Anglie – Fidži 30:24 (kon.) | Francie – Jižní Afrika 28:29 (kon.)
Francie – Jižní Afrika

28:29

(22:19)

Neděle 15.10.2023, 21:00 • Stade de France, Saint-Denis • Mistrovství světa v ragby • Čtvrtfinále

80+1
    Domácí se sice přes obranu protlačili dopředu, míč ale jednomu z Francouzů vypadnul a de Klerk nakopl balon do autu! Je konec a sny Francie o zlatu jsou definitivně pryč!

79
    Kwagga Smith ale čistě získal míč zpátky od francouzských hráčů a Springboks dělí minuta a čtvrt od postupu!

79
    Penaud udělal několik metrů na pravé polovině po mlýnu a Fickou se dostal na útočnou polovinu. Francie mobilizuje do posledních minut!

77
    de Klerk házel míč z rucku za sebe, trefil ale přitom bránícího Jelonche za sebou. Rozhodčí to bere jako přestupek a je z toho mlýn, do něhož budou vhazovat Francouzi!
    Kolbe mířil pokusem o dropgoal mimo

74
    Obhájci titulu se po vhazování svázali do maulu a táhli dopředu. Při prvním zastavení vytáhl Kolbe míč zespod a zkoušel drop goal, ale zamířil těsně vedle tyče.

73
    Ramos z velmi dobré pozice uspěl a je to tak na začátku 73. minuty o jediný bod. Tohle bude drama až do posledních sekund!
    Handré Pollard proměnil - 25:29

69
    Handré Pollard kopal někde za půlkou hřiště a byl to fantastický kop! Míč letěl s odstupem nad spodní tyčí a Springboks jsou na koni – 25:29!

69
    Kwagga Smith navíc donutil v rucku francouzského hráče míč neuvolnit a je z toho další trestný kop pro žlutozelené. Tady se může i lámat celý zápas!

67
    Konverze byla pro Pollarda velmi snadná a Jižní Afrika tak v 67. minutě vede!
    Pětka Jižní Afriky - 25:24

67
    PĚTKA JIŽNÍ AFRIKY!
    EBEN ETZEBETH předvedl neskutečnou práci. Ten si zpracoval posunutí a silově protlačil míč přes dva obránce, následně jej doklepl za čáru, i přestože jej skládali další dva. Neskutečná práce útokové spojky Springboks a kopat se bude hned vedle háčka – 25:24!

66
    Nakonec z toho byla rozehrávka přímo do ruky a Jižní Afrika je na samotné hranici položení!

60
    Na pěti metrech od čáry ale Springboks špatně rozehráli aut a míč jim propadl dozadu, kde jej sebrali francouzští hráči!
    Ramos trestný kop proměnil - 25:19

54
    Ramos z poměrně banální pozice uspěl a jeho desátý bod posílá Francii do vedení 25:19!

53
    A protože došlo k přestupku blízko hostujícího háčka, tak volí Francie kop na branku!

40+1
    Domácí zvolili kop na branku a Ramos byl úspěšný, Francie tak vede v poločase 22:19!
    Žlutá karta pro Etzebetha

40
    Tak nikoliv! Etzebeth se ve skládce srazil s hlavou Atonia. Oba viditelně otřesení hráči se po ošetření chtěli vrátit, může však jenom ten domácí. Etzebeth dostává žlutou kartu, zároveň ale také oranžovou, což znamená, že video bude zkoumat, zda to nebude karta červená!

32
    Navíc je srovnáno, Ramos měl velmi dobrou pozici na prokopnutí, kterou i v poklidu využil.
    Pětka Francie - 17:19

31
    PĚTKA FRANCIE!
    Nepřehledná situace po vhazování, Mauvaka dostal míč a šel do rucku, jež se dostal až na brankoviště. Přestože Les Bleus slavili, hra pokračovala a pětku se povedlo dát až CYRILU BAILLEMU, pro nějž je to druhé položení v utkání – 17:19!

28
    Libbok si dával hodně na čas a pískot na tribunách sílil, nakonec se mu ale zadařilo a JAR vede o sedm bodů!
    Pětka Jižní Afriky - 12:17

26
    Další chyba Francie poté, co míč jednomu z jejích hráčů vypadnul z ruky při skládce a otevřel se další prostor na rychlý útok. Míč šel kopem nalevo pro CHESLINA KOLBEHO, ten jej ve sprintu dotáhl až k další pětce – 12:17!
    Ramos trefil z konverze jenom blokujícího Kolbeho

23
    Konverze z toho ale není! Mezi pohybem Ramose a provedením kopu proběhlo hodně času, v rámci pravidel tak mohl vyběhnout Kolbe na blok. A Ramos jej zblízka trefil!

22
    Skvělý zápas pokračuje a Francouzi srovnávají v polovině 22. minuty! Kitshoff nedovoleně bránil Les Bleus v pokračování, rozhodčí tak písknul standardní situaci. Tu rozehráli domácí okamžitě a míč se dostal na PEATO MAUVAKU, který se přes pravou stranu prosadil – 12:12!

20
    Libbok však z nadějné pozice netrefil háčko, tohle může ve finále Springboks hodně mrzet!
    Pětka Jižní Afriky - 7:12

18
    Vhazování hosté přehodili až dozadu a následoval vysoký kop od Libboka. Ten zpracovali nejlépe Jihoafričané, dostali míč z rucku na pár metrech od brankoviště a Reinach posunul na DAMIANA DE ALLENDEHO, pro nějž to byla snadná práce – 7:12!
    Ramosův trestný kop byl krátký

16
    Ramos sice výborně vystihl směr, kop byl ale příliš krátký a padl do brankoviště před háčko. Jede se tak dále za stavu 7:7!

15
    Kitshoff neudržel míč v rucku, čehož si rozhodčí všiml a píská JAR přestupek. Francie volí z dobrých 55 metrů kop přímo na branku!

10
    O kopech Manieho Libboka se toho namluvilo hodně, jihoafrický kopáč byl navíc pod poměrně velkou kritikou. Z těžké pozice to ale prokopl, a tak je srovnáno!
    Pětka JAR - 7:5

8
    Na konci osmé minuty je ale rychle srovnáno! KURT-LEE ARENDSE si naběhl na vysoký balon, Etzebeth skvěle presoval chytající Francouze a míč propadl pro Arendseho, který svůj brejk zatáhl úspěšně – 7:5!

5
    Ramos posleze prokopnul s určitým štěstím i konverzi, a tak vede Francie po pěti minutách hry 7:0! Skvělý začátek pro Les Bleus.
    Pětka Francie - 5:0

4
    Francouzi se po vhazování hned svázali do maulu a postupovali neohroženě dopředu. Dostali se plynule snad až na dva metry od lajny, načež přišly dvě rychlé přihrávky až na pilíře CYRILA BAILLEHO, pro nějž už to bylo snadné – 5:0!

2
    Na začátku druhé minuty si míč šikovně pokopl mezi obránce Jalibert a domácí z toho získali hodně nebezpečnou situaci! Míč byl totiž poté vzduchem přehrán na levé křídlo, kde sprintoval Bielle-Biarrey s Kolbem. Ten před ním balon těsně přikryl a hosté budou vykopávat z brankoviště!