Boston – Anaheim 3:4 (po pr.) | Carolina – Seattle 3:2 (po pr.) | Detroit – Winnipeg 1:4 (kon.)
Montreal – Columbus 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Colorado 4:0 (kon.) | Tampa – San Jose 6:0 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 6:2 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 3:2 (kon.) | Dallas – Toronto 1:4 (kon.)
Calgary – St. Louis 0:3 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 0:3 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (0:1, 3:0, 0:2 - 0:1)
Anaheim Ducks
Pátek 27.10.2023, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Boston dnes poprvé prohrál, na domácím ledě nakonec po prodloužení nestačil na Anaheim. Domácí i díky dvěma kanadským bodům Davida Pastrňáka ještě dvě minuty před koncem třetí části vedli, ale snížil nejprve Leo Carlsson a patnáct vteřin před sirénou srovnal Troy Terry. V prodloužení už byli psychicky nahoře hosté, kteří rozhodli. Prosadil se Mason McTavish. Kromě Pastrňáka dnes bodovali také Pavel Zacha a Radko Gudas.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:04:44)

Anaheim právě vstřelil branku!
    Hotovo, vymalováno! Anaheim dokonal skvělý obrat a nakonec bere dva body! Leo Carlsson po přechodu do útočného pásma vybídl na levé straně MASONA MCTAVISHE, který to trefil skvěle. 3:4 po prodloužení. Asistence: Leo Carlsson a Jackson LaCombe.

61:49
    Matthew Poitras na poslední chvíli zastavil hostujícího hokejistu, který se zrovna tlačil před bránu.

61:04
    Vypadá to, že Medvědi se stále neotřepali z nepříjemných posledních minut třetí periody. Zatím v prodloužení nebyli na kotouči.

60:34
    Dopředu pronikl Trevor Zegras, který zkusil parádičku. Linus Ullmark si ale brankový prostor pohlídal.

60:25
    Prodloužení začali aktivněji hosté, kteří se zatím drží na kotouči.

60:01

Boston nakonec závěr nezvládl a inkasoval dvakrát v posledních dvou minutách. Čeká nás tedy prodloužení a Ducks mohou být prvním týmem, který letos Medvědy porazí.

60:00
    59:45 Troy TERRY - 3:3

59:45
    Kačeři nakonec zaslouženě srovnali, neboť závěr byl z jejich strany opravdu parádní! Velký tlak využil TROY TERRY, který měl ale hodně štěstí. Jeho ránu tečoval těsně před bránou Brad Marchand. 3:3. Asistence: Pavel Mintjukov a Ryan Strome.

59:25
    Troy Terry dostal nabito na levou stranu útočného pásma. Jeho rána z první orazítkovala zadní mantinel.

59:04
    Leo Carlsson zpoza brány přihrával kotouč před ni, ale tam se nejlépe zorientoval Linus Ullmark, jenž hru přerušil.

58:42
    Opět je Gibson na střídačce a hosté v útočném pásmu. Nyní kombinují.
    58:05 Leo CARLSSON - 3:2

58:05
    Hosté měli obrovský tlak, který nakonec dokázali proměnit! Od Terryho se kotouč odrazil na brankoviště, kde poměrně šťastně uspěl LEO CARLSSON. Ještě to bude velké drama! 3:2. Asistence: Troy Terry a Sam Carrick.

57:47
    Sam Carrick zůstal před bránou. Situaci chtěl vyšperkovat před prázdnou bránu, ale kotouč se pro něj neodrazil dobře.

57:15
    Jeden z domácích zkoušel trefit prázdnou branku, ale obránce Ducks zapracoval.

56:50
    Ryan Strome na levém kruhu promáchl kotouč před úplně prázdnou bránou. Toto může Ducks mrzet.

56:20
    Anaheim si vzal oddechový čas a po něm to zkouší v šesti.

56:20
    Linus Ullmark chtěl svému mužstvu pomoct, když vyhodil kotouč. Nakonec měl štěstí, že puk zapadl na střídačku a ne mezi diváky, neboť by Boston hrál ve třech.

56:01
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Patrick Brown – 2 min., držení.

55:51
    Adam Henrique se tentokrát dostal k puku na levém kruhu. Rychle střílel zápěstím, jenže brankový prostor netrefil.

55:16
    Gudas, jenž je dnes zatím jediným střelcem hostů, opět vypálil. Linus Ullmark jeho pokus zastavil lapačkou.

54:58
    Sam Carrick před sebou neměl mnoho prostoru, a proto kotouč pouze nahodil směrem dopředu.

54:15
    Rozběhla se nám už 55. minuta a první lajna Bostonu teď tráví čas v útočném pásmu.

53:54
    Troy Terry zůstal na levém kruhu, odkud tvrdě pálil. Linus Ullmark zakročil ramenem.

53:19
    Vypadalo to, že se obrana Bostonu více otevře, ale nakonec se domácí stačili vrátit a Mason McTavish tak zvolil zpětnou přihrávku.

52:37

52:35
    Na konci přesilovky si domácí vytvořili opravdu obrovský tlak. Nyní je může mrzet, že nevstřelili čtvrtý gól.

51:47
    Marchand znovu precizně přihrál, tentokrát na levý kruh Pastrňákovi, který měl před sebou poloprázdnou bránu, ale tu netrefil.

51:15
    David Pastrňák to tentokráte zkusil ostrou ranou po ledě, gólman hostů byl úspěšnější.

51:05
    Brad Marchand rychle nabil na modrou čáru Charliemu McAvoyovi, jehož dělovku Gibson vyrazil. Dorážející James van Riemsdyk se neprosadil.

50:37
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Frank Vatrano – 2 min., krosček.

50:37
    Jake DeBrusk skvělou zpětnou přihrávkou vybídl mezi kruhy Trenta Frederica, který rychle střílel. John Gibson ale své mužstvo podržel, jinak by pravděpodobně bylo rozhodnuto.

49:55
    Jackson LaCombe vydoloval kotouč na zadním mantinelu a založil útočnou akci. Anaheimu ale čas utíká, do konce třetí třetiny zbývá pouze deset minut.

49:02
    Ránu Carla dokázal Gibson vyrazit, nicméně nejlepší celek Východní konference je opět aktivní.

48:43
    Rušno tentokrát bylo před brankou hostujícího celku, čtvrtý gól Bostonu nebyl daleko.

48:18
    Linus Ullmark nyní předvedl vynikající zákrok proti ostře pálícímu Trevoru Zegrasovi.

47:48
    Matthew Poitras a David Pastrňák mířili na jednoho obránce. Zakončení obstaral ten mladší, avšak Gibson se vytáhl.

47:14

47:04
    Mason McTavish vypálil z pravého kruhu ve chvíli, kdy toho Linus Ullmark mnoho neviděl. Brankář domácích měl štěstí, že kotouč nešel na bránu.

46:28
    Medvědi ale už hru uklidňují. Vzápětí poslali kotouč přes celé kluziště, takže mohou vystřídat.

45:48
    Leo Carlsson zůstal volný před brankovištěm, kde předvedl dlouhou bekhendovou kličku, ale branku Bruins o pár centimetrů netrefil.

45:14
    Hampus Lindholm – 2 min., hrubost.

45:14
    Leo Carlsson se dostával vpřed, ale kotouč mu utekl. Hru pak přerušil Linus Ullmark.

44:46
    Anaheim zatím ve třetí části nemá protihru. Tentokrát to zkusil nahozením, které ale obránci v černých dresech přečetli.

44:13
    Charlie McAvoy, který má dnes už tři asistence, posílal kotouč před brankoviště. Tam ale zakročil John Gibson.

43:52
    Třetí třetina je zatím hodně opatrná. Jde vidět, že Boston si hlídá své dvoubrankové vedení.

43:14
    Kevin Shattenkirk už měl za sebou delší střídání, a proto přejel červenou čáru a kotouč nahodil vpřed.

42:43
    Patrick Brown se dostával k ráně po pobídce Boqvista, nicméně pod nohy mu skočil jeden z obránců Kačerů.

41:44
    Linus Ullmark teď svůj celek podržel, když mezi svými betony udržel ránu útočníka z levého kruhu.

41:27

41:15
    Pastrňák posunul kotouč před bránu, kde stál James van Riemsdyk, který se ale neprosadil.

40:40
    Brad Marchand našel mezi kruhy Pastrňáka, jehož rychlou ránu Gibson vyrazil levým betonem.

40:01

Ve druhé třetině Boston zlepšil svou hru, což pramenilo ke vstřelení hned tří branek. Domácí v přesilovce srovnali, když čepel na brankovišti nechal Charlie Coyle. Posléze otočil skóre Matt Grzelcyk a v závěru třetiny se trefil také David Pastrňák. Dokáže Anaheim na tuto situaci reagovat?

40:00

39:58
    Ještě Charlie Coyle se před sirénou dostal ke střele, ale John Gibson zasáhl.

39:38
    Vhazování ale vyhráli hosté, kteří poslali černou gumu přes všechny čáry.

39:27
    Radko Gudas – 2 min., nedovolené bránění.

38:56
    Boston má ponechanou výhodu a rozhodně nikam nespěchá. Nyní hraje se šesti bruslaři v poli.

38:27
    Hampus Lindholm nahazoval kotouč před bránu k teči, ta ovšem nepřišla.

38:02
    Linus Ullmark svým spoluhráčům pomohl rozehrávkou za bránou.
    36:40 David PASTRŇÁK - 3:1

36:40
    Boston právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do dvoubrankového náskoku! Charlie McAvoy předal kotouč do strany DAVIDU PASTRŇÁKOVI, který vystřelil, avšak jeho pokus až k bráně nedoputoval. Puk ovšem zůstal u brankoviště, kde se nejlépe zorientoval právě český střelec. 3:1. Asistence: Pavel Zacha a Charlie McAvoy.

36:14
    Matthew Poitras nyní byl velice aktivní v útočném pásmu. Ducks nakonec museli vyhodit kotouč pouze na icing.

35:23
    Trent Frederic se na druhé straně dostal ke střele po přihrávce Jamese van Riemsdyka. Bránu ovšem těsně minul.

34:53
    Ryan Strome našel na levém kruhu zcela osamoceného Vatrana. Druhý jmenovaný trefil rameno brankáře Bruins.

34:24
    Urho Vaakanainen pálil ve chvíli, kdy Linus Ullmark na puk viděl. Bez potíží jej zastavil lapačkou.

33:57
    Brad Marchand si klepl na levém kruhu na přihrávku Pastrňáka, jenže k zakončení se nakonec kapitán Bostonu nedostal.

32:26
    John Beecher nabral rychlost na levém křídle, jenže bránu Anaheimu trefit nedokázal.

32:06
    Troy Terry střílel po přechodu do útočného pásma v pádu. Linus Ullmark udržel kotouč na svém betonu.

31:56
    Cam Fowler nechce nechat domácímu hokejistovi u mantinelu ani milimetr prostoru.

31:38
    Česká spolupráce se branky nedočkala! Pavel Zacha vybídl v ideální pozici Davida Pastrňáka, jehož zakončení ale Gibson vyrazil.

31:24
    Brett Leason srdnatě bojoval o kotouč u zadního mantinelu, jenže domácí celek si poradil.

30:59
    Po komerční pauze už pokračujeme ve hře. Hosté drží touš za svou klecí.

29:54
    Leo Carlsson prokázal, že má výbornou střelu zápěstím. Z pravého kruhu orazítkoval tyč bostonské svatyně.

29:05
    Boston ale ve druhé třetině rozhodně zabral, což se zatím potvrzuje také na skóre, které je rázem pro domácí mnohem příznivější.

28:30
    James van Riemsdyk si před bránou hostů zpracovával pobídku Pastrňáka, nicméně kotouč mezi tři tyče nakonec neposlal.

28:00

27:26
    Nádherná kombinace Bruins ve vlastním oslabení! John Beecher měl před sebou úplně prázdnou bránu, jenže napálil pouze tyč. Velká škoda pro Medvědy.

27:02
    Úvodní minuta přesilovky pro Ducks povedená nebyla. Znovu to zkouší přechodem do útočné třetiny.

26:34
    Marchand před bránou hledal Coyla, který ale o puk přišel. Dopředu opět mohou hosté.

26:09
    Hned po buly domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry, na hokejku si jej tedy bere Cam Fowler.

26:00
    Derek Forbort – 2 min., krosček.

25:45
    Brett Leason se nádherně prodral do skvělé možnosti na pravém kruhu, ale nechal vyniknout brankáře. Mezitím byl ale faulován, tudíž také Ducks si zahrají přesilovku.

25:05
    Frank Vatrano je už zpět na ledě. Pomohl si ale pouze nahozením do útočného pásma.

24:09
    Při hře čtyř proti čtyřem se domácí snaží držet touš na svých hokejkách, což se jim daří.

23:40
    Krátce po vstřeleném gólu se do kvalitní možnosti dostal David Pastrňák, jenž nyní opět drží kotouč.
    23:01 Matt GRZELCYK - 2:1

23:01
    Tuto branku si John Gibson za rámeček nedá! Boston se dlouho v útočném pásmu držel na kotouči, až Charlie McAvoy našel na pravém kruhu MATTA GRZELCYKA, jehož rána z první propadla výstrojí hostujícího brankáře až za čáru. 2:1. Asistence: Charlie McAvoy a Matthew Poitras.

22:43
    Charlie Coyle – 2 min., krosček.

22:24
    Frank Vatrano se po přihrávce Stromea zpoza brány ocitl sám v mezikruží, jeho ránu ale Linus Ullmark vyrazil.
    21:41 Charlie COYLE - 1:1

21:41
    První dnešní bostonská přesilovka je využita! McAvoy přihrál na levý kruh Davidu Pastrňákovi, jemuž se sice rána vůbec nepovedla, ale kotouč zamířil k CHARLIEMU COYLEOVI, který zakončil do odkryté klece. 1:1. Asistence: David Pastrňák a Charlie McAvoy.

21:30
    Marchand si na pravém kruhu klepl o kotouč. Jeho tvrdý pokus ale brankář Gibson pohlídal.

21:23
    Ilja Ljubuškin se položil do rány Pastrňáka a dokázal ji srazit do rohu kluziště.

20:49
    Jackson LaCombe – 2 min., krosček.

20:01

Boston se bude muset hodně zlepšit, pokud chce vyhrát také sedmé utkání v této sezoně. Zatím je to z jeho strany hodně nevýrazný výkon. Jedinou branku v první třetině měl na svědomí Radko Gudas, touš se poté od brusle obránce Lindholma dostal za čáru.

20:00

19:19
    Morgan Geekie posílal kotouč do předbrankového prostoru, kde čekal Coyle, nicméně zakončení na řadu nepřišlo.

18:48
    Charlie McAvoy si nezpracoval kotouč na útočné modré čáře, musel hrát ve středním pásmu.

18:15
    Brandon Carlo málem celkem snadno přišel o kotouč a hosté by mířili na bránu. Nakonec to ale zkušený zadák zvládl a z červené čáry černou gumu nahodil vpřed.

17:23
    Matt Grzelcyk vystřelil těsně za útočnou modrou čárou, avšak jeho rána byla sražena.

17:00

16:38
    Vatrano sice nezvládl přihrávku do strany, ale domácím se kotouč následně nepovedlo vyhodit.

16:12
    Pavel Mintjukov čeká za svou klecí na nabídku kolegů. V útočném pásmu hosté stále nejsou.

15:50
    Anaheim se zatím v této přesilovce nemůže usadit v útočném pásmu.

15:00
    James van Riemsdyk – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.
    15:00 Radko GUDAS - 0:1

15:00
    Skóre utkání otevírá RADKO GUDAS! Český obránce nahodil kotouč od modré čáry, přičemž u brankoviště sváděli souboj Mason McTavish a Hampus Lindholm. Od brusle domácího beka se kotouč odrazil za čáru, nicméně domácí ještě zkoušeli trenérskou výzvu, jestli náhodou útočník Ducks nebránil brankáři v zákroku. Branka ale platí! 0:1. Asistence: Urho Vaakanainen a Ryan Strome.

14:44
    Nepřesná rozehrávka Bostonu, který toho zatím mnoho směrem dopředu nepředvedl. Po icingu se bude vhazovat v pásmu domácích.

14:19
    Leo Carlsson se snažil ve velké rychlosti dostat do útočné zóny, kotouč mu však utekl.

14:02
    Matthew Poitras posunul kotouč na Pastrňáka, který se obránce snažil obhodit kličkou, což se ale nepodařilo. Gibson si puk sebral lapačkou a přerušil hru.

13:33

13:03
    Boston vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Vypadá to, že toto oslabení přežije.

12:29
    Vatrano hledal z levého kruhu místo u bližší tyče, jenže brankáře nepřekvapil. Záhy kotouč vyvezl Pavel Zacha.

12:00
    Ryan Strome se objevil po Terryho přihrávce sám před bránou. Linus Ullmark se ale proti němu stačil přesunout, lapačkou zakončení vytěsnil.

11:33
    Brandon Carlo – 2 min., držení.

11:19
    Zegras posunul na modrou čáru, kde stál Gudas. Rána českého tvrďáka skončila v lapačce Linuse Ullmarka.

10:49
    Ani jeden tým zatím nedostává mnoho prostoru. Taktéž jen nahodit teď musel Jackson LaCombe.

10:17
    David Pastrňák se sice dostal do útočného pásma, ovšem v jednu chvíli měl u sebe hned tři obránce hostů. Puk tedy jen a pouze nahodil.

09:36
    Matthew Poitras se jako tank probíjel před bránu, tam ale v danou chvíli bylo přehuštěno.

09:12
    Carlovo nahození od modré čáry se od zadního mantinelu odrazilo před bránu, tam byl připraven Gibson.

08:39
    Boston měl za sebou těžké střídání, a proto kotouč jen posunul z pásma tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

07:59
    Hosté si vytvořili poměrně velký tlak v útočném pásmu. Z úhlu střílel Trevor Zegras, jehož zakončení švédský brankář vytáhl ramenem.

07:33
    Frederic jen posunul na Coyla, jehož rána byla zastavena obětavým zadákem.

07:05
    David Pastrňák posunul puk na Pavla Zachu, který parádní zadovkou našel na pravém kruhu zcela volného Hampuse Lindholma. Zadák Bruins ale nechal vyniknout Johna Gibsona.

06:19
    Linus Ullmark si teď musel pohlídat prostor u tyče, neboť jej prozkoušel Adam Henrique.

05:50
    Hosté drží kotouč u vlastní brány v obranném pásmu. Za okamžik se postarají o rozehrávku.

05:23
    James van Riemsdyk se po přihrávce Pastrňáka vydával dopředu. Český útočník už ale musel střídat.

04:56
    První lajna Bruins se na delší časový úsek teď nedokázala udržet v útočné třetině.

04:13
    Trevor Zegras se prodral před bránu na přihrávku Cama Fowlera. Útočník Ducks trefil vyrážečku připraveného Linuse Ullmarka.

03:33
    Anaheim si znovu přihrál kotouč v útočném pásmu, ale ani tentokrát hokejisté v černých dresech soupeři mnoho prostoru nedopřáli.

02:56
    Kevin Shattenkirk posílal kotouč před bránu. K teči nedošlo a nakonec zaklapl oba betony k sobě Gibson.

02:27
    Urho Vaakanainen se po pobídce Gudase dostával ke střele od modré čáry, jenže jeho projektil zablokoval první bránící hráč, kterým byl Patrick Brown.

02:11
    Hampus Lindholm se snažil rozehrát, ale kotouč byl tečován do hlediště. Bude se vhazovat v obranném pásmu Bostonu.

01:36
    James van Riemsdyk zabojoval v rohu kluziště, aby našel Coyla, jehož rána ale byla zablokovaná.

00:56
    Charlie McAvoy si rovnal kotouč ke střele na levém kruhu, nicméně zaváhal a poté měl velké štěstí, že se Ducks nedostali do přečíslení.

00:22
    Hosté začali poměrně aktivně v útočném pásmu. Přihrávku zpoza brány ale nevyprodukovali.

00:01

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, Forbort – Pastrňák (A), Zacha, Marchand (C) – Geekie, Poitras, DeBrusk – Frederic, Coyle, J. van Riemsdyk – P. Brown, Beecher, Boqvist.
    Trenér: Jim Montgomery

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Gudas, Vaakanainen, Ljubuškin, Mintjukov – Terry (A), Carlsson, Zegras – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Henrique (A), Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.
    Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: Luxmore, Hebert – Daisy, Knorr.

ANAHEIM DUCKS

To Kačeři zatím potvrzují, že mezi favority na postup do play-off v Západní konferenci rozhodně nepatří. Anaheim má po šesti odehraných zápasech na kontě 4 body a v tabulce konference jsou na tom hůře pouze celky Chicaga, Edmontonu a San Jose. Poprvé Ducks vyhráli doma 6:3 nad Carolinou, avšak následně padli 2:3 s Dallasem, 1:2 v Arizoně a 1:3 s Bostonem. V minulém utkání ale Anaheim zabral a v Columbusu díky výtečnému výkonu brankáře Lukáše Dostála zvítězil poměrem 3:2 po prodloužení. Produktivitě týmu vládne Frank Vatrano s pěti góly a jednou asistencí.

BOSTON BRUINS

Boston ani po odchodech Patrice Bergerona a Davida Krejčího netápe, ba naopak. Medvědi jsou zatím v tabulce Východní konference první a zatím tak navazují na výtečnou a rekordní loňskou základní část. Boston má na kontě po šesti odehraných zápasech 12 bodů, tudíž společně s Coloradem a Vegas je jediným týmem, který neztratil ani bod, tedy neprohrál. Hokejisté Bruins se zároveň mohou pyšnit výtečnou defenzívou, neboť inkasovali jen sedm branek! V neděli vyhráli na ledě Los Angeles 4:2, pak uspěli 3:1 právě v Anaheimu a naposledy zvítězili ve venkovním utkání 3:0 v Chicagu. Produktivitu mužstva táhne osmibodový David Pastrňák.

David Pastrňák (Boston) – 6 zápasů, 8 bodů (5+3)
    Pavel Zacha (Boston) – 6 zápasů, 2 body (1+1)
    Jakub Lauko (Boston) – 6 zápasů, 0 bodů
    Lukáš Dostál (Anaheim) – 3 zápasy, 92,9% úspěšnost zákroků
    Radko Gudas (Anaheim) – 6 zápasů, 0 bodů

Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z utkání mezi Bostonem a Anaheimem, úvodní buly zápasu padne krátce po 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 22. Coyle (Pastrňák, McAvoy), 24. Grzelcyk (McAvoy, Poitras), 37. Pastrňák (Zacha, McAvoy) – 15. Gudas (Vaakanainen, R. Strome), 59. Carlsson (Terry, Carrick), 60. Terry (Mintjukov, R. Strome), 63. McTavish (Carlsson, LaCombe)

Rozhodčí: Luxmore, Hebert – Daisy, Knorr

Diváci: 17 850