Winnipeg – Florida 6:4 (kon.) | Boston – Nashville 3:2 (kon.) | Columbus – NY Rangers 5:3 (kon.)
Detroit – Tampa 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 5:2 (kon.) | Toronto – Minnesota 7:4 (kon.)
Montreal – Chicago 3:2 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Vegas – Anaheim 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:4 (kon.)
Los Angeles – Carolina 5:6 (2:3 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (0:0, 0:1, 5:1)
Calgary Flames
Neděle 15.10.2023, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště! (03:58:34)

Dnešní utkání sledovalo 17 635 diváků.

Svěřenci kouče Sullivana tak zvítězili podruhé ve dvou dnech. Do akce půjdou znovu až v noci ve středy na čtvrtek, kdy vyrazí na led Detroitu, zatímco Calgary v úterý v jednu ráno vyzve na souboj Washington.

PPG Paints Arena hlásí dohráno, všechny body po parádním obratu Tučňáků zůstávají doma! Calgary sice do poslední části vstupovalo s jednogólovým náskokem, o který ale přišlo po velmi bídném vstupu do periody a v průběhu závěrečných dvaceti minut pak hned pětkrát inkasovalo. Plameny tak ztratily poměrně solidně rozehraný zápas a vrací se domů s prázdnou.

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Máme hotovo, BRYAN RUST se na druhý pokus už nemýlil a z pravého křídla nasměroval puk přesně mezi tři tyče opuštěné svatyně. Sečteno, podtrženo – 5:2! Asistence: Jake Guentzel.

59:14
    Pittsburgh znovu vyhodil na zakázané uvolnění, v posledních dvou minutách tak učinil už nejméně pětkrát. Plameny drží domácí borce pod tlakem.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:29
    Mohli jsme mít hotovo, Guentzel ale ze středního pásma puk nasměroval jen do tyče naprosto prázdné svatyně hostů z Calgary!

58:23
    Calgary si vybírá oddechový čas.

58:23
    Nedeljkovic ukončil chaotickou situaci před svou klecí, dostal puk pod kontrolu a schoval ho pod svou výstroj. Minutu a půl před koncem se přerušuje.

57:43
    Brankář Calgary se po ofsajdu svého týmu vrátil mezi tři tyče, po následném domácím zakázaném uvolnění se ale hned vypravil zpět na střídačku.

57:27
    Hosté už nemají co ztratit a hrají vabank, Markström mizí na střídačku! Flames v šesti!

56:48
    Nieto nedokázal zachytit špatně namířenou přihrávku, Penguins ztrací puk a jdou do defenzívy.
    56:05 Jonathan HUBERDEAU - 4:2

56:05
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak pozor, možná ještě nemáme hotovo! Aktivita hostům přeci jen nese ovoce, bekhendové nahození JONATHANA HUBERDEAUA se od jednoho z protihráčů před Nedeljkovicem pro domácí smolně odrazilo do odkrytého prostoru u brankové konstrukce – 4:2! Asistence: Andrew Mangiapane, Noah Hanifin.

55:29
    Do konce základní hrací doby zbývají ještě čtyři a půl minuty. Hosté sice drží hru v útočném pásmu, obrana Pittsburghu je ale nepouští do větších šancí.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 41. Rust (Letang, Guentzel), 41. R. Smith (Malkin, Rakell), 46. Guentzel (Letang, Crosby), 55. Malkin (R. Smith), 60. Rust (Guentzel) – 39. Coronato (E. Lindholm, Andersson), 57. Huberdeau (Mangiapane, Hanifin)

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Graves, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – R. Smith, Malkin (A), Rakell – D. O'Connor, Eller, Harkins – Nieto, Acciari, Carter.
    Trenér: Mike Sullivan

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, Andersson (A), Zadorov, Weegar, Gilbert, C. Tanev – Huberdeau (A), E. Lindholm, Mangiapane – Ružička, Kadri, Dubé – Coleman, Backlund (C), Coronato – Greer, Šarangovič, Duehr.
    Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: McIsaac, Brenk – Baker, Brisebois

Diváci: 17 635