Litvínov – Vítkovice 6:3 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 4:3 (po pr.)
Kladno – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 5:2 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 20.10.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám Vás u dvanáctého kola hokejové extraligy u duelu Kladno s Českými Budějovicemi.

Kladenští Rytíři dokázali získat body v posledních čtyřech zápasech, ale i přesto se stále nachází v nevyhovující pozici předposledního týmu. Hůře už je na tom o bod méně poslední Mladá Boleslav.

Středočechům se v posledních zápasech daří v přesilovkách, zejména Radku Smoleňákovi, jenž zkušenosti v předbrankovém prostoru dává najevy přesně usazenými tečemi.

V posledním zápase měli Rytíři slušně rozjetý zápas s dominantním Litvínovem. Vedení 2:4 ale dokázal domácí Litvínov vyrovnat a trefou Ondřeje Kašeho zvítězit a prodloužit aktuální rekord vítězstvích.

S bodovým přídělem pokračuje i českobudějovický Motor. Není to příděl, který by Jihočeši očekávali, ale pořád lepší něco než nic. V posledních čtyřech zápasech totiž sedmnácti bodové České Budějovice získaly tři body za tři porážky po základní hrací době. Nyní se postaví na ledě Kladna, aby ukončili čtyřzápasovou sérii porážek v řadě.

Na Kladně se podelší době také představí nyní již Budějovický Kubík, jemuž se na jihu Čech střelecky daří.

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček – Jarůšek, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Frolík, Kusý – Strnad (A), Pytlík, Bláha – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka – Babka.

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Gulaši, Doudera (A), Pýcha, Hovorka, Štencel, Vráblík, Štich – Ordoš, Harris, Kubík – M. Beránek, Kondelík, Gulaš (C) – D. Simon, Hanzl, F. Přikryl – Chlubna, Vopelka, Valský.

00:01

00:10
    Motor na úvodním buly úspěšnější. Doudera se dostal rychle pod tlak, když ho z leva napadal Tralmaks.

00:45
    Rozehrávka hostí v obranné třetině vyrušena Sideroffem a Kladenští se po chvilce stěhují do útočného pásma.

01:11
    Martenetova střela z levé strany modré čáry šla přímo na Hrachovinu, který tuto dělovku vytěsnil do rohu kluziště.

01:35
    Pytlík se dostal slibně k odraženému puku za brankou soupeře, ale Hrachovina mu na poslední chvíli kotouč srazil svou holí.

01:59
    Skrytá střela z levého kruhu pro vhazování byla před Brízgalou nepříjemně přibrzděna.

02:40
    Ve střední třetině se dobře vrátil Procházka, který podpořil obranu a ukořistil kotouč pro sebe a své spoluhráče.

03:05
    Hovorka se snažil uklidnit hru za vlastní brankou, jenže díky rychlému napadání Kladna o puk přišel a od modré se ke střele znova dostal Martenet, jehož pokus skryl Hrachovina ve své výstroji.

03:23
    Další chyba Budějovic za vlastní brankou! Zpoza ní vyjel po zisku kotouče zakončující Tralmaks, ale Hrachovina tato zaváhání stále kryje.

03:53
    Pýchova střela od modré čáry proletěla houfem těl, ale skončila těsně vedle levé tyče.

04:19
    Střela z pravé strany šla vedle budějovické branky a puk vyjel těsně vedle levé tyče. Tam měl příležitost Sideroff, ale v nepříjemné pozici nedokázal puk uklidit za brankovou čáru.

04:53
    Gulaši odzbrojil Strnada, ale i přesto se Středočeši drží v útočném pásmu.

05:37
    Nedorozumění rozehrávajícího Brízgaly s Hejdou mohl využít střílející Hovorka, jenže proti jeho střele se kladenský brankář stihl připravit.

06:16
    Přihrávka zpoza branky Kubíkovi nesedla a po odrazu mohl pokračovat v koncovce Harris. Ani jeho pokus za svá záda Brízgala nepustil.

06:41
    Doudera za vlastní brankou sebral kotouč Klepišovi a dopředu mohl vyrazit Gulaš s Kondelíkem, který po zadovce Gulaše pohotově pálil na bližší tyč.

07:03
    Po přejetí útočné modré Přikryl na nic nečekal a střelou z mezikruží se pokusil rozvlnil síť kladenské branky. Sraženou střelu Brízgala nemusel eliminovat, ale následující dorážku z těsné blízkosti už ano.

07:22
    Budějovice odstřelují branku Kladna z každé pozice a nyní jsou to Jihočeši, kteří mají více ze hry.

07:41
    Hovorka kombinoval s Hanzlem. Mezitím Motor prostřídal a pokračuje v tlaku.

08:20
    Strnadova střela od modré neprošla přes prvního hráče a oba týmy posílají na led čerstvé síly.

08:49
    Přihrávka do prostoru mezikruží Chlubnovi sjela z čepele a hrát tak mohou domácí Rytíři.

09:11
    Po zakázaném uvolnění se hra vrátí zpět před Brízgalu.

09:40
    Z otočky to na levém kruhu v útočném pásmu Motoru zkusil Kubík na bližší tyč a Brízgala se musel natahovat k růžku branky.

09:59
    Brízgala opět zasahuje proti střele Beránka od levého hrazení.

11:33
    Příklepem Strnada se dostal do úniku Bláha, který nic nevymýšlel a zkusil rozhodit Hrachovinu zasunutím kotouče mezi jeho betony.

12:17
    Melka vytáhl hru na modrou, odkud nahazoval puk Veber. Kladenští si teď vytvářejí slušný tlak.

12:35
    Motor vyhazuje na zakázané uvolnění.

12:53
    Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale zatím kombinují podél hrazení.

13:15
    Budějovicím se podařilo dostat puk ven z pásma a unavení hráči mohou vystřídat.

13:50
    Vracečka Sideroffa zpět na Kusého nebyla přesná a hrát může Motor.

14:32
    Rychlými příklepy se dostal na kotouč mezi kruhy Gulaš, který dostal puk nepřesně na bekhend.

15:41
    Pomalé přečíslení Jarůška s Klepišem vyřešil Jarůšek individuální střelou, kterou pozorný Hrachovina skvěle vytěsnil.

17:32
    Kladenští se zmocňují puku za vlastní brankou, kde útočící Gulaš zlomil svou hůl.

17:59
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Přeci jen se domácí prosazují v posledních minutách úvodní třetiny. Melka zpoza branky o mantinel poslal puk na modrou čáru, odkud pálil bez přípravy Veber. Jeho projektil zvládl Hrachovina pouze vyrazit a odražený kotouč sklepl do odkryté části branky RADEK SMOLEŇÁK, který číhal v předbrankovém prostoru. Asistence: Václav Veber a Antonín Melka.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:52
    Poslední vteřiny se ještě protahují opakovaným vhazováním před modrou čarou na polovině Kladna.

19:58
    U nahození byli první domácí a v první třetině už nic víc neuvidíme.

20:00

Útočně aktivnější České Budějovice nedokázali najít recept na Adama Brízgalu, který si zatím drží čisté konto.

Na druhé straně Hrachovina čelil dvěma únikům Kladna a s oběma si dokázal skvěle poradit.

První branky přišla dvě minuty před koncem třetiny, kdy Melka vytáhl hru na Vebera, jehož vyraženou střelu sklepl za brankovou čáru Smoleňák.

20:01

20:08
    Pokus o překvapivý útok v samotném úvodu Motoru nevyšel, odpískaný icing.

20:39
    Ordoš startuje do protiakce, když Hrachovina vykopl puk po nahození Dotchina.

21:44
    Beránek dobře spolupracoval s Kondelíkem za kladenskou brankou. Akce dovršila střelou od modré a pokusem Kondelíka o dorážku.

21:59
    Na druhé straně se Pytlík prokličkoval skrz trojici staticky postavených protihráčů a zastavit ho musel až zasahující Hrachovina.

22:27
    Ze střední vzdálenosti to stahovačkou zkusil Procházka. Po přerušení hry se před brankou Hrachoviny strhla menší strkanice.

23:01
    Beránka poslal do útoku na levém křídle Gulaš a Beránek to zkusil individuálně, kde hledal prostor mezi betony Brízgaly.

23:44
    Štichova střela od modré šla k pravé tyči a Brízgala hranou lapačky srazil puk do rohu kluziště.

24:58
    Brízgala dlouhou přihrávkou našel na útočné modré Smoleňáka, kterého si obrána Motoru pohlídala.

27:00
    Kubík to zkusil ze své oblíbené pozice pravého kruhu, ale jeho střela tentokrát přesná nebyla a neuspěl ani dorážející Harris.

27:32
    Jihočeši nyní uzamkli soupeře a hru přerušil až Brízgala, jenž skryl Gulašovo nahození do lapačky.

28:04
    Chyba Budějovic při založení útoku na obranné modré čáře a okamžitá protiakce Rytířů. Strnad na modré vypíchl puk, který si okamžitě převzal Pytlík. Ten se rozhlédl a asistoval přihrávku do předbrankového prostoru, kde se zakončující ONDŘEJ BLÁHA nacházel na obranou Motoru a pohotově zakončil za záda Hrachoviny. Asistence: Jaromír Pytlík a Jakub Strnad.

29:30
    Pravděpodobně Gulašiho střela orazítkovala brankovou konstrukci Brízgalovy branky!

30:01
    Dobrou rychlost nabral ve středním pásmu Kusý, který nabruslil až na spodní část pravého kruhu, odkud ranou na vzdálenější tyč zkoušel navýšit vedení Rytířů.

30:07
    Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Lukáš Vopelka.

30:36
    V oslabení se dostal do útoku při stíhací jízdě Beránek, který zkusil přihrávku na protější křídlo. Kladenští se ale poctivě vrátili a útok odrazili.

31:10
    Frolík na Dotchina, jehož střela od modré neprošla přes osu hřiště.

31:24
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Branka v oslabení a Motor snižuje na rozdíl jedné branky. Podél střídaček měl prostor a čas Kondelík, jenž zavezl puk až na pravý kruh útočného pásma. Poté přišla zadovka na JANA ORDOŠE, který překonal Brízgalu střelou na bližší tyč. Asistence: Jáchym Kondelík a Jan Štencel.

31:52
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Denis Kusý – 2 min., hákování.

31:52
    Branka v oslabení a vyloučení. Tato přesilovka domácím vůbec nesedla.

32:07
    Motor v plném počtu a začíná tak jeho zkrácená přesilovka.

33:00
    Nápor do kladenské branky po střele od modré čáry.

33:15
    Kondelík obsazen Dotchinem ztratil puk a obranné čtyřce Kladna se podařilo vyhodit.

33:45
    Ranou o mantinel Hejda dostává puk do střední třetiny. To už se trest Kusého pomalu chýlí ke konci.

34:13
    Rána Gulašiho sražena Kusým. Budějovice stále kombinují v útočném pásmu i po ukončené přesilovce.

34:37
    Dotchin navíc vyhazuje na zakázané uvolnění a další hráči v úklonu vydýchávají.

35:11
    Rychlé nahození od modré Brízgala bez problému srazil na své hráče, ale Kladno ve střední třetině ztrácí po nepřesnosti kotouč.

35:43
    Kubík přihrával Ordošovi, který ho podporoval z pravého křídla. V osobním souboji byl ale sražen na led a na přihrávku nedosáhl.

36:19
    Přenechaný kotouč Kubíkem došel na Pýchu a rychlou střelu musí znova řešit Brízgala.

36:29
    Další tlak do kladenské branky. Motor se teď hodně tlačí do předbrankového prostoru.

36:41
    Srovnávací gól měl na své holi Přikryl po přihrávce zpoza branky na spodek pravého kruhu. Brízgala neotálel a vystartoval proti Přikrylově koncovce.

36:52
    Martin Beránek – 2 min., podrážení.

37:09
    Kladenští musí ihned vyklidit pásmo díky vyhození Motoru přes všechny čáry.

37:31
    Ticháčkovo nahození bylo sraženo na Kusého, který chtěl vzápětí přihrávat křížem na pravé křídlo. Dobře do hry ale zasáhl vytažený hráč Budějovic.

38:00
    Štich blokuje tvrdou střelu z pravé strany.

38:16
    Další nahození Ticháčka skončilo těsně vedle levé tyče. Chvíli poté se čtyřka Motoru osvobozuje.

38:50
    Nahození chtěl zastavit Hrachovina za svou brankou, kde ale upadl. Zaváhání se Kladnu nepodařilo potrestat.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Kondelík poslal nabídku Douderovi, jehož střela skončila sražena vysoko do vzduchu. Hra pokračuje v obranné třetině Rytířů.

39:59
    Obrovská příležitost Beránka! Vyražený puk skončil na levé tyči, kde to měl Beránek do odkryté branky. Brízgala byl ale v pohybu a roztažením dokázal nějakým způsobem vyškrábnou puk nad branku!

40:00

Ve druhé třetině dokázali domácí zásluhou Bláhy navýšit své vedení. Vše ovšem zařídil Strnad s Pytlíkem, kteří pohotově dostali puk na Bláhu před brankou, jenž sebejistě zakončil.

V přesilové hře se ovšem blýskli hosté. Kondelík stáhl hru na sebe a zadovkou nabil puk Ordošovi, který z kolečka na vhazování propálil Brízgalu na pravou tyč.

40:01

40:37
    Hrachovina opouští hrací plochu kvůli zdvižené pravici jednoho z hlavních rozhodčích.

40:45
    Eduards Tralmaks – 2 min., sekání.

40:49
    Domácí pohotově vyhazují a Budějovice budou muset rozjet útok zpoza vlastní branky.

41:08
    Nepřesná přihrávka Simona byla zbrzděna a domácí znova vyhazují.

41:30
    Kladenští teď přestali hrát v obranném pásmu, neboť si byla jistý ofsajdem soupeře. Nakonec z toho mohla být nebezpečná střela, ale nakonec se povedlo Rytířům osvobodit.

41:59
    Střela Pýchy skončila ukryta v lapačce kladenského brankáře.

42:45
    Hanzl měl na levé strany spousta místa a taženou střelou rozjel zmatky v kladenské brance, kde se několik hráčů snažilo najít puk.

42:45

43:58
    Strnad neprošel podél hrazení a Štich vyváží hru na polovinu Kladna.

44:21
    Za vlastí brankou zaváhal Štencel, ale ze zisku kotouče Rytíři nic nevykřesali.

44:57
    Rozjetý Tralmaks si chtěl nastřelit puk s Klepišem, ale obsazený centr Kladna byl pod tlakem soupeře.

45:20
    Brant Harris – 2 min., držení.

45:47
    Doudera pohotově vložil hokejku do střeleckého pokusu Jarůška a Budějovice mohou vyhodit.

46:09
    Už se zdálo, že Hovorka dostane puk ven z pásma, ale nakonec ho dostal pod tlak Smoleňák.

46:19
    Přečíslení Budějovic dva na jednoho doplnil každý hráč na jedné straně a z druhé vlny Hovorka napálil puk do výstroje Brízgaly, který puk vyrazil před sebe.

46:31
    Na druhé straně Smoleňák před brankou soupeře, kam se dostal po prohození puku. Těsně před koncovkou byl ale poslán k ledu.

47:40
    Slováček v obranné třetině přečetl úmysl soupeře a zachycením přihrávky vystartoval se spoluhráči do protiakce, kterou zakončil střelou na bližší pravou tyč.

47:55
    Nebojácně zajel do kladenské obrany Beránek, který neměl žádný prostor pro koncovku a kotouč tak raději skryl do lapačky Brízgala.

48:15
    Hrachovina si dobře počkal na koncovku Sideroffa, který dostal přihrávku před branku zpoza budějovické klece.

48:21
    Jakub Klepiš – 2 min., podrážení.

48:52
    Kubík je připraven na střelu na pravém kruhu, ale Motor zkoušel přihrávku na Ordoše, který pracuje na hranici brankoviště.

49:21
    Tentokrát už pálil Kubík, jehož střela byla nepřesná.

49:34
    Přesilovou hrou Motor dorovnal ztrátu a na kladenském zimáku je vyrovnáno! Kondelík z pravého křídla vytáhl hru na modrou čáru, odkud Pýcha adresoval přihrávku BRANTU HARRISOVI na levé křídlo, odkud propálil Brízgalu ranou pod horní tyč. Asistence: Pavel Pýcha a Jáchym Kondelík.

51:26
    Hovorka teď poslal na led Smoleňáka za vlastní brankou přičemž přišel o svou hůl. Následně kladenského kapitána strčil na hrazení a dál ho držel u ledu.

52:38
    Emoce začínají stupňovat. Po odpískaném ofsajdu Kladna následuje komerční přestávka.

53:05
    Ze středu modré poslal Smoleňák přízemní střelu do středu branky, kde chtěl využít projíždějícího Melku.

53:16
    Odražený kotouč skončil znova u levé tyče, ale tam si prostor pohlídal Doudera, který okamžitě poslal své spoluhráče do útoku.

54:17
    Oba týmy teď bojují o pozici ve středním pásmu, kde je řada nepřesností z obou stran.

54:40
    Nyní Kladenští uklidňují hru za vlastní brankou.

55:14
    Ordošovo nahození sebrali Kladenští, kteří ale ztratili puk při vývozu a záhy přišla blesková přihrávka na hranici brankoviště k pravé tyči, kam si už sjížděl Harris. Dobře zasáhl jeden z kladenských, který se do přihrávky položil.

56:18
    Martin Procházka – 2 min., faul kolenem.

56:18
    Doudera za brankou byl ve statické pozici a na poslední chvíli se pokusil vyhnout napadajícímu Procházkovi, který ho kolem nejspíše trefil někam do prostoru kolene.

56:47
    Valský sklepl puk na Kondelíka osamoceného před brankou, který měl problém se zpracováním. Kotouč přikryl Brízgala.

57:48
    Bláha se snažil dojet vyhozený puk, ale o něco blíže to měl Hrachovina, který vyjel z branky.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

59:13
    Gulaši nastřelil mantinel s úmyslným odrazem před branku, ale to mu příliš nevyšlo.

59:26
    Kladenské přečíslení tři na dva také neskončilo střelou na Hrachovinu.

59:48
    Slováčkovo nahození Hrachovina neměl šanci vidět, ale puk mu přistál přímo na hrudi.

60:00

Třetí třetinou se Motoru podařilo vyrovnat stav utkání a na Kladně se bude prodlužovat. Závěr utkání nabídl mnoho šancí, ale o vítězi rozhodně až prodloužení, potažmo samostatné nájezdy.

60:01

60:06
    Kubík se dostal do kleští a přichází o puk. Hrát může Ticháček v obranném rohu kluziště.

60:31
    Tralmaks si dlouho držel kotouč a záhy to zkusil individuálně na levou tyč.

61:20
    Pytlík si udělal prostor mezi kruhy a i přes dva protihráče dokázal zaměstnat Hrachovinu. Potenciální ztráta puku by znamenala únik Budějovic dvou hráčů na Brízgalu.

61:41
    Kondelíkova střela byla rovněž nepříjemná! Brízgalu posadila na led a na kotouč před sebou nemohl dosáhnout.

62:42
    Štencel našel zpoza branky volného Kondelíka, který měl dost prostoru, ale z levého křídla Brízgalu neprostřelil.

63:04
    Sideroff se natlačil za obranu Motoru a vynutil si faul, který znamená překřížené ruce rozhodčího a trestné střílení.

63:04
    Trestné střílení DEVEN SIDEROFF trestá jak nejlépe mohl a Kladno poprvé v sezoně vítězí na domácím ledě. Kličkou k pravé tyči si položil Hrachovinu, který se ještě vší silou natahoval po zakončení kladenského exekutora.

Českobudějovické trápení se natahuje na pět porážek v řadě, ale s drobnou útěchou si Jihočeši odváží cenný bod.

Ve třetí části dokázal vyrovnat stav utkání v přesilové hře Harris, který po přihrávce Pýchy a Kondelíka vymetl prostor pod horní tyči.

V prodloužení jsme viděli šance na obou stranách. Ta největší se rýsovala právě u Sideroffa, který se nacpal před obránce Motoru a vynutil si trestné střílení, které se mu podařilo využít. (20:39:47)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 18. Smoleňák (Veber, Melka), 29. Bláha (Pytlík, Strnad), 64. Sideroff (TS) – 32. Ordoš (Kondelík, Štencel), 50. Harris (Pýcha, Kondelík)

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček, Babka – Jarůšek, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Frolík, Kusý – Strnad (A), Pytlík, Bláha – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka.