New Jersey – Arizona 3:4 (0:2 po s.n.) | Washington – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 5:2 (kon.)
Winnipeg – Florida 6:4 (kon.)
Winnipeg Jets
6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
Florida Panthers
Sobota 14.10.2023, 22:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Hokejisté Winnipegu a Floridy odehrajou shodně své druhé zápasy v nové sezoně. Dostaveníčko si tyto celky dají v Canada Life Centre ve Winnipegu.

Oba celky vstoupily do nové sezony porážkami. Hůř na tom byla Florida, která prohrála v Minnesotě 0:2 a nedokázala se střelecky ani jednou prosadit. Z tohoto hlediska na tom přeci jen byl lépe Winnipeg, byť na druhou stranu inkasoval o poznání více branek. Na ledě Calgary totiž prohrál 3:5 a brankář Hellebuyck, jenž podepsal novou lukrativní smlouvu, totálně selhal, když z 21 střel inkasoval hned čtyřikrát a úspěšnost měl sotva přes 80 %.

Velkým rudým vykřičníkem pro Winnipeg navíc je, že spolu s přípravou drží šňůru už pěti porážek. Ačkoliv v tréninkovém kempu Jets často hráli s kombinovanými sestavami, tak v soupisce Winnipegu je zkrátka něco špatně. Zvednout sebevědomí si mohou domácí právě na Floridě, kterou v minulé sezoně dokázali v obou vzájemných duelech porazit.

Nicméně Panthers není radno podceňovat. Jistě, nadále týmu schází dlouhodobě zraněný Aaron Ekblad, ale kádr tohoto celku je celkově hodně silný. Jakmile se rozjedou opory v čele Matthewem Tkachukem a Aleksanderem Barkovem, znovu se dají čekat velké věci.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, DeMelo, Samberg, Pionk, Dillon, Schmidt – Connor, Scheifele, Vilardi – Niederreiter, Perfetti, Ehlers – Iafallo, Lowry, Appleton – M. Barron, Kupari, Naměstnikov.
    Trenér: Rick Bowness

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Kulikov, Mahura, Balinskis – Verhaeghe, Barkov, Rodrigues – Samoskevich, Luostarinen, M. Tkachuk – Cousins, Lundell, Reinhart – Lomberg, Stenlund, Lorentz.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Syvret, Furlatt – Shewchyk, Cormier.

00:01

00:35
    Poměrně rychle je hra přerušena kvůli postavení mimo hru Floridy. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:14
    Icing Winnipegu po nezachycené přihrávce z vlastního pásma.

01:26
    Hellebuyck lapil střelecký pokus Cousinse z pravé strany a přerušuje hru. Ta se zatím na začátku první třetiny hodně kouskuje.

01:35
    Další přerušení hry. Florida v útočném pásmu vyhrála buly a Hellebuyck měl znovu práci.

01:46
    Pro změnu domácí předvedli rychlý přechod středního pásma a z levého kruhu prověřil připravenost Bobrovského Niederreiter.

01:58
    Samberg nezachytil kotouč v útočném pásmu, dostal se s ním do neutrální zóny a je odpískán ofsajd. Další přerušení.

02:16
    Bobrovskij povyjel z brankoviště s úmyslem rozehrát puk. Trefil ale jen Naměstnikova, který se mohl pokusit vypálit do prázdné branky. Bobrovskij ale i za pomoci skluzu dokázal zabránit nejhoršímu a opět přerušuje hru.

Winnipeg právě vstřelil branku!
    Obrovská hrubka defenzivy Floridy, která si nechala prosmýknout MARKA SCHEIFFELEHO středem až do zakončení. Bobrovskij byl proti jeho střele pod horní tyč bez šance. Asistence: Kyle Connor, Josh Morrissey.
    03:30 Mark SCHEIFELE - 1:0

03:52
    Domácích hráčů je plné kluziště. Na střely vedou už 7-3 a dál se tlačí do útočného pásma. Naměstnikov se proti Bobrovskému neprosadil.

05:04
    Florida se pokusila rovněž zaútočit, ale skončilo to postavením mimo hru.

05:46
    Verhaeghe se stočil na střed před kruhy a zkusil vypálit přes obránce Winnipegu. Branku ale netrefil.

06:25
    Na druhé straně kluziště pro změnu minul od modré čáry svůj cíl Samberg.

07:37
    Hosté si vytvořili drobný nápor v útočném pásmu, ale Tkachukova formace nedokázala ohrozit Hellebuycka. Tkachukův i Luostarinenův pokusy končí zblokovány.

07:56
    Jets vyrazili na zteč, kotouč vyletěl do ochranné sítě. Komerční brejk.

09:45
    Delší úsek bez přerušení, avšak také bez zakončení. Winnipeg byl nakonec zastaven ofsajdem a vhazuje se v neutrální zóně.

10:53
    Florida se za brankou soupeře dokázala v souboji zmocnit puku, rychlá přihrávka před brankoviště našla Reinharta, ale Hellebuyck pohotovým zákrokem zachraňuje situaci. Komerční pauza.

12:10
    Ekman-Larsson chybuje ve vlastním pásmu, kde se nechal obrat o puk. Jeho štěstím je, že se Jets nedostali ke střele a puk končí u zadního mantinelu.

12:25
    Hra je vykázána z pásma Floridy do střední třetiny. Niederreiter zahrál puk vysokou holí.

12:37
    Rychlý útok hostů, Mahura ale měl vychýlenou mušku, pouze orazítkoval zadní mantinel.

13:24
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Josh Morrissey – 2 min., hákování.

13:50
    Hellebuyck vyrazil střelu Barkova vedle sebe, kde na dorážku číhal Rodrigues. Nepovedlo se mu ale zpracovat puk a Jets nakonec vyhazují.

14:24
    Další vyhození domácího týmu do bezpečí.

14:53
    Lundell byl rychlejší než kotouč. Ofsajd Floridy při návratu do útoku.

15:24

15:37
    Domácí vyrazili do rychlého protiútoku, souhra Scheifeleho s Morriseyem sice vedla k ohrožení branky Bobrovského, ale nikoliv ke gólu. Bobrovskij výborně zasáhl a kotouč odrazil mimo nebezpečný prostor.

16:07
    Lomberg se pokusil dvakrát o střelu, v obou případech byl zblokován Dillonem.

16:40
    Brenden Dillon – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

16:40
    Komerční pauza.

17:03
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají na 1:1! Rodrigues z okraje mezikruží vyslal přesný pas na pravou stranu brankoviště, odkud protečoval za záda Hellebuycka SAM REINHART. Milimetrové zakončení, stačilo o kousek víc do strany a puk by zastavila tyčka. Asistence: Evan Rodrigues, Matthew Tkachuk.
    17:03 Sam REINHART - 1:1

18:09
    Bude se znovu vylučovat, tentokrát na straně Floridy. Za krosček jde pykat Verhaeghe.

18:24
    Pionkova rána prošla až k Bobrovskému, jemuž zaduněla o beton. Florida následně vyhazuje.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny. Jets mají puk ve vlastním pásmu.

19:16
    A když pronikli za útočnou modrou, zase o puk přichází a hosté vyhazují.

19:45
    Vilardiho bekhendové zakončení zády k brance neprošlo přes bránícího hráče Floridy. Po menším zmatku se kotouč objevil zhruba půl metru vedle brankoviště a hostům se povedlo jej odpálit do bezpečí.

20:00

V první třetině se oba týmy dokázaly prosadit v přesilových hrách. Skóre otevřel domácí Scheifele ve 4. minutě, o vyrovnání se postaral Reinhart na začátku 18. minuty. Vyrovnanost první třetiny dokazuje i poměr střel, který činí 10-10.

Další třetina začne přibližně v 23:13.

20:01

20:25
    Tak to je rychlý nástup Floridy do druhé třetiny! Střelu Kulikova z dálky dokázal za záda Hellebuycka dorazit EVAN RODRIGUES, který se před brankovištěm skvěle zorientoval a posílá Panthers do vedení. Asistence: Dmitrij Kulikov, Aleksander Barkov.
    20:25 Evan RODRIGUES - 1:2

20:35
    Tak to je blesková odpověď! Po vhazování ve středovém kruhu domácí vyrazili rychle na zteč. Scheifele se dostal s pukem za branku a našel přihrávkou mezi kruhy KYLA CONNORA, jehož střelu z voleje nedokázal Bobrovskij zachytit. Asistence: Mark Scheifele, Gabriel Vilardi.
    20:35 Kyle CONNOR - 2:2

21:56
    Zakázané uvolnění Winnipegu, vhazovat se bude před Hellebuyckem.

22:22
    Rozhodčí se bude muset při přerušení hry podívat na video! Rychlá akce domácích, kteří poukazují na to, že došlo ke gólu! Podle všeho ale Niederreitera zastavila tyč.

22:46
    Nikolaj Ehlers – 2 min., sekání.

22:46
    Na video se ale rozhodčí ani podívat nešel, skutečně Bobrovského zachránila tyč, a to hned dvakrát, když se mu puk ještě odrazil od zad zpět do brankové konstrukce. Takže přesilovka Floridy.

23:25
    Jets vyhazují puk mimo své pásmo a dobře brání svou modrou čáru.

24:12
    Ekman-Larsson nahodil od modré čáry na Hellebuyka, jenž vyrážečkou posílá puk až do rohu kluziště.

24:26
    Další střela Ekmana-Larssona, tentokrát přímo do brankáře Winnipegu, který má kotouč pod kontrolou.

24:46

24:56
    Ehlersův bekhend ani Naměstnikova dorážka nekončí za zády Bobrovského.

25:18
    Hráči doslova létají ze strany na stranu, protiútoky z obou stran během dvaceti sekund. Nakonec hru přerušuje svým zákrokem Hellebuyck.

26:14
    Bobrovskij má kotouč v lapačce a nedovoluje žádný odraz po střele od modré. Komerční pauza.

26:55
    Florida je zatím ve druhé třetině mírně střelecky aktivnější, v celkové bilanci pak vede 16-15. Winnipeg se ale zdá naopak pohyblivější a o poznání nebezpečnější při svých útocích.

27:46
    Lowryho střelecký pokus zpoza pravého kruhu neprošel až k brankovišti Floridy, dobrý obranný zákrok Lundella.

28:20
    Kupari se sice snažil z levé strany brankoviště sám zakončit útočnou akci, ale nakonec byl rád, že protlačil za přispění odrazu od brankáře puk před branku, odkud rychle dorazil do sítě MORGAN BARRON. Asistence: Rasmus Kupari, Mason Appleton.
    28:20 Morgan BARRON - 3:2

28:41
    Šance Floridy, která nebyla daleko od vyrovnání! Přenesení hry do pravé strany na Stevena Lorentze skončila prudkou střelou, kterou Hellebuyck vytěsnil ramenem.

29:17
    Postavení mimo hru hostujícího týmu.

29:55
    Jets odskakují ve skóre do dvougólového vedení! DYLAN DEMELO si počíhal na puk před kruhy, a jakmile dostal od mantinelu přihrávku, tak prostřelil Bobrovského k levé tyči! Asistence: Cole Perfetti, Nino Niederreiter.
    29:55 Dylan DEMELO - 4:2

30:20
    Winnipeg je při chuti a Pionk byl ve výborné střelecké pozici. Nicméně mu střela nesedla a branku netrefil.

31:41
    Naměstnikov byl faulován a bude se vylučovat na straně Floridy. Předtím ale ještě komerční pauza.

31:41
    Josh Mahura – 2 min., faul kolenem.

32:01
    Panthers dostali kotouč ze svého pásma, domácí musí hledat cestu zpátky.

32:33
    Prudká Connorova rána z pravé strany končí v držení Bobrovského, jenž přerušuje hru.

32:58
    Stenlund s Mikkolou si zaútočili v oslabení, dělovka druhého jmenovaného zpoza pravého kruhu ale zamířila mimo.

33:25
    Florida výborným forčekingem drží soupeře daleko od své branky a dokonce nebezpečně doráží na brankáře Hellebuycka.

33:41

34:11
    Icing Floridy.

34:55
    Ve hře obou celků jsou nyní velké nepřesnosti, které znemožňují jakékoliv ohrožení jedné či druhé branky.

35:14
    Rozhodčí přerušuje hru a bude se vylučovat. Lowryho s Tkachukem je hodně obtížné roztrhnout od sebe. Komerční pauza.

35:14
    Florida bude hrát přesilovku po trestu pro Samberga za faul kolenem. Na trestnou lavici míří také Lowry a Tkachuk za hrubost.

36:20
    Winnipeg výborně brání své pásmo, zatím Floridě nepovolil ani jednu střelu na branku při její přesilovce.

36:30
    Nakonec střela přišla, Barkova však Hellebuyck vychytal a domácí pak vyhazují přes všechny čáry.

37:14

37:32
    O poznání nebezpečnější byl nyní útok Winnipegu, který šel ve dvou proti dvěma. Bobrovskij měl plné ruce práce, aby skákající kotouč zachytil a nedovolil nějaký odraz na dorážku.

38:15
    Jets jsou nasáčkováni v útočném pásmu a nehodlají nechat Bobrovského vydechnout. Tvoří si hodně zajímavý tlak.

38:35
    Panthers se definitivně osvobozují z náporu a dostřídávají.

39:21
    Forslingovo nahození od modré čáry neprošlo přes skupinu hráčů před brankovištěm.

39:53
    Appleton netrefil kotouč, který se klouzal kolem brankoviště, přičemž útočník Winnipegu mohl dorážet do odkryté klece! V pokračující akci pak Schmidt vypálil z dálky a Bobrovskij přerušuje hru. Jets teď prováhali možnost ještě více odskočit ve skóre.

40:00

Winnipeg ve druhé třetině dokázal přestřílet Floridu 15-10 a prokousat se postupnými krůčky až do vedení 4:2. Navíc i v dalším průběhu druhé třetiny měli domácí své šance a byli o poznání nebezpečnějším týmem. Panthers mají velké štěstí, že prohrávají jen o dvě branky.

Další třetina začne přibližně v 00:10.

40:01

41:28
    Ve středním pásmu shodili rukavice Scheifele a Tkachuk. Bitka ale skončila dřív, než začala, když oba skončili na zemi. Byť se i tam snažili bít, to už jim rozhodči nedovolili. Scheifele dostává k trestu za bitku ještě dvě minuty za sekání.

42:20
    Eetu Luostarinen – 2 min., vysoká hůl.

42:55
    Morriseyova dělovka z levé strany propadla Bobrovskému za záda, ale od tyčky se odrazila mimo brankoviště.

43:28
    Začíná zkrácená přesilovka Winnipegu.

44:20
    Domácí se ale vůbec k ničemu nedostali. Luostarinen je na ledě a hraje se v plném počtu.

45:55
    K šancím ani na jedné straně ovšem nedošlo ani poté. Dlouhá pasáž, během které oba celky rychle přicházely o puk po přechodu středního pásma ukončil až icing hostů.

46:06

47:01
    Bobrovskij likviduje střelu Barrona, který rezignoval na nějaký přechod k brance a vypálil od modré čáry.

47:09
    Lombergův útočný výpad se nevydařil, Floridu zastavil ofsajd.

48:16
    Neal Pionk – 2 min., nedovolené bránění.

48:42
    Hellebuyck ustál menší nápor soupeře a s dorážkou před brankovištěm si poradil. Podržel svůj tým, který se vlastní nedisciplinovastí dostává do problémů.

49:27
    Další zákrok Hellebuycka, tentokrát mu výstroj provětral z levého kruhu Barkov.

49:44
    Ekman-Larsson pálil od modré, Reinhart se pokoušel tečovat, ale Hellebuyck vyráží i tento pokus. Následně už Winnipeg úspěšně vyhazuje přes všechny čáry.

50:16
    Byla to slušná přesilovka Floridy, avšak bez gólového zakončení. Domácí v plném počtu.

50:45
    Stenlund nezachytil Verhaegheho pas do středního pásma, je z toho jen icing Floridy.

51:12
    Vylučovat se bude pro změnu na straně Floridy. Domácí mají výhodu.

51:20
    Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

51:20
    Kevin Stenlund – 2 min., vysoká hůl.

52:00
    Vilardi hledal pasem z pravé strany před brankovištěm Connora, jenž ale promáchl a puk na branku Floridy neusměrnil.

52:15
    Hostům se povedlo vyhodit až za branku Winnipegu.

52:57
    Niederreiter chybuje na útočné modré čáře. Nedovolené bránění a dvě minuty. Kulikov věděl, že tam Niederreiter stojí a dokonale toho využil, aby si vymodlil faul.

53:20
    Začíná přesilová hra Floridy.

53:40
    Hellebuyck byl dobře postaven u své levé tyče a Barkov jej napálil do hrudi. Jets posléze vyhazují.

54:17
    Domácí vyrazili do přečíslení v oslabení a je z toho gól na 5:2! Lowry byl bez hole, předkopl si puk nohou a dostal novou ze střídačky, díky čemuž založil útok. Po přejetí útočné modré poslal přihrávku na střed za obranu na MASONA APPLETONA, jehož střelu sice Bobrovskij zachytil, ale puk mu přeci jen propadl za záda a doskákal do branky. Asistence: Adam Lowry.
    54:17 Mason APPLETON - 5:2

54:57

55:30
    Hra je přerušena před brankou Jets. Komerční pauza.

55:30
    Panthers hrají bez brankáře.

55:56
    Vilardiho nahození ze středního pásma chyběly centimetry k tomu, aby puk skončil v prázdné brance Floridy.

56:31
    CARTER VERHAEGHE se dostal k dorážce Tkachukovi střely od mantinelu a poslal puk k levé tyči. Že by ještě zápletka? Asistence: Matthew Tkachuk, Evan Rodrigues.
    56:31 Carter VERHAEGHE - 5:3

56:50
    Bobrovskij je znovu na střídačce.

57:06
    Hellebuyck má kotouč ve své lapačce a přerušuje hru.

57:25
    Scheifele vyhodil puk ze svého pásma tak, aby se nedopustil zakázaného uvolnění.

57:36
    Tomu se snad nechce ani věřit! Florida se vrátila do útočného pásma, Aleksander Barkov vypálil zpoza kruhů a EVAN RODRIGUES svou tečí prostřelil Hellebuycka! Tak to je nečekaný zvrat a je znovu o co hrát! Asistence: Aleksander Barkov, Sam Reinhart.
    57:36 Evan RODRIGUES - 5:4

57:56
    Tohle je ale čára přes rozpočet pro Floridu! Faul, jehož se dopustil na pronikajícího hráče Winnipegu Kulikov.

57:56
    Dmitrij Kulikov – 2 min., držení.

58:16
    Bobrovskij rybičkou zachránil Floridu proti střele z pravého kruhu!

58:24
    Tkachuk se dral za obranu Winnipegu v oslabení a trefil tyč!

58:40
    Risk je zisk, Florida v oslabení odvolává brankáře!

58:50
    Ale tentokrát se už domácí trefují do prázdné klece. Zároveň tím KYLE CONNOR využívá přesilovku. Asistence: Josh Morrissey.
    58:50 Kyle CONNOR - 6:4

V poslední minutě se už nic nestalo. Florida znovu brankáře neodvolala, přesto v posledních minutách ještě přichystala Winnipegu hodně horké chvíle a nebýt vyloučení Kulikova, případně nebýt smůly, že Tkachuk v oslabení při úniku trefil tyč, zápas by dost možná ještě pokračoval, protože by dospěl do prodloužení. V divoké přestřelce ale nakonec uspěl Winnipeg, který vítězí 6:4.

2. Kyle Connor (WPG) – 2+1
    3. Evan Rodrigues (FLA) – 2+2 (01:04:50)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 4. Scheifele (Connor, Morrissey), 21. Connor (Scheifele, Vilardi), 29. M. Barron (Kupari, Appleton), 30. DeMelo (Perfetti, Niederreiter), 55. Appleton (Lowry), 59. Connor (Morrissey) – 18. Reinhart (Rodrigues), 21. Rodrigues (Kulikov, Barkov), 57. Verhaeghe (M. Tkachuk, Rodrigues), 58. Rodrigues (Barkov, Reinhart)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Samberg, Pionk, Dillon, Schmidt – Connor, Scheifele (A), Vilardi – Niederreiter, Perfetti, Ehlers – Iafallo, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Kupari, Naměstnikov.

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Kulikov, Mahura, Balinskis – Verhaeghe, Barkov (C), Rodrigues – Samoskevich, Luostarinen, M. Tkachuk (A) – Cousins, Lundell, Reinhart (A) – Lomberg, Stenlund, Lorentz.

Rozhodčí: Syvret, Furlatt – Shewchyk, Cormier

Diváci: 13 410