Trenčín – Nové Zámky 3:2 (po pr.) | Spišská N. Ves – Michalovce 6:2 (kon.) | Humenné – Banská Bystrica 2:3 (kon.)
Košice – Poprad 4:2 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 2:8 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 3:5 (kon.)
HC 19 Humenné
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 29.10.2023, 17:00 • Zimný štadión Humenné • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 14. kola Tipos Extraligy. Dnes budeme sledovať duel medzi HC 19 Humenné a HC´ 05 Banská Bystrica. Dianie dnešného zápasu sa bude odohrávať na Zimnom Štadióne v Humennom.

Humenčania sa nachádzajú na poslednom mieste tabuľky, čo je 12. miesto. Na konte majú 9 bodov a skóre 31:56. Zverenci trénera Andreia Parfyonova majú sériu troch za sebou idúcich prehier. V piatok prehrali so Slovanom Bratislava stavom 4:3. Stav na konci druhej tretiny bol 3:1, avšak Humenčania dokázali do konca tretej tretiny vyrovnať na 3:3. V čase 19:42 sa dokázal presadiť Handlovský, čím sa zaslúžil o poslanie svojho tímu do predĺženia. Humenčania však prehrali 4:3 po samostatných nájadzoch, kedy bol rozhodujúcim strelcom Fominykh.

Banská Bystrica sa nachádza na 5. mieste tabuľky. Na konte majú 23 bodov a skóre 40:45. Zverenci trénera Douga Sheddena majú šnúru dvoch po sebe idúcich víťazstiev a jednej prehry s Nitrou stavom 10:1. V poslednom zápase Banskobystričania dokázali vyhrať po samostatných nájadzoch nad Košicami 3:2, kde sa o rozhodujúci nájazd postaral Gašpar. Banská Bystrica je, samozrejme, zajtra tabuľkovo lepším tímom, no to im ešte nezaručuje jednoznačné víťazstvo, o ktoré budú musieť bojovať.

Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Fereta, Sergienko, Šoltés, Krajňák, Borov – Novota, Diakov, Handlovský, Linet, Kriška – Meliško, Novický, Lapšanský, Kuru, Pereskokov – Michalík, Lačný, Vaško
    Tréner: Andrei Parfyonov

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Bernát) – Bačik, Hora, Wilkins, Adam, Vela – Ďatelinka, Eichwede-Wilde, Matoušek, Bíreš, Gašpar – Holenda, Luža, Žitný, Petriska, Faith – Žabka, Macek, Stránský, Štrauch
    Tréner: Doug Shedden

Rozhodca: Snášel, Jobbágy – Šoltés, Bogdaň – Gajan (VBR).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:20
    Úvodné buly vyhrali Banskobystričania a okamžite zakončili na svätyňu Galimova, ktorý si pripísal prvý zákrok. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

01:30
    Domáci sa musia brániť. V príležitosti sa ocitol Adam, no Galimov jeho projektil zneškodnil.

02:15
    Rozohrávka Banskej Bystrice nebola presná a skončila tak zakázaným uvoľnením. Vhadzovanie pred očami Belányiho.

02:20
    Hostia s vyhraným buly, avšak pri založení akcie si nerozumeli, a tak sú na puku Humenčania.

03:00
    Žitný sa ocitol sám pred bránou, avšak finálna prihrávka na jeho hokejku bola oneskorená, a tak sa nedostal do zakončenia.

03:01
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Kuru – 2 min., hákovanie.

03:50
    Banskobystričania roztáčajú kolotoč v domácom obrannom pásme, avšak výborná práca domácej defenzívy, ktorej sa dokonca podarilo ohroziť bránu hostí, konkrétne to bol Kriška.

04:45
    Dobrý pokus z ľavého krídla v podaní hostí, ešte sa tlačil do dorážky Faith, avšak trafil len jedného brániaceho hráča.

05:01
    Humenné dáva gól!
    Humenné dáva prvý gól zápasu! Banská Bystrica si nepostrážila svoje defenzívne rady. ADAM LAPŠANSKÝ sa po perfektnej prihrávke od svojho spoluhráča ocitol zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi Belányimu, ktorému dokázal poslať puk za chrbát. Stav je 1:0.
    Asistencie: Linet.

07:00
    Domáci robia problémy Banskobystričanom. Zakončenie Pereskokova od modrej však končí po teči na ochrannej sieti. Vhadzovať sa tak bude pred bránou Belányiho.

08:26
    Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
    Bačik – 2 min., hákovanie.

08:30
    Obrovská šanca Humenného. Po pár sekundách a po vhadzovaní sa dostali Humenčania do šance, avšak Belányi podržal svoj tím.

09:30
    Šoltésov nepríjemný pokus z priestoru ľavého kruhu. Nanešťastie pre neho, jeho strela letí presne do lapačky Beláyiho.

10:00
    Strela z prvej v podaní Krišku. Jeho pokus letí mimo troch žrdí Belányiho.

10:27
    Hostia v plnom počte.

11:00
    Pokus od Gašpara zblokovaný. Následne Ďatelinkov tvrdý projektil, a skrumáž pred bránou Galimova. Domáci sa dokázali ubrániť.

12:07
    Dobrý pokus od Maceka z ideálnej palebnej pozície, avšak neprekonal Galimova.

12:53
    Handlovský sa dostal do zakončenia, avšak strela trafila iba plexisklo.

13:05
    Domáci neuspeli na buly, ale ostávajú ešte naďalej v útočnom pásme.

13:33
    Domáci v prečíslení dvoch na jedného. Lačný mal svojho spoluhráča na druhej strane ľadovej plochy, avšak rozhodol sa pre strelu na Belányiho, ktorý si ho postrážil.

13:36
    Faith – 2 min., napadnutie.

13:40
    Banskobystričania vyhrali buly vo vlastnom obrannom pásme a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

14:10
    Šoltés vypálil nebezpečný projektil, Belányi však zasahuje. Domáci naďalej v útočnom pásme.

14:50
    Bíreš sa dostal do zakončenia aj v oslabení, avšak jeho pokus letí vedľa ľavej tyče svätyne Galimova.

15:22
    Linet zaviedol puk do útočného pásma, avšak Ďatelinka posiela puk až ku Galimovovi.

15:37

16:30
    Petriska opečiatkoval ľavú žrď brány Galimova! Obrovská šanca Banskobystričanov ostáva nevyužitá a skóre sa nemení!

18:05
    Dobrá možnosť pre domácich. Kriška zakončil okamžite po prihrávke od Lapšanského, avšak proti Belányimu nepochodil.

19:15
    Útočnú aktivitu hostí zmaril Luža, keď mu ušiel puk za modrú. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

19:52
    Výborná Horova prihrávka na Velu pred bránu. Vela sa ocitol zoči-voči brankárovi Galimovovi. Banskobystričania mali následne sériu dorážok, avšak zazvonil klaksón, ktorý nám hovorí, že sa skončila prvá tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Humenčania vyhrávajú po prvej tretine nad Banskobystričanmi stavom 1:0. O jediný gól v prvej tretine sa postaral Adam Lapšanský, čím poslal svoj tím do vedenia. Banská Bystrica v druhej polovici prvej tretiny vyvíjala tlak na humenskú defenzívu, mali niekoľko zaujímavých šancí, avšak nepochodili proti zatiaľ stopercentnému Galimovovi. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    Úvodné buly do druhej tretiny vyhrali Banskobystričania.

20:23
    Šanca Humenčanov. Pereskokov sa dostal do palebnej pozície a posiela strelu na Belányiho. Belányi ho dokázal vychytať, a tak sa bude vhadzovať pred jeho bránou.

21:11
    Trojica osamotených hráčov oproti Bačikovi. Domácim táto početná prevaha vôbec nevyšla, Kriškovi nevyšla prihrávka, a tak sa Banskobystričania dokázali ubrániť.

22:00
    Hostia na ťahu. Pred bránou Galimova bola trocha skrumáž po tom, čo Petriska hľadal pred bránou Feitha, avšak hostia z tejto akcie nevyťažili. Vhadzovanie v obrannom pásme domáceho tímu.

22:05
    Zakončenie po vyhranom buly z hokejky Lužu, no Galimov je pripravený.

23:25
    Chyba hostí v rozohrávke. Hora mohol pripraviť už dvojgólové vedenie domácim, avšak domáci nedokázali z tejto šance vyťažiť.

24:34
    Gašpar v dobrej pozícií na zakončenie, netrafil však bránu. Puk ostáva aj naďalej v obrannom pásme domácich.

24:45
    Zakázané uvoľnenie domácich. Vhadzovať sa tak bude pred bránou Galimova.

25:08
    Možnosť, aby obranca Meliško mohol ísť do samostatného úniku na Belányiho, avšak finálna prihrávka na jeho hokejku bola pretiahnutá, a tak táto šanca domácich nebude využitá.

26:00
    Domáci vystihli rozohrávku hostí, avšak zakončenie Humenčanov míňa priestor brány Belányiho.

26:42
    Faith – 2 min., hákovanie.

26:42
    Nasleduje tretia početná prevaha Humenného, avšak ich úspešnosť na presilových hrách nie je bohvie aká. Uvidíme však, ako s touto početnou prevahou naložia.

26:47
    Humenčania vyhrali buly v útočnom pásme, avšak Pereskokovov pokus dokázala zblokovať defenzíva hostí.

27:24
    Obrovská šanca v oslabení pre hostí! Nepodarilo sa im vyhodiť puk, ale podarilo sa im poriadne vystrašiť Galimovova.

27:43
    Banská Bystrica dala gól!
    Banskobystričania dokázali streliť gól vo vlastnom oslabení! Domáci prepadli v obrane, a to využil práve WILKINS MATHEW MARK HARRY, keď sa mu dostalo dokonalej prihrávky od Velu a dokázal prekonať Galimova. Domáci sa snažili puk z brány ešte vytiahnuť, pretože trocha skackal tesne za čiarou, napokon však padol do siete svätyne domácich. Stav je 1:1.
    Asistencie: Vela.

28:53
    Handlovský našiel prihrávkou Lineta, ktorý okamžite zakončoval, avšak jeho pokus zneškodnil Belányi.

29:20
    Dôležitý defenzívny zákrok Žabku, ktorý nedovolil osamotenému domácemu hráčovi preniknúť k bráne Belányiho.

30:25
    Ťažká prihrávka smerujúca na Štraucha, ktorú menovaný nedokázal prebrať. Humenčania s pukom na hokejkách.

30:52
    Štrauchovo backhandové zakončenie. Puk ešte poskakoval pred bránou, avšak nikto z Banskobystričanov sa k zakončeniu nedostal.

31:20
    Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením, čo znamená, že vhadzovať sa bude pred očami Galimova.

31:21
    Banskobystričania vyhrali buly v útočnom pásme, avšak ušiel im za modrú čiaru, čím sa zatiaľ končia ich šance.

31:45
    Šanca domácich, defenzíva hostí prepadla. Linet sa ocitol vo vyslovenej palebnej pozícií, avšak nedokázal prekonať Belányiho, ktorý jeho úmysel odhadol.

32:00
    Banská Bystrica ide do vedenia! ROMAN ŽITNÝ prekláňa dnešný duel na vedenie svojho tímu. Domáci prišli o puk v obrannom pásme, čo využila Banská Bystrica. Trojica Žitný, Faith a Petriska vytvorili slušnú akciu, o finálne zakončenie sa postaral ROMAN ŽITNÝ, čím zvýšil stav na 1:2.
    Asistencie: Faith, Petriska.

34:15
    Novotný sa dostal do takej šance, ktorá musí byť využitá. Belányi však ukázal opäť svoje brankárske schopnosti. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

34:38
    Handlovský – 2 min., hákovanie.

35:00
    Hostia roztočili kolotoč v obrannom pásme domácich. Finálna strela v podaní Adama neznamená zmenu skóre. Humenčania sa oslobodzujú vystrelením puku cez všetky čiary.

36:08
    Zakončenie hostí a následná dorážka Žitného, ktorá však končí mimo brány Galimova.

36:25
    Gašparov pokus po vyhranom buly zblokoval Novický. Vhadzovať sa bude po ľavici Galimova.

36:40
    Domáci v plnom počte.

37:08
    Výmena puku medzi Horom a Gašparom. Bíreš sa dostal do zakončenia od modrej, no nebol úspešný proti Galimovovi.

38:01
    Hora – 2 min., krosček.

38:02
    Štvrtá presilová hra pre Humenné sa stáva skutočnosťou. Uvidíme, či sa domácim podarí v druhej tretine využiť túto prevahu.

38:34
    Banská Bystrica zbiera cenné sekundy v útočnom pásme. Humenčania sa konečne dostávajú k puku.

39:01
    Hostia môžu zaútočiť v oslabení. Velov pokus nebol presný.

39:20
    Kuru prihráva Sergienkovi. Kuruov puk bol tečovaný a pri ľavej žŕdke sa dostal na hokejku Lapšanského, ktorý však nedokázal puk ideálne spracovať.

39:57
    Strelecký pokus Sergienka smeroval do stredu brány, kde je pripravený Belányi. Vhadzovanie po pravici hosťujúceho gólmana.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Stav po druhej tretine je v prospech Banskej Bystrice – 1:2. Banskobystričania dokázali streliť gól vo vlastnom oslabení, keď chybu domácich dokázal potrestať Wilkins. Následne prišlo navýšenie v 32. minúte, o ktoré sa postaral Žitný, pretože defenzíva Humenčanov prišla o puk vo vlastnom obrannom pásme. Treba povedať že aj Humenčania mali niekoľko zaujímavých možností, no schopnosť presadiť sa im zakazuje Belányi, ktorý stojí v bráne Banskej Bystrice ako skala a nenechá prejsť žiaden puk poza svoj chrbát. Uvidíme, aké vyvrcholenie nám prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 18:39.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:37
    Pred bránkou sa ocitol úplne osamotený Wilkins, avšak puk posiela vedľa ľavej žrde brány Galimova.

40:56
    Domáci vyhrali vhadzovanie v obrannom pásme, no následne nepresná prihrávka zapríčinila to, že sa opäť hra presťahuje pred oči Galimova.

41:25
    Domáci mohli ísť dopredu, Lapšanský však na pravom krídle ostáva dobre bránený defenzívou Banskobystričanov.

41:46
    Možnosť pre Bíreša, ktorého dobre prišpendlil Handlovský, a tak môžu ísť dopredu opäť Humenčania.

43:00
    Bačik zaviezol puk do útočného pásma, následne prišlo aj zakončenie od jeho hokejky smerom na Galimova, ktorý puk prikryl. Vhadzovať sa tak bude pred jeho očami.

43:32
    Adam mohol zvýšiť stav na 1:3, avšak jeho nebezpečný projektil letí nad bránu Galimova.

44:15
    Dopredu sa snažil postúpiť Štrauch, bol však zastavený. Banskobystričania ostávajú na puku.

45:25
    Borov nemohol zaviesť puk späť do útočného pásma svojho tímu, a tak sa Humenčania sťahujú smerom dozadu, odkiaľ budú zahrávať útočnú akciu.

45:49
    Vhadzovanie pred Belányim, pretože Žabka tečoval puk na ochrannú sieť.

45:54
    Humenčania vyrovnávajú stav dnešného duela! HANNU KURU je ten, kto dokázal prekonať Belányiho po tom, čo mu naservíroval parádny puk pred bránu Pereskokov v spolupráci s Diakovom. Na vyrovnávajúci gól mu stačilo puk len tečovať. To sa aj stalo, a preto v Humennom sledujeme stav 2:2.
    Asistencie: Diakov, Pereskokov.

47:00
    Velova prihrávka bola dlhá na Wilkinsa, no Banskobystričania ostávajú v útočnom pásme.

48:15
    Sergienkova dobrá prihrávka pred bránu. Šoltés to nemal na zakončenie. Humenčania naďalej pri puku.

48:25
    Sergienkov nepríjemný projektil, ktorý musel zneškodniť práve Belányi. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

48:26
    Banskobystričania vyhrali buly vo vlastnom obrannom pásme a posielajú ho dopredu.

49:18
    Humenčania pod tlakom Banskobystričanov vyhodili puk z obranného pásma, avšak len za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovanie pred Galimovom.

49:23
    Linet uspel na buly, avšak hostia vyvíjajú tlak na defenzívu Humenného.

49:50
    Kriška to dokázal sklepnúť Krajňákovi pred bránou, no ten už na zakončenie nemal dostatok priestoru, a tak nevyužil tejto šance. Vhadzovanie pred Belányim.

50:50
    Adamovi praskli nervy a jedného z domácich hráčov poslal k zemi. Bol to Šoltés. Zbytočne Adam oslabil svoj tím a daroval tak Humennému ďalšiu početnú výhodu.

50:50
    Adam – 2 min., hrubosť.

50:50
    Šoltés – 2 min., napadnutie.

50:50
    Trochu zvláštny verdikt rozhodcov, no čo sa dá robiť. Je to vzájomné vylúčenie. Humenčanom sa podľa piskotu toto rozhodnutie nepáči.

52:04
    Borov sa pošmykol na pravom krídle, čo využili Banskobystričania, aby dostali puk do svojej moci.

52:35
    Humenčania sa previnili zakázaným uvoľnením. Hra sa presťahuje pred Galimova.

52:40
    Zakončenie od modrej v podaní hostí. Galimov prikryl puk. Ďalšie vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

52:41
    Kuru bol úspešnejší na buly, avšak Banskobystričania aj naďalej ostávajú v útočnom pásme.

53:35
    Banskobystričania vyhrávajú nad Humenným stavom 2:3! Lačný nedokázal puk vyhodiť z obranného pásma. Gašpar dokázal využiť svoje telo na to, aby sa zmocnil puku. Birešovi sa dostalo prihrávky, následne poslal spätnú prihrávku na RASTISLAVA GAŠPARA, ktorý prekonáva Galimova. Stav je 2:3
    Asistencie: Bireš.

55:00
    Vela chcel priťuknúť Wilkinsonovi, to sa mu nepodarilo, a tak sa Banskobystričania s pukom presúvajú do stredného pásma.

56:10
    Gašpar vyštartoval dopredu, proti nemu Sergienko. Sergienko túto situáciu spolu so svojimi spoluhráčmi zvládol.

56:30
    Novota predviedol veľmi zaujímavé sólo, z pozície obrancu sa dostal až do zakončenia, no jeho pokus preletel popri pravej tyči.

57:01
    Krajňák sa obtočil okolo brány Belányiho. Chcel ho prekvapiť, no Belányi očakával túto situáciu a presunul sa k ľavej žŕdke. Nedovolil ani dorážky svojich spoluhráčov. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

57:15
    Kuru uspel na buly proti Wilkinsovi, no puk mu ušiel do stredného pásma.

57:32
    Zakončenie z hokejky Sergienka letí mimo priestor troch žrdí brány Belányiho.

58:10
    Obrovská možnosť pre domácich. Pokus z hokejky Humenčanov nekončí v svätyni Banskobystričanov!

58:39
    Eichwede-Wilde – 2 min., držanie.

59:10
    Galimov opúšťa svätyňu. Domáci v útočnom pásme už rozostavení.

59:40
    Sergienko to skúšal na Lapšanského, no možnosť na zakončenie z toho nebola.

59:56
    Šoltés to vyskúšal z pravého krídla, no Belányi puk kryje. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

59:59
    Domáci sa dostali k zakončeniu a k možným dorážkam, ale Belányi puk prikryl, čím sa zaslúžil o víťazstvo svojho tímu.

Humenné po dramatickej koncovke predsa len v rámci 14. kola prehráva s Banskou Bystricou stavom 2:3. Prvú tretinu vyhrali zverenci Andreia Parfyonova, keď sa presadil Lapšanský. Druhá tretina bola víťazná Banskobystričanov. V 28. minúte dokázal vyrovnať Wilkins. V 32. minúte navýšil na 1:2 Žitný. Tretia tretina bola poriadne dramatická, hlavne jej druha polovica. V 46. minúte vyrovnal na 2:2 Kuru. Zdalo sa, že Humenčania pôjdu aspoň do predĺženia, no to sa rozhodol zmeniť Gašpar v 54. minúte, keď navýšil na 2:3. Humenčania aj napriek tomu, že sa snažili ako len vedeli, nedokázali už vyrovnať skóre a získať tak aspoň jeden bod. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného večera. (19:18:05)

Adam Kovaľ

Branky a nahrávky: 6. Lapšanský (Linet), 46. Kuru (Diakov, Pereskokov) – 28. Wilkins (Vela), 32. Žitný (Faith, Petriska), 54. Gašpar (Bireš.)

Trenér: Andrei Parfyonov

Trenér: Doug Shedden

Rozhodčí: Snášel, Jobbágy – Šoltés, Bogdaň – Gajan (VBR)