Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 4:5 (po pr.) | Ottawa – Detroit 2:5 (kon.)

3. Bo Horvat (NYI) 2+0 (04:23:39)

New Jersey Devils dokázali zvítězit na ledě New Yorku Islanders 5:4 po prodloužení. V utkání čtyřikrát využili přesilovou hru a třikrát se dostali do vedení, Islanders ale třikrát úspěšně vyrovnali a nakonec dovedli střetnutí do pětiminutového prodloužení. V něm ovšem dokázal ve třetí minutě rozhodnout Jack Hughes, jenž v utkání zaznamenal úchvatnou bilanci 2+2.

62:19 Jack HUGHES - 4:5

62:19
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Ovšem nikoliv na dlouho! JACK HUGHES naskočil zpět na led ze střídačky, dostal se k puku, trošičku si zabruslil v útočném pásmu a prudkou střelou z mezikruží rozhoduje o vítězství Devils. Asistence: John Marino, Timo Meier.

62:05
    Tempo hry ve třech na obou stranách se trošičku uklidnilo.

61:16
    Pulockova dělovka zpoza pravého kruhu se odráží od bránícího Hamiltona do ochranné sítě.

60:45
    Na druhé straně kluziště se Barzalovi povedlo ze strany stočit své tělo na střed před brankoviště, avšak Schmid jeho šanci likviduje.

60:22
    Jack Hughes si najel do útočného pásma po předchozím zisku puku středem, avšak nepovedlo se mu prostřelit Sorokina.

60:01

60:00

59:55
    Ještě jedno přerušení hry ve středním pásmu. Dnes bude rozhodovat prodloužení, případně nájezdy.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.
    58:49 Bo HORVAT - 4:4

58:49
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí dokázali rychle dostat puk zpět do útoku a přestože se povedlo Schmidovi úspěšně čelit střele z pravé strany od Palmieriho, následně dokázal z levé strany kotouč dorazit do sítě BO HORVAT, který si poradil i s ležícími hráči v brankovišti soupeře. Asistence: Anders Lee, Mathew Barzal.

58:32
    Hosté dostali puk ze svého pásma a formují se znovu v obraně.

58:22
    Devils poslali puk na svou střídačku, bude se vhazovat před Schmidem. Ještě před tím si ale Islanders berou time-out.

58:18
    Sorokin vyráží na střídačku, Islanders hrají v šesti!

58:08
    Hosté jen vyvezli a nahodili puk, aby mohli prostřídat.

57:55
    Schmid čelil dvěma nepříjemným střelám z dálky, oba pokusy ale vykryl a podržel své spoluhráče.

57:32

57:28
    Ještě jedno vyhození hostujícího týmu, který toto oslabení zvládne.

57:11
    Devils se povedlo poslat kotouč mimo své pásmo.

56:40
    Z levého kruhu vypálil z nápřahu Barzal, Schmid drží puk u sebe a nepouští Palmieriho k dorážce.

56:20
    Horvat v pravém kruhu nezpracoval křižnou přihrávku a nedostal se ke střele. Domácí nicméně dál drží útočné pásmo.

55:43
    Devils začínají oslabení nejlepším možným způsobem, vyhazují kotouč.

55:32
    Velká šance pro Islanders! Po komerční pauze budou hrát přesilovou hru. Dvě minuty za podražení obdržel McLeod.

54:38
    Icing domácího týmu, kterému se nepovedlo zachytit rozehrávku ve středním pásmu.

54:06
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru domácího celku. Komerční pauza.

53:20
    Devils mohou prostřídat.

53:08
    Domácí uspěli na buly, Pelechova rána od modré však neprošla přes bránícího Bastiana.

53:03
    O poznání méně však domácím vyhovuje, že se dopustili icingu a bude se vhazovat před Schmidem.

51:35
    Islanders po několika minutách, kdy bušili do defenzivy i brankáře soupeře, trochu ztratili svůj elán. Devils tedy drží puk dál od své branky, což jim vyhovuje.

50:45
    Hraje se delší úsek bez přerušení. New Jersey se snaží svým pohybem vyrovnat rozložení sil na kluzišti.

49:59
    Nikoliv však na dlouho. Rychle se do útoku vrátil Matt Martin, jehož střelu zápěstím Schmid sráží do strany.

49:45
    Devils vyvezli puk ze svého pásma a dávají svému brankáři trochu prostor k tomu, aby si oddechl.

49:20
    Velký tlak Islanders pokračoval i po nepřesně střele Nelsona. Palmieri vyjel zpoza branky a rychle zakončil do betonu Schmida, který následně vykryl i dělovku z nápřahu od Dobsona. Horké chvíle pro brankáře New Jersey.

49:06
    Nelson dostal na levé straně přihrávku do jízdy a střelou z voleje těsně míjí branku Devils! Schmid by se nestihl přesunout, další nevyužitá šance na zkompletování hattricku. Nelson si ale pro to jde!

47:25
    Meier vypomohl svému brankáři, když zblokoval ránu od modré čáry z hole Dobsona. Islanders cítí šanci na vyrovnání.

47:03
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Devils. Domácí ze svého náporu zatím vyrovnávací gól nevytěžili. Komerční pauza.

46:28
    Tak málo chybělo, aby se domácím skutečně povedlo opět vyrovnat! Brock Nelson se dostal k přihrávce na útočné modré, přejel do pravého kruhu a řítil se za hattrickem, jenže i když Schmida dokázal překonat, puk do sítě nezamířil. Vypadá to, že se od brankáře odrazil do tyčky a pak zpět do hřiště.

44:52
    Hamiltonovu ránu od modré čáry má Sorokin pod kontrolou. Devils nyní překypují energií a snaží se o odskočení ve skóre. V průběhu utkání se jim to ještě nepovedlo, Islanders naopak dvakrát úspěšně vyrovnali. Co tentokrát?
    44:30 Jack HUGHES - 3:4

44:30
    Čtvrtá využitá přesilovka New Jersey! Po dvou asistencích se tentokrát JACK HUGHES prosadil i střelecky, když si výborně počíhal před brankovištěm na přihrávku od Paláta z pravé strany a zakončil k levé tyči. Asistence: Ondřej Palát, Jesper Bratt.

44:02
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Pierre Engvall – 2 min., hákování.

43:15
    Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení, v tuto chvíli ale také bez šancí. Hraje se převážně ve středním pásmu s rychlými ztrátami po přechodu modrých čar.

42:05
    Domácí trošičku vyrovnali hru a nejsou už zataženi do defenzivy. Nicméně se nedostávají do příležitostí, jako se to daří jejich soupeřům.

41:20
    A neprosadil se ani Toffoli, jehož vysokou střelu vyráží brankář domácích mimo brankoviště svou hrudí.

40:59
    Devils mají dobrý vstup do třetí třetiny, tvoří si šance. J. Hughes ovšem na Sorokina nevyzrál.

40:24
    Palát se dostal ke své první střele v utkání, Sorokin jeho pokus sráží do strany.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:29.

New Jersey se sice už třikrát dokázalo prosadit v přesilové hře, nicméně z toho nic nemá. Islanders drží vyrovnané skóre, když ve druhé třetině dokázali na obě branky soupeře odpovědět. Do kabin se odchází za stavu 3:3.

40:00

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

37:54
    Kotouč se dotkl někoho na střídačce domácích. Vhazuje se ve středovém kruhu.

37:06
    Bastian se dostal do vyložené pozice před brankou, ale Sorokin se až zázračně dokázal při přesunu natáhnout po jeho střele betonem a parádním zákrokem zabránit nejhoršímu!

36:33
    Vhazovat se bude před Schmidem. Došlo k icingu hostů po nezachycené přihrávce ve středním pásmu.

35:33
    Přihrávka rukou hostů v pásmu soupeře. Hra je přerušena a následuje komerční brejk.

34:52
    Tentokrát už z toho zakázané uvolnění New Jersey je.

34:05
    Rozhodčí usoudili, že puk z pásma Devils byl tečovaný a nebude se jednat o icing. Hra plyne rychle dál. Devils vedou na střely 26-16.

32:55
    Probíhá jedna z mála pasáží, během které se toho příliš neděje. Oba týmy se snaží hrát ze zabezpečné obrany.

31:17
    Kotouč při útoku Islanders končí v ochranné síti. Leeho střela tam byla sražena bránícím protihráčem. Komerční brejk.

30:57
    Zatímco jsou Devils v útočném pásmu, oba potrestaní hráči se vrací na led.

29:53
    Hry ve čtyřech na obou stranách zatím mnohem více využívají domácí, kteří si vytvořili tlak, během něhož Schmida zachránila i branková konstrukce! Nakonec brankář Devils zlikvidoval lapačkou střelu z pravého kruhu a je rád, že přerušil hru.

28:57
    Po přerušení hry došlo ke zbytečnému střetu mezi Meierem a Martinem. Meier chtěl soupeři oplatit dohrání a narazil do něj, jenže se narazil na hokejku soupeře a padl k ledu. Meier dostává dvě minuty za hrubost, Martin za krosček.

28:46
    Hosté by se rádi zase vrátili do vedení, Sorokin jim ale nyní tuto snahu znemožnil.

27:24
    Kombinace Ondřeje Paláta s Nicem Hischierem vedla k bekhendovému zakončení druhého jmenovaného, Sorokin vytěsnil puk mimo brankoviště.

26:48
    Hosté vytvořili menší tlak do brankoviště soupeře, Sorokin ustál zakončení Holtze i následující pokusy o dorážku. Komerční pauza.
    26:10 Bo HORVAT - 3:3

26:10
    BO HORVAT byl takřka v nulovém úhlu, což mu ale vůbec nevadilo! Z pravé strany i tak vypálil, trefil brusli brankáře Schmida, jenž se přesouval ke své tyči, a o ni dostal kotouč do branky Devils. Asistence: Noah Dobson, Matt Martin.

25:34
    Do útoku vyrazili rovněž domácí, nicméně Clutterbuck přestřelil.

24:54
    Bastian se snažil ohrozit z levé strany Sorokina, tentokrát se ale brankář Islanders blýsknul.

24:13
    Icing hostujícího týmu, vhazovat se bude před Schmidem.
    22:36 Luke HUGHES - 2:3

22:36
    Dlouho byli Devils usazeni v útočném pásmu, až nakonec dokázali přesilovku využít! Jack Hughes nahrál na modrou svému mladšímu bratrovi LUKEOVI HUGHESOVI, jenž vyslal prudkou ránu, která proletěla vším, co jí stálo v cestě, a skončila za zády Sorokina. Asistence: Jack Hughes, Jesper Bratt.

21:51
    Adam Pelech – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
    21:37 Brock NELSON - 2:2

21:37
    Domácí odpovídají na inkasovanou branku. BROCK NELSON vsítil svůj druhý gól v utkání, když byl trestuhodně ponechám osudu mezi kruhy a povedlo se mu podstřelit Schmidův beton. Asistence: Kyle Palmieri.

21:13
    Další přerušení hry. Po buly v útočném pásmu se do zakončení dostal Hischier, výsledek je stejný – Sorokin má puk pod kontrolou.

20:59
    Prudkou střelu Meiera drží Sorokin v lapačce a přerušuje hru.
    20:21 Tyler TOFFOLI - 1:2

20:21
    Tak to byla rychlost. Hosté využívají přesilovou hru, když se TYLER TOFFOLI dostal až do pravého kruhu a přes obránce vyslal přesně zacílenou střelu do levého horního růžku. Asistence: Jack Hughes, Jesper Bratt.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:32.

Úvodní třetina skončila smírně 1:1. Devils mají výraznou střeleckou převahu, své soupeře přestříleli 15-8, na gól si ale museli počkat až do poslední minuty, kdy využil přesilovku Hamilton a odpověděl tím na předchozí trefu Nelsona ze 13. minuty.

20:00

19:45
    Casey Cizikas – 2 min., krosček.

19:36
    Sorokin přerušuje hru, kotouč má v lapačce.
    19:00 Dougie HAMILTON - 1:1

19:00
    Stačil ale jeden úspěšný průnik po křídle se zpětnou přihrávkou před kruhy, kam si sjel DOUGIE HAMILTON, a jeho rána z voleje propadla Sorokinovi za záda! Devils využívají přesilovku a srovnávají na 1:1. Asistence: Timo Meier, Akira Schmid.

18:35
    Minuta přesilovky je v podstatě minulostí a hosté se ještě nedokázali usadit v útočném pásmu.

17:40
    Toffoli byl doslova zahozen do branky Islanders. Pelech dostává trest za nedovolené bránění.

16:45
    Devils výborně vykombinovali své postavení v útoku až k přihrávce do pravé strany na rozjetého Bratta, jehož ale Sorokin dokázal po skluzu brankovištěm rovněž vychytat. Sorokin má teď sérii skutečně výborných zákroků.

15:28
    Tomu se říká zahozená šance! Hughes zůstal za obranou Islanders a jeho spoluhráčům se povedlo ještě vybojovat puk a poslat ho právě Hughesovi, který před brankovištěm soupeře kotoučem zamíchal, Sorokina si položil, ale pak trefil pouze lapačku domácího gólmana. Komerční pauza.

14:52
    Hosté ubránili útočnou akci soupeře, načež Hughes prokličkoval s pukem z vlastního pásma až před kruhy v třetině soupeře. Celé akci chybělo jen přesnější zakončení, jeho střela skončila na zadním mantinelu.

13:45
    Po další střele Pageaua se ujali kotouče hosté, kteří předvedli rychlý protiútok. Na jeho konci Brendana Smitha vychytal Sorokin, jenž přerušuje hru.

13:02
    Domácí jsou po vstřeleném gólu plní energie. Snaží se toho rychle využít, Pelechovu střelu z dálky však Schmid krotí.
    12:35 Brock NELSON - 1:0

12:35
    Domácí otevírají skóre zápasu! BROCK NELSON se dostal s pukem do levého kruhu, odkud zamířil přesně na vzdálenější tyč okolo brankáře Schmida, který nedokázal letící kotouč zachytit. Nelson mu podstřelil ruku s lapačkou. Asistence: Pierre Engvall, Kyle Palmieri.

12:17
    Nelson skvělou přihrávkou našel před brankovištěm Devils Engvalla, jehož ale Akira Schmid, možná spíš reflexivně, dokázal vychytat.

11:54
    Při přechodu Islanders do útočného pásma vyletěl kotouč do hlediště. Komerční pauza.

11:29

11:25
    Tak přeci Meier dokázal zpoza kruhů vypálit na branku Islanders, Sorokin však ramenem vyráží tento projektil.

10:40
    Devils se nedaří procpat své střelecké pokusy až na Sorokina. Islanders výrazně pomáhají svému brankáři.

10:05
    Toffoli byl v útočném pásmu dvakrát zblokován. Domácím se následně daří vyčistit své pásmo.

09:29
    Casey Cizikas – 2 min., sekání.

08:15
    Devils jsou po krátké pauze na ledě pohyblivějším týmem, z čehož plynou i příležitosti. Bastian protečoval prudký pas ze strany, ale Sorokin byl připraven.

07:31
    Toffoli se dnes poprvé zapsal do statistik utkání. Jeho střelecký pokus Sorokin sráží betonem.

06:56
    Sorokin byl dostatečně pozorný a na břiše zkrotil střelu Hamiltona z levého kruhu. Kotouč udržel pod kontrolou a přerušil hru, komerční pauza.

05:37

05:12
    Devils uspěli na buly ve vlastním pásmu a vyčistili jej vyhozením. Islanders v této přesilovce toho už moc nevymyslí.

05:03
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Schmida.

04:55
    Kratší tlak domácího týmu dokázali hosté znovu vyřešit vyhozením kotouče.

04:28
    Po dvou vyhozeních New Jersey se s pukem dostal do útoku Nelson, ale zpoza kruhů orazítkoval zadní mantinel.

03:37
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Jonas Siegenthaler – 2 min., krosček.

03:25
    Bude se vylučovat na straně Devils, domácí mají výhodu.

02:12
    Fasching Schmida svým pokusem nepřekvapil, druhý zákrok hostujícího brankáře.

01:31
    Icing domácího celku, kterému nevyšla riskantnější přihrávka do středního pásma.

01:08
    První útok zakončený střelou rovněž na druhé straně. Hughes se snažil ještě vylepšit pozici přihrávkou na modrou čáru, odkud vylétla rána na Sorokina, který přerušuje hru.

00:32
    První střelou zápasu se prezentoval Brock Nelson, jeho pokus vyráží Akira Schmid mimo brankoviště.

00:01

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Bolduc, S. Aho I – Barzal, Horvat, Holmström – Engvall, Nelson, Palmieri – Lee, Pageau, Fasching – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.
    Trenér: Lane Lambert

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Bahl, L. Hughes, B. Smith – Meier, J. Hughes, Toffoli – Bratt, Hischier, Palát – Holtz, M. McLeod, Mercer – Bastian, Lazar, Tierney.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Rooney, Schrader – Flemington, Hughes.

New York Islanders toho zatím v nové sezoně moc nestihli. Co ale odehráli, to vyhráli. Do sezony vstoupili vítězstvím 3:2 nad Buffalem a uprostřed tohoto týdne pak doma udolali 1:0 Arizonu. Zatím se tedy prezentují především kvalitními defenzivními výkony, což jim může v dalším utkání výrazně pomoci k tomu, aby zaútočili i na třetí vítězství v řadě.

Proti tomu se samozřejmě hodlají New Jersey Devils razantně postavit. Zrovna dobrou výchozí pozici ale nemají, byť v přípravě Islanders dvakrát porazili. Do základní části NHL sice New Jersey vstoupilo vítězně, když porazilo na svém ledě Detroit, ale v dalších dvou domácích zápasech už prohrálo. Napřed s Arizonou po remíze v základní hrací době a následně s Floridou, od které inkasovalo čtyři góly a na začátku třetí třetiny prohrávalo už 0:4. Pak sice duel ještě Ďáblové zdramatizovali třemi góly, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. Nelson (Engvall, Palmieri), 22. Nelson (Palmieri), 27. Horvat (Dobson, M. Martin), 59. Horvat (Lee, Barzal) – 19. Hamilton (Meier, Schmid), 21. Toffoli (J. Hughes, Bratt), 23. L. Hughes (J. Hughes, Bratt), 45. J. Hughes (Palát, Bratt), 63. J. Hughes (Marino, Meier)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Bolduc, S. Aho I – Barzal, Horvat, Holmström – Engvall, Nelson (A), Palmieri – Lee (C), Pageau, Fasching – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Bahl, L. Hughes, B. Smith – Meier, J. Hughes (A), Toffoli – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Holtz, M. McLeod, Mercer – Bastian, Lazar, Tierney.

Rozhodčí: Rooney, Schrader – Flemington, Hughes