Arizona – Anaheim 2:1 (kon.) | Montreal – Washington 3:2 (po pr.) | Tampa – Toronto 3:4 (po pr.)
Buffalo – NY Islanders 3:1 (kon.) | Florida – Vancouver 3:5 (kon.) | Chicago – Vegas 3:5 (kon.)
Dallas – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Minnesota – Columbus 4:5 (po pr.) | Nashville – San Jose 5:1 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Colorado – Carolina 6:4 (kon.) | Seattle – NY Rangers 1:4 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Boston 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 6:2 (kon.)

2. Sam Reinhart (FLA) 2+0
    3. Elias Pettersson (VAN) 1+1 (03:52:00)

Floridě se nepovedlo vyhrát třetí zápas v řadě, když na domácím ledě padla s Vancouverem 3:5. Ve třetí třetině se Panthers povedlo dvěma góly srovnat na 3:3, ale následně Kuzmenko vrátil Canucks do vedení po povedeném naznačení střely a položení brankáře Bobrovského. Do prázdné branky pak pečetil střelou přes celé kluziště svým šestým gólem v sezoně Boeser.

59:29
    Oddechový čas pro tým Florida Panthers.

59:29
    Postavení mimo hru Floridy. Už není moc času na to, aby se s výsledkem něco udělalo.

59:08
    DeSmith v pádu zastavil prudkou střelu Barkova z mezikruží a podržel svůj tým.

58:50
    Branka Floridy je opět prázdná.

58:40
    Chyba Floridy v rozehrávce. Zakázané uvolnění a Bobrovskij musí zpět do klece.

58:28
    Panthers se dopouští postavení mimo hru.

58:09
    Bobrovskij odpelášil opět na střídačku. Vancouver se dopouští icingu.
    57:50 Brock BOESER - 3:5

57:50
    Vancouver právě vstřelil branku!
    BROCK BOESER se dostal k puku a střelou takřka přes celé kluziště trefuje prázdnou branku Floridy. Bez asistence.

57:38
    Hra je přerušena v pásmu Canucks a Bobrovskij míří na střídačku.

56:39
    Balinskis se pokusil rozhýbat tempo, dokonce se i sám dostal do zakončení před levým kruhem, ale minul.

55:55
    Nelze se asi divit tomu, že nahecovaní hráči Floridy jsou nyní tak trochu jako politi ledovou vodou. Na vyrovnání se pořádně nadřeli a najednou opět prohrávají.
    55:03 Andrej KUZMENKO - 3:4

55:03
    Jenže Vancouveru stačí třetí střela v této třetině k tomu, aby se zase vrátil do vedení! ANDREJ KUZMENKO naznačil střelu, ale podržel puk u sebe. Položil si tím Bobrovského a pak využil odkryté klece ke skórování! Asistence: Phillip Di Giuseppe, J.T. Miller.

54:19
    Komerční pauza.

54:01
    Florida vede ve třetí třetině na střely už 17-2!
    54:01 Sam REINHART - 3:3

54:01
    Florida právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Florida je za svou aktivitu odměněna! Ve třetí třetině má obrovskou herní převahu, z čehož podruhé těží SAM REINHART, který před brankovištěm našel skulinu mezi betony DeSmithe a srovnává na 3:3! Asistence: Evan Rodrigues, Josh Mahura.

53:17
    Icing Vancouveru.

52:45
    Stenlund měl před brankou Vancouveru takřka vyloženou gólovou pozici, nepovedlo se mu ale přizvednout puk nad natažený beton DeSmithe, jenž výborným zákrokem zachránil svůj tým!

51:24
    Kuzmenko ukořistil kotouč ve středním pásmu po buly a vyrazil za obranu spolu s Michejevem, jemuž před brankovištěm posunul puk do levé strany. Bobrovskij ale výborným přesunem dostal soupeře pod tlak a Michejev míjí!

51:10
    Domácí se při pokusu o návrat do útoku provinili postavením mimo hru. Komerční pauza.

50:08
    DeSmith čelil dvěma hodně nepříjemným střelám, Canucks nakonec museli vyhodit puk na zakázané uvolnění.

49:35
    Domácí tvoří výrazný tlak na branku soupeře a zakusují se hodně zhurta do defenzivy Vancouveru.

48:59
    Barkov se zjevil před brankovištěm, ale netrefil branku soupeře. Florida se už ve třetí třetině nicméně střelecky v podstatě dotáhla. Poměr střel činí 28-29, v rámci třetí třetiny 11-2.

48:27
    Hosté v plném počtu. Vancouver v početní převaze prakticky nic nepředvedl.

47:37
    Hosté se snažili nalézt dobrou střeleckou pozici, ale ani nejlepšímu střelci týmu v dosavadním průběhu sezony Brocku Boeserovi se nepovedlo vypálit na Bobrovského. Domácí vytěsnili hru do bezpečí.

46:35
    Domácí začali oslabení vyhozením puku do bezpečí.

46:27
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Dmitrij Kulikov – 2 min., nedovolené bránění.

46:27
    Hra je přerušena v obranném pásmu Floridy. Vylučuje se na straně domácích. Komerční pauza.
    46:10 Sam REINHART - 2:3

46:10
    Přeci jen se aktivita domácím vyplácí! DeSmith vyrazil střelu od modré pouze před sebe, kde si SAM REINHART kopl puk do strany na hokejku a dorazil ho za záda brankáře Vancouveru. Asistence: Evan Rodrigues, Aleksander Barkov.

45:39
    Vhazuje se ve středním pásmu.

45:26
    Tkachuk přihrávkou zpoza klece našel před brankovištěm Luostarinena, jemuž ale byla zablokována hůl, a tak se mu nakonec nepovedlo vystřelit na DeSmitha.

44:44
    Po krátké pasáži, kdy se oba týmy proháněly po celé délce kluziště, se přeci jen Panthers povedlo usadit v útočné třetině. Kombinačně domácí hledali dobré střelecké pozice, jenže Lomberg i Ekman-Larsson stříleli z dálky a nakonec má DeSmith puk v lapačce.

43:13
    Rodrigues neprocpal svou střelu přes bránícího Hughese. Florida se snaží vybojovat nějaký souvislejší tlak.

42:02
    Ekman-Larsson pálil po buly od modré čáry, trefil ale pouze brankáře Vancouveru.

41:56
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

41:16
    O poznání nadějnější byl z hlediska Floridy výpad Tkachuka, jenž ale DeSmitha nedokázal po kličce na střed prostřelit.

40:54
    Oba týmy předvedly zkraje třetí třetiny útočné akce zakončené střelou. Zatímco Luostarinen byl před brankou Canucks zblokovaný, Kuzmenko na opačné straně trefil Bobrovského do betonu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:04.

Vancouveru se povedlo ve druhé třetině dvěma góly strhnout vedení na svou stranu. Na trefy Soucyho a Petterssona z 31. a 32. minuty nedokázali domácí hokejisté najít odpověď a tak po dvou třetinách prohrávají 1:3.

40:00

39:35
    Icing hostů. Vhazovat se bude před DeSmithem.

39:16
    Avšak nikoliv na dlouho. Zase se musí vrátit do své třetiny.

39:05
    Canucks se nakonec povedlo usadit v útoku a trochu podržet puk v kombinaci.

38:35
    Probíhá úporná přetahovaná o pozice. Oba celky přichází po přechodu středního pásma o puk.

37:19
    Barkov zasáhl ve svém pásmu kotouč vysokou holí. Hra je tudíž přerušena.

36:57
    Hra je v pásmu Floridy přerušena. Komerční pauza.

36:48
    Studnicka se sice dostal k zakončení, ale z hodně ostrého úhlu. Bobrovskij všechny mezírky uzavřel.

36:08
    Reinhart s Tkachukem se chtěli vypravit do přečíslení, puk jim ale ujel a z jejich příležitosti nebylo vůbec nic. Florida prohrává na střely už vysoko 16-25.

34:45

34:15
    Dobývání útočného pásma Floridě štěstí nepřináší, usadit se před brankou Vancouveru je po ztrátě pásma nyní dost obtížné.

33:43
    Po nepřesné střele Ekmana-Larssona od modré čáry se hostům povedlo své pásmo vyčistit.

33:17
    Domácí trpělivě kombinovali. Barkov pak křižným pasem našel v levém kruhu Rodriguese, ale DeSmith se stačil rychle přesunout.

32:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Carson Soucy – 2 min., podrážení.
    31:15 Elias PETTERSSON - 1:3

31:15
    Hosté se po vhazování v útočném pásmu udrželi na puku, Kuzmenko u zadního mantinelu z otočky přihrál na ELIASE PETTERSSONA v prostoru u mezikruží a hostující forvard střelou z voleje překonal Bobrovského, jenž kapituluje už potřetí. Asistence: Andrej Kuzmenko, Ilja Michejev.

31:07
    Icing Floridy.

30:52
    Komerční brejk.
    30:41 Carson SOUCY - 1:2

30:41
    Na poslední chvíli se ale přeci jen povedlo Vancouveru využít přesilovku. CARSON SOUCY si s pukem sjel až na okraj mezikruží a přesně zacílil střelu do levého horního rohu. Bobrovskij nedokázal proti jeho střele zasáhnout. Asistence: Conor Garland.

30:16
    Nakonec se to hostům přeci jen povedlo, Michejevovu střelu pak drží Bobrovskij u sebe pod kontrolou. Přerušuje hru.

30:04
    Vrátit se do útoku není pro Vancouver nic snadného, Florida dobře brání svou modrou čáru.

29:40
    Bobrovskij úspěšně čelil jedovaté střele z mezikruží a jeho spoluhráči následně vyčistili útočné pásmo. To se jim povedlo už podruhé.

28:43
    Oliver Ekman-Larsson – 2 min., hákování.

27:36
    Po takřka šesti minutách už musí být hra chtě nechtě přerušena. Čárový rozhodčí schytal ránu pukem a byl chvilku otřesený. Bude ovšem v pořádku. Komerční pauza.

26:48
    Tentokrát už musel Bobrovskij zasahovat, svou vyrážečkou odvrací pokus Studnicky. Stále se hraje bez přerušení, zákrok domácího gólmana na tom nic nezměnil.

25:52
    Prudká rána Filipa Hronka neprošla až k Bobrovskému, byl to nejspíš Barkov, jehož střela trefila do nohy. Stále se hraje bez přerušení, už přes čtyři minuty.

24:30
    Stále se hraje. Verhaeghe se nedokázal prosadit po přejezdu do útoku, jeho střelecký pokus byl zblokovaný. Na střely na branku Florida prohrává 14-16.

23:23
    Rychlý protiútok Vancouveru, Studnicka si ovšem na Bobrovského nepřišel. Hraje se delší úsek bez přerušení.

23:12
    Domácí se zase vrátili do útočného pásma a tentokrát se protečováním pokusil překvapit brankáře soupeře Sourdif. Na svůj první gól v NHL si ale bude muset počkat, DeSmith znovu úspěšně zasahuje.

22:25
    Cousinsovi se povedlo protečovat přihrávku až na branku DeSmitha, jenž betonem kotouč odvrací. Canucks se zmocnili puku.

21:39
    Chyba hostujícího Joshuy u zadního mantinelu. Snažil se poslat puk podél hrazení na opačnou stranu, místo toho mu puk ujel až k brankovišti DeSmitha, který musel pohotově zasáhnout a schovat jej pod lapačku.

20:40
    Di Giuseppeho střelecký pokus minul branku kolem pravé tyče.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:11.

Po úvodních 20 minutách je skóre zápasu mezi Floridou a Vancouverem smírné 1:1. Hosté se ujali vedení v přesilovce na začátku 12. minuty, kdy se prosadil od modré čáry Quinn Hughes. O pouhých 22 sekund později ovšem vyrovnal Aleksander Barkov, jehož zakončení do tyče si srazil do branky bránící hráč Vancouveru.

20:00

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:05
    Akce Vancouveru ještě pokračovala a Bobrovskij i vleže zastavil prudkou ránu z mezikruží! Trestuhodně neproměněná šance hostujícího týmu.

17:59
    Hosté vyrazili do přečíslení ve třech proti dvěma, Pettersson fantastickou přihrávkou mezi dvěma protihráči našel křižně v levém kruhu spoluhráče, kterému se ale nepovedlo najít skulinu v postavení Bobrovského.

17:19
    Canucks se z tlaku vymanili jen za cenu zakázaného uvolnění.

17:02
    Lombergova rána od modré zaduněla o zadní mantinel.

16:45
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a zakusují se do defenzivy soupeře. Tvoří hodně nepříjemný tlak.

16:10
    Prudká střela Reinharta z mezikruží orazítkovala pouze zadní mantinel.

16:00
    Kotouč vyletěl v obranném pásmu Vancouveru do hlediště. Vhazuje se po pravici brankáře DeSmitha.

15:25
    Hra se v poměrně rychlém tempu přelévá ze strany na stranu. Žádný z týmů nedrží útočné pásmo po delší úsek.

14:01
    Postavení mimo hru zastavilo rodící se akci Floridy. Další komerční brejk.

12:31
    Miller se okamžitě po vhazování dostal do zakončení a Bobrovskij přerušuje hru. Za brankou pak dochází k ostřejší výměně názorů a pár ranám mezi kohouty, vylučovat se nebude.

12:25
    Komerční pauza, Bobrovskij se dostává k odraženému puku po nepřesné střele Hronka od modré čáry.
    11:29 Aleksander BARKOV - 1:1

11:29
    Tomu se říká blesková odpověď! ALEKSANDER BARKOV se dostal k puku na středu útočné modré čáry a pronikl až před DeSmitha, kterého efektní kličkou do bekhendu dokázal překonat. Byť samotného Barkova nakonec ovšem zastavila tyčka, puk si nešťastné srazil hokejkou do branky bránící hráč Vancouveru, který se snažil na Barkova ze strany přilepit. Bez asistence.
    11:07 Quinn HUGHES - 0:1

11:07
    QUINN HUGHES vypálil na branku Floridy zpoza kruhů a aniž by kdokoliv jeho projektil tečoval, povedlo se mu prostřelit Bobrovského. Využil dokonale clony Petterssona před brankovištěm. Asistence: J.T. Miller, Elias Pettersson.

10:25
    Hosté ostřelují branku i její okolí, Floridě se prozatím nepovedlo vyhodit puk ze svého pásma a nachází se pod tlakem.

10:03
    Hughes a Boeser to zkoušeli zkraje přesilové hry, Bobrovskij předvedl dva těžké zákroky.

09:38
    Josh Mahura – 2 min., nedovolené bránění.

09:30
    Jedovatá střela domácího beka Mikkoly od modré čáry zaplula DeSmithovi do lapačky.

08:55

08:12
    Hosté pronikli do útoku po pěkném přechodu středního pásma, rychlý kombinační průnik ale nevyužili. Michejev se netrefil k pravé tyči.

07:12
    Bobrovskij přerušil hru po nahození soupeře. Rozhodčí usoudili, že tím zbytečně zdržoval hru a Panthers nemohou střídat.

06:28
    Už sedmý zákrok DeSmitha, který vychytal pokus Cousinse. Hra pokračuje.

05:25
    Panthers jsou i mimo přesilovku prozatím mnohem aktivnější a pohyblivější tým. Snaží se ze své herní převahy těžit a pálit z každé možné pozice.

04:47
    Forslingova střela od modré čáry šla nejspíš mimo, DeSmith si ale i tak pro letící puk sáhl lapačkou a opět přerušil hru.

03:53
    Horké chvilky pro DeSmitha, který neudržel tečovanou střelu Rodriguese zpoza levého kruhu a domácí se natlačili k několika dorážkám. DeSmith uhájil svůj postoj v brankovišti a nakonec se mu povedlo přerušit hru.

02:38
    Miller, jenž naskočil z trestné lavice, se okamžitě zapojil do útoku svého týmu a prověřil připravenost Bobrovského.

02:31

01:49
    Po Forslingově prudké střele z voleje se kotouč odráží od betonu brankáře DeSmitha až někam mezi diváky.

01:30
    Hosté si dokonce zaútočili, když po vyhození zachytili Bobrovského rozehrávku. Brankář Floridy své zaváhání napravil a lapačkou vychytal Di Giuseppeho z pravého kruhu.

01:10
    Rodriguesovu střelu zpoza pravého kruhu zastavuje brankář Vancouveru svou holí a Canucks se dostávají ke kotouči.

00:37
    Tkachuk se po vyhraném buly tlačil do zakončení, DeSmith si připisuje první ostrý zákrok v utkání.

00:31
    J. T. Miller – 2 min., držení.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Kulikov, Mahura, Balinskis – Reinhart (A), Barkov (C), Rodrigues – Verhaeghe, Luostarinen, M. Tkachuk (A) – Cousins, Lundell, Sourdif – Lomberg, Stenlund, Lorentz.
    Trenér: Paul Maurice

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), Myers, Cole, Friedman, Soucy – Garland, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Beauvillier, P. Suter, Joshua – Studnicka, Lafferty, Höglander.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: St. Laurent, Hebert – Berg, Murray.

Situace Vancouveru je pak přesně opačná oproti Floridě. Canucks vstoupili do sezony dvěma výhrami nad Edmontonem, který mj. deklasovali na svém ledě 8:1, načež ovšem dvakrát prohráli. Napřed 0:2 s Philadelphií a pak 3:4 s Tampou. Pokračující trip tohoto kanadského celku jej zavedl nyní na Floridu, kde se Vancouver pokusí odvrátit hrozbu třetí porážky v řadě, avšak nebude to mít vůbec snadné. I s ohledem na to, že v minulé sezoně oba vzájemné zápasy prohrál.

Opírat se bude chtít zajisté zejména o dvojici Brock Boeser a Elias Pettersson. Boeser dal na začátku sezony už pět gólů, Pettersson je pak autorem osmi kanadských bodů, z nichž je hned sedm asistencí.

Domácí Florida vstoupila do nové sezony dvěma porážkami v Minnesotě a Winnipegu. Na trochu vlažný začátek ale dokázala zareagovat a po vítězství v New Jersey zvládla doma ubránit rozjeté Toronto, které přehrála 3:1. Po čtyřech odehraných zápasech tak mají Panthers čtyři body a mohou být relativně spokojení. Velká spokojenost určitě panuje s výkony Sama Reinharta, který vstoupil do posledního roku aktuální smlouvy a na startu ročníku nasázel už čtyři branky.

Sobotní nálož hokejových zápasů v kanadsko-americké NHL proti sobě svede mimo jiné také Floridu Panthers a Vancouver Canucks, tedy týmy, které měly poněkud odlišný první týden nové sezony.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 12. Barkov, 47. Reinhart (Rodrigues, Barkov), 55. Reinhart (Rodrigues, Mahura) – 12. Q. Hughes (J. Miller, E. Pettersson), 31. Soucy (Garland), 32. E. Pettersson (Kuzmenko, Michejev), 56. Kuzmenko (Di Giuseppe, J. Miller), 58. Boeser

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), Myers, Cole, Friedman, Soucy – Garland, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Beauvillier, P. Suter, Joshua – Studnicka, Lafferty, Michejev.

Rozhodčí: St. Laurent, Hebert – Berg, Murray

Diváci: 16991