačnou stranu a zakončení vytěsnil nataženým betonem!

42:11
    Přechod zpět dopředu teď Pittsburghu nevyšel dle plánu, čárový sudí hosty přistihl v ofsajdu.

41:25
    Malkin hned zkraje zkrácené přesilovky Tučňáků orazítkoval pravou tyčku, Lindgren měl štěstí!

41:13
    Tahle rána Karlssonovi vůbec nevyšla, jeho projektil z modré rozvlnil ochrannou síť nad Lindgrenem.

40:37
    Poměr sil na ledě se vyrovná, uvidíme osmatřicet sekund hry ve čtyřech na obou strnách. Alexandr Ovečkin (WSH) míří na trestnou za sekání.

40:13
    Začala třetí třetina, do které Capitals vstupují v početní výhodě. Nieto bude na trestné ještě minutu.

40:01

Pittsburgh po poměrně vlažné první třetině v té druhé šokoval své soupeře třemi brankami, a před posledním dějstvím tak má ve Washingtonu zaděláno na cenné vítězství. Capitals sice nepodávají nijak špatný výkon, jejich hru nicméně doprovází nepříliš efektivní koncovka. Uvidíme, zdali se to po přestávce změní.

Statistika po 2. třetině: Střely na bránu: 15 – 23. Přesilová hra: 0/1* – 2/2. Trestné minuty: 6 – 6.
    [* Přesilovka WSH bude po pauze pokračovat.]

Další třetina začne přibližně ve 3:36.

40:00

39:55
    Oshieho nepřesné zakončení se od mantinelu odrazilo k tyči na najíždějícího Ovečkina, který ale neposednou pryž nedokázal nasměrovat do odkryté klece! Obrovská škoda pro Caps!

39:43
    Kuzněcov teď střelou z kruhu trefil jen opodál clonícího Ruhwedela. Branka Pens je stále pod tlakem.

39:14
    Domácí dostávají šanci ještě před pauzou snížit, Matt Nieto (PIT) dostává menší trest za hákování.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:32
    Kuzněcov se jako blesk z čistého nebe zjevil na hraně hostujícího brankoviště, Jarryho ovšem o neprůstřelnost nepřipravil!

37:57
    Prostřední část se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Kuzněcov u své brány vyhrál buly proti Malkinovi.

37:37
    Capitals zblokovali dvě střely a vyrazili do útoku, který ale vyhořel už na hranici pittsburghské zóny.

36:58
    Lindgren si poradil se střelou, která na něj teď letěla těsně po buly. To se tak bude opakovat.

36:34
    Sledujeme zatím asi nepovedenější pasáž hry ze strany Capitals v této třetině, domácím se podařilo se oklepat ze tří branek a srovnat s hosty krok.

35:58
    Ovečkin – Jarry 0:1! Washingtonský snajpr se dostal do nadějného úniku a chtěl nasměrovat puk přesně mezi betony, ale gólman Pens ho měl přečteného a zasáhl hokejkou!

35:26
    Pittsburgh se nepovedenou přihrávkou na modrou čáru sám připravil o útočné pásmo, následně ovšem zachránil volný puk a hned se vrátil dopředu.

34:55
    Capitals si do svých statistik zaznamenávají další icing, uvidíme další vhazování u Lindgrena.

Střely na branku: 11 – 21.

34:37
    Josephovu odraženou střelu se za položeného Lindgrena pokusil protlačit Smith, přetížený brankář Washingtonu ale nakonec přeci jen zvládl kotouč včas dostat pod kontrolu!

33:41
    Rakell nyní ze svého arzenálu vytáhl pořádnou dělovku, ale Lindgren na prudkou ránu z kruhu odpověděl ještě lepším zákrokem!

32:58
    Jensenovu rozehrávku zachytil jeden z protihráčů, Pittsburgh se rychle může vrátit dopředu.

32:30
    Odpískán ofsajd, těch jsme dnes zatím moc neviděli. Proti pravidlům se provinili Penguins.
    31:46 Sidney CROSBY - 0:3

31:46
    Capitals se nedaří zastavit krvácení, v Capital One Areně už je to o tři branky! Malkin během přesilovky poslal puk z mezikruží do postoru pro vhazování, odkud si následnou prudkou ranou z voleje SIDNEY CROSBY zadělal na hattrick. Lindgren byl bez šance – 0:3! Asistence: Jevgenij Malkin, Jake Guentzel.

30:58
    Sérii rychlých, krátkých přihrávek z pozice u tyče zakončil Guentzel. Lindgren včas zakročil, domácí následně vyhodili puk ven ze své třetiny.

Střely na branku: 11 – 17.

30:46
    Publikum v Capital One Areně se sice zlobí, ale za mne může být hodně rádo, že ze seknutí Rasmuse Sandina (WSH) nebylo trestné střílení. Eller byl totiž faulován přímo před brankou. Přesilovka 4 na 3 pro Pens.

29:42
    Jarryho zachránila tyčka! McMichaela od kontaktního gólu dělilo jen pár milimetrů!

29:12
    Bryan Rust (PIT) a Martin Fehéráry (WSH) mizí na trestnou za hrubost, dvě minuty tak teď budeme ve Washingtonu sledovat hru ve formátu čtyři na čtyři.

29:12
    Atmosféra rapidně houstne, krátce po ostrém hitu Ovečkina na Karlssona se do sebe málem pustili Rust a Fehérváry! Rozhodčí je od sebe ale rychle odtrhli, k bitce bez rukavic nedošlo.

28:31
    Jarry schoval puk pod svou výstroj. Po dalším zastavení hry byla k vidění malá strkanice před jeho klecí, za kterou se podle všeho trestat nebude.

28:17
    Lindgren lapačku zvedal správně, tohle bylo zakázané uvolnění Tučňáků. Přerušuje se, další vhazování proběhne těsně před svatyní Pittsburghu.

Střely na branku: 9 – 16.

27:58
    Karlssonovi se podařilo vystrčit puk ven, extrémně náročná pasáž pro hosty je u konce. Formace Penguins míří po skoro dvou minutách na ledě střídat.

27:36
    Nápor Washingtonu ale chybí střely, zatím sledujeme jen opravdu velmi dlouhou sérii přihrávek.

26:56
    Slepené góly byly pro Capitals evidentně ostrou fackou. Domácí kombinují v útočném pásmu, Jarryho svatyně je v posledních sekundách pod velkým tlakem.
    25:51 Sidney CROSBY - 0:2

25:51
    Washingtonská obrana se v oslabení rozpadla, Lindgren ze své klece loví kotouč číslo dva! Z bezprostřední blízkosti brankoviště se prosazuje nestřežený SIDNEY CROSBY a vysvobozuje van Riemsdyka z trestné lavice – 0:2! Asistence: Jake Guentzel, Jevgenij Malkin.

25:24
    Karlsson vzal věci do svých rukou, projel přes celé hřiště a poté, co Lindgren vyrazil jeho střelu, se ještě pokusil skórovat z dorážky, ale gólman byl připraven.

25:04
    Situace se pro domácí komplikuje, Trevor van Riemsdyk (WSH) v prostoru pro vhazování zatáhl za záchranou brzdu a zahákoval Rusta. To bude za dvě minuty.

24:38
    Pittsburghu jeden gól nestačí. Crosby kontroluje puk v rohu a hledá někoho, komu by ho mohl přihrát.
    24:07 Jevgenij MALKIN - 0:1

24:07
    Hostům se daří výbornou pasáž hry přetavit v gól, Tučňáci jdou zkraje čtyřiadvacáté minuty do vedení! Jako první se dnes na střeleckou listinu zapisuje JEVGENIJ MALKIN, jenž v mezikruží zachytil Rakellovu přihrávku od mantinelu a pěknou střelou nalevo připravil dosud stoprocentního Lindgrena o neprůstřelnost – 0:1! Asistence: Rickard Rakell, Erik Karlsson.

23:58
    Lindgrena o čisté konto neobral ani Rust, gólman Capitals puk poté pro jistotu do hry nevrátil.

23:27
    Rust se obtočil kolem brány a poslal puk na modrou na Gravese, jehož následná střela byla zblokována.

22:43
    V prostřední periodě se snad zatím ještě ani jednou nepřerušovalo. Acciari skvělým forčekem získal puk za domácí brankou, Penguins kombinují vepředu.

21:58
    Eller přestřelil, hosté se následně velmi rychle vrátili zpět na kotouč a znovu přešli do útoku.

21:26
    Fehérváry vyhodil puk do středního pásma, kde ho zachytil Karlsson. Pittsburgh má v úvodu prostřední části více ze hry, Lindgren musí být ve střehu.

20:37
    Lindgren i Jarry už si stihli ve druhé části připsat první úspěšné zákroky, hraje se nahoru dolu.

20:01

Úvodní pasáž dnešní bitvy je minulostí, branku jsme zatím v hlavním městě neviděli. Pittsburgh si sice v první třetině připsal více střel na branku, Washington byl ale o chlup nebezpečnější a vypracoval si větší množství slibnějších šancí. Ani jedna z nich nicméně gólem neskončila, a skóre je tak nerozhodné.

Statistika po 1. třetině: Střely na bránu: 8 – 10. Přesilová hra: 0/1 – 0/0. Trestné minuty: 0 – 2.

Další třetina začne přibližně ve 2:38.

20:00

19:50
    Rakellovo nahození zpoza modré šlo přímo na Lindgrenovu lapačku, to bude z první části vše.

19:17
    Carlson startuje dopředu zpoza vlastní svatyně, Capitals chtějí ještě jednou přejít do útoku.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:41
    Rakell je zpět na ledě, Pittsburgh je v plném počtu. Během oslabení domácím dovolil jen jednu přesnou střelu, a Jarrymu tak výrazně usnadnil život.

18:28
    Ovečkin po zachycení křižné přihrávky hodlal úřadovat ze své "kanceláře" na kruhu, jenže odtud puk nasměroval jen do hrazení za Jarryho brankou.

17:32
    Capitals se nedaří se dostat do přesilovkového rytmu, Penguins je nepouští do zakončení a už třikrát se jim podařilo pryž vymrštit ven z pásma.

16:50
    Hosté své první oslabení zahájili tím nejlepším možným způsobem. K puku se velmi rychle dostal Ruhwedel, jenž jej obratem vyhodil až za Lindgrena.

16:39
    Na trestnou se odebírá Rickard Rakell (PIT), který u střídaček podrazil rozjetého Oshieho.

16:33
    Paže jednoho z hlavních vyletěla nahoru, Pittsburgh půjde do čtyř. Capitals mají ponechanou výhodu.

15:27
    Johnasenovu rutinní střelu z hranice třetiny obětavě zblokoval na kruhu bránící Ruhwedel.

14:46
    Van Riemsdyk se dostal před rozjetého Guentzela a nepustil ho na skákající puk. Washington obratem přesouvá dění zpět do svého útočného pásma.

Střely na branku: 7 – 9.

14:38
    Ke střele se odhodlal McMichael, Jarryho nerozklíčoval. Hostující gólman nás posílá do reklamní pauzy.

14:22
    Graves na kruhu přišel o hokejku. Washington kombinuje v útoku a hledá si prostor pro zakončení.

13:47
    Hra se teď kouskuje, po dalším zakázaném uvolnění uvidíme vhazování vedle Tristana Jarryho.

13:16
    Sledujeme bitvu o kotouč podél hrazení v hostující třetině, do tahanice je namočeno několik borců.

12:48
    Pettersson sbírá vyhozenou pryž za svou klecí a posílá jí dopředu na Cartera. Pittsburgh po vlažném vstupu do zápasu začíná výrazněji promlouvat do hry.

12:09
    Tribuny bouří, Lindgren vychytal Malkinovu tutovku! Ruská legenda se po zachycení špatné přihrávky Sandina rozhodla po Hertlovsku zakončit mezi betony, gólman si puk pohlídal!

11:54
    Josephova dlouhá rozehrávka podél mantinelu na Ellera zajela až za Lindgrena, což znamená další icing.

11:29
    Nutno nicméně podotknout, že Washington teď má jednoznačně více ze hry. Tučňákům se nedaří se na delší dobu dostat na puk, který ovládají hlavně Caps.

10:52
    Domácí elitní formace toho před Jarrym moc nevymyslela, obrana Pens její výpad rychle ukončila.

Střely na branku: 5 – 7.

10:25
    Milano je dnes na ledě hodně vidět, jeho rychlý projektil z prostoru pro vhazování zaplul do Jarryho výstroje. Následuje další krátká reklamní pauza.

09:59
    Odpískáno zakázané uvolnění Penguins, další vhazování tak proběhne po Jarryho pravici.

09:28
    Carlson po levé straně projel přímo před brankoviště a pokusil se zasunout puk do škvíry mezi Jarrym a tyčí, kterou ale gólman včas utěsnil.

08:53
    Pittsburgh přežil krátkou pasáž, ve které se bránil domácímu náporu, a dostal se do útoku. Pettersson pak z modré jen orazítkoval hrazení za Lindgrenem.

08:32
    Milano zachytil ujíždějící puk těsně za modrou čarou, Capitals si tak do statistik připisují snad vůbec první postavení mimo hru dnešního střetnutí.

08:10
    Puk po souboji u mantinelu vyletěl mezi střídačky, další buly proběhne u modré čáry Washingtonu.

07:30
    Hra v Capital One Areně teď stojí, Tristan Jarry totiž u střídačky řeší nějaký menší problém se svou maskou. Co nevidět nicméně budeme moci pokračovat.

07:30
    Lindgren si teď pohlídal Malkinovu střelu z hodně ostrého úhlu a schoval puk pod svou rukavici.

Střely na branku: 3 – 5.

07:06
    Šance na druhém konci kluziště! Na McMichaela zívala prázdná branka, domácí útočník ale nedokázal pořádně vystřelit!

06:43
    Crosby se zničehonic ocitl před Lindgrenem, z předbrankového prostoru ale poslal puk jen do betonu! Legendární forvard nedokázal pořádně zakončit hlavně kvůli Fehérvárymu.

06:17
    Po Carlsonově střele se před brankou po dorážce natahoval Oshie, jenž ovšem na puk nedosáhl. Obrana Penguins zatím nepracuje dle představ.

05:48
    Letang nahodil puk za Lindgrena, Pens se následně neúspěšně pokusili udržet hru v útočném pásmu. Capitals jí ale velmi rychle vytlačili pryč.

05:15
    Milano táhl hru dopředu po pravém křídle, než ho těsně za středním pásmem odzbrojila dvojice protihráčů. Pittsburgh obratem míří do protiútoku.

04:48
    Malkin zkusil štěstí z prostoru pro vhazování, Lindgren odpověděl lapačkou. Znovu se na chvíli přerušuje.

03:43
    Graves ve vlastním pásmu trestuhodně nabídl kotouč volnému Kuzněcovovi. Ten si jej ale nedokázal včas zpracovat, a Jarry tak zůstal v klidu.

03:27
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, zatím sledujeme rychlý a vyrovnaný hokej.

02:40
    Z rychlé domácí akce se chtěl prosadit Sandin, který se pokusil Manthovu přihrávku z křídla protečovat za Jarryho, ale ten byl i tentokrát ve střehu.

02:03
    Jensen drží puk za svou brankou a čeká, až se na led dostane odpočatá formace Washingtonu.

01:31
    Domácí gólman si na své konto připsal další zákrok a přerušil, buly proběhne po jeho pravici.

01:11
    Teď ovšem musel do akce také Lindgren. Malkin z kruhu posunul puk před branku na volného Smitha, který z otočky zasáhl jen připraveného gólmana.

00:30
    Washington je v úvodu výrazně aktivnějším týmem a drží hru před hostující brankou, Pittsburgh si od začátku utkání dosud pořádně nesáhl na kotouč.

00:09
    Ovečkin se s tím nemazal a hned po přejetí modré čáry vypálil, Jarry rutinní ránu hravě zkrotil.

00:01

Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na věc!

Hráči jsou na ledě. Teď si ještě v rychlosti poslechneme americkou státní hymnu a můžeme odstartovat.

V bráně Capitals měl dle prvotních odhadů začít Darcy Kuemper, místo něj však nakonec bude domácí klec střežit Charlie Lindgren. Zkušenějšího gólmana na poslední chvíli vyřadily ze hry rodinné důvody.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou noc, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní potvrzené sestavy obou celků.

Washington Capitals: C. Lindgren (Stevenson) – Sandin, Carlson (A), Fehérváry, T. van Riemsdyk, L. Johansen, Jensen – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – McMichael, Kuzněcov, Wilson – Milano, D. Strome, Phillips – Malenstyn, Dowd, Mantha.
    Trenér: Spencer Carbery.

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – Graves, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – R. Smith, Malkin (A), Rakell – D. O'Connor, Eller, Harkins – Nieto, Acciari, Carter.
    Trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Rehman, Dunning – O'Quinn, McNamara.

Úvodní buly je sice naplánováno na 1:30 ráno, dá se však očekávat, že bude ve skutečnosti vhozeno o pět až deset minut později, jak je v NHL zvykem.
    Capital One Arena je připravena, začínáme po půl druhé.

DNEŠNÍ OČEKÁVANÉ SESTAVY

Washington Capitals: Kuemper – Sandin, Carlson, Johansen, Jensen, Fehérváry, van Riemsdyk – Ovečkin, Bäckström, Oshie – McMichael, Kuzněcov, Wilson – Milano, Strome, Protas – Malenstyn, Dowd, Mantha.

Mimo sestavu: Phillips, Alexejev.

Zranění: Edmundson, Pacioretty.

Pittsburgh Penguins: Jarry – Graves, Letang, Pettersson, Karlsson, Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rust – Smith, Malkin, Rakell – Harkins, Eller, O'Connor – Nieto, Acciari, Carter.

Mimo sestavu: Shea, Ludvig.

Zranění: nikdo.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2022/23

26. 3. 2023: Pittsburgh – Washington 4:3
    27. 1. 2023: Washington – Pittsburgh 3:2sn.
    10. 11. 2022: Washington – Pittsburgh 1:4

PITTSBURGH PENGUINS

Tučňáci už mají první utkání nového ročníku za sebou a nutno podoktnout, že nevyšlo dle jejich představ. V polovině středečního domácího zápasu proti Chicagu sice díky gólům Rusta a Crosbyho vedli 2:0, jenže hostům se podařilo ještě před koncem druhé části snížit a v té třetí následně dokonat famózní obrat. Konečný výsledek v PPG Paints Areně zněl 2:4, přičemž svou první asistenci v NHL si tehdy připsala nejnovější vycházející hvězda ligy: Connor Bedard.

„Rád bych věřil, že máme na víc než na to, co jsme dnes předvedli,“ nechal se po bitvě slyšet kouč Pittsburghu Mike Sullivan. Složí dnes jeho svěřenci reparát na ledě Washingtonu a vybojují své první vítězství?

WASHINGTON CAPITALS

Capitals se na jaře ocitli v nezvyklé pozici. Poprvé po osmi letech, během kterých se jim podařilo získat jeden Stanley Cup, totiž zuřivým bojům o tu nejcennější hokejovou trofej jen přihlíželi zpovzdálí. Partě kolem nestárnoucího Alexandera Ovečkina k postupu do vyřazovacích bitev chybělo hned dvanáct bodů.

Vyhlídky Washingtonu do nové sezóny nejsou úplně optimistické. Tým se během léta příliš výrazně neproměnil: do hlavního města přicestovali Pacioretty s Edmundsonem, zatímco opačným směrem putovali Smith, Sheary a Irwin. K té hlavní změně tak došlo na lavičce, kde nově bude stát jedenačtyřicetiletý Spencer Carbery – poprvé coby hlavní trenér v NHL.

Uvidíme, jak si Caps povedou. Když už nic jiného, bude zajímavé sledovat minimálně pouť ruské mašiny k překonání Gretzkyho rekordu v počtu kariérních gólů. Ovečinkovi mu jich momentálně chybí 72.

Příjemnou noc u sledování NHL! Washington dnes vstoupí do zápasového kolotoče nejlepší ligy světa tradičně třaskavým duelem s Pittsburghem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 25. Malkin (Rakell, E. Karlsson), 26. Crosby (Guentzel, Malkin), 32. Crosby (Malkin, Guentzel), 57. R. Smith (Malkin)

Diváci: 18 573