Trenčín – Nové Zámky 3:2 (po pr.) | Spišská N. Ves – Michalovce 6:2 (kon.) | Humenné – Banská Bystrica 2:3 (kon.)
Košice – Poprad 4:2 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 2:8 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 3:5 (kon.)
HC 19 Humenné
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 29.10.2023, 17:00 • Zimný štadión Humenné • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Humenné po dramatickej koncovke predsa len v rámci 14. kola prehráva s Banskou Bystricou stavom 2:3. Prvú tretinu vyhrali zverenci Andreia Parfyonova, keď sa presadil Lapšanský. Druhá tretina bola víťazná Banskobystričanov. V 28. minúte dokázal vyrovnať Wilkins. V 32. minúte navýšil na 1:2 Žitný. Tretia tretina bola poriadne dramatická, hlavne jej druha polovica. V 46. minúte vyrovnal na 2:2 Kuru. Zdalo sa, že Humenčania pôjdu aspoň do predĺženia, no to sa rozhodol zmeniť Gašpar v 54. minúte, keď navýšil na 2:3. Humenčania aj napriek tomu, že sa snažili ako len vedeli, nedokázali už vyrovnať skóre a získať tak aspoň jeden bod. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného večera. (19:18:05)

59:59
    Domáci sa dostali k zakončeniu a k možným dorážkam, ale Belányi puk prikryl, čím sa zaslúžil o víťazstvo svojho tímu.

59:56
    Šoltés to vyskúšal z pravého krídla, no Belányi puk kryje. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

59:40
    Sergienko to skúšal na Lapšanského, no možnosť na zakončenie z toho nebola.

59:10
    Galimov opúšťa svätyňu. Domáci v útočnom pásme už rozostavení.

58:39
    Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
    Eichwede-Wilde – 2 min., držanie.

58:10
    Obrovská možnosť pre domácich. Pokus z hokejky Humenčanov nekončí v svätyni Banskobystričanov!

57:32
    Zakončenie z hokejky Sergienka letí mimo priestor troch žrdí brány Belányiho.

57:15
    Kuru uspel na buly proti Wilkinsovi, no puk mu ušiel do stredného pásma.

57:01
    Krajňák sa obtočil okolo brány Belányiho. Chcel ho prekvapiť, no Belányi očakával túto situáciu a presunul sa k ľavej žŕdke. Nedovolil ani dorážky svojich spoluhráčov. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

56:30
    Novota predviedol veľmi zaujímavé sólo, z pozície obrancu sa dostal až do zakončenia, no jeho pokus preletel popri pravej tyči.

56:10
    Gašpar vyštartoval dopredu, proti nemu Sergienko. Sergienko túto situáciu spolu so svojimi spoluhráčmi zvládol.

55:00
    Vela chcel priťuknúť Wilkinsonovi, to sa mu nepodarilo, a tak sa Banskobystričania s pukom presúvajú do stredného pásma.

53:35
    Banská Bystrica dala gól!
    Banskobystričania vyhrávajú nad Humenným stavom 2:3! Lačný nedokázal puk vyhodiť z obranného pásma. Gašpar dokázal využiť svoje telo na to, aby sa zmocnil puku. Birešovi sa dostalo prihrávky, následne poslal spätnú prihrávku na RASTISLAVA GAŠPARA, ktorý prekonáva Galimova. Stav je 2:3
    Asistencie: Bireš.