Philadelphia – Buffalo 2:5 (kon.) | Calgary – Dallas 3:4 (kon.) | Colorado – St. Louis 4:1 (kon.)
Anaheim – Arizona 4:3 (po pr.)
Calgary Flames
3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Dallas Stars
Čtvrtek 02.11.2023, 01:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování textového přenosu ze zámořské NHL. Calgary Flames bude hostit Dallas Stars. Kdo tento duel zvládne lépe?

Pět proher v řadě. Calgary nezačalo letošní sezónu vůbec dobře a nedaří se mu napravit poškozenou reputaci z minulého roku, kdy kanadský tým nedokázal těsně postoupit do play-off. V Západní konferenci je aktuálně horším týmem pouze San Jose.

Dallas se naopak podle očekávání zařadil mezi nejlepší týmy Západní konference a po sedmi odehraných zápasech má na svém kontě pět vítězství a pouze jednou skončil bez bodového zisku. Stars budou i v tomto zápase favoritem, potvrdí to?

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Hanifin, Oesterle, Gilbert – Mangiapane, E. Lindholm, Huberdeau (A) – Coleman, Backlund (C), Dr. Hunt – Zary, Kadri, Šarangovič – Duehr, Coronato, Greer.
    Trenér: Ryan Huska

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, R. Suter (A), Hakanpää, Harley, Lundkvist, Lindell – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Dadonov, W. Johnston, Benn (C) – Seguin (A), Duchene, Marchment – Cr. Smith, Faksa, Dellandrea.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Hanson, Pochmara – Smith, Alphonso.

00:01

00:58
    Calgary operuje v úvodních minutách v útočném pásmu, nedaří se však dostat do zakončení.

01:20
    Od modré čáry to zkusil Weegar, branku nicméně netrefil.

02:32
    Flames vstoupili do tohoto zápasu opravdu aktivně a je vidět, že domácí touží přerušit sérii neúspěchů.

02:45
    Coronato se na levém kruhu dostal ke kotouči a pohotově zakončoval. Pokus to byl ale nepřesný.

03:34
    Na druhém konci hřiště se do první příležitosti dostali hosté. Duchene z velkého úhlu trefil pouze masku Markströma.

04:52
    Andersson od pravého mantinelu nahazoval puk na branku, do cesty se ale postavil jeden z obránců, který tento pokus zablokoval.

05:28
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Flames se zaslouženě dostávají do vedení. Při svém debutu v NHL se prosazuje CONNOR ZARY, který se v brankovišti dostal k odraženému puku a pohotově ho dostal do branky. Asistence: Christopher Tanev a Nazem Kadri.
    05:28 Connor ZARY - 1:0

06:10
    A Flames se znovu tlačí do útočného pásma.

06:45
    Pořádný závar v brankovišti u branky Calgary. Markström se však roztáhl na brankové čáře a puk za svá záda nepustil.

07:10
    Přijde přesilová hra pro Flames! Za hákování je vyloučen na dvě minuty Lindell.

07:28
    Hosté se dokázali nejdříve osvobodit a poté se Flames dopustili zakázaného uvolnění.

07:49
    Na modré čáře napřáhl Andersson a napálil kotouč do připraveného Oettingera.

08:17
    Huberdeau zavezl kotouč do útočného pásma a oslovil Backlunda, jehož střela byla sražena vedle branky.

09:01
    Síly na ledě se na chvilku vyrovnají. Dallas se dostal do šance, kterou se pomocí krosčeku snažil ukončit Zary.

09:10

09:30
    Robertson pokazil kombinaci v útočném pásmu a domácí se rychle osvobodili.

09:55
    Od modré čáry střílel Pavelski, puk se až k brance nedostal.

10:38
    Dallasu se nedaří v přesilové hře vypracovat soustavný tlak, kotouč je nyní až za brankou Oettingera.

11:01

12:54
    Na levém kruhu se ke střele dostal Backlund a puk napálil těsně nad břevno. Zajímavý pokus kapitána Flames.

14:20
    Oběma týmům dělá nyní problém přechod do útočného pásma, hra se přelévá ze strany na stranu.

15:17
    Backlund je zatím hodně aktivní. Nyní se pokoušel prosadit střelou přes obránce, nicméně právě tohoto hráče trefil.

15:42
    Z pravého kruhu nyní střílel Coronato a pokus to byl rozhodně zajímavější, protože Oettinger musel složitě zasahovat.

16:19
    Seguin se dokázal natlačit do brankoviště a pokusil se Markströma překvapit střelou na bližší tyč. Švédský brankář byl ale pozorný a úspěšně zasáhl.

17:30
    Dallasu zatím chybí v útočném pásmu klid a přesnost. Většina akcí je hodně nepřesná.

18:02
    Smolná chvilka pro Johnstona. Ten vyhodil kotouč do hlediště a bude vyloučen za zdržování hry.

18:16
    Huberdeau se pokoušel přihrávkou přes střed oslovit Kadriho, do pasu ale vložil hůl jeden z obránců a srazil ho na tribunu.

18:30
    Dallas se dokázal osvobodit a domácí musí zakládat nový útok.

19:08
    Dallas právě vstřelil branku!
    Trestuhodná chyba domácího týmu přináší gól v oslabení. Markström nemohl dojet pro nahozený kotouč do rohu kluziště, kam se jako první tedy dostal Hintz a po objetí branky našel JAMIEHO BENNA, pro kterého nebyl problém zakončit. Asistence: Roope Hintz a Esa Lindell.
    19:08 Jamie BENN - 1:1

20:00

Po první třetině se odchází do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Do vedení se v šesté minutě dostali hokejisté Calgary, za které dal při svém debutu první gól v NHL Zary. Dallasu se však před koncem úvodního dějství podařilo vyrovnat při vlastním oslabení, kdy se prosadil kapitán Jamie Benn.

Další třetina začne přibližně ve 2:40.

20:01

20:02

20:37
    Hostující obrana trošku zaspala a vznikla toho šance pro Backlunda, který z mezikruží napálil kotouč pouze do betonu Oettingera.

21:12
    Kotouč se po odrazu od mantinelu dostal do hlediště. Vhazovat se bude u branky Markströma.

21:46
    Weegarova střela od modré čáry skončila na výstroji brankáře Stars.

21:57
    Flames se vrací do vedení! Weegar přihrávkou z levého kruhu našel mezi kruhy neobsazeného ANDREWA MANGIAPANEHO, který se prosadil přesnou střelou zápěstím. Asistence: MacKenzie Weegar a Elias Lindholm.
    21:57 Andrew MANGIAPANE - 2:1

22:50
    Calgary má znovu velmi silný vstup do třetiny a je lepším týmem.

23:37
    Hostům se nepodařil přechod přes modrou čáru a je odpískáno postavení mimo hru.

23:51
    Markström si poradil s nahozením od modré čáry a zachytil kotouč do lapačky.

24:35
    Rychlá akce a je podruhé v zápase vyrovnáno! Hintz se po přihrávce Pavelskiho dostal do útočného pásma, kde si šikovně pokryl puk a přihrávkou za sebe našel JASONA ROBERTSONA, jehož střela zápěstím propadla do branky. Asistence: Roope Hintz a Joe Pavelski.
    24:35 Jason ROBERTSON - 2:2

25:14
    Další postavení mimo hru ze strany Stars. Rozjetý Duchene si nevšiml, že je v útočném pásmu zapomenutý Seguin.

26:27
    Lundkvist pod tlakem dokázal nahodit puk směrem k brance, přes hromadu těl se ale k Markströmovi nedostal.

26:57
    Calgary se dostalo pod tlak a raději vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.

27:50
    Duchene pěkným pasem uvolnil na levém kruhu Marchmenta, který se střelou po ledě neprosadil.

28:34
    Střelou přes obránce se prezentoval Hintz, kterému se povedlo zaměstnat Markströma. Dallas má nyní více ze hry.

29:17
    Robertson se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči a pohotově zakončil, puk byl sražen do rohu.

29:28
    Skvělý Markström. U levé tyče zůstal zcela volný Pavelski, který dostal pas a pohotově zakončil. Švédský brankář se na poslední chvíli přesunul a betonem zabránil brance.

30:07
    Calgary si v posledních střídáních koledovalo a nyní je potrestáno. JEVGENIJ DADONOV dostal na pravém kruhu hodně prostoru, a tak ruský útočník zamířil přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Nils Lundkvist a Jamie Benn.
    30:07 Jevgenij DADONOV - 2:3

31:13
    Dallas pokračuje v silném tlaku a pokouší se svému soupeři odskočit na rozdíl dvou branek.

31:40
    Z levého kruhu střílel z první Heiskanen a jen těsně minul odkrytou část branky.

32:09
    V posledních střídáních to vypadá, jakoby hrál Dallas přesilovou hru. Od modré čáry střílel Suter a Markström musel zasahovat. Hra je nyní přerušena a následuje komerční přestávka, která se domácím hodně hodí.

32:40
    Hosté nyní nezvládli rychlý přechod do útočného pásma a hra je přerušena.

33:20
    Po delší době se v útočném pásmu na chvilku usadilo Calgary, žádná střela na branku z toho ale nebyla.

33:47
    Kadri nabral ve středním pásmu solidní rychlost, které poté využil k vybudovaní střelecké pozice. Puk ale nasměroval přímo do Oettingera.

34:44
    Calgary se pomalu oklepalo z předešlých minut a pokouší se zareagovat na průběh utkání.

35:34
    Markström zachytil nahození od modré čáry a rozhodl se přerušit hru.

36:02
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Andrew Mangiapane – 2 min., držení.

36:37
    Střelu Duchena z levého kruhu dokázal zablokovat Tanev. Dallas zůstává na puku.

37:08
    Z pravého kruhu to zkusil střelou švihem Seguin, branku však trestuhodně minul.

37:28
    Po zákeřné teči bruslí se puk odrazil do brankoviště, kde musel Markström ukázat své reflexy.

37:55
    Robertson nedokázal v souboji u pravého mantinelu udržet kotouč na hokejce a domácí se osvobozují.

38:02

38:38
    Na modré čáře se o střelu z první postaral Andersson, kterému se nepovedlo trefit branku.

39:14
    Mangiapane to zkoušel z levého kruhu, jeho rána ale byla sražena nad branku.

39:30
    Tentokrát to ze stejné pozice zkoušel Tanev, který napálil puk přímo do břicha vyjetého Oettingera.

39:49
    I tentokrát se Dallas prosazuje chvilku před koncem třetiny. Duchene připravil střeleckou pozici pro MASONA MARCHMENTA, který z předbrankového prostoru překonal Markströma. Asistence: Matt Duchene a Tyler Seguin.
    39:49 Mason MARCHMENT - 2:4

40:00

Calgary se na začátku druhé části dokázalo dostat podruhé v zápase do vedení, nicméně Dallas rychle odpověděl a od té chvíle byl jednoznačně lepším týmem, z čehož vznikly další dva góly v síti kanadského celku. Dallas vede po dvou třetinách 4:2 a má tento duel dobře rozjetý. Na Calgary čeká hodně těžký úkol.

Další třetina začne přibližně ve 3:37.

40:01

40:43
    Kadri to vzal na sebe a po přejetí modré čáry vystřelil přes hráče. Oettinger zasáhl nepřesvědčivě lapačkou, puk však za svá záda nepustil.

41:11
    Hakanpää podrazil svého protivníka a míří na trestnou lavici. Vrátí se Calgary v přesilové hře do zápasu?

41:34
    Nepřesná střela a následný chaos v brankovišti snížení nepřinesl.

42:20
    Flames přesilovou hru využívají a prohrávají už jen o jeden gól! MACKENZIE WEEGAR si sjel s kotoučem na levý kruh, vystřelil zápěstím a trefil se přesně mimo dosah Oettingera. Asistence: Nazem Kadri a Elias Lindholm.
    42:20 MacKenzie WEEGAR - 3:4

43:13
    Huberdeau od levého mantinelu nahodil puk na branku a Oettinger musel zasahovat. I začátek třetí třetiny patří domácímu týmu.

43:40
    Weegar znovu nahazoval od modré čáry kotouč na branku a Oettinger musel být v pozoru, a to i kvůli následné skrumáži před jeho svatyní.

45:06
    Hokejisté Flames mají velmi dobrý pohyb a tlačí na svého soupeře. Oettinger po dalším nahození raději přerušil hru.

45:12
    Rychle po vhazování vystřelil Hanifin a jeho rána se zastavila na tyčce!

46:05
    Dallasu se nedaří zachytit tempo třetí třetiny. Nyní rozehrávka hostujícího týmu končí zakázaným uvolněním.

46:32
    Obrovská šance pro Flames na srovnání výsledku. Za faul v útočném pásmu je vyloučen na dvě minuty Robertson.

46:50
    Huberdeau to zkoušel z pravého kruhu, trefil však jen klubko hráčů před brankou.

47:13
    Dallas se osvobozuje, kotouč je za brankou Markströma.

47:40
    Domácím se nedaří vrátit do útočného pásma.

47:55
    Tohle mohl být jeden z nejhezčích gólů dosavadního průběhu sezóny. Zary se chopil puku ve středním pásmu, prokličkoval se přes tři hráče až před branku, odkud trefil jen beton položeného Oettingera.

48:10
    Zaryho nepřesná střela se odrazila od zadního mantinelu zpátky do hry, z pravého kruhu to ale pohotovým zakončením nevyužil Hanifin, protože trefil blokujícího Sutera.

48:32

49:08
    Po rychlém protiútoku zakončoval z levého kruhu Duchene. Kotouč proletěl vysoko nad brankou.

49:43
    Markström podržel svůj tým, když dokázal vychytat Seguina, který se z zjevil před jeho brankou.

51:27
    Smith si řekl v útočném pásmu o přihrávku a rychle zakončoval. Markström mohl zůstat v klidu.

52:15
    Calgary začíná všechny své síly směřovat do útoku a nechává otevřená okénka ve své obraně.

52:50
    Dallasu se v posledních střídáních daří kouskovat tlak svého soupeře a dostává kotouče daleko od své branky.

53:18
    Zary je dneska hodně aktivní a dostal se k další střele. Tentokrát z levého kruhu trefil beton připraveného Oettingera.

53:39
    Hanifin ve vlastním pásmu smolně tečoval střelu od modré čáry a Markström musel složitě zasahovat. Nakonec si poradil a udržel svůj tým ve hře.

54:37
    Huberdeau se pokoušel překvapit a zasunout kotouč k tyčce. Oettinger si vše pohlídal.

55:10
    Oettinger se opravdu nenudí. Nyní se ho pokoušel z levé strany překonat Zary, ale i v tomto případě si brankář Dallasu poradil.

55:10
    Za sekání je vyloučen na dvě minuty Smith. Podaří se Calgary vyrovnat?

55:44
    Od modré čáry vystřelil tvrdě Andersson, branku ale trefit nedokázal.

56:04
    Dallasu se povedlo osvobodit a Calgary musí zakládat nový útok.

56:36
    Zary vystřelil z velkého úhlu a trefil Oettingera do masky.

57:02
    Nyní to z levé strany zkoušel Coleman, Oettinger byl se svým betonem na správném místě.

57:10

57:49
    Nepřesná rozehrávka Flames končí zakázaným uvolněním.

58:04
    Dallas odvádí velmi dobrou práci a dokázal podržet puk v útočném pásmu.

58:37
    Stars nadále kontrolují kotouč. Domácí se k němu nemohou dostat.

58:50
    Podařilo se a Markström prchá na střídačku.

59:10
    To byl pořádný závar! Oettinger vyrazil kotouč nad sebe, a ten následně propadl do brankoviště. Na brankové čáře musel zasáhnout i Lindell, který rukavicí vyhodil puk do bezpečí.

59:30
    Calgary kombinuje v útočném pásmu a připravuje si svoji šanci.

59:34
    Po nepřesné střele se puk odrazil do brankoviště, kde ho Oettinger dokázal dostat pod kontrolu.

59:55
    Hosté dokázali dostat kotouč do středního pásma a vypadá to, že dotáhnou dnešní duel k vítězství.

Nakonec to v Calgary bylo pořádné drama a domácí nebyli daleko od vyrovnání. Flames byli ve třetí třetině jednoznačně lepším týmem, vytvořili si spoustu šancí, k jejich smůle ale dokázali pouze snížit. Dallas s vypětím všech sil ubránil vítězství 4:3.

Dnešní utkání sledovalo 16 786 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný čtvrteční den. (04:26:50)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 6. Zary (C. Tanev, Kadri), 22. Mangiapane (Weegar, E. Lindholm), 43. Weegar (Kadri, E. Lindholm) – 20. Benn (Hintz, Lindell), 25. J. Robertson (Hintz, Pavelski), 31. Dadonov (Lundkvist, Benn), 40. Marchment (Duchene, Seguin)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, R. Suter (A), Hakanpää, Harley, Lundkvist, Lindell – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Dadonov, W. Johnston, Benn (C) – Seguin (A), Duchene, Marchment – Cr. Smith, Steel, Dellandrea.

Rozhodčí: Hanson, Pochmara – Smith, Alphonso

Diváci: 16 786