Zlín – Sokolov 1:4 (kon.) | Třebíč – Pardubice B 1:3 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 5:6 (kon.)
Slavia – Vsetín 2:3 (kon.) | Znojmo – Přerov 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Jihlava 3:4 (po pr.)
Kolín – Poruba 2011 3:5 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Pondělí 23.10.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 15. kolo

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se u dalších přenosů těšit zase někdy příště. Na počtenou! (20:22:37)

Utkání je za námi. Slávisté měli výborný tlak ve třetí třetině a měli spoustu šancí na srovnání ve skóre, ale ve všech případech narazili na skvěle chytajícího Romančíka v brance Valachů. Vsetín měl také pár příležitostí, ale Málek, který nastoupil ve 24. minutě místo zraněného Voleveckého, už žádnou střelu za svá záda nepustil. Slavia tak po předchozích dvou domácích vítězných zápasech v řadě tentokrát nezískala ani bod. Vsetín navázal na minulý zápas, kdy doma porazil Třebíč.

59:49
    Romančík svým zákrokem přerušuje hru.

59:44
    Ještě jedno zakázané uvolnění Vsetína.

Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.

59:23
    Málek je na střídačce a Slavia to zkouší v šesti. Píská se icing Vsetína. Buly před Romančíkem.

58:47
    Icing Vsetína. Vhazování před Romančíkem.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:17
    Hořanský dostal pěknou přihrávku do jízdy, ale jeho pokus o bekhendový blafák Málek přečetl a má puk ve své výstroji.

54:43
    Útočící hráč Slavie byl v brankovišti, a tak se hra přerušuje.

54:11
    Další zakázané uvolnění Vsetína. Buly znovu před Romančíkem.

53:49
    Slavík se natlačil až před Romančíka, ale jeho pokus mířící do horní části branky nakonec proletěl nad brankou.

53:32
    Icing Vsetína. Hra zůstane před Romančíkem. Buly před jeho brankou.

53:19

52:23
    A znovu vyhazuje Vsetín puk, tentokrát až za Málka.

52:10
    Slavii odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

51:53
    Vsetín vyhazuje kotouč ven z pásma.

51:43
    Knotek pálil ze své oblíbené pozice z levého kruhu, ale jeho dělovku zastavil Romančík svým zákrokem.

51:19
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Jakub Ďurkáč – 2 min., podrážení.

50:25
    Křepelka trefil z vrcholku kruhů levou tyčku za zády Romančíka!

50:02
    Všetečka měl na hokejce vyrovnání! Dostal pěknou nahrávku do jízdy a zkusil to z mezikruží. Romančík nejprve puk vyrazil a po jeho následné dorážce raději puk zalehl a přerušil hru.

49:47
    Zakázané uvolnění Vsetína. Buly před bránou Romančíka.

49:26
    Kajínek vypálil tvrdě od modré čáry. Romančík jeho pokus udržel ve své náruči a v lapačce. Vhazuje se před jeho bránou.

48:50
    Knotek zadovkou našel Berana, jenže ten nechal puk za sebou a ze šance tak nic nebylo.

48:10
    Bláha střelou z pravého kruhu minul Málkovu branku.

Dnešní utkání sleduje 1105 diváků.

47:18
    Vsetínu odpískán ofsajd. Vhazovat se bude po komerční pauze ve středním pásmu. Slavia je v posledních minutách aktivnějším týmem a Vsetín do nějakých příležitostí moc nepouští.

45:58
    Holý se hezkou otočkou zbavil svého protihráče, a pak naservíroval puk k levé tyčce Knotkovi, který ale nedokázal puk trefit ideálně, Mířil by do odkryté brány..

44:45
    Slavíček z mezikruží jen těsně minul Romančíkovu klec!

44:12
    Na druhé straně raději Málek přikryl puk pod lapačku a vhazuje se před jeho bránou.

43:20
    Velká šance Slavie na srovnání! Všetečka se dostal do samostatného úniku, ale Romančík si dokázal poradit a šanci vychytal!

42:57
    Rob vypálil z levého kruhu, ale mířil pouze nad Málkovu bránu.

42:51
    Romančík má znovu kotouč ve své lapačce. Další vhazování před jeho bránou.

42:45
    Žovinec posílal kotouč dopředu na Kuldu, ale tomu puk přeskočil hokejku.

41:51
    Z levé strany to od mantinelu zkoušel Slavíček. Jeho pokus však skončil přesně v lapačce Romančíka. Buly před jeho bránou.

41:35
    Další zakázané uvolnění. Tentokrát na straně Valachů. Buly před Romančíkem.

40:25
    Kulda se dostal do útočného pásma a od pravého mantinelu chtěl nahrát svému spoluhráči, který stál před brankou, ale vsetínská obrana tuhle přihrávku nepovolila a Kulda přišel o kotouč.

40:08
    Icing Slavie. Hra se vrací před Málka, kde se bude vhazovat.

40:01

Třetí třetina začne zhruba v 19:42.

Druhá třetina nabídla dvě branky. Ve 22. minutě se po skončení vsetínské přesilovky prosadil podruhé v utkání Půček, který tečoval pokus Jenáčka od modré a jeho trefu muselo posvětit video. Sešívaní se znovu dokázali dostat na dostřel. Ve 24. minutě Průžek nadvakrát dostal puk do odkryté brány za záda Romančíka a stanovil aktuální skóre 2:3 po 40 minutách. Diváci v Edenu vidí rychlý a aktivní hokej od obou týmů, který se jim určitě musí líbit.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:42

37:57
    Jandus vysunul do jízdy puk Kernovi. Málek ale měl beton u levé tyčky a se střelou si poradil a přerušil hru.

37:38
    Jandus hrozil ve vlastním oslabení. Málek jeho ránu srazil maskou do ochranné sítě.

36:46
    Vsetín ihned vyhazuje puk za Málkovu klec.

36:42
    Robin Staněk – 2 min., hákování.

35:50
    Slávisté vyhazují puk a jdou střídat.

35:14
    Kojova rána od modré byla hodně nepřesná a zamířila vedle Málkovy brány.

34:19
    Puk skončil mimo hřiště a hra je přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.

33:49
    Ještě v minulé sezóně hráč Pražanů Kern nyní řádně vyděsil Málka. Kern se natlačil od levého mantinelu až na levý kruh, odkud trochu z úhlu vypálil, ale puk skončil nad brankou.

32:42
    Křepelkovu bránu z mezikruží vyrazil maskou brankář Romančík. Rozhodčí kvůli tomu raději přerušuje hru. Romančík si sundal masku a zjistil, že je v pořádku a i on sám je v pořádku, takže se pokračuje ve hře vhazováním před Romančíkem.

32:26
    Po zásahu brankáře Málka, který má puk ve své lapačce se bude vhazovat před jeho brankou.

32:06
    Hraje se delší dobu bez přerušení.

30:55
    Slavii odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

29:50
    Průžek hledal zadovkou Berana, ale trefil pouze jeho brusle.

29:00
    Krásnou akci předvedla dvojice Slavík – Průžek. Slavík od pravého mantinelu našel v mezikruží Průžka, ale jeho pokus dokázal dobrým zásahem zastavit brankář Romančík. Domácí nebyli daleko od srovnání.

28:13

28:07
    Klikorka tvrdě vystřelil od modré, ale jeho pokus skončil ve výstroji Romančíka a hra je přerušena.

27:46
    Vsetín znovu vyhazuje puk za domácí bránu.

27:10
    Při vlastním oslabení vypálil z pravého kruhu Kratochvíl, ale Málek jeho pokus dokázal vyrazit.

26:42
    Vsetín vyhazuje puk až za Málka.

26:13
    Daniels Bērziņš – 2 min., hákování.

25:05
    Kajínek vypálil od modré a Romančíkovi jeho rána vypadla z lapačky, jenže k volnému kotouči se nikdo ze slávistů dostat nedokázal.

24:20
    Zakázané uvolnění Slavie. Vhazovat se bude před Málkem.

23:10
    Střídání v týmu HC Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Tomáš Volevecký, přichází Roman Málek.

Domácí brankář Tomáš Volevecký si při zřejmě při nějakém zákroku přivodil zranění, a tak musí do branky pustit Romana Málka. Doufejme, že zranění Voleveckého nebude nijak vážné.
    23:10 Jiří PRŮŽEK - 2:3

23:10
    Slavia právě vstřelila branku! Z protiútoku skórují domácí slávisté! Slávisté vytvořili mírný závar před Romančíkem. Knotek to zkoušel z mezikruží, ale neuspěl, Romančík jeho pokus vyrazil. Kotouč se pak dostal k JIŘÍMU PRŮŽKOVI, který nadvakrát dostal puk za Romančíka. Asistence: Tomáš Knotek a Dušan Žovinec.

22:44
    Robovu ránu z mezikruží vyrazil Volevecký betonem a nikdo z hostujících hráčů se už k dorážce nedostal.
    21:30 Roman PŮČEK - 1:3

21:30
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín po nevyužité přesilovce navyšuje skóre. Jenáček vypálil kousek za modrou čarou a před Voleveckým jeho pokus tečoval holí ROMAN PŮČEK. Rozhodčí ještě na videozáznamu zkoumal, jestli Půček nezasáhl kotouč vysokou holí, což se ale nestalo, a tak branka platí. Asistence: Šimon Jenáček.

21:25

Mezitím se na led vrátili vyloučení Žejdl s Robem.

20:12
    Hned na úvod druhé třetiny prověřil Voleveckého střelou z mírného úhlu Roman Půček, ale domácí brankář má puk v lapačce. Vhazuje se před jeho brankou.

20:01

Vsetín už je také zpět na ledové ploše.

Slavia se vrací zpět na led.

Je za námi první třetina zápasu, ve které jsme viděli tři góly. Jako první se v 8. minutě hostující Larsen, který střelou z vrcholku levého kruhu prostřelil Voleveckého k jeho vzdálenější tyči. Slávisté ovšem ve 12. minutě srovnali poté, co Knotek po nahrávce Žejdla usměrnil kotouč do odkryté brány. Radost domácích ale trvala pouze tři minuty. Vsetín totiž v 15. minutě využil přesilovku po trefě Romana Půčka a na Slavii tak po první třetině platí skóre 2:1 pro Valachy. Utkání má dobré tempo a tradičně velký náboj a doprovází ho i skvělá divácká kulisa, kterou tvoří fanoušci obou celků. Druhá třetina začne zhruba v 18:50.

17:39
    Křepelkova rána z pravého kruhu trefila pouze mantinel za bránou Romančíka.

17:07
    Střelu Holého od modré čáry škrtl Romančík svým betonem a puk se tak dostal do rohu.

15:51
    Průžek pálil nepřesně z mezikruží. Jeho pokus skončil mimo bránu.

14:39
    Icing Slavie. Buly před Voleveckým.
    14:13 Roman PŮČEK - 1:2

14:13
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín ale využívá přesilovku a znovu se vrací do vedení. Jenáček vypálil od modré před branku, kde si puk našel ROMAN PŮČEK, jenž si udělal krok do leva, a pak už pouze trefil odkrytý prostor domácí brány. Druhá branka pro Půčka v zápase. Asistence: Šimon Jenáček a Erik Hrňa.

13:27
    Josef Slavíček – 2 min., sekání.
    11:42 Tomáš KNOTEK - 1:1

11:42
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia v ponechané výhodě srovnává skóre zápasu. Žejdl našel z pravé strany nahrávkou kapitána TOMÁŠE KNOTKA, který stál přesně na druhé straně a prostřelil Romančíka přesnou střelou do odkryté brány. Asistence: Lukáš Žejdl a Robin Všetečka.

10:07
    Vsetín je po gólu aktivnějším celkem, ale teď je hra přerušena po zákroku Voleveckého.
    07:32 Mads LARSEN - 0:1

07:32
    Vsetín právě vstřelil branku! Máme tu první gól! Vsetín v posledních minutách vyvíjel tlak na domácí hráče, který vyústil ve vedoucí gól. Kratochvíl nabil MADSI LARSENOVI, který nejprve trefil střelou od modré jednoho z domácích hráčů. Puk se mu ale vrátil a on pak přesnou ranou z vrcholku levého kruhu střelou ke vzdálenější tyči prostřelil Voleveckého. Asistence: Matouš Kratochvíl a Matyáš Dědek.

07:25
    Vhazuje se před Tomášem Voleveckým po jeho dalším zásahem.

06:56
    V Edenu probíhá první komerční přestávka.

05:56
    Zakázané uvolnění Vsetína. Vhazování před Romančíkem.

05:36
    Domácí nyní měli štěstí, protože střelu jednoho ze vsetínských hráčů vyrazil Volevecký betonem pouze před sebe, kde číhal nikým nekrytý Jonák, který ale nedokázal trefit puk, jenž by jinak mířil do odkryté brány.

03:29
    Na exslávistu Klhůfka mířila přihrávka do mezikruží, ale kotouč mu nakonec přeskočil hokejku.

02:42
    Kulda vyslal střelu švihem od levého mantinelu, ale Romančík má puk mezi svými betony a hra je přerušena. Vhazuje se před jeho bránou.

01:48
    Slavíček rychle střelou z levého kruhu prověřil Romančíkovu pozornost, ale minul branku.

01:16
    Vsetín se poprvé dostal do pásma před bránu Voleveckého, kde se snaží kombinovat.

00:55
    Vsetínu odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

00:25
    Žejdl dostal od mantinelu nahrávku do prostoru před bránou, jenže puk netrefil a ten skončil pod Romančíkovou lapačkou.

00:15
    Hned na úvod je Vsetínu odpískán icing. Buly před Romančíkem.

00:01

Dojde i na zajímavý bratrský souboj, protože za domácí nastoupí s číslem 21 poprvé v sezóně útočník Jan Půček a na druhé straně nastoupí v dresu Valachů jeho starší bratr Roman s číslem 61. Jan Půček nastupuje poprvé v sezóně, protože doteď laboroval se zlomenou rukou. Toto zranění si přivodil v průběhu letní přípravy.

Slavia nastoupí v bílých dresech, Vsetín v zelených. Zajímavostí je, že do Edenu přijede poprvé jako soupeř útočník Vsetína Jan Kern, který ještě v minulé sezóně hájil právě barvy Pražanů.

HC Slavia Praha: Volevecký (R. Málek) – Žovinec (A), Křepelka, Hrdinka, Holý, Eliáš, Kajínek, Klikorka – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – Matě. Beran, Knotek (C), Průžek – Slavíček, Slavík, J. Brož – Havrda, Simon, Půček.
    Trenér: Daniel Tvrzník

VHK ROBE Vsetín: Romančík (Žukov) – Staněk (A), Larsen, Ďurkáč, Š. Jenáček, Petrovický, Kojo – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Půček, Klhůfek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Dědek, Kratochvil, Š. Bláha.
    Trenér: Jíří Weintritt.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Chance liga vstoupila v sobotu do své druhé čtvrtiny a my se zaměříme na souboj mezi Slavií a Vsetínem. Slavia je aktuálně v tabulce na 12. místě se ziskem 14 bodů. V minulém zápase však sešívaní prohráli v Litoměřicích poměrem 1:3 a jediným střelcem Slavie v tomto zápase byl bek Dušan Žovinec.. Nejproduktivnějším hráčem Pražanů je kapitán Tomáš Knotek. Forvard Slavie má na kontě 12 bodů (6+6). Knotek je zároveň i nejlepší střelec svého týmu. Vsetín se naopak drží v popředí tabulky, konkrétně na druhém místě se ziskem 31 bodů a na vedoucí Porubu ztrácí dva body. Poslední zápas Valachům vyšel, když v sobotu porazili na svém ledě Třebíč 5:2. Všechno rozhodla první třetina, kterou Vsetín vyhrál 3:0 a dvakrát se v ní prosadil obránce Robin Staněk. Nejproduktivnějším hráčem Vsetína je útočník Luboš Rob, který má na kontě 15 bodů (4+11). Nejlepším střelcem je jiný útočník Vít Jonák, který zapsal zatím 5 branek a k nim ještě 9 asistencí. Slavii může před domácím utkání proti Vsetínu těšit fakt, že v posledních dvou domácích zápasech v Edenu neprohrála. Uvidíme, co nám přinese průběh zápasu. Úvodní buly bude na led Zumního stadionu Eden vhozeno v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 12. Knotek (Žejdl, Všetečka), 24. Průžek (Knotek, Žovinec) – 8. Larsen (Kratochvil, Dědek), 15. R. Půček (Š. Jenáček, Hrňa), 22. R. Půček (Š. Jenáček)

HC Slavia Praha: Volevecký (24. R. Málek) – Žovinec (A), Křepelka, Hrdinka, Holý, Eliáš, Kajínek, Klikorka – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – Matě. Beran, Knotek (C), Průžek – Slavíček, Slavík, J. Brož – Havrda, Simon, Půček.

VHK ROBE Vsetín: Romančík (Žukov) – Staněk (A), Larsen, Ďurkáč, Š. Jenáček, Petrovický, Kojo – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Půček, Klhůfek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Dědek, Kratochvil – Š. Bláha.
    Trenér: Jíří Weintritt

Rozhodčí: Kostourek, Hucl – Dědek, Maňák