po s.n. (1:2)
Finsko
7:8 (1:3, 4:2, 2:2)
Česko
Pátek 20.10.2023, 11:30 • Kupittaan palloiluhalli, Turku • Euro Floorball Tour (juniorky)

Branky a nahrávky: 5. Granlundová (Kurikkalaová), 27. Parviainenová, 35. Taipaleová (Leppänenová), 36. Suhonenová (Rinneová), 37. Taipaleová (Leppänenová), 53. Lindgrenová (Suhonenová), 54. Parviainenová – 16. Baldreichová (Gocová), 19. Sigmundová (Břeská), 19. Lískovcová (Lovíšková), 30. Břeská (Baldreichová), 39. Baldreichová (Břeská), 45. Baldreichová, 60. Gocová (Klubalová), rozh. náj. Gocová. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 25:13. Diváci: 205. Nejlepší hráčky: Milla Granlundová – Lucie Baldreichová. (13:54:13)

České juniorky vstoupily do Euro Floorball Tour na jedničku, v pohledném utkání zdolaly domácí Finky 8:7 po samostatných nájezdech.

Zápas nabídl řadu obratů. První třetina vyšla lépe Česku, které ji vyhrálo dvoubrankovým náskokem. Finky nicméně v prostředním dějství třemi slepenými góly otočily průběh zápasu ve svůj prospěch, zásluhou branky Lucie Baldreichové se nicméně šlo do šaten za nerozhodného stavu. Třetí třetinu zahájila Baldreichová dokonáním hattricku, ovšem domácí obrátily stav a nájezdy zachraňovala v poslední minutě bekhendovou dorážkou Sofie Gocová. V nájezdech tahaly za delší konec provazu české florbalistky, za které se prosadily Karolína Klubalová a Sofie Gocová, za domácí uspěla pouze kapitánka Milla Granlundová.

Druhé utkání čeká českou devatenáctku v sobotu proti Švédsku, Finsko změří síly se Švýcarskem.

60:00 Sofie GOCOVÁ - 7:8

60:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
    Autorem vítězné branky je SOFIE GOCOVÁ.
    Elsa HOLOPAINENOVÁ

3. série
    1:2
    Je konec, bonusový bod berou Češky! Elsa Holopainenová jako kdyby se zalekla možnosti prodloužit zápas, nevymyslela vůbec nic a forhendem vystřelila přímo do brankářky.
    Sofie GOCOVÁ

2. série
    1:2
    Hrdinka poslední minuty základní hrací doby Sofie Gocová zazářila i při samostatném nájezdu, když se dostala do těsné blízkosti gólmanky, aby jí následně pověsila míček nad rameno bekhendovou střelou o břevno.
    Janina RINNEOVÁ

2. série
    1:1
    První neúspěch zaznamenala Janina Rinneová, jejíž forhendovou kličku Svrčková přečetla a skokem střelu zastavila.
    Karolína KLUBALOVÁ

1. série
    1:1
    Bleskové srovnání! Karolína Klubalová si vedla podobně jako Granlundová s tím rozdílem, že zakončovala bekhendem.
    Milla GRANLUNDOVÁ

1. série
    1:0
    Nájezdy odstartovala finská kapitánka Milla Granlundová. Nevymýšlel nic složitého, párkrát zakvedlala s míčkem, který nakonec poslala do pravé šibenice.

Samostatné nájezdy začínají.

Po domluvě kapitánek s rozhodčími se nebude hrát prodloužení, jdeme rovnou na nájezdy!

Základní hrací doba nerozhodla! Po trefě Lucie Baldreichové Finky dokonaly obrat zásluhou Nowy Veteläinen Lindgrenové a Tanji Parviainenové, ale česká reprezentace nesložila zbraně a v poslední minutě srovnala při powerplay, do černého mířila bekhendem dorážející Sofie Gocová.