Winnipeg – Florida 6:4 (kon.) | Boston – Nashville 3:2 (kon.) | Columbus – NY Rangers 5:3 (kon.)
Detroit – Tampa 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 5:2 (kon.) | Toronto – Minnesota 7:4 (kon.)
Montreal – Chicago 3:2 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Vegas – Anaheim 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:4 (kon.)
Los Angeles – Carolina 5:6 (2:3 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (0:0, 0:1, 5:1)
Calgary Flames
Neděle 15.10.2023, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemnou noc u sledování NHL! Dnešní bohatý program nejlepší soutěže světa nabídne i kanadsko-americký duel mezi domácím Pittburghem a hosty z Calgary.

PITTSBURGH PENGUINS

Tučňáci se vrací na svůj led ani ne čtyřiadvacet hodin po utkání ve Washingtonu, které by se dalo charakterizovat jako úspěšně složený reparát. Svěřenci kouče Sullivana si totiž v hlavním městě spravili chuť po porážce 2:4 s Chicagem a partu kolem Alexe Ovečkina vynulovali.

O osudu bitvy rozhodla druhá třetina, ve které úřadovalo tzv. dvouhlavé monstrum: skóre nejdříve otevřel Malkin a pak se dvakrát prosadil Crosby. V závěrečné periodě pak jen vítězství svého celku potvrdil Smith a upravil stav na konečných 4:0.
    Jarry včera zaznamenal shutout, nastoupí i dnes večer?

CALGARY FLAMES

Plameny do utkání půjdou značně odpočatější, své první a dosud poslední střetnutí v tomto ročníku totiž sehrály v noci ze středy na čtvrtek. Nutno podotknout, že vstup do sezóny jim vyšel na jedničku: Winnipeg totiž zneškodnily 5:3, a hned si tak připsaly body do tabulky.

Calgary šlo proti Jets hned třikrát do vedení, když se postupně prosadili Mangiapane, Weegar a Andersson. Hosté nicméně vždy našli odpověď a duel tak byl ještě dvě minuty před koncem vyrovnaný, jenže pak v čase 58:23 skóroval Lindholm. V samotném závěru pak tečku za střeleckým zápisem udělal Mangiapane.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2022/2023

24. 11. 2022: Pittsburgh – Calgary 2:1sn.
    26. 10. 2022: Calgary – Pittsburgh 4:1

DNEŠNÍ OČEKÁVANÉ SESTAVY

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic – Graves, Letang, Pettersson, Karlsson, Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rust – Smith, Malkin, Rakell – Harkins, Eller, O'Connor – Nieto, Acciari, Carter.

Mimo sestavu: Shea, Ludvig.

Zranění: nikdo.

Calgary Flames: Markström – Hanifin, Andersson, Zadorov, Weegar, Gilbert, Tanev – Huberdeau, Lindholm, Mangiapane – Růžička, Kadri, Dubé – Coleman, Backlund, Coronato – Greer, Šarangovič, Duehr.

Mimo sestavu: Hunt, Oesterle.

Zranění: Pelletier, Rooney, Kylington.
    Hosté jsou na místě! Začínáme pár minut po jedné ráno.

Úvodní buly je sice naplánováno na jednu ráno, dá se však očekávat, že bude ve skutečnosti vhozeno o pět až deset minut později, jak je v NHL zvykem.

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Graves, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – R. Smith, Malkin (A), Rakell – D. O'Connor, Eller, Harkins – Nieto, Acciari, Carter.
    Trenér: Mike Sullivan.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, Andersson (A), Zadorov, Weegar, Gilbert, C. Tanev – Huberdeau (A), E. Lindholm, Mangiapane – Ružička, Kadri, Dubé – Coleman, Backlund (C), Coronato – Greer, Šarangovič, Duehr.
    Trenér: Ryan Huska.

Rozhodčí: McIsaac, Brenk – Baker, Brisebois.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou nedělní noc, utkání začíná za malou chvíli. Níže si v mezičase můžete prohlédnout úvodní sestavy obou celků.

Týmy vyráží na hrací plochu, kde už na ně čeká čtveřice rozhodčích. Za chvíli si ještě poslechneme státní hymny Spojených států amerických a Kanady.

Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na to!

00:01

00:09
    Už devět sekund po úvodním buly se v Pittsburghu poprvé přerušuje, puk totiž během souboje u mantinelu v rohu za Nedeljkovicem vyletěl nad plexisklo.

00:51
    Domácí gólman is na své konto připsal první zákrok, Weegar ho od modré čáry nepřekvapil.

01:12
    Do akce už musel také Markström. Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se nedaří se usadit v útoku.

01:43
    Eller ze středního pásma nahodil puk za Markströmovu svatyni, Pittsburgh ale ani tentokrát vepředu moc dlouho nepobyl. Calgary se dostává ke kotouči.

02:23
    První větší šance utkání! Greer se po křídle dostal dopředu a Nedeljkovic si poradil nejen s jeho prvotní střelou z kruhu, ale také s následnou nebezpečnou dorážkou z dílny Šarangoviče!

02:58
    Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, další buly tak proběhne po pravé straně jejich branky.

03:32
    Mangiapane se během souboje s Karlssonem ocitl v postavení mimo hru, znovu se přerušuje.

03:59
    Flames mají více ze hry. Coronato z prostoru pro buly přestřelil, Backlund pak o chvíli později ranou z opačné strany donutil Nedeljkovice znovu zakročit.

04:38
    Zadorov za svou svatyní odzbrojil Acciariho a rozehrál puk vpřed, Calgary znovu vyráží před Nedeljkovice.

04:58
    Domácím se stále nedaří pořádně promluvit do hry, hosté jsou všude o sekundu dřív.

05:23
    Teď se ovšem Tučňáci poprvé usadili před Markströmem a hned je z toho nepříjemný nápor, svatyně Calgary se zničehonic ocitla pod mohutnou palbou.

06:20
    Greer nic neřešil a hned poté, co přejel modrou čáru, vystřelil. Nedeljkovic odpověděl nastraženou vyrážečkou, kotouč končí v ochranné síti nad brankou.

Střely na branku: 4 – 6.

06:50
    Na domácího gólmana si nepřišel ani Dubé, Nedeljkovic zakončení z hranice brankoviště vyrazil.

07:32
    Na druhém konci hřiště zkusil štěstí Letang, ale hbitého Markströma příliš nepotrápil. Hra se přelévá ze strany na stranu, častěji jsou na kotouči Penguins.

08:43
    Tentokrát si zakázané uvolnění do statistik zapisují hráči Calgary, dění se vrací k Markströmovi.

08:56
    Mangiapane po křídle proklouzl skrz domácí obranu a prověřil Nedeljkovice, který potvrdil svou kvalitní formu dalším zákrokem a následně puk podržel.

09:13
    Huberdeau se blýskl nepříjemnou tečí, která skončila na betonu pozorného domácího brankáře.

09:43
    Pittsburgh vyhrál bitvu o puk v rohu za Markströmem. Jen pár sekund poté od mantinelu vypálil veterán Carter, gólman Flames pryž vyrazil nad bránu.

10:21
    Smith projel do útoku o setinu dříve než Malkin, který přes střed hřiště táhl kotouč dopředu. Postranní sudí tak neváhal a zastavil hru, je tu komerční přestávka.

Střely na branku: 6 – 10.

10:40
    Nikita Zadorov (CGY) okatě podrazil Malkina, který si následně jel se svým krajanem vyřídit účty. Trestán bude jen první jmenovaný, Pens tak mají přesilovku.

11:22
    Branka Calgary je pod velký tlakem, Markström musí být konstantně ve střehu. Během dosavadního průběhu oslabení se v brankovišti musel hodně otáčet.

11:50
    Guentzel byl milimetry od prvního gólu utkání, Markström se ale natáhl a jeho skákající dorážku zastavil přímo na brankové čáře!
    Markström vychytal střelu z kruhu i Guentzelovu dorážku

12:05
    Flames půjdou do tří! Zadorovovi bude malou chvíli na trestné lavici dělat společnost Blake Coleman (CGY), který byl vykázán za hákování.

12:18
    Malkin dvojnásobnou početní výhodu otevřel pěknou ranou z kruhu, Markström byl připraven.

13:02
    Poměr sil na ledě se vyrovná, za hákování se trestá i na druhé straně. Ven míří Sidney Crosby (PIT).

13:40
    S vyloučeními se v PPG Paints Areně roztrhl pytel, paže rozhodčího znovu vyletěla vzhůru. Pittsburgh má ponechanou výhodu, trestán bude zřejmě Dubé.

13:52
    Je to tak, Dillon Dubé (CGY) inkasuje dvě minuty za držení. Tučňáky tak čeká kratičká přesilovka v nebezpečném formátu čtyři na tři!

14:17
    Za Markströmem to cinklo, Malkin se málem podepsal pod úvodní trefu utkání! Calgary mělo štěstí, legendární forvard trefil jen bližší tyč!

Střely na branku: 9 – 13.

14:58
    Sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách, ze které se za chvíli stane krátká přesilovka Pittsburghu.

15:34
    Karlsson z levého kruhu nabil na ten druhý volnému Crosbymu, po jeho střele zavládl před Markströmem pořádný chaos! Podle domácích bránící Coleman v brankovišti puk nedovoleně zalehl, trestat se ale nebude.

16:20
    Oba týmy jsou v plném počtu. Kadriho střela Nedeljkovicovi vypadla z rukavice, potenciální nebezpečná dorážka se ovšem nakonec nekonala.

16:54
    Karlsson ubránil puk před dotěrným protihráčem, zavezl ho do svého pásma a tam jej střeží. Jeho spoluhráči se mezitím snaží co nejrychleji vystřídat.

17:30
    První část se pomalu chýlí ke konci. Penguins jsou aktivnějším týmem na hrací ploše, po odpískaném icingu se ale teď budou aspoň pár sekund bránit.

17:57
    Weegarova zblokovaná střela opustila hranice bitevního pole, znovu se bude vhazovat v domácí třetině.

18:15
    Vidíme další zakázané uvolnění Tučňáků, kterým se teď vůbec nedaří opustit obranné pásmo.

18:35
    Hanifinovu ránu z modré čáry těsně před brankovištěm tečoval Kadri, puk ale po kontaktu s jeho holí zamířil nikoliv na Nedeljkovice, nýbrž do rohu kluziště.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:02
    Calgary si svou aktivitou vynutilo faul soupeře, Ryan Graves (PIT) je vyloučen za držení.

19:46
    Ruhwedel vybojoval puk za svou brankou a bez váhání ho vyhodil, to bude z první části asi vše.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 2:14.

Statistiky po 1. třetině: Střely na branku: 10 – 15. Trestné minuty: 4 – 6. Využití přesilovek: 0/3 – 0/0*.
    [* Přesilovka CGY bude po pauze pokračovat.]

Vyrovnaná první třetina je minulostí, zaplněné ochozy zatím gól neviděly. Oba týmy se během úvodní pasáže dostaly do poměrně velkého počtu slibných šancí, ani jedna z nich ale trefou neskončila. Nedeljkovic s Markströmem dosud odmítli inkasovat, v dalším průběhu utkání uvidíme, komu z nich to vydrží déle.

20:01

20:02
    Odstartovala druhá třetina, do které Calgary vstupuje v početní výhodě. Graves bude na trestné lavici ještě minutu, pokud tedy nebude vysvobozen gólem.

20:40
    Flames do periody vlétly po hlavě. V úvodní minutě se odhodlaly hned k několika střelám, přičemž ta dosud poslední od Kadriho zamířila nad klec.

21:28
    Domácí hrají v plném počtu. Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za svatyní Alexe Nedejlkovice.

21:57
    Backlundův bekhend šel mimo tři tyče, hostům se následně nepodařilo se udržet v útoku.

22:30
    Po zachycení rychlé přihrávky z kruhu pálil Hanifin, ani on ale skóre utkání neotevřel. Jeho projektil se od Malkina odrazil do ochranné sítě.

22:57
    Guentzel nahodil puk za Markströma, Pittsburgh se všem následně v útoku dlouho neudržel.

23:11
    Atmosféra houstne, na strkanici Zadorova a Malkina z úvodní pasáže navázali Crosby s Gilbertem. Druhý jmenovaný při kočkované přišel o helmu, ani jeden borec nicméně na trestnou nepoputuje.

23:48
    Weegar puk nasměroval jen do Nedeljkovicova betonu. Pittsburgh se pak celkem rychle zmocnil puku a teď hledá cestu ven ze své obranné zóny.

24:35
    Calgary stále operuje před Nedeljkovicem, zatím se ale nedostalo do žádné pořádné šance. Obrana Penguins je pod tlakem, kterému dosud zvládá čelit.

25:11
    Sledujeme dlouhou pasáž hry bez přestávek. Harkins mířil dopředu po pravé straně, jeho tažení bylo ovšem hostující obranou utnuto už ve střední třetině.

25:50
    Šarangovič krátkou přihrávkou přenechal puk Duehrovi, jehož rána od mantinelu poté zmizela ve výstroji připraveného Nedeljkovice. Přerušuje se.

26:27
    Tohle si domácí obrana za rámeček nedá! Po hodně nepromyšlené rozehrávce se na kruhu k nebezpečné střele dostal Dubé, který naštěstí pro Pittsburgh zasáhl jen bližší spojnici!

Střely na branku: 12 – 18.

26:59
    Pettersson neudržel neposedný kotouč před modrou čarou, následným pohybem vpřed se tak dostal do ofsajdu. Uvidíme buly před hostující zónou.

27:47
    Rychlou souhru domácích před Markströmem uzavřel Joseph, jehož střelu z modré si brankář pohlídal.

28:07
    Gilbertovu rozehrávku ve středním pásmu zachytil Smith, který pak puk obratem zase ztratil.

28:47
    Domácí přečíslení dva na jednoho ze rozpadlo. Z druhé vlny chtěl zakončit aspoň dojíždějící O'Connor, ani ten ale ve zmatené situaci na puk pořádně nedosáhl.

29:29
    Odpískáno další postavení mimo hru, tentokrát se proti pravidlům provnili hosté z Calgary.

29:56
    Pittsburgh je v posledních minutách častěji na kotouči, Markström nicméně moc práce nemá. Obraně Flames se daří předcházet nebezpečnějším situacím.

30:39
    Po delší době se ofenzivně projevili pro změnu hosté, po souhře s Mangiapanem z pozice těsně vedle levé tyče přestřelil Huberdeau. Puk šel do hrazení.

31:29
    Hra je hodně otevřená. Chvíli trápí obranu soupeřů domácí, chvíli pak v útoku kují pikle Plameny.

31:58
    Už delší dobu jsme neviděli nějakou výraznější šanci, ani jednomu týmu se nedaří se dostat ke střele.

32:28
    Carter vybojoval puk ve středním pásmu a vyrazil sám na Markströma, který ale nakonec nemusel zasahovat – veterán totiž jeho klec minul!

32:57
    Kadri spadl na led po souboji u hrazení s Harkinsem, podle rozhodčího se o faul nejednalo.

33:45
    Tohle se už ale do hranic pravidel nevešlo, Calgary má ponechanou výhodu. Uvidíme přesilovku.

Střely na branku: 14 – 19.

33:52
    Lars Eller (PIT) putuje zpytovat svědomí za hákování, obranu Penguins čekají těžké chvíle.

34:07
    O snad první střelu přesilovky se postaral Kadri, jehož ránu z kruhu si Nedeljkovic pohlídal.

34:54
    Rust u modré čáry skvěle zachytil hostující přihrávku a bez váhání pryž vystrčil za hranici pásma.

35:20
    Pittsburgh se ve vlastním oslabení dostal do přečíslení dva na jednoho, Rust ale nakonec Markströma moc nepotrápil. Calgary výhoda nevychází dle přestav.

35:57
    Otevírají se dveře trestné lavice, Eller je zpátky ve hře. Pittsburgh oslabení ubránil na jedničku.

36:26
    Nedeljkovic se může těšit z dalšího úspěšného zákroku, střelu z kruhu vyrazil na opačnou stranu.

36:56
    Flames jsou od Ellerova vyloučení aktivnějším týmem na hrací ploše, Pittsburghu se zatím nedaří s aktivními soupeři pořádně srovnat krok.

Střely na branku: 14 – 22.

37:23
    Penguins znovu půjdou do čtyř, Ryan Graves (PIT) totiž u mantinelu podržel Huberdeaua.

37:59
    Bryan Rust se znovu, stejně jako v předchozím oslabení, dostal do útoku. Jeho bekhendová střela tentokrát šla jen do plexiskla za Markströmem.

38:22
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté svou čtvrtou přesilovku v zápase přeci jen využívají a minutu a půl před koncem úvodního dějství jdou do vedení! Lindholm z mezikruží posunul puk do prostoru pro vhazování na MATTA CORONATA, který ze složitého úhlu pryž parádně nasměroval mezi přední tyč a gólmana – 0:1! Asistence: Elias Lindholm, Rasmus Andersson.
    38:22 Matt CORONATO - 0:1

38:55
    Malkin startuje dopředu po pravém křídle, Tučňáci chtějí ještě před přestávkou odpovědět.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:26
    Půl minuty před druhou sirénou uvidíme buly u Nedeljkovice, Pittsburgh totiž vyhodil puk na icing.

39:52
    Prostřední část se dohrává před domácí svatyní, Penguins ale drží hru u hrazení. Plamenům se v posledních sekundách nedaří ohrozit klec soupeřů.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 3:06.

Statistiky po 2. třetině: Střely na branku: 16 – 26. Trestné minuty: 8 – 6. Využití přesilovek: 0/3 – 1/3.

Inu, čeká nás zajímavá a jistě i napínavá třetí třetina. Calgary se sice na konci druhé části dostalo do vedení díky přesilovkovému zásahu Coronata, Tučňáci ale nehrají vůbec špatně a v Pittsburghu o ničem ještě není ani zdaleka rozhodnuto. Uvidíme, zdali se domácím po pauze podaří otočit skóre, nebo zdali Flames svůj hubený náskok přetaví ve vítězství.

40:01

40:18
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak to je přímo snový vstup do poslední dvacetiminutovky pro domácí borce! Letangova střela se od mantinelu odrazila k nedostatečně střeženému BRYANU RUSTOVI, jenž zpoza branky uklidil puk za přesouvajícího se Markströma. Začínáme zase od začátku – 1:1! Asistence: Kris Letang, Jake Guentzel.
    40:18 Bryan RUST - 1:1

40:41
    Pořádná studená sprcha pro Plameny! Pittsburgh půlminutu po vyrovnávací trefě dokonává obrat trefou REILLYHO SMITHA, který si zpracoval Malkinovu přihrávku a následnou rychlou střelou poslal za Markströma kotouč číslo dva – 2:1! Asistence: Jevgenij Malkin, Rickard Rakell.
    40:41 Reilly SMITH - 2:1

41:38
    Hostující svatyně je stále pod tlakem, Calgary vstup do třetí třetiny zaspalo a koleduje si o další gól.

41:59
    Nedeljkovic si na své konto připsal první zákrok ve třetí části, vhazovat se bude po jeho levici.

42:48
    Coleman sice zvládl nasměrovat puk na Backlunda, ale ten si ho nedokázal zpracovat a na kruhu ho ztratil. Nedeljkovic tak tentokrát zůstal v klidu.

43:28
    Hra se divoce přesouvá ze strany na stranu, hosté se oklepali z hodně bídného vstupu do poslední dvacetiminutovky a snaží se co nejdříve srovnat.

43:58
    Domácí zachytili Kadriho přihrávku a nastartovali svou další útočnou akci. Crosby chtěl zakončit z blízkosti svatyně, na poslední chvíli mu ale puk ujel z hole.

44:40
    Opět se hraje velmi dlouho bez jediného přerušení, častěji jsou na puku hráči z Calgary.

44:57
    Harkins včas nedobrzdil a najel do gólmana Plamenů, což se vůbec nelíbilo Gilbertovi. Ten přijel brankáře bránit, následná strkanice potrestána nebude.

45:19
    Pettersson se pokusil rozehrát puk podél mantinelu, čímž ho ale naservíroval protihráčům. Pittsburghu se ovšem podařilo akci Flames včas rozebrat.

45:50
    Domácí si jen pár sekund po vyhraném vhazování v útočném pásmu pojišťují svůj náskok! Na opačném kruhu se takřka okamžitě po vhození puku uvolnil JAKE GUENTZEL, který si počíhal na Letangovu nabídku a následně za Markströma vyslal tvrdou ránu z voleje. Pěkná akce – 3:1! Asistence: Kris Letang, Sydney Crosby.
    45:50 Jake GUENTZEL - 3:1

Střely na branku: 23 – 27.

46:33
    Weegarovu zblokovanou střelu se ještě snažil za Nedeljkovice doklepnout Huberdeau, ani jeho pokus se ale před strážce domácí svatyně nedostal.

46:59
    Puk znovu zamířil nad plexisklo, další vhazování proběhne přesně na středovém kruhu.

47:36
    Tanev přihrávkou vyslal dopředu dva spoluhráče. Flames pak rozjeli kombinaci před Nedeljkovicem, který o pár sekund později krotil ránu z modré.

48:30
    Duehr krátkou nahrávkou vybídl ke střele Zadorovova, jenž ale orazítkoval jen mantinel za brankou.

48:58
    Odpískáno zakázané uvolnění proti Pittsburghu, uvidíme buly po Nedeljkovicově pravé ruce.

49:23
    Určitě se nedá říct, že by v Pittsburghu bylo rozhodnuto. Nedeljkovic je v posledních minutách pod čím dál tím větším tlakem, Calgary se nevzdává.

49:58
    Polovina třetí třetiny je skoro za námi, ani jednomu celku se teď nedaří se usadit v útočném pásmu.

50:34
    Po zachycení Letangovy přihrávky se po křídle dopředu vydal Crosby, který byl ale zastaven protihráči.

51:28
    Carterova křižná přihrávka projela skrz hostující brankoviště, puk si pak vzal jeden z hostů.

51:58
    Šarangovič zakončil z bezprostřední blízkosti brankoviště, Nedeljkovic byl znovu připraven.

52:37
    Rust se obětavě položil do Weegarovy střely, čímž výrazně usnadnil práci svému brankáři. Před Nedeljkovicem bylo v tu dobu pořádně rušno.

Střely na branku: 25 – 31.

52:57
    Hanifin ztratil balanc na modré čáře, i přes to se ale dostal do zakončení. Nedeljkovic nicméně zasahovat nemusel, střela totiž nešla přesně mezi tři tyče.

53:35
    Větší šanci nevyprodukoval ani na první pohled slibný výpad Pittsburghu. Calgary se vrací vpřed.

54:14
    Dovolím si říct, že v PPG Paints Areně už je rozhodnuto! Čtvrtý zápis do domácí střelecké listiny udělal JEVGENIJ MALKIN, který se uvolnil na pravém kruhu a poslal puk do škvíry mezi rukou Markströma, betonem a zadní tyčí – 4:1! Asistence: Reilly Smith.
    54:14 Jevgenij MALKIN - 4:1

54:57
    Greer se pokusil vrátit Calgary zpět do hry, jenže Nedeljkovic si na jeho zakončení počíhal.

Střely na branku: 29 – 33.

55:29
    Do konce základní hrací doby zbývají ještě čtyři a půl minuty. Hosté sice drží hru v útočném pásmu, obrana Pittsburghu je ale nepouští do větších šancí.

56:05
    Tak pozor, možná ještě nemáme hotovo! Aktivita hostům přeci jen nese ovoce, bekhendové nahození JONATHANA HUBERDEAUA se od jednoho z protihráčů před Nedeljkovicem pro domácí smolně odrazilo do odkrytého prostoru u brankové konstrukce – 4:2! Asistence: Andrew Mangiapane, Noah Hanifin.
    56:05 Jonathan HUBERDEAU - 4:2

56:48
    Nieto nedokázal zachytit špatně namířenou přihrávku, Penguins ztrací puk a jdou do defenzívy.

57:27
    Hosté už nemají co ztratit a hrají vabank, Markström mizí na střídačku! Flames v šesti!

57:43
    Brankář Calgary se po ofsajdu svého týmu vrátil mezi tři tyče, po následném domácím zakázaném uvolnění se ale hned vypravil zpět na střídačku.

58:23
    Nedeljkovic ukončil chaotickou situaci před svou klecí, dostal puk pod kontrolu a schoval ho pod svou výstroj. Minutu a půl před koncem se přerušuje.

58:23
    Calgary si vybírá oddechový čas.

58:29
    Mohli jsme mít hotovo, Guentzel ale ze středního pásma puk nasměroval jen do tyče naprosto prázdné svatyně hostů z Calgary!

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

59:14
    Pittsburgh znovu vyhodil na zakázané uvolnění, v posledních dvou minutách tak učinil už nejméně pětkrát. Plameny drží domácí borce pod tlakem.

59:38
    Máme hotovo, BRYAN RUST se na druhý pokus už nemýlil a z pravého křídla nasměroval puk přesně mezi tři tyče opuštěné svatyně. Sečteno, podtrženo – 5:2! Asistence: Jake Guentzel.

3. Alex Nedeljkovic (PIT) 94,4 % úsp.

PPG Paints Arena hlásí dohráno, všechny body po parádním obratu Tučňáků zůstávají doma! Calgary sice do poslední části vstupovalo s jednogólovým náskokem, o který ale přišlo po velmi bídném vstupu do periody a v průběhu závěrečných dvaceti minut pak hned pětkrát inkasovalo. Plameny tak ztratily poměrně solidně rozehraný zápas a vrací se domů s prázdnou.

Svěřenci kouče Sullivana tak zvítězili podruhé ve dvou dnech. Do akce půjdou znovu až v noci ve středy na čtvrtek, kdy vyrazí na led Detroitu, zatímco Calgary v úterý v jednu ráno vyzve na souboj Washington.

Dnešní utkání sledovalo 17 635 diváků.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště! (03:58:34)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 41. Rust (Letang, Guentzel), 41. R. Smith (Malkin, Rakell), 46. Guentzel (Letang, Crosby), 55. Malkin (R. Smith), 60. Rust (Guentzel) – 39. Coronato (E. Lindholm, Andersson), 57. Huberdeau (Mangiapane, Hanifin)

Trenér: Mike Sullivan

Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: McIsaac, Brenk – Baker, Brisebois

Diváci: 17 635